Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. απο που πειρες την προσοψη? (εχει τζαμακι μπροστα)?

2, αυτο θα σε βοηθισει...

 

3, πες μου τη εκανες με το ''τατσ''.

:)

 

Το έχω δει αυτό αλλά δε βοηθάει..

Τζαμακι δεν έχει βάζεις το παλιό..

Κολλαω στη μπροστινή πρόσοψη, στο πίσω μέρος της πρόσοψης έχει τα καλώδια της κάμερας κ του ακουστικού κ δε ξεκολλανε εύκολα κ φοβάμαι μη κόψω κανά καλώδιο κ τρέχω!! Το touch κομπλέ δουλεύει. Μόνο που θέλει προσοχή η οθόνη μη πιάσει σκόνες

Από eBay τη παρηγγειλα

 

Sent from my X8 using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις πέρασα στη συσκευή μου, την ICS και μπορώ να πω, σε γενικές γραμμές, πως είναι γρηγορότερη από τη προηγούμενη έκδοση που "φόραγε" το κινητό. Θέλω, στο σημείο αυτό, να ρωτήσω τα εξής:

  1. Το widget που στη προηγούμενη έκδοση έδειχνε το μητρώο των κλήσεων, καθώς και τους αγαπημένους τηλ. αριθμούς δε μπορώ να το εντοπίσω. Μήπως με την αναβάθμιση έπαψε πλέον να υφίσταται;
  2. Στην αρχική οθόνη, στην μπάρα πληροφοριών, μου βγάζει αυτό το σύμβολο :!: και το μήνυμα-alert: σφάλμα σύνδεσης για τον λογαριασμό teitzis@youtube.com.

Θα πρέπει να τον αλλάξω με τον gmail λογαριασμό μου; Και αν ναι, πώς γίνεται αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ics έχω...Ε καμία 80 Εφαρμογές τις Εχω...Εφαρμογές έχω widget ημερολόγιο του go και 2 φωτογραφίες...λες να δουλέψει καλύτερα ο apex;είναι καλός όπως το go;ευχαριστώ φίλε
Link to comment
Share on other sites

Πήρα silver χρώμα τα καπακια του κινητού κ θέλω να τα αλλάξω μπρος πίσω.μόνο στο μπροστινό κάλυμμα δυσκολεύομαι

 

Sent from my X8 using Tapatalk 2 Beta-6

 

ελπιζω να σε βοηθησει..

 

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για κάποιο access point, αν το χρειάζεσαι τόσο πολύ. Ή ακόμη καλύτερα, αν σου έχει μείνει κάποιο WiFi router, που μπορεί να γίνει access point, από κάποια παλιότερα σύνδεση, χρησιμοποιησέ το.

Έτσι έκανα κι εγώ με ένα philips που είχα και δουλεύει άψογα. Παίρνει internet από το κεντρικό μου router μέσω ethernet κι έτσι πλέον έχω WiFi σε όλο το σπίτι (εντός και εκτός).

Καλύτερα όμως να απευθυνθείς σε πιο εξειδικευμένο thread :p

 

Ευχαριστω φιλε μου, εχω ενα παλιο ρουτερ της thomson και αν καταλαβα καλα εννοεις να συνδεσω το καινουργιο ρουτερ με το παλιο με ενα καλωδιο ethernet και ετσι το παλιο αν το βαλω ας πουμε στο μπαλκονι θα εκπεμπει σημα ε?

 

 

Με αυτό πάντως γίνεσαι μια χαρά root.

 

Δες εδω αν αλλαζει στο ρουτερ σου http://www.skroutz.gr/c/738/wifi-antennas.html ή ψαξε να βρεις ρουτερ με μεγαλητερη εμβελεια.

υπαρχουν και antenna outdoor με μεγαλο κοστος http://www.zdacomm.com/wireless-antenna-category-by-applications/wifi-antenna/

http://www.nextag.com/outdoor-wireless-antenna/stores-html

αν πας σε τετοια λυση πρεπει να μαθεις με τη νομοθεσια και τα επιτρεπτα GHz.

συγνωμη για το off topic.

