Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι τα φωτα σας,εχω το λουμια 610 και εχω το εξεις προβλημα.οταν παω να κανω κληση πχ εχω καρτοκινητο και περνω το 1314 για να μπω να βαλω τα νουμερα τις καρτας το κινητο σβηνει η οθονη του ενω ακουω τις οδηγιες του τηλ κεντρου για να πατησω τα νουμερα δεν εχω touch screen οστε να ανοιξει ο φωτισμος και να πατησω τα νουμερα.ελπιζω να καταλαβατε το προβλημα και ελπιζω για μια λυση.

 

Εύχομαι να μη έχει πρόβλημα ο αισθητήρας που είναι δίπλα στο ακουστικό.

 

Δοκίμασε ένα soft reset.

 

Δες μήπως στις ρυθμίσεις έχει κάποια επιλογή για την επαγρύπνηση της οθόνης...(στο htc μου δεν έχει άλλα επειδή η νόκια έχει προσθέσει καλούδια της τσέκαρε το)

 

Αν δεν τότε ένα hard reset (μπακ_απ, όλα για να μη χάσεις κάτι σημαντικό)

η το πας στα care για service.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύντροφοι καλημέρα σας

Χρειάζομαι τα φώτα σας

Σε φίλη μου κάτοχο το nokia lumia 610 για να συνομιλούμε την προέτρεψα να εγκαταστήσει το πρόγραμμα skype…το οποίο μάθαμε μετά ότι απλά δεν….. παίζει…

Τεσπα επειδή αυτό το οποίο εγκατέστησε της έχει κάνει άνω-κάτω επαφές και μηνύματα πως-από πού, μπορεί να πάει και να το απεγκαταστήσει?

Βλέπεται είμαι με android συσκευή και τα πέρι wp δεν τα γνωρίζω… ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι εγκατέστησε αφού δεν υπάρχει Skype?

Να βρει την εφαρμογή απ το μενού των εφαρμογών, swype αριστερά απ την αρχική οθόνη, να βρει την εφαρμογή, να την πατήσει παρατεταμένα και να πατήσει κατάργηση...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας ειναι πάνω στην πλακέτα η επάνω στο τζαμακι γιατι το είχα ανοίξει για να περάσω καινουρια touch screen και επειδη ήταν μαπα έβαλα την παλιά αλλα απο τότε μου παρουσιάζει αυτά τα προβλήματα.σημερα το πρωί δεν μπορούσα να πάρω τηλ ούτε να με πάρουν και έπειτα απο hard reset αυτό διορθώθηκε αλλα με τον φωτισμό τίποτα,μόλις παίρνω τηλ σβήνει η οθονη ενώ μιλάω απλά δεν μπορω να Πατησίων τις επιλογές για ανοιχτή ακρόαση,πληκτρολόγιο,αναμονή κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας εχω το lumnia 610 και έχω κάνει αναβάθμισει μέσω zune με την εκδοση 7.8 και δεν έχω ξεκλειδωμένο bluetooth πέρασα την εφαρμογή κοινή χρήση bluetooth και μου ζητάει πάλι αναβάθμισει αλλά όταν το συνδέω με τον υπολογιστή και το zune δεν μπορώ να κάνω αναβάθμισει ξέρει κανείς να βοηθείση ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας εχω το lumnia 610 και έχω κάνει αναβάθμισει μέσω zune με την εκδοση 7.8 και δεν έχω ξεκλειδωμένο bluetooth πέρασα την εφαρμογή κοινή χρήση bluetooth και μου ζητάει πάλι αναβάθμισει αλλά όταν το συνδέω με τον υπολογιστή και το zune δεν μπορώ να κάνω αναβάθμισει ξέρει κανείς να βοηθείση ευχαριστώ

 

Κάνε ένα soft reset(πλήκτρο on off και volume down ταυτόχρονα) και μετά δοκίμασε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αν κάνω soft reset υπάρχη περίπτωση να χάσω εφαρμογές η επαφές; το λέω για έχω μια εφαρμογή από την δουλεία μου και δεν θέλω να την χάσω γιατί δεν μπορώ να την ξαναβρώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αν κάνω soft reset υπάρχη περίπτωση να χάσω εφαρμογές η επαφές; το λέω για έχω μια εφαρμογή από την δουλεία μου και δεν θέλω να την χάσω γιατί δεν μπορώ να την ξαναβρώ

 

Όχι μην ανησυχείς.

Με το hard reset σβήνονται.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα το bluetooth πάλι είναι κλειδωμένο υπάρχη κατι άλλο;έχω λογισμικό 7.8 έκδοση ΛΣ 7,10,8862,144 μήπως φταίει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα το bluetooth πάλι είναι κλειδωμένο υπάρχη κατι άλλο;έχω λογισμικό 7.8 έκδοση ΛΣ 7,10,8862,144 μήπως φταίει κάτι άλλο;

 

Επειδή μπήκα στα wph από την όγδοη έκδοση δε ξέρω τι παίζει με τις προηγούμενες.

