Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΝΕΟ V ΤΟ JELLY BEAN ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΚΑΠΟΙΟ LINK ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 4,0,4 ICS!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΝΕΟ V ΤΟ JELLY BEAN ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΚΑΠΟΙΟ LINK ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 4,0,4 ICS!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

 

δεν εχει βγει ακομη jelly bean για την συσκευη μας,μαλλον εννοεις αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1836993 που ειναι βασισμενη στην ics

Link to comment
Share on other sites

ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ VIDEO STO YOUTUBE ΜΕ JELLY BEAN ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ??

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6OBJx1mK7xg]Jelly Bean in Sony Ericsson Neo V - YouTube[/ame]

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχουν αλλα ειναι τελειως beta ακομη,μεχρι να βγει μια σταθερη θα σου προτεινα ή να περιμενεις ή να βαλεις μια απο αυτες που αναφερονται εδω,ειναι μεχρι τωρα οι καλυτερες custom...ωστοσο εαν επιμενεις για jelly bean τσεκαρε στο site των xda,αλλα διαβασε τα σχολια απο κατω γιατι ισως να μην δουλεουν ολα στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

αλλη ερωτηση,εαν περασω τν jelly bean και για καποιο λογο το κινητο χρειαζετε να το παω για φτιαξημο μπορει να το δικαιολογισει η εγγυηση??
Link to comment
Share on other sites

αλλη ερωτηση,εαν περασω τν jelly bean και για καποιο λογο το κινητο χρειαζετε να το παω για φτιαξημο μπορει να το δικαιολογισει η εγγυηση??

 

απ οσο ξερω η εγγυηση χανεται μονο εαν ξεκλειδωσεις τον bootloader,υπαρχουν ρομ που πρεπει να το κανεις και αλλες που δεν χρειαζεται,αρα αν βαλεις μια custom με κλειδωμενο bootloader λογικα θα σε καλυπτει η εγγυηση..ας απαντησει και καποιος με μεγαλυτερη σιγουρια απο μενα :p παντως εγω δεν εχω εγγυηση,απο το να σερνεται το κιν μου,το προτιμω..

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις sold out στα iphone και ο κάθε (απαράδεκτος για μένα) γονιός πέρνει στο 13χρονο παιδί του iphone καλά κάνουν και μας ζητάνε τόσα για κινητά, γιατί πας εσύ ο βλάκας και τα δίνεις!

 

Ontopic:

Μου σύστησαν μία εφαρμογή "FMR Memory Cleaner" που σου καθαρίζει την μνήμη από άσκοπες εφαρμογές (μέχρι να τις ανοίξεις, όχι μόνιμο delete)

Ξέρετε κάτι, αν είναι καλό π.χ.?

 

δεν την ξερω αυτη την εφαρμογη, εγω εχω την εφαρμογη autokiller memory optimial αλλα πρεπει ναι εισαι root, και κοιμιζει κατα καποιο τροπο τις αχρηστες εφαρμογες και εμφανιζονται αμεσως μολις χρειαστει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

δεν την ξερω αυτη την εφαρμογη, εγω εχω την εφαρμογη autokiller memory optimial αλλα πρεπει ναι εισαι root, και κοιμιζει κατα καποιο τροπο τις αχρηστες εφαρμογες και εμφανιζονται αμεσως μολις χρειαστει

 

Δοκίμασε το android booster της NQmobile ειναι πολύ καλό !

 

Υ.Γ Τελικά καταφερα και περασα με την 4η φορά την Js 7.4 :) Ακολουθειτε πιστα τον οδηγο που δημοσιευεται πιο πίσω και προσεχετε να κανετε format ( 6-7 ) απο το CWM πιο πριν :happy:

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μολις πηρα το κινητο απο ενα μαγαζι απο scroutz και το κινητο δεν εχει πληροφοριεσ σε ελληνικα στα βιβλιαρακια

απο πισω λεει το καπακι λεει ΤΙΜ δεν το εχω κανει εκινηση ακομα να το ανοιξω? τι παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο το να μη βρισκει ακομα την ics το δικο μου;

 

 

 

γεια σας παιδια μολις πηρα το κινητο απο ενα μαγαζι απο scroutz και το κινητο δεν εχει πληροφοριεσ σε ελληνικα στα βιβλιαρακια

απο πισω λεει το καπακι λεει ΤΙΜ δεν το εχω κανει εκινηση ακομα να το ανοιξω? τι παιζει ?

