Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως την εψαξες την αναβαθμιση?
Μέσω του pc companion καταρχάς και μετά μέσω των ενημερώσεων του τηλεφώνου. Υπάρχει άλλος τρόπος ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κατεβασα τη νεα εκδοση 587 μολις....δεν επηρεαζονται προσωπικα δεδομενα ....τωρα ψαχνω τις βελτιωσεις...

 

Ωραία,περιμένουμε εντυπώσεις από lag μπαταρία κτλ:thumbup:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του pc companion καταρχάς και μετά μέσω των ενημερώσεων του τηλεφώνου. Υπάρχει άλλος τρόπος ;

 

Μεσω SEUS...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία το αναβαθμίσαμε στην 587.Πως ροοτάρουμε τώρα;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ αν κ δε ξέρω κατά πόσο ισχύει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

και το πιο σοκαριστικό! Πριν συνδέσω το κινητό, μόλις άνοιξα το pc εμφάνισε μήνυμα ότι πιθανόν να υπάρχει νέο λογισμικό διαθέσιμο για το SonyEricsson Xperia Neo V.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια περασα αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1928946

και το κινητο πεταει σαν την gb.

δουλευουν ολα τελεια ακομη και η καμερα.

"αντιο" gingerbread

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ αν κ δε ξέρω κατά πόσο ισχύει

 

εδω που λες εχει παλιες εκδώσεις των κερνελ.. τελικα εχει κανει κανεις root την 587 και πως ??

Link to comment
Share on other sites

εδω που λες εχει παλιες εκδόσεις των κερνελ.. τελικα εχει κανει κανεις root την 587 και πως ??

Ρίξε μια ματιά εδώ αν κ δε ξέρω κατά πόσο ισχύει

 

θα κανεις ακριβως οτι λεει ο οδηγος του zxr , με τη διαφορα οτι στο βημα 6 θα κατεβασεις τον kernel της .587 απο εδω http://www.mediafire.com/?i65i9fkpir4al14 και στο βημα 7 θα φλασαρεις αυτον τον kernel και εισαι root!!!

Το εχω κανει αρκετες φορες και ισχυει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ΓΤ δεν μου κάνει αποσυμπιεση το runme.bat for root στον c μου;μόνο το files μου κάνει...

 

off topic αλλα κανε ξανα εγκατασταση το προγραμα που ανοιγεις .zip αρχεια (winrar)

και 2ον κατεβασε το αρχειο απο αλλου

-------------------------------------------------------

 

χανετε το root με την αναβαθμηση απο .431?

εχει κατι καλυτερο απο την .431?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια περασα αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1928946

και το κινητο πεταει σαν την gb.

δουλευουν ολα τελεια ακομη και η καμερα.

"αντιο" gingerbread

 

Εγώ πάντως προσπάθησα 2 φορές να την περάσω και κόλλαγε στην επανεκκίνηση. Την daily προσπάθησα!! Ποια έβαλες εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πέρασα προχθές για πρώτη φορά την ICS 4.0.4 και δε βρίσκω πουθενά στις ρυθμίσεις πώς να απενεργοποιήσω τη μεταφορά δεδομένων παρασκηνίου που είχε στην GB. Δε βλέπω καλά ή δεν υπάρχει πλέον τέτοια δυνατότητα? Το θέλω γιατί νομίζω πως βοηθούσε στη διάρκεια της μπαταρίας.

 

πας ρυθμισεις/Χρηση δεδομενων/δεδομενα κινητης και το πατας να μην ειναι μπλε

οτι ειναι μπλε ειναι ενεργοποιημενο

υπαρχουν μερικες αλλαγες οπως πχ στην ασφαλεια εχει τις αγνωστες πηγες

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σίγουρα οι περισσότεροι από μας εκμεταλλευτήκαμε την προσφορά της Sony Ericsson και του Box αποκτώντας τα 50GB δωρεάν χώρου να πω ότι πλέον υπάρχει και desktop εφαρμογή για συγχρονισμό του υπολογιστή με το cloud.

