Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑ 5530 ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 610!ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ??

ΟΣΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΧΑ, ΗΤΑΝ ΝΟΚΙΑ!ΜΕ ΤΑ WINDOWS ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΞΙΖΕΙ;;;!!!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ??ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΝΕΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 200ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑ 5530 ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 610!ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ??

ΟΣΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΧΑ, ΗΤΑΝ ΝΟΚΙΑ!ΜΕ ΤΑ WINDOWS ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΞΙΖΕΙ;;;!!!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ??ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΝΕΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 200ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Αν θέλεις να συνεχίσεις με Νοκια, πολυ καλη επιλογή. Θα παίζεις πλάκα με την ποιότητα κίνησης της οθόνης

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή!!!

Μακαρι να μην μου βγαλει προβληματα και να συνηθισω στο νεο περιβαλλον!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λίγο επείγων

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείτε το ηχείο όταν ακούω ραδιόφωνο? (δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή)

Κανονικά θα έπρεπε όταν πατάω παρατεταμένα πάνω στο νούμερο του σταθμού και εχει επιλογή. Αλλά δεν έχει. Έχει μόνο για καρφίτσωμα στην αρχική οθόνη και περιοχή νομίζω.

Που είναι το ηχείο?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λίγο επείγων

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείτε το ηχείο όταν ακούω ραδιόφωνο? (δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή)

Κανονικά θα έπρεπε όταν πατάω παρατεταμένα πάνω στο νούμερο του σταθμού και εχει επιλογή. Αλλά δεν έχει. Έχει μόνο για καρφίτσωμα στην αρχική οθόνη και περιοχή νομίζω.

Που είναι το ηχείο?

To 610 (και ολα τα φτηνα WP με 256 RAM) δεν υποστηριζουν αναπαραγωγη απο το ηχειο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με την αγορά του lumia 610 ,μου έδωσαν μια κάρτα sim ειδική, πως μπορώ να περάσω τις επαφές της άλλης μου κάρτας sim σε αυτή,χωρίς να τις περνάω μια μια?
Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος ειναι ο εξης. Στην παλια σου συσκευη , κανε αντιγραφη των επαφων απο τη sim στην συσκευη. Μετα, απο το 610 χρησιμοποίησε την εφαρμογη , μεταφορα επαφων. H Η μεταφορα γινεται με bluetooth.Βεβαια, ετσι θα αποθηκευτουν στο 610 .
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

To 610 (και ολα τα φτηνα WP με 256 RAM) δεν υποστηριζουν αναπαραγωγη απο το ηχειο

 

Δεν γίνεται να μην το κάνει!!!!

Κάποια ρύθμιση θα είναι. Αλλά ποια?

Ξέρει κανείς άλλος?

 

ΥΓ. (Δεν θέλω να πιστέψω ότι μας θεωρούν τόσο *******, δηλαδή το να πάει ο ήχος στο ηχείο είναι μια εντολή, αν δεν την έχουν βάλει μόνο και μόνο για να έχει ένα ακόμα ατού παραπάνω το ακριβότερο δηλαδή μια εντολή παραπάνω και αυτό θέλουν να το περάσουν σαν πλεονέκτημα στις ακριβές συσκευές έ τι να πω. Λυπάμαι για την Nokia που το δέχτηκε αυτό από την microsoft, κάποτε ήμουν φανατικός με τα νοκια - Κάποτε.)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολα τα σχολια στο φορουμ και λυθηκαν πολλες αποριες μου εκτος απο μια.. δεν υπαρχει επιλογη για αλλαγη προφιλ? (πχ εναλλαγη απο γενικο σε αθορυβο)

- μονο με το πληκτρο εντασης μπορω να το ρυθμισω?