 

Ευχαριστω πολυ! Θα τα κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που περασα την ICS κολλαει το κινητο .. Κολλαει στο facebook κολλαει μερικες φορες στο ιντερνετ... Κολλαει γενικα
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

zxr, όταν είχα περάσει την Νορβηγική έκδοση το είχα κάνει με τον 2ο τρόπο (flashtool) από τον οδηγό σου..

Η διαδικασία αυτή πειράζει το build.prop?

Ναι, περνάει το build.prop της 4.0

αν το πατησω παρεταμενα, τοτε με βγαζει απο τα μενου με τις εφαρμογες και με παει στις οθονες που βλεπουμε οταν ανοιγουμε το κινητο (στις 5 οθονες που βαζουμε widgets, για τον καιρο)

Κάτσε γιατί μπερδευτήκαμε τώρα. Εσύ είσαι μέσα στον app drawer (εκεί δηλαδή που φαίνονται όλες οι εφαρμογές) και θες να τις αναδιατάξεις. Αν είναι αυτό τότε με τον εργοστασιακό launcher δεν γίνεται. Πρέπει να βάλεις άλλον launcher.

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομη.Αφου εχει καλωδιο hdmi kai συνδεεται με τηλεοραση θα μπορω να βαλω στην καρτα του κινητου ενα αρχειο mkv 1080p μαζι με υποτιτλους και με τη βοηθεια καποιου player το κινητο να παιζει τηv ταινια με τους υποτιτλους και εγω να την βλεπω στην τηλεοραση μεσω του hdmi???

Ναι αρκεί το αρχείο να είναι μικρότερο από 4GB.

Εγώ έχω το widget του autokiller! Αλλά τι να λαμβάνουμε υπόψιν; Αυτό που μας λέει στις ρυθμίσεις η αυτά που βλέπουμε στα widget? Δοκίμασα 2-3 widget τώρα. Και όλα μου έλεγαν γύρω στο 120 με απόκλιση 2-3mb μεταξύ τους! Ενώ αυτό που λέει στις ρυθμίσεις κακία σχέση! 150 αναγράφεται! Lol?

Λογικό να έχει μια μικρή απόκλιση. Αφενός δεν ανανεώνεται ακαριαία κι αφετέρου πιθανότατα να μην λαμβάνουν υπόψη τους χρήση μνήμης στην οποία δεν έχουν πρόσβαση.

Παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι όσες σελίδες κι αν έχω διαβάσει...τι είναι το SEUS και από που το κατεβάζω..?

Εγώ που πέρασα ICS, μετά από official 2.3.4 χωρίς root, αξίζει να κάνω επιδιόρθωση και μετά να την ξαναπεράσω με SEUS..?

SEUS

Ναι

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λιγο τα φωτα σας αν μπορειτε. Εχω βαλει σε μια οθονη shortcuts με προσθήκη επαφής για γρηγορη κληση καποιων αριθμων, αλλα μου τα βγαζει με ασπρο χρωμα τα εικονιδια οπως και τα ονοματα απο κατω. Το πρoβλημα ειναι οτι το φοντο πισω ειναι ανοιχτοχρωμο και δεν διοαβαζονται ευκολα. Ξερει κανεις αν μπορει να αλλαξει το χρωμα του εικονιδιου και των γραμματων?

 

thx

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που περασα την ICS κολλαει το κινητο .. Κολλαει στο facebook κολλαει μερικες φορες στο ιντερνετ... Κολλαει γενικα

 

Το φωνάζουμε από την 1η (΄νταξ', 2η-3η ίσως) μέρα: μόλις περάσουμε την ICS, αν κολλάει το κινητό, επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ή επιδιόρθωση μέσω SUS (SEUS).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το φωνάζουμε από την 1η (΄νταξ', 2η-3η ίσως) μέρα: μόλις περάσουμε την ICS, αν κολλάει το κινητό, επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ή επιδιόρθωση μέσω SUS (SEUS).

 

ειχα κανει επαναφορα εργ. δεδ. αλλα παλι κολλαει.. Τωρα θα δοκιμασω με SEUS να δουμε τι θα γινει..