 

παραεισαγωγης.απλα προοριζοταν για αλλη χωρα(ιταλια φανταζομαι).εχεις κανονικα ελληνικο μενου και εγγυηση,και το πολυ-πολυ να αργουν λιγο οι αναβαθμισεις.φυσικα να το ανοιξεις

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο το να μη βρισκει ακομα την ics το δικο μου;

 

 

 

 

 

παραεισαγωγης.απλα προοριζοταν για αλλη χωρα(ιταλια φανταζομαι).εχεις κανονικα ελληνικο μενου και εγγυηση,και το πολυ-πολυ να αργουν λιγο οι αναβαθμισεις.φυσικα να το ανοιξεις

 

 

ευχαριστω το ανοιγουμε να δουμε τι θα δουμε... :D

Link to comment
Share on other sites

αλλη ερωτηση,εαν περασω τν jelly bean και για καποιο λογο το κινητο χρειαζετε να το παω για φτιαξημο μπορει να το δικαιολογισει η εγγυηση??

οχι δεν σε καλυπτει η εγγυηση, και ροοτ να εισαι μονο παλι δεν σε καλυπτει η εγγυηση... Ποσο παραπανω αν εχεις και ξεκλειδωσει και bootloader. υπαρχει βεβαια τροπος να ξανακλειδωθει και να εγκατασταθει καποια επισημη ρομ, και το κινητο να παει στο σερβις σαν καινουριο, αλλα αυτο δεν ξερω αν μπορει να γινει αντιληπτο απο το σερβις..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μολις πηρα το κινητο απο ενα μαγαζι απο scroutz και το κινητο δεν εχει πληροφοριεσ σε ελληνικα στα βιβλιαρακια

απο πισω λεει το καπακι λεει ΤΙΜ δεν το εχω κανει εκινηση ακομα να το ανοιξω? τι παιζει ?

Στο κουτί του θα γράφει για ποια χώρα προοριζόταν, πχ ίσως γράφει IT, UK, δες τι γράφει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σε ολους σας, εχω την χαρα να συμμετασχω σε αυτο το υπεροχο και πολυ προσεγμενο forum και θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω με τα μπροστινα πληκτρα του κινητου, διοτι εχει ξεβαψει το ασημι χρωμα και δεν φαινεται ομορφο.Επισης μηπως μπορουμε να βρουμε καποια θηκη (σιλικονης κατα προτημηση)που να καληπτει αυτα τα πληκτρα;Ευχαριστω για το χρονο που διαθεσατε να το διαβασετε,

 

Ρε παιδια πως μπορω να περασω αυτο το jelly Sandwitch που αναφερετε παραπανω?

 

και εγω το εχω αυτο το θεμα και φιλοι μου

 

 

Ζήτησα από φίλη να μου δώσει το κινητό που είχα ακουμπησμένο πάνω σε τραπέζι στο σπίτι της. Είχε τη φαεινή ιδέα να μου το πετάξει και επειδή όπως ξέρουμε η χωροαντιληπτική ικανότητα των αδυναμιών μας είναι σε υψηλά επίπεδα αυτό προσγειώθηκε 2 (!!!!) μέτρα μακριά μου! Αποτέλεσμα δυο χτυπήματα στις κάτω γωνίες του κινητού. :(

 

Υ.Γ.: Παρά την πτώση το κινητό λειτουργεί άψογα! Δεν το περίμενα!

Υ.Γ.2: Η φίλη ζει ακόμα! :lol:

 

γυναικες τι περιμενεις:lol:

 

εμενα η μονη φορα που μου εχει πεσει ειναι απο μια φιλη μου που το κραταγα στο χερι και εκανε πισω το χερι της και επεσε...δεν ηθελα να μιλησω ασχημα...που να δεις τι ελεγχους εκανα στο κινητο εκεινη την μερα για να δω αν δουλευει...αποτελεσμα μονο ενα βαθουλοματακι κατω...το μονο αρνητικο ειναι τα κουμπια τα οποια εχουν γινει ροζ:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μιας κι από ότι βλέπω όλοι έχουμε τα σημάδια μας με μια γρήγορη ματιά στο ebay είδα ότι πουλιούνται πλήρη σετ πλαστικών με κουμπιά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα ολα κομπλε εως στιγμης μην φανταστειτε οτι τ εκανα κ τπτ τρελο απο αυριο.. επειδη οπως ειπα ειναι ολα στα ξενα και ειναι το πρωτο μ σμαρτ μηπως εχουμε οδηγιες πως μπορω να απενεργοποιησω καποια παρματα π θελω π.χ να μην μπαινει ιντερνετ απο την σθνδεση μ

