Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@IASVN,

αυτα κανω ρε παιδια αλλα δεν γινεται τιποτα...σπασιμο μεγαλο!θα το δοκιμασω και σε αλλες τηλεορασεις να το τσεκαρω περισσοτερο.ελπιζω οτι κατι κανω λαθος εγω η κατι προβλημα εχει το τηλεφωνο,κι αν παει service θα μπει μπροστa το n82 που εχει εξοδο tv:D

thanks@all

 

Ποιο ειναι το μοντέλο της τηλεόρασης

Με την lg 3dw5400 To εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβασα τα κλασσικα που νομιζω οτι χρειαζονται για αρχη(avg free antivirus,astro file manager,skype)!!!τι αλλο πιστευετε οτι ειναι χρησιμο και πρεπει να το κατεβασω???

δε νομιζω κανεις μας να χρειαζεται antivirus στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα με seus θα κανεις θα ειναι το κινητο οπως το πηρες αλλα με τη νεοτερη εκδοση του κινητου...τωρα αν θελεις την .42 πρεπει να το κανεις μεσω flashtool και να βρεις την εκδοση 42 απο καπου...

με seus...πως γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή καθαρά δευτέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να σβήσω κάποιες εικόνες που μπήκαν στην συλλογή χωρίς να σβηστούν από τον αρχικό φάκελλο που είναι . έβαλα προχθές ένα πρόγραμμα gps και όλες οι εικονίτσες από το πρόγραμμα εμφανιστήκαν και στις συλλογές από τις φωτογραφίες μπορώ να τις σβήσω από της συλλογές χωρίς να πειραχτούν από τον αρχικό φάκελλο η υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να σβηστούν αλλά να μείνουν μέσα στο φάκελλο του προγράμματος μόνο ?

ευχαριστώ

 

Όταν θες να "κρύψεις" ένα φάκελο στην SD Card σου για να μην το βλέπει η Συλλογή και το MP3 Player, δημιουργείς μέσα στο φάκελο αυτό με ένα File Explorer ένα αρχείο που ονομάζεις ".nomedia"

Δηλαδή κενό όνομα αρχείου και κατάληξη nomedia.

Το GPS App σου δε θα έχει κανένα πρόβλημα, μην ανησυχείς!

Κάνε κι ένα restart (ή kill στις εφαρμογές Συλλογή και Μουσική αν ξέρεις πως γίνεται!) και είσαι έτοιμος!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σας χανει και εσας το gps στιγμα στιγμιαια; Mε αποτελεσμα να μπερδευεται ο πλοηγος και να σε δειχνει στο αντιθετο ρευμα;
Link to comment
Share on other sites

Σας χανει και εσας το gps στιγμα στιγμιαια; Mε αποτελεσμα να μπερδευεται ο πλοηγος και να σε δειχνει στο αντιθετο ρευμα;

 

Όχι. Μάλλον φταίει το πρόγραμμα πλοήγησης που χρησιμοποιείς. Μου το κάνει κι εμένα με το don't panic στο G1-1000, ενώ με sygic στο Neo V δεν το κάνει

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ myweca όλα καλά δούλεψαν μάθαμε και κάτι ακόμα σήμερα

όσο για το gps το NDrive που έχω εγώ δουλεύει μια χαρά και μέσα στο σπίτι ακόμα κλειδώνει δορυφόρους

Link to comment
Share on other sites

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_store_batteries - Καλύτερα βγάλ'τη! Παλιότερα κάπου είχα διαβάσει (τώρα θα με δουλέψετε... :p:p:p) πως τις μπαταρίες για το λάπτοπ, αν θέλουμε να τις αποθηκεύσουμε για μεγάλο διάστημα, τις τυλίγουμε με μία πετσέτα και τις αφήνουμε στο ψυγείο, ώστε να διατηρηθούνε όσο το δυνατόν καλύτερα και για περισσότερο καιρό!

