Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτό. Λέει το ίδιο πράγμα με αυτό που έδωσα . Βασικα είναι το ίδιο σε όλα τα σαΐτ της νοκια - όλων των χωρών δηλαδή .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω αν η παρτίδα με το 5050 είναι μόνο στα τελευταία λευκά φθηνότερα 808???

 

Ψήνομαι άγρια να το πάρω, ειδικά μετά που έπιασα στα χέρια μου μια δύο μηχανές mirrorless 4/3...:lol::p:O

 

Aλλά με τέτοιο bug... Επίσης δε έχω όρεξη να κάνω όλες αυτές τις διαδικασίες για επισκευή. Ελλατωματικό προϊόν δεν αγοράζω!

 

Θα ρωτησω επακριβώς στα e-shop πριν παραγγείλω αν είναι της προβληματικής παρτίδας. Αν ναι δεν αγοράζω. Πάντως οι τιμές άρχισαν να ανεβαίνουν ξανά.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε παίζει ρόλο ούτε η τιμή ούτε το χρώμα. Μόνο το IMEI κάθε συσκευής. Επίσης δεν είναι απόλυτο (νομίζω) ότι όλες οι παρτίδες με το "5050" έχουν το πρόβλημα. Απλά αν υπάρχει το πρόβλημα είναι σε αυτές τις παρτίδες. Κάνε την παραγγελία σου και όταν πας για παραλαβή τσέκαρε το IMEI που το γράφει στο κουτί της συσκευής στο πλάι. Οπότε αν είναι 5050 πες ότι θέλεις άλλη συσκευή για αυτόν τον λόγο. Δε σε υποχρεώνει κανείς να το αγοράσεις, άλλωστε απλά παραγγελία το κάνεις δε θα το έχεις πληρώσει. (αυτό ισχύει βέβαια για παραλαβή από το κατάστημα όπως κάνω εγώ)
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά το 808 έχει ένα χρόνο στην κυκλοφορία. Σε λίγο μπορεί να μην βγαίνει. Ακόμα και σημερα κυκλοφορούν ελαττωματικά καινούρια κομμάτια? θέλω να πω δεν είναι τα "αρχικά" που κυκλοφορήσαν με αυτό το πρόβλημα? Αυτό με το 5050 ιμει, υπάρχει πηγή που το λέει επίσημα?
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά το 808 έχει ένα χρόνο στην κυκλοφορία. Σε λίγο μπορεί να μην βγαίνει. Ακόμα και σημερα κυκλοφορούν ελαττωματικά καινούρια κομμάτια? θέλω να πω δεν είναι τα "αρχικά" που κυκλοφορήσαν με αυτό το πρόβλημα? Αυτό με το 5050 ιμει, υπάρχει πηγή που το λέει επίσημα?

 

Επίσημα η nokia αναγνώρισε το πρόβλημα, αλλά δεν το απέδωσε σε συγκεκριμένη παρτίδα. Η μεγάλη πλειονότητα όμως των χρηστών που αναφέρουν προβλήματα έχει imei με 5050

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μένω Καβάλα και τα περισσοτερα καταστήματα που συμφέρουν είναι Αθήνα...

Ευτυχώς λέει ότι στο τηλ μπορεί να απενεργοποιηθεί το HSPA και το 3G δουλεύει κανονικά χωρίς κολλήματα. Ισχύει αυτό??? Ή ξεχνάμε τελείως το 3G?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μένω Καβάλα και τα περισσοτερα καταστήματα που συμφέρουν είναι Αθήνα...

Ευτυχώς λέει ότι στο τηλ μπορεί να απενεργοποιηθεί το HSPA και το 3G δουλεύει κανονικά χωρίς κολλήματα. Ισχύει αυτό??? Ή ξεχνάμε τελείως το 3G?

 

Πάρτους τηλέφωνο και ενημέρωσέ τους για τη συγκεκριμένη σου "προτίμηση" ή μη "προτίμηση" σε IMEI με το 5050 μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μένω Καβάλα και τα περισσοτερα καταστήματα που συμφέρουν είναι Αθήνα...

