Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί να πάθει τίποτα το κινητό από τις πολλές εφαρμογές?

Άμα είναι να τα σβήσω

 

Και ναι υποστηρίζει flash

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορεί να πάθει τίποτα το κινητό από τις πολλές εφαρμογές?

Άμα είναι να τα σβήσω

 

Και ναι υποστηρίζει flash

 

Eκτός από το να μειωθεί η ελεύθερη ραμ και να πέσει λίγο η απόδοση του κινητού σε ταχύτητα λόγω της λίγης ελεύθερης ραμ, όχι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω σαν κινητο ειναι καλο πανω κατω...?¨;D αξιζει ???

 

Είναι τέλειο

Αξίζει

 

Άλκη τι να πω

ευχαριστώ και πάλι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδες αντιμετοπιζω ενα προβληματακι... εβαλα το Go Launcher Ex και το Go weather και οταν το ανοιγω ανοιγει το προγραμμα και με παει να ρυθμισω τοπο κτλ.. το θεμα ειναι οτι αυτο το προγραμα δε το βλεπω στην αρχικη οθονη... κατεβασα και 2-3 skins αλλα δε μπορω να τα εφαρμοσω.. για να καταλαβεται θελω να εχω to Go Launcher με το σχετικο widget καιρου

http://www.google.com/imgres?num=10&hl=en&gbv=2&biw=1024&bih=634&tbm=isch&tbnid=_zannHqXNxwUIM:&imgrefurl=http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/com.mediawoz.goweather.htcstyle/GO-Weather-Widget-Skin-HTC&docid=PQMhmPLH03g8JM&imgurl=http://fs02.androidpit.info/***/x04/2282204-1306426886239.jpg&w=480&h=800&ei=h_umT8PJJdDU4QTP7MGECQ&zoom=1&iact=hc&vpx=281&vpy=214&dur=1295&hovh=290&hovw=174&tx=70&ty=168&sig=109280030545712929475&sqi=2&page=1&tbnh=133&tbnw=83&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:10,s:0,i:94

 

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Με επίσημη ICS και μετά από δυο repair με SUS, το κινητό συνεχίζει κατά καιρούς να παγώνει για κάποια δευτερόλεπτα και μετά να κάνει restart μόνο του. Χωρίς να χρησιμοποιώ κάποιο launcher ή κάποια ύποπτη εφαρμογή. Μετά το τελευταίο repair, τη Δευτέρα, το έχει κάνει δύο φορές. Άλλος με το ίδιο πρόβλημα ή με πιθανή λύση;

 

 

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω...

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε να κανετε ενα format στην sd

 

Φαντάζομαι γίνεται χωρίς να την βγάλουμε από το κινητό, έτσι; Επίσης χρειάζεται να μεταφέρουμε εφαρμογές στο τηλέφωνο;

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι γίνεται χωρίς να την βγάλουμε από το κινητό, έτσι; Επίσης χρειάζεται να μεταφέρουμε εφαρμογές στο τηλέφωνο;

 

ναι μετεφερε ολες τις εφαρμογες και τα αρχεια σου εννοειτε φωτογραφιες κτλπ οκ?

στο τηλ ,ρυθμισεις->αποθηκευτικος χωρος -> διαγραφη καρτα sd

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση....

Το κινητο μου δεν στελνει sms βγαζει συνεχεια σφαλμα...Εχω βαλει πακετο μυνηματων και δεν μπορει να στειλει..Εχει την ics πανω!!

Καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?Εχω whatsup

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Αποφασισα να βαλω επιτελους το χερακι μου στον bootloader:p

Ο λογος που το κανω ειναι να εγκαταστησω custom ROM (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1567189) και kernel (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1566871)

 

Μετα απο ακρετο ψαξιμο πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο (Αν εχετε αλλες προτασεις εννοειται πως τις λετε)

 

Το θεμα μου ειναι.. Αφοτου ξεκλειδωσω τον bootloader τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησω ακριβως και επισης αν ο kernel ειναι συμβατος με την συγκεκριμενη ROM:wacko:

 

Επισης να πω οτι εχω την 2.3.. θα πρεπει να παω σε 4.0 official για να βαλω την custom rom?