 

EDIT: Ιδού!

http://www.ehow.com/how_4797594_store-lithium-ion-batteries.html

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Νά'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

με seus...πως γίνεται;;;

 

κατεβαζεις αυτο εδω και ακολουθεις τις οδηγιες που σου λεει..θα περαστει στο κινητο σου το νεοτερο λογισμικο που τρεχει στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιο άλλο πρόγραμμα για να καταγράφει συνομιλίες εκτός από τα Recordoid και Voice Recorder έχετε δοκιμάσει?

Αν ναι, προτίνετε κάποιο; Το χρειάζομαι κυρίως για κάποιου είδους συνεντεύξεις...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το μοντέλο της τηλεόρασης

Με την lg 3dw5400 To εχει δοκιμασει κανεις?

το μοντελο της τηλεορασης ειναι LG, M237WD

δεν εχω αλλαξει rom

εχει συνδεσει κανεις το neo v σε lg τηλεοραση;

EDIT:οποιος εχει hdmi καλωδιο που δουλευει ας μου δωσει ενα link με π.μ. απο που το αγορασε,thanks!

EDIT 2:δε δουλευει και στη τηλεοραση του κουμπαρου μου..

παω για νεο καλωδιο ,θελω να πιστευω οτι ειναι το καλωδιο

thanks@all

Edited by mel68
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιο άλλο πρόγραμμα για να καταγράφει συνομιλίες εκτός από τα Recordoid και Voice Recorder έχετε δοκιμάσει?

Αν ναι, προτίνετε κάποιο; Το χρειάζομαι κυρίως για κάποιου είδους συνεντεύξεις...

 

Το tape-a-talk παντως μη το δοκιμασεις...

Ο player του κινητου δε το παιζει και πρεπει να κατεβασεις αλλον ή να το μετατρεψεις...

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο της τηλεορασης ειναι LG, M237WD

δεν εχω αλλαξει rom

εχει συνδεσει κανεις το neo v σε lg τηλεοραση;

EDIT:οποιος εχει hdmi καλωδιο που δουλευει ας μου δωσει ενα link με π.μ. απο που το αγορασε,thanks!

EDIT 2:δε δουλευει και στη τηλεοραση του κουμπαρου μου..

παω για νεο καλωδιο ,θελω να πιστευω οτι ειναι το καλωδιο

thanks@all

 

Με αυτό το καλώδιο παίζει άψογα σε LG τηλεόραση.:D

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω κανεις μας να χρειαζεται antivirus στο κινητο...

 

Τι να σου πω..εγω προσωπικα το κρινω απαραιτητο!!!πιστευεις οτι δεν χρειαζεσαι γενικα antivirus ή συγκεκριμενα το avg antivirus??

Όταν είσαι νέος θέλεις να είσαι καλός στις εξετάσεις και όταν γεράσεις θέλεις να είναι καλές οι εξετάσεις σου...:superman::
Link to comment
Share on other sites

Γενικα δε χρειαζεται antivirus στο κινητο. Προς το παρων ειναι κατι αχρηστο μιας και δε κυκλοφορουν, παρα ελαχιστοι, ιοι στο android και αυτοι εκτος μαρκετ. Αν προσεχεις τι κατεβαζεις, ολα καλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Ξαφνικά στον αποθηκευτικό χώρο τις κάστας μου αφαιρούνται κάποια kb και mb τι φταίει?

μήπως φταίει η προσωρινή μνήμη?

Φεύγει αυτή ποτέ?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους μου ειχε χαλασει το κινητο μου και μου αλλαξαν την πλακετα θα το παρω αυριο γνωριζει καποιος αν οτι ειχα κατενβασει θα χαθουν
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω..εγω προσωπικα το κρινω απαραιτητο!!!πιστευεις οτι δεν χρειαζεσαι γενικα antivirus ή συγκεκριμενα το avg antivirus??

