Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το cinemagraph είναι στο Nokia Collection...

 

Για 7.8 force update να τελειώνετε...

Τα 7.8 τα περνάει μεν μια χαρά με force update, το firmware ομως το τελευταιο όχι.

Οποτε και για αυτό σε πολλούς δεν βρίσκει ή δεν δουλευουν εφαρμογές όπως το Bluetooth share κλπ.

(ίσως και το cinemagraph)

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα τελικά.. Αλλά μόνο αυτό κάνει;

 

Τι εννοείς "Αλλά μόνο αυτό κάνει;";

Το πρόβλημα είναι ότι (μάλλον λόγω πνευματικών δικαιωμάτων) πρέπει να περνάνε όλα τα cinemagraph μέσω της Νοκια.

Δεν ξέρω αν γίνεται ή πως γίνεται αυτές να τις βλέπω και στον Η/Υ μου χωρίς να χρειάζεται browser.

Θα το ψάξω λίγο ακόμη...

Οποιος ξέρει κάτι ή το έχει ψάξει ήδη ας βοηθήσει λίγο να δούμε τι δυνατότητες έχει αυτή η εφαρμογή...

 

 

 

Άλλο ένα εύκολο αλλά ωραίο:

http://memories.nokia.com/r/images/35eed1f2-2df0-4a44-b875-7ab8424bbf20

Edited by zabou_1
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση προχθές το βράδυ και την έχω απο χθες το πρωί. Μια χαρά όχι ότι βλέπω κάτι σημαντικό εκτός απο τα εικονίδια. Εγινε κ λίγο πιο αργή η απόκριση. Ούτε το wifi να μπορεί να μείνει ανοιχτό ούτε τίποτα. Τρομερά update..
Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν προσθεσαν την επιλογη να μενει το wifi ανοιχτο οταν κλειδωνει η οθονη σαν τα 8. Απλα ειμαι στεναχωρημενος καθως εκτος απο τα εικονιδια και το bing image of the day δεν υπηρξε τιποτα αλλο ποσο μαλλον κατι σημαντικο οπως το wifi. Επι της ευκαιριας βρηκα και αυτο αλλα δεν εχει εμφανιστει νεο λογισμικο ακομα.

http://wmpoweruser.com/updated-wp-7-8-firmware-for-the-nokia-lumia-505-510-610-and-800-wp7-8-new-firmware-8862-now-on-navifirm/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορώ να αντιληφθώ. Γιατί να μείνει ανοικτό το wifi αφού δεν το χρησιμοποιείς;

Πάντως, όπως έχω ξαναπεί, email κατεβαίνουν και με κλειδωμένη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογες που χρησιμοποιω οπως viber, tango, fim και chat στο skype. Ισως και πολλοι απο μας. Απλα στα 8 μπηκε επιλογη αν θελεις να μενει ανοιχτο οταν κλειδωνεις στην οθονη, οπως και στα αλλα λειτουργικα. Ειδικα οταν μιλαω μεσω ιντερνετ πρεπει να εχω το νου μου καθε μισο λεπτο να ακουμπαω την οθονη και να μενει ανοιχτη γιατι αλλιως πεφτει η συνδεση.. Εχω και ipad και βλεπω πως ειναι και εκει. Edited by georgegr3
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, είχα μείνει πίσω. Νόμιζα πως αυτές οι εφαρμογές είχαν μόνο μηνύματα στο 610.

Τώρα κατάλαβα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σε ολα τα παιδια!!!!εχω μια ερωτηση σχετικα με το θεμα του lumia 610.εχω καποια βιντεακια στον υπολογιστη μου απο αλλες συσκευες που τα εχω αποθηκευμενα στο pc μου.το θεμα ειναι οτι οταν συνχρονιζω το κινητο με το zune τα βιντεακια δεν περνανε απο τον υπολογιστη στο κινητο παρα μονο οι εικονες!!!πως θα γινει να περασω τα βιντεακια?
Link to comment
Share on other sites

Καλο πασχα .δεν ξερω αν ρωταω σωστα εδω,και σορρυ αν εχει απαντηθει,αλλα εχει βγει jailbrek για το κινητο με τα win 7,8 που χει τωρα;και επισης για να μεταφερεις βιντεος στο λουμνια θα πρεπει να τα κανεις μετατροπη οπως στο αιφον με τα itunes ας πουμε;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.

Πρωτη φορα πηρα Windows Phone και κατι δεν μπορω να βρω.

Εχω τις επαφες μου στο Gmail. Κανω ολες τις επαφες export csv αρχειο και μετα πηγαινω στο Outlook και τις κανω import.

Ολες μου τις βγαζει με ερωτηματικα. Το ιδιο και στην συσκευη αφου τις εκανε συγχρονισμο.

Τις επαφες εννοειται τις ειχα ολες στα Ελληνικα. Τι γινεται δεν τα αναγνωριζει? Πως μπορω να περασω τις επαφες?