 

Που θα πάει θα το βρούμε όμως.

 

Πάνε άνοιξε το Bluetooth και μετά πάνε σε μια εικόνα και πάτα κοινοποίηση.

Εκεί τι επιλογές σου βγάζει;

 

...Και δεύτερον αφαίρεσε αυτή την εφαρμογή που λες για το Bluetooth.

Μήπως δε χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Η Εφαρμογή είναι απο την nokia και παταω κοινοποιηση και βγαζει δυο επιλογεσ μηνυματα η skydrive μαλλον δεν εχει αποστολη εικονων απο bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Η Εφαρμογή είναι απο την nokia και παταω κοινοποιηση και βγαζει δυο επιλογεσ μηνυματα η skydrive μαλλον δεν εχει αποστολη εικονων απο bluetooth

 

Χωρίς την εφαρμογή δηλαδή δεν υπάρχει η επιλογή για μπλε δόντια στο μενού;

Link to comment
Share on other sites

απο της ρυθμίσεις μπαίνω και ενεργοποιο τo bluetooth και οταν παταω για συνδεση λεει οτι δεν υποστιρίζεται Edited by antofoto
Link to comment
Share on other sites

απο της ρυθμίσεις μπαίνω και ενεργοποιο τo bluetooth και οταν παταω για συνδεση λεει οτι δεν υποστιρίζεται

Βασικά κοίτα και το firmware. Αν δεν ειναι η 1066.0000.8858.12470 ή μετεγενέστερη έκδοση μη περιμένεις να δουλεψει η εφαρμογή του Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια.. εχω παραγγειλει ηδη το 610 και περιμενω να το παρω στα χερια μου... η χρηση που θα κανω κυριως θα ειναι fb,twitter και γενικα ιντερνετ και λιγες εφαρμογες... απο οσα εχω ακουσει ειναι αρκετα γρηγορο με τα 7.5... το σημειο που θελω τη γνωμη σας ειναι στην αναβαθμιση... αξιζει να την κανω για αυτη τη χρηση??? τι θα μου προσφερει??? να το ρισκαρω??? φοβαμαι μηπως με την αναβαθμιση σε 7.8 μειωθουν οι ταχυτητες του κινητού!!!! τι λετε???

 

ευχαριστω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιο FB σερνεται? Το app? Το intergration του κινητου δεν σε βολεύει?

Εγώ χρησιμοποιώ το intergrated για FB κ Twitter, για ελαφρια χρηση βεβαια, και είμαι μια χαρά...

Η 7.8 κάνει το κινητό ελάχιστα πιο αργό...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Πιο FB σερνεται? Το app? Το intergration του κινητου δεν σε βολεύει?

Εγώ χρησιμοποιώ το intergrated για FB κ Twitter, για ελαφρια χρηση βεβαια, και είμαι μια χαρά...

Η 7.8 κάνει το κινητό ελάχιστα πιο αργό...

εχω χρης πολλα fb apps για αυτο το κινητο,και ενω το ινσταγκραμ και το twitter φενεται να δουλευει αψογα,το fb πραματικα παει σαν χελωνα.αφου μου ρχεται να σπασω τη συσκευη οταν παω να μπω στη σελιδα αλλων χρηστων.:mad:

δεν ξερω αν φταιει οτι παιζει ρολο το κινητο εαν δηλ στα αλλα ακριβα wp ειναι καλυτερη η εμπειρια αλλα εδω μαπα το καρπουζι.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Στα WP8 που έπαιξα λίγο με το FB app δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα...

Πάντως είπα. Εγώ ευτυχώς καλύπτομαι απ το intergration...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την εφαρμογή του fb που σέρνεται όπως διαβάζω στα παραπάνω σχόλια θεωρώ σίγουρο ότι είναι θέμα επιδόσεων.

Μιλάμε για ένα κινητό με χαμηλά specs και χαμηλή τιμή αλλά...τιμιότατο για όλα όσα προσφέρει συνολικά σα συσκευή βάζοντας μέσα και την ποιότητα κατασκευής και την εξωτερική εμφάνιση(Κουκλί).

 

Γενικά όμως η εφαρμογή του fb πάσχει.

Ώρες ώρες και γω προτιμώ τη native εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πιο FB σερνεται? Το app? Το intergration του κινητου δεν σε βολεύει?

Εγώ χρησιμοποιώ το intergrated για FB κ Twitter, για ελαφρια χρηση βεβαια, και είμαι μια χαρά...

Η 7.8 κάνει το κινητό ελάχιστα πιο αργό...

 

WP 7.8

intergradted= ????

Έχω κατεβάσει πολλές FB apps αλλά όλες σέρνονται....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...