 

δεν υπάρχουν παρά ελάχιστοι ιοί για unix-based λειτουργικά. και αυτοί δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν παρα μόνο με τη συγκατάθεση του χρήστη. πχ να σου πετάξει παραθυράκι που θα λέει αλλα ντάλων και να πατήσεις οκ. αλλά όπως και να 'χει αν κατεβάζεις από το market, οι πιθανότητες εκμηδενίζονται να κολλήσει ιο το κινητό. δεν χρειάζονται καθόλου τα antivirus.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους μου ειχε χαλασει το κινητο μου και μου αλλαξαν την πλακετα θα το παρω αυριο γνωριζει καποιος αν οτι ειχα κατενβασει θα χαθουν

 

Καινούργια πλακέτα=καινούργιο τηλέφωνο ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω..εγω προσωπικα το κρινω απαραιτητο!!!πιστευεις οτι δεν χρειαζεσαι γενικα antivirus ή συγκεκριμενα το avg antivirus??

Δοκίμασα μερικά και το avg ήταν το πιο ελαφρύ (4-5mb ram) το norton ήταν ασήκωτο!!! (~56mb ram). Αλλά τα κράτησα λίγα λεπτά δεν μπόρεσα παραπάνω. Γενικά πρόσεχε τι κατεβάζεις και θα είσαι εντάξει!

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Ξαφνικά στον αποθηκευτικό χώρο τις κάστας μου αφαιρούνται κάποια kb και mb τι φταίει?

μήπως φταίει η προσωρινή μνήμη?

Φεύγει αυτή ποτέ?

 

Μπορείς να κατεβάσεις κάποιο cache cleaner απο το market

 

καλησπερα σε ολους μου ειχε χαλασει το κινητο μου και μου αλλαξαν την πλακετα θα το παρω αυριο γνωριζει καποιος αν οτι ειχα κατενβασει θα χαθουν

 

Το οτι έχει γίνει factory reset είναι σίγουρο. Τώρα, αυτά που είχες στην sd δε νομίζω να στα έσβησαν. Αλλά όλα τα υπόλοιπα πάνε

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο σε αυτό που εγγράψά ότι εγκατέστησα μια εφαρμογή και την έσβησα μετά?

Μένουν δεδομένα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο σε αυτό που εγγράψά ότι εγκατέστησα μια εφαρμογή και την έσβησα μετά?

Μένουν δεδομένα?

Ναι! Οι εφαρμογές όταν απεγκαθίστανται αφήνουν στην κάρτα μνήμης ότι έχουν. Αν για παράδειγμα περάσεις κάποιο παιχνίδι και κατεβάσει 500MB data στην κάρτα μνήμης, όταν την κάνεις απεγκατάσταση αυτά θα παραμείνουν στην κάρτα μνήμης και θα πρέπι να τα σβήσεις χειροκίνητα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους. Η ερωτηση μου αφορα τον φορτιστη του κινητου μας. Αν θυμαμαι καλα σε παλαιοτερο post ειχα διαβασει πως ο φορτιστης μας δουλευει στα 1200mA, σωστα? Εγω χτες απο περιεργεια κοιταξα τον φορτιστη και ειδα πως στο output δινει 5,0VDC = 850mA . Μηπως δεν μου εχουν δωσει σωστο φορτιστη? Γενικοτερα κραταει με το ζορι 2 μερες η διαρκεια της μπαταριας μου και μετα απο εναμιση μηνα κτησης της συσκευης κανει σχεδον 2μιση ωρες να φορτισει στο 100%. Με 8 ωρες λειτουργιας, 20 λεπτα κλησεις, πολυ λιγο ανοιχτο wifi και εχει πεσει στο 75% .

Ειναι φυσιολογικο? :worry:

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Οι εφαρμογές όταν απεγκαθίστανται αφήνουν στην κάρτα μνήμης ότι έχουν. Αν για παράδειγμα περάσεις κάποιο παιχνίδι και κατεβάσει 500MB data στην κάρτα μνήμης, όταν την κάνεις απεγκατάσταση αυτά θα παραμείνουν στην κάρτα μνήμης και θα πρέπι να τα σβήσεις χειροκίνητα.

 

Και πως μπορουμε να καθαρισουμε την καρτα απο τα παλια αρχεια που εχουμε απεγκαταστησει μια και τα προγραμματα αφου ειναι τοσα πολλα, λογικο να δοκιμαζουμε διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...