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Ics έχω...Ε καμία 80 Εφαρμογές τις Εχω...Εφαρμογές έχω widget ημερολόγιο του go και 2 φωτογραφίες...λες να δουλέψει καλύτερα ο apex;είναι καλός όπως το go;ευχαριστώ φίλε

 

Ο go ειναι κυριως για GB ενω ο apex ειναι μονο για ics...εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερος και αυτον χρησιμοποιω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει screen protector για neo v που να ταιριαζει ακριβως επανω στο κινητο οπως στα iphone? Ευχαριστω πολυ..!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο go ειναι κυριως για GB ενω ο apex ειναι μονο για ics...εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερος και αυτον χρησιμοποιω τωρα.

 

συμφνωνώ! ο apex είναι apex-tos!!! αλλά φυσικά δεν έχει το timescape και το αντίστοιχο με τις φωτογραφίες, και έτσι το έβγαλα και γύρισα στον μαμίσιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει screen protector για neo v που να ταιριαζει ακριβως επανω στο κινητο οπως στα iphone? Ευχαριστω πολυ..!!!!

 

http://www.ebay.com/itm/4-pieces-Matte-Anti-Glare-Screen-Protector-Guard-for-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-/180800529263?pt=PDA_Accessories&hash=item2a188d236f#ht_954wt_905

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα..εβαλα χθες την αναβαθμιση και μεχρι στιγμης ολα καλα...

αλλο θελω να ρωτησω.το σαββατο το βραδυ εκανα εγγραφη βιντεο περιπου 6 λεπτα...το προβλημα στο θεμα αυτο ειναι οτι ανεβηκε πολυ η θερμοκρασια της μπαταριας...εφτασε τους 41 βαθμους...ειναι φυσιολογικο?παντως εχς ξανακανει εγγραφη βιντεο μεγαλυτερης διαρκειας και δεν ειχα προβλημα...

επισης το widget που ειχε η παλια εκδοση αγαπημενα και αρχεια κλησεων δεν υπαρχει στην καινουργια?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 1 εβδομαδα με ics επανερχομαι με εντυπωσεις. καταρχας να πω οτι το κινητο δεν ηταν ροοτ και ειχα περασει πανω απο την παλια εκδοση την ics χωρις κανενα προβλημα στη λειτουργια του τηλεφωνου.Ημουν αρκετα ικανοποιημενος, αλλα υπηρχαν μικροπροβληματα.(lag,κολλημα της αρχικης οθονης, αργο στο ανοιγα εφαρμογων, και αλλα που εχουν αναφερθει τισ τελευταιες μερες).

ολα αυτα μεχρι την παρασκευη που με ετρωγε (ειπα να το δοκιμασω για πρωτη φορα) να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στο καπακι ροοτ με τον οδηγο του zxr. (απαιχτο το παληκαρι).

εντυπωσεις.

ολα πολυ πιο ομαλα.

ΘΕΤΙΚΑ

τα μικρο lag εξαφανιστηκαν τελειως, το κινητο πεταει σε ταχυτητα με 92 εφαρμογες πανω.

πολυ πιο παραμετροποιησιμο μενου.

το gps ( igo) παει σφαιρα. το δοκιμασα χτες σε μια εκδρομη που εκανα και κλειδωσε 2-3 φορες πιο γρηγορα απο του αυτοκινητου.

το disable auto brightness μεταμορφωσε την οθονη του κινητου θεαματικα.

μετα την αφαιρεση περιπου 10-12 αχρηστων μαμισιων εφαρμογων , η μνημη ram εκτοξευτηκε κατακορυφα και ειναι πλεον παντα πανω απο 100-110.

το wi-fi δεν αποσυνδεεται οπως εκανε συχνα στην gb.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

η μπαταρια αδειαζει αρκετα πιο γρηγορα. με wi-fi ανοικτο ολη μερα. 1' ωρα internet, 30' λεπτα ομιλια και 1' ωρα σκαλισμα διαρκει περιπου 24-26 ωρες. αντιστοιχα στην gb πανω απο 35-40.

 

μου την βιδωσε που δεν υπαρχει το widget επαφων που ειχε η gb(πολυ σημαντικο και βολικο για μενα). αντ' αυτου εχει μια βλακεια και μιση.

 

αργει πολυ να αποθηκευσει τις φωτογραφιες που τραβαω, καθως και τα βιντεο, γεγονος που ειναι εκνευριστικο γιατι δεν μπορεις να βγαλεις γρηγορα φωτογραφιες.