 

Μόλις ανακάλυψα τον τροπο για άμεση αλλαγή σε αθόρυβο και το αντίθετο. Πατάμε τα κουμπιά έντασης . Πάνω δεξιά βγάζει ένα καμπανάκι. Το πατάμε και μπαίνει αυτοματοσ στο αθόρυβο και το αντίθετο.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Δυο από τα μειονεκτήματά του (μεταξύ πολλών άλλων) είναι τα εξής:

1. Το ξυπνητήρι δε λειτουργεί όταν το κινητό είναι κλειστό

2. Δε μπορώ να ακούσω μουσική από το ηχείο.

 

Αν το γνώριζα δε θα το αγόραζα. Θεώρησα αυτονόητο (όπως και πολλοί άλλοι) ότι θα υποστήριζε τις παραπάνω εφαρμογές!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο από τα μειονεκτήματά του (μεταξύ πολλών άλλων) είναι τα εξής:

1. Το ξυπνητήρι δε λειτουργεί όταν το κινητό είναι κλειστό

2. Δε μπορώ να ακούσω μουσική από το ηχείο.

 

Αν το γνώριζα δε θα το αγόραζα. Θεώρησα αυτονόητο (όπως και πολλοί άλλοι) ότι θα υποστήριζε τις παραπάνω εφαρμογές!!!!

 

1. Μπορεις να βαλεις τη συσκευη σε airplane mode.Το θεωρω πιο βολικο απο το να το κλεισεις, γιατι με μια κινηση το ενεργοποιεις χωρις να περιμενεις to boot.Κατεβασε για ευκολια την εφαρμογη connection tiles απο το marketplace . Ειναι δωρεαν.

 

2. Η μουσικη ακουγεται απο το ηχειο κανονικα.Για το ραδιοφωνο υπαρχει προβλημα και μαλλον αυτο εννοεις

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Για το ραδιόφωνο αναφερόμουν, μια απο τις βασικές ελλείψεις...

Το airplane mode θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ!!

 

 

 

Ξερει κανεις πως μπορώ να αλλάξω τη συντομευση που εμφανίζει το bing και να δηλωσω να μου εμφανίζει μια άλλη σελιδα π.χ. google

Edited by steriosz
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια update στο firmware απο που θα κανω ? Στο zune μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση (εχω 7.10.8773.98)

 

Και απο το κινητο αν κανω ελεγχο για ενημερωση μου γραφει τα ιδια....

 

Καποιοι απο εδω γραφουν οτι εχουν κανει update... απο που ?? :help:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζεται πως περναω τις επαφες μου απο outlook στο 610?επισης οι χαρτες ειναι offline?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια update στο firmware απο που θα κανω ? Στο zune μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση (εχω 7.10.8773.98)

 

Και απο το κινητο αν κανω ελεγχο για ενημερωση μου γραφει τα ιδια....

 

Καποιοι απο εδω γραφουν οτι εχουν κανει update... απο που ?? :help:

 

Από που το πήρες το κινητό? Μπορεί να μην είναι διαθέσιμη ακόμα για σένα...

 

 

Τι παίζει ρε παίδες με το Refresh Marketplace και Marketplace γενικα? Δεν μπορώ να κάνω με καμία Παναγία update το Marketplace... :mad:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες το κινητό? Μπορεί να μην είναι διαθέσιμη ακόμα για σένα.

 

Απο παλαισιο το πηρα....

 

sorry Πλαισιο !

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παντως το κινητο ειναι αρκετα καλο το μονο που με χαλαει ειναι οτι εχει μικρη ραμ!κατ'αλλα αψογο για την τιμη του
Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι το rm?

 

To λέει πάνω στη συσυσκευασια.... πχ το δικό μου είναι RM-835

 

Αναφέρεται στην πρώτη σελίδα. Πάντα στο πρώτο ποστ, σε όλες τις συσκευές, υπάρχουν πληροφορίες για αυτές. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχει gps και μαλιστα πολυ καλο απο χαρτες σε ολα τα nokia εχει το δικο της προγραμμα πλοηγησης που ειναι επισης πολυ καλο το ndrive.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...