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα ολα κομπλε εως στιγμης μην φανταστειτε οτι τ εκανα κ τπτ τρελο απο αυριο.. επειδη οπως ειπα ειναι ολα στα ξενα και ειναι το πρωτο μ σμαρτ μηπως εχουμε οδηγιες πως μπορω να απενεργοποιησω καποια παρματα π θελω π.χ να μην μπαινει ιντερνετ απο την σθνδεση μ

 

Απενεργοποιεις την κινηση δεδομενων που βρισκεται στις ρυθμισεις- ασυρματο και δικτυα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιεις την κινηση δεδομενων που βρισκεται στις ρυθμισεις- ασυρματο και δικτυα

ευχαριστω θα το κανω αυριο τωρα φορτιζει... βασικα οδηγιες μπορουμε να βρουμε γτ αυριο π θα το ψαξω πειστευω θα βρω κ αλλα προβληματα... κανενα λινκ βοιηθειασ οπως εχω δει σε αλλα μοντελα για διαφορα προβληματα π αντιμεοπιζουν οι χρηστεσ

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Link to comment
Share on other sites

εχω αποθηκευσει τισ επαφες μου στην sim εχτες τησ ειχα βρει κανονικα σημερα δν μ τισ εμφανιζει παρα μονο 5 επαφες...

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

Θελω να ρωτησω κατι

Οταν είχα περασει την ics παρατηρησα οτι το κινητο απο το σπιτι στο μαγαζι και στο καφε που πιγαινα χωρις να κανω κατι συνδεοταν στο ρουτερ.

Τωρα που εχω την 2.3.4. καθε φορα που θα παω σε ενα οποιοδηποτε μερος (απο τα οποιοα εχω τα ρουτερ με τους κωδικους αποθηκευμενους ) πρεπει να ανοιγω το κινητο να μπαινω μεσα στις ρυθμησεις για να μπορει να συνδεεται στο ρουτερ .Με ανοιχτο παντα τον wifi

παιζει να κανω κατι και να συνδεεται παλι απο μονο του.

Ευχαριστω.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

παρακολουθώ απο αυτο το σιτε streaming στον υπολογιστή: http://www.vipboxsports.eu/sports/formula-1.html

 

Μπορώ να το παρακολουθώ απο το κινητό μου επίσης;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..από εσάς που βάλατε jelly sandwich πως πάει το τηλέφωνο;από μπαταρία;3g;;έχουμε βρει την .587 ΜΗ Nordic;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εφαρμογή για παρακολούθηση κλειστού κυκλώματος κάμερας?

Η εφαρμογή καταγραφής μου είναι το cubis clientπου δεν υπάρχει στο market.

Καμία πρόταση?

 

παιδια ξερει κανεις να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..από εσάς που βάλατε jelly sandwich πως πάει το τηλέφωνο;από μπαταρία;3g;;έχουμε βρει την .587 ΜΗ Nordic;

με την jelly sandwich και με κλειδωμενο bootloader το κινητο παει καλυτερα απο την 587(εννοειται ροοταρισμενη 587 με καποιες εφαρμογες να εχουν αφαιρεθει) αλλα μην φανταστεις και καμια φοβερη διαφορα... η μπαταρια σε μενα κραταει 2 μερες οσο κρατουσε και με την 587. οσο για το ftf της 587 το εχω αλλα δεν σου εγγυομαι οτι ειναι ελληνικο ή central europe 'η nordic.

Το ειχα φτιαξει μετα απο μια επαναφορα που ειχα κανει με το sus. το χρησιμοποιησα και κανα 2 φορες αλλα ποτε δεν ασχοληθηκα με την καταγωγη του!!! βασικα δεν εχει και καμια διαφορα ακομα και nordic ειναι...περα απο τα sms... αν θες βαζεις το handcent sms και ειναι και οκ και τα μηνυματα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...