 

σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι καλυτερο με ics. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καντε επαναφορα εργ. ρυθμισεων ή εγκατασταση με seus.(αλλο τηλεφωνο μετα) και προσωπικα εκτιμω οτι και το ροοτ βοηθησε πολυ την συσκευη.ελπιζω να μη κουρασα πολυ παιδες. καλη πρωτομαγια σε ολους.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει ενας φιλος μου ενα LGp350 και θελω να μαθω πως γινεται αναβαθμιση σε 2.3 επειδη εχει ακομα την 2.2. Ρωταω εδω διοτι δεν απανταει κανενας στον τοπικ με το συγκεκριμενο κινητο. Αν μπορειτε να μου πειτε που πρεπει να ψαξω τουλαχιστον.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να σε βοηθησει..

 

Το χω δει το video,ευχαριστώ πάντως:)

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδη ρε παιδια αμα την φλασαρω αυτη την ROM χωρις unlocked bootloader.. Τι θα γινει?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 1 εβδομαδα με ics επανερχομαι με εντυπωσεις. καταρχας να πω οτι το κινητο δεν ηταν ροοτ και ειχα περασει πανω απο την παλια εκδοση την ics χωρις κανενα προβλημα στη λειτουργια του τηλεφωνου.Ημουν αρκετα ικανοποιημενος, αλλα υπηρχαν μικροπροβληματα.(lag,κολλημα της αρχικης οθονης, αργο στο ανοιγα εφαρμογων, και αλλα που εχουν αναφερθει τισ τελευταιες μερες).

ολα αυτα μεχρι την παρασκευη που με ετρωγε (ειπα να το δοκιμασω για πρωτη φορα) να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στο καπακι ροοτ με τον οδηγο του zxr. (απαιχτο το παληκαρι).

εντυπωσεις.

ολα πολυ πιο ομαλα.

ΘΕΤΙΚΑ

τα μικρο lag εξαφανιστηκαν τελειως, το κινητο πεταει σε ταχυτητα με 92 εφαρμογες πανω.

πολυ πιο παραμετροποιησιμο μενου.

το gps ( igo) παει σφαιρα. το δοκιμασα χτες σε μια εκδρομη που εκανα και κλειδωσε 2-3 φορες πιο γρηγορα απο του αυτοκινητου.

το disable auto brightness μεταμορφωσε την οθονη του κινητου θεαματικα.

μετα την αφαιρεση περιπου 10-12 αχρηστων μαμισιων εφαρμογων , η μνημη ram εκτοξευτηκε κατακορυφα και ειναι πλεον παντα πανω απο 100-110.

το wi-fi δεν αποσυνδεεται οπως εκανε συχνα στην gb.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

η μπαταρια αδειαζει αρκετα πιο γρηγορα. με wi-fi ανοικτο ολη μερα. 1' ωρα internet, 30' λεπτα ομιλια και 1' ωρα σκαλισμα διαρκει περιπου 24-26 ωρες. αντιστοιχα στην gb πανω απο 35-40.

 

μου την βιδωσε που δεν υπαρχει το widget επαφων που ειχε η gb(πολυ σημαντικο και βολικο για μενα). αντ' αυτου εχει μια βλακεια και μιση.

 

αργει πολυ να αποθηκευσει τις φωτογραφιες που τραβαω, καθως και τα βιντεο, γεγονος που ειναι εκνευριστικο γιατι δεν μπορεις να βγαλεις γρηγορα φωτογραφιες.

 

σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι καλυτερο με ics. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καντε επαναφορα εργ. ρυθμισεων ή εγκατασταση με seus.(αλλο τηλεφωνο μετα) και προσωπικα εκτιμω οτι και το ροοτ βοηθησε πολυ την συσκευη.ελπιζω να μη κουρασα πολυ παιδες. καλη πρωτομαγια σε ολους.

 

συμφωνω απολυτα και στα θετικα και στα αρνητικα

Link to comment
Share on other sites

με cm7...class 4 καρτα στα 1,8

 

http://img545.imageshack.us/img545/8416/screenshot1335791008423.png

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...