Edited by kaliakman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Αποφασισα να βαλω επιτελους το χερακι μου στον bootloader:p

Ο λογος που το κανω ειναι να εγκαταστησω custom ROM (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1567189) και kernel (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1566871)

 

Μετα απο ακρετο ψαξιμο πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο (Αν εχετε αλλες προτασεις εννοειται πως τις λετε)

 

Το θεμα μου ειναι.. Αφοτου ξεκλειδωσω τον bootloader τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησω ακριβως και επισης αν ο kernel ειναι συμβατος με την συγκεκριμενη ROM:wacko:

 

Επισης να πω οτι εχω την 2.3.. θα πρεπει να παω σε 4.0 official για να βαλω την custom rom?

 

Εδω μπορεις να κανεις την ερωτηση σου περι custom rom

Link to comment
Share on other sites

παιδες αντιμετοπιζω ενα προβληματακι... εβαλα το Go Launcher Ex και το Go weather και οταν το ανοιγω ανοιγει το προγραμμα και με παει να ρυθμισω τοπο κτλ.. τι μπορω να κανω?

 

 

κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και κατέβασα άλλη εφαρμογή για τον καιρό με παρόμοιο widget, λέγεται 3d Digital Weather Clock και είναι free στο market

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

παιδια,την παρασκευη περελαβα για την συζυγο το εργαλειο,ενω τις πρωτες φωτο τις εβγαζε κανονικα απο το πλαινο πληκτρο,μετα τζιφος το πληκτρο...μολις το πατησω κανει πως παει να εστιασει αλλα δεν τερματιζει να βγαλει φωτο και αν το κρατησεις ωρα πατημενο παλι κανει πως εστιαζει,αναβει και το φλας και παπαλα,τιποτα.φωτο τωρα βγαζει μονο με την επιλογη με το αγγιγμα οθονης...φοραει στοκ GB....καμμια ιδεα μην τρεχω σε σερβις?...θα στρωσει με ρεσετ???

ευχαριστω.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια,την παρασκευη περελαβα για την συζυγο το εργαλειο,ενω τις πρωτες φωτο τις εβγαζε κανονικα απο το πλαινο πληκτρο,μετα τζιφος το πληκτρο...μολις το πατησω κανει πως παει να εστιασει αλλα δεν τερματιζει να βγαλει φωτο και αν το κρατησεις ωρα πατημενο παλι κανει πως εστιαζει,αναβει και το φλας και παπαλα,τιποτα.φωτο τωρα βγαζει μονο με την επιλογη με το αγγιγμα οθονης...φοραει στοκ GB....καμμια ιδεα μην τρεχω σε σερβις?...θα στρωσει με ρεσετ???

ευχαριστω.

 

θελει κολπο...οταν βγαλει το φλας αστο και μετα ξαναπατα το

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

θελει κολπο...οταν βγαλει το φλας αστο και μετα ξαναπατα το

 

δεν βγαζει ουτε ετσι...κι αν εβγαζε θα ηταν σωστο?απλα κανει και τον ηχο οτι θα βαγαλει φωτο αλλα τιποτα...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τον τελευταίο καιρό έχω πάθει μια πλύση εγκεφάλου με όλα αυτά:wacko::D (kernels, custom roms, bootloaders etc)

Γι'αυτό αν μπορείτε απαντήστε μου σε κάποια πράγματα που δεν μπορώ να καταλάβω(και μερικά νομίζω πως δεν έχουν αναφερθεί....)

1)Μπορώ να κάνω unlock τον bootloader, με τον official τρόπο..? θα έχω κάποιο πρόβλημα?(πέρα από την εγγύηση) γιατί η manual διαδικασία με μπερδεύει τρομερά...

2)Μπορώ να περάσω custom rom χωρίς να ξεκλειδώσω τον bootloader...?

3)Με locked bootloader θα μπορώ να κάνω overclock..?

4)Πως μπορώ να περάσω CM7...?

 

Άμα έχω γράψει καμιά πατάτα δεν φταίω, γιατί δεν ξέρω ακόμα πολλά όπως σαν προανέφερα.. :)

 

Υ/Γ: Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link για να διαβάσω αναλυτικά τι είναι ακριβώς ο κάθε όρος(bootloaders,roms,kernels)? Διάβασα και τη λίστα του zxr αλλά δεν κατάλαβα και πολλά...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

@tarif16nikos αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα με το πλαϊνό πλήκτρο του W810i που είχα. Όταν το πίεζα παραπάνω δούλευε. Για κάνε μια προσπάθεια να το πιέσεις πιο δυνατά..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παλικαρια καλησπερα

υπαρχει καποιος τροπος κατα την ωρα της κλησης

να γραφεται και η συνομιλια?

 

Υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά. Θα πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου να δεις ποια δουλεύει σωστά στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...