Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:XΣυγνωμη για την επαναληψη,το ειχα ξαναρωτησει πριν λιγες μερες αλλα δεν μου ελυσε καποιος την απορια! Αφορα την μεταφορα μουσικων αρχειων μεσω android.Οταν επιλεγω πολλα αρχεια μαζι μερικα δεν αντιγραφονται και μου βγαζει σφαλμα,ενω οταν τα ιδια αρχεια τα περναω ενα ενα αντιγραφονται κανονικα!:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ας μου πει σας παρακαλώ κάποιος πως περνάω ένα apk αρχείο?

απλά το μεταφέρω στον φάκελο που θέλω να το πάω?

 

*εννοώ απο τον υπολογιστή στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

ας μου πει σας παρακαλώ κάποιος πως περνάω ένα apk αρχείο?

απλά το μεταφέρω στον φάκελο που θέλω να το πάω?

 

*εννοώ απο τον υπολογιστή στο κινητό!

 

Ναι βαλτο σε οποιον φακελο θελεις και μετα ανοιξε ενα file manager (astro απο το μαρκετ ) , βρες το αρχειο και καντο εγκατασταση

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλτο σε οποιον φακελο θελεις και μετα ανοιξε ενα file manager (astro απο το μαρκετ ) , βρες το αρχειο και καντο εγκατασταση

 

οκ...σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω, ψάχνω και δε βρίσκω..! Από πού βλέπουμε το ρολόι-μετρητή κλήσεων, μηνυμάτων κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως κανουμε επαναφορα κλησεων,αφου εχουμε κανει "εκαθαρση ιστορικου"?

με το μανισιο προγραμμα

Δεν γίνεται.

με τον launcher τα απεγκαθιστω..τα εψαξα με τον root explorer (system/app)να τα σβησω,αλλα δεν τις βρηκα πουθενα..

ενα αλλο προβλημα που παρατηρησα τελευταια κ δε μπορω να καταλαβω ειναι με ενα παιχνιδι ,το trialx2,το οποιο παταω και ξαναπαταω να ανοιξει και αναγκαζομαι να το απεγκαταστησω και να το εγκαταστησω παλι για να παιξει(του κανω και μια εκκαθαριση δεδομενων βεβαια πριν την απεγκατασταση αλλα τιποτα,δε βοηθαει)

Με τον launcher; Πως το κάνεις αυτό; Γιατί δεν πας από τις Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές;

Το παιχνίδι μάλλον έχει bug. Κοίτα στη σελίδα του developer.

Ο οδηγός αναφέρεται μόνο στο Διαχείρηση liveware και στο timescape.Tα υπόλοιπα(officesuite,store,latitude,places,data monitor )?

Officesuite και data monitor φεύγει. Latitude και Places μάλλον όχι (γενικά ότι είναι google δεν το πολυπειράζουμε). Το store θα το δω.

:XΣυγνωμη για την επαναληψη,το ειχα ξαναρωτησει πριν λιγες μερες αλλα δεν μου ελυσε καποιος την απορια! Αφορα την μεταφορα μουσικων αρχειων μεσω android.Οταν επιλεγω πολλα αρχεια μαζι μερικα δεν αντιγραφονται και μου βγαζει σφαλμα,ενω οταν τα ιδια αρχεια τα περναω ενα ενα αντιγραφονται κανονικα!:!:

Όταν επιλέξεις μαζικά τα αρχεία ποιο είναι το συνολικό μέγεθος της επιλογής; Πάνω από 4GB;

Ψάχνω, ψάχνω και δε βρίσκω..! Από πού βλέπουμε το ρολόι-μετρητή κλήσεων, μηνυμάτων κλπ;

Μην ψάχνεις φίλε μου. Phonalyzr. Αν χρησιμοποιείς το handcent έχει κι αυτό δικό του μετρητή για τα μηνύματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε sim locked εννοούμε ότι το κινητό λειτουργεί με τη sim ενός συγκερκιμένου παρόχου, του παρόχου 1. Αυτό σημαίνει ότι αν βάλεις την sim που σου δίνει ο πάροχος 2 τότε το κινητό δεν θα την "βλέπει" και θα σου βγάλει μήνυμα "εισάγετε sim".

 

Αν εσύ λοιπόν βγάλεις την sim σου και βάλεις άλλη, άλλου παρόχου από αυτόν που έχεις και δεν σου βγάλει το μήνυμα τότε δεν είναι sim locked.

 

Είχες απόλυτο δίκιο φίλε μου. Και η δική μου συσκευή ανήκει στο 99,9%. Βλέπει όλες τις sim. Μάλλον θα τολμήσω και rooting τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Άρα δηλαδή προτείνεις να το πάω στην αντιπροσωπία απευθείας και θα μου το φτιάξουν?