Αρχικα τις εχω στο iPhone αλλα εκανα ολη αυτη τη μεταφορα απο iPhone σε Gmail και μετα σε Outlook αλλα δεν βγαινει νοημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.

Πρωτη φορα πηρα Windows Phone και κατι δεν μπορω να βρω.

Εχω τις επαφες μου στο Gmail. Κανω ολες τις επαφες export csv αρχειο και μετα πηγαινω στο Outlook και τις κανω import.

Ολες μου τις βγαζει με ερωτηματικα. Το ιδιο και στην συσκευη αφου τις εκανε συγχρονισμο.

Τις επαφες εννοειται τις ειχα ολες στα Ελληνικα. Τι γινεται δεν τα αναγνωριζει? Πως μπορω να περασω τις επαφες?

Αρχικα τις εχω στο iPhone αλλα εκανα ολη αυτη τη μεταφορα απο iPhone σε Gmail και μετα σε Outlook αλλα δεν βγαινει νοημα.

 

Γιατί μπέρδεψες το outlook?

Έναν απλό συγχρονισμό κάνεις το gmail και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το Gmail έβαλα αλλά δεν περνάει τις επαφές ούτε έχει επιλογή για συγχρονισμό επαφών.

 

Εβαλα τωρα το Gmail μεσω Exchange και τις περασε κανονικα και εσβησα απο το Outlook αλλα στο Viber παλι μου τις βγαζει με ερωτηματικα ενω στην συσκευη κανονικα με Ελληνικα

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως γίνεται με το multitasking ρε παιδιά; Δεν κλείνω το cover ας πούμε αλλά κάθε φορα που το ανοίγω κάνει αρκετή ώρα να ανοίξει και είναι σπαστικό. Γενικα δεν βλέπω να έχει πραγματικο multitasking. Μόνο για το εφέ.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...

Πραγματικό multitasking έχουν τα 8αρια και αυτό σε επιλεγμένες εφαρμογές νομίζω...

Το ότι αργεί να κάνει resume την εφαρμογή φταίει πιο πολύ το hardware της συσκευής...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...

Πραγματικό multitasking έχουν τα 8αρια και αυτό σε επιλεγμένες εφαρμογές νομίζω...

Το ότι αργεί να κάνει resume την εφαρμογή φταίει πιο πολύ το hardware της συσκευής...

 

καταλαβα. ενταξει δεν ειναι και η top συσκευη αλλα νομιζω και μια αλλη συσκευη με 7.8 με καλυτερα χαρακτηριστικα παλι θα κανει κατι παρομοιο δεν θα ειναι κανονικο multitask οπως ειπες οπως σε αλλα λειτουργικα συστηματα.

Σκεφτομαι να φυγω απο το 4S και να παω σε Windows 8 αλλα απο το 7.8 δεν ειμαι ευχαριστημενος προς το παρων. Θα βρω και καμια συσκευη με 8 να δουλεψω και θα αποφασισω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. ενταξει δεν ειναι και η top συσκευη αλλα νομιζω και μια αλλη συσκευη με 7.8 με καλυτερα χαρακτηριστικα παλι θα κανει κατι παρομοιο δεν θα ειναι κανονικο multitask οπως ειπες οπως σε αλλα λειτουργικα συστηματα.

Σκεφτομαι να φυγω απο το 4S και να παω σε Windows 8 αλλα απο το 7.8 δεν ειμαι ευχαριστημενος προς το παρων. Θα βρω και καμια συσκευη με 8 να δουλεψω και θα αποφασισω.

 

Επειδή τυχαίνει να δουλεύω και τα τρία λειτουργικά θα σου πω ότι σε θέμα multitasking υπερτερεί το android.

Το χειρότερο το έχει το λειτουργικό της Microsoft.

Η διαφορά στα wph8 είναι ότι αντί για 5 εφαρμογές κρατά 8.

Πληροφοριακά, συζήτηση κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια οθόνη αφής.

Nokia care 70€

Παραγγελία από κατάστημα για αγορά 35,50€ και από ebay από 15€ μέχρι 25€ μαζί με το πλαίσιο...

Να την βάλω μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γιατι το εχω ψαξει με εναν φιλο που εχει το 610 και δεν μπορουμε να το βρουμε...το ραδιο παιζει απο το ηχειο?:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι τα φωτα σας,εχω το λουμια 610 και εχω το εξεις προβλημα.οταν παω να κανω κληση πχ εχω καρτοκινητο και περνω το 1314 για να μπω να βαλω τα νουμερα τις καρτας το κινητο σβηνει η οθονη του ενω ακουω τις οδηγιες του τηλ κεντρου για να πατησω τα νουμερα δεν εχω touch screen οστε να ανοιξει ο φωτισμος και να πατησω τα νουμερα.ελπιζω να καταλαβατε το προβλημα και ελπιζω για μια λυση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...