 

Μετά από αυτό απλά ξεχνάμε το dropbox!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος φιλος να επιβεβαιωσει ότι ειχε την 4.1.Β.0.431 και αναβαθμιστηκε σε .587 μέσω pc companion ? Γιατι εμενα ΔΕΝ .. ισως φταιει ότι ειμαι rooted ..,φταιει το SI ,δεν ξερω ..,δεν ειχα ποτε μου προβλημα ΠΆΝΤΩΣ με το companion

 

Υ.Γ βεβαια μια χαρα παει και με την .431.. ,αλλαξα και το dialer me to exdialer και ειμαι οκ :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Το ray αγοραστηκε προσφατα για τη γυναικα μου ,αν εξαιρεσουμε οτι ειναι πιο ελαφρυ-κομψο-μικροτερο +8αρα καμερα ΔΕΝ εχει μεγαλες διαφορες ,σχεδον καμμια δηλαδη...φορανε και τα δυο ICS 4.0.4 ,(587για το ray ,431 για το neoV) lagaroyn και τα δυο στο dialer ως συνηθως ..

 

Υ.Γ 1) το ray εχει μπροστα καμερα

2)προσωπικα μετανοιωσα που εδωσα 199 στο plaisio όχι ότι το τηλ den einai kalo ,

περιμενε λίγο να πεσει η τιμη ή καποιο ελαφρως μεταχειρεσμενο απο gatzetακια

3) δεν θα παρεις επισημα φασολι με κανενα απο τα δυο

ευχαριστω πολυ...τελικα αποφασισα να το κρατησω και οταν μαζεψω λεφτα να παρω κατι που να ειναι πραγματικα καλυτερο και οχι παρομοιο...

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...τελικα αποφασισα να το κρατησω και οταν μαζεψω λεφτα να παρω κατι που να ειναι πραγματικα καλυτερο και οχι παρομοιο...

 

ετσι ακριβώς φιλε μου :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σίγουρα οι περισσότεροι από μας εκμεταλλευτήκαμε την προσφορά της Sony Ericsson και του Box αποκτώντας τα 50GB δωρεάν χώρου να πω ότι πλέον υπάρχει και desktop εφαρμογή για συγχρονισμό του υπολογιστή με το cloud.

 

Μετά από αυτό απλά ξεχνάμε το dropbox!!!!

 

Μέχρι πόσο μπορούμε να ανεβάζουμε το κάθε αρχείο;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο ενώ άνοιγα ένα email το κινητό έσβησε και δεν ξανά άναψε ποτέ.

Βάλε βγάλε μπαταρία κτλ δεν άλλαξε κάτι. Σύνδεση με pc δεν κινείται τίποτα. Δοκίμασα και με άλλη μπαταρία... τζίφος.

 

Είναι αγορασμένο από vodafone online και είναι ακόμα σε εγγύηση. Σε κατάστημα vodafone θα βγάλω άκρη ή θα πρέπει να το στείλω στην sony??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, εχω το ιδιο προβληματακι με τον bathan, αγορασα ενα καινουργιο sony xperia u απο cosmote αλλα για καποιο λιγο οταν το συνδεω με pc companion η με SEUS μου βγαζει οτι εχω τη τελευταια ενημερωση. Ξερετε τι παιζει; Δεν θα επρεπε κανονικα να μου βγαλει την 4 να του κανω αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Μεσω SEUS...
To seus δεν παίζει, μου κάνει κάτι κουλά :

λέει σβήσε το κινητό, σύνδεσε το usb και άνοιξε το και πάτα ταυτόχρονα το κάτω πλήκτρο της έντασης για να αναγνωρίσει το κινητό και δεν κάνει τίποτε. Θα το ξαναδοκιμάσω και άλλη φορά

Μήπως πρέπει να κατεβάσουμε την ics rom τοπικά στο pc και installation με το pc companion όπως έκανα με το HTC ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσο μπορούμε να ανεβάζουμε το κάθε αρχείο;

Δεν νομίζω να υπάρχει περιορισμός. Προς το παρόν έχω ανεβάσει μέχρι μισό γίγα και δεν είχα πρόβλημα.

Πριν από λίγο ενώ άνοιγα ένα email το κινητό έσβησε και δεν ξανά άναψε ποτέ.

Βάλε βγάλε μπαταρία κτλ δεν άλλαξε κάτι. Σύνδεση με pc δεν κινείται τίποτα. Δοκίμασα και με άλλη μπαταρία... τζίφος.

 

Είναι αγορασμένο από vodafone online και είναι ακόμα σε εγγύηση. Σε κατάστημα vodafone θα βγάλω άκρη ή θα πρέπει να το στείλω στην sony??

 

Μια επιδιόρθωση με SEUS δοκίμασες;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...