 

Τι να σου πω του φιλου μου δεν το εφτιαξαν στην ουσια! Παρτω κ εσυ στην αντιπροσωπια και πες μας τι εγινε! :)

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

:XΣυγνωμη για την επαναληψη,το ειχα ξαναρωτησει πριν λιγες μερες αλλα δεν μου ελυσε καποιος την απορια! Αφορα την μεταφορα μουσικων αρχειων μεσω android.Οταν επιλεγω πολλα αρχεια μαζι μερικα δεν αντιγραφονται και μου βγαζει σφαλμα,ενω οταν τα ιδια αρχεια τα περναω ενα ενα αντιγραφονται κανονικα!:!:

 

δοκιμασε με drag n drop

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

το έφτιαξα το προβλημα με την κάρτα μνήμης τελικά, πέρασα όλες τις εφαρμογές απο την αρχη.!

το ice cream ποτε θα το πάρουμε, ξέρει κανένας?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

το έφτιαξα το προβλημα με την κάρτα μνήμης τελικά, πέρασα όλες τις εφαρμογές απο την αρχη.!

το ice cream ποτε θα το πάρουμε, ξέρει κανένας?

 

Απριλιο :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Απριλιο :)

 

Αντε να δούμε, ξέρουμε τι αλλαγές θα έχει σε σχέση με το 2,3 ?

η ξέρεις κανένα site με τα spect απο το 4.. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο ημερολόγιο του κινητού για να προσθέσω γενέθλια. Υπενθύμιση για 10 λεπτά τι εννοεί; Θα ήθελα να μου το θυμίζει μια συγκεκριμένη ώρα της ημέρας ηχητικά, αλλά και να μένει η υπενθύμιση στην γραμμή εργασιών. Νομίζω πως αν βάλω ολοήμερο συμβάν δεν με ειδοποιεί ηχητικά. Όπως για παράδειγμα είναι οι υπενθυμίσεις στα nokia. Επίσης μια ακόμη ερώτηση: φωνητική κλήση υποστηρίζει το κινητό; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθειαααα!

Ας μου στείλει pm κάποιος που έχει την original .62 rom, ΟΧΙ τη root-αρισμένη με τον οδηγό του lousou!

Χρειάζομαι το Conversations.apk, εκείνο που στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή για Εξοικον. Κόστους.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Το έχω ανεβάσει εδώ το apk

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια. ..πως μπορουμε να βρουμε τους χαρτες στη καρτα για να τους σβησω?

Αν δεν έχεις κατεβάσει εσύ χάρτες στο κινητό δεν υπάρχουν προεγκατεστημένοι πουθενά.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο ημερολόγιο του κινητού για να προσθέσω γενέθλια. Υπενθύμιση για 10 λεπτά τι εννοεί; Θα ήθελα να μου το θυμίζει μια συγκεκριμένη ώρα της ημέρας ηχητικά, αλλά και να μένει η υπενθύμιση στην γραμμή εργασιών. Νομίζω πως αν βάλω ολοήμερο συμβάν δεν με ειδοποιεί ηχητικά. Όπως για παράδειγμα είναι οι υπενθυμίσεις στα nokia. Επίσης μια ακόμη ερώτηση: φωνητική κλήση υποστηρίζει το κινητό; Ευχαριστώ!

Να σου προτείνω κάτι εναλλακτικό και ίσως καλύτερο; Birthdays - Free. Έχει και widget!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέξεις μαζικά τα αρχεία ποιο είναι το συνολικό μέγεθος της επιλογής; Πάνω από 4GB;

 

:confused:Το ανωτερο που προσπαθησα ηταν κοντα στα 200MB (μουσικο αλμπουμ)!Αν ηταν πανω απο 4GB τα αρχεια θα το καταλαβαινα γιατι γνωριζω οτι το fat32 δεν υποστηριζει αντιγραφη αρχειων >4GB!:!:

 

δοκιμασε με drag n drop

 

Δεν σε αφηνει να κανεις drag n drop το airdroid!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ανεβάσει εδώ το apk

 

Thanks! Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα!

 

EDIT: Μπααα, δε λύθηκε το πρόβλημα! Προφανώς η Εξοικον. Κόστους είναι κρυμμένη σε κάποιο άλλο apk!

:-(

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα!

 

EDIT: Μπααα, δε λύθηκε το πρόβλημα! Προφανώς η Εξοικον. Κόστους είναι κρυμμένη σε κάποιο άλλο apk!

:-(

 

ειναι θεμα λογισμικου μαλλον..κατεβασε το handcent sms αν και λιγο βαρυ ειναι καλο και με 160 χαρακτηρες...ειχα και γο το ιδιο προβλημα αλλα προς το παρον συμβιβαστικαμε το handcent

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα!

 

EDIT: Μπααα, δε λύθηκε το πρόβλημα! Προφανώς η Εξοικον. Κόστους είναι κρυμμένη σε κάποιο άλλο apk!

:-(

 

Εγώ οταν είχα πάρει το κινητό με τη 0.42 είχα την εξοικονομηση κόστους.μετά πέρασα τη 0.62 κ το είχα,όταν έκανα downgrade ξαφνικά το έχασα!!!

Έβαλα το handcent κ ησύχασα!!δεν είναι πολύ βαρύ μια χαρά είναι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

To widget από το GoWeather με χρεώνει όταν έχω κλειστό το wifi για να ενημερωθεί;

 

Αν έχεις το 3g ανοιχτό μόνο τότε χρεώνει..

Πως θα σε χρεωνε έστω κι αν είχες ανοιχτό το WiFi;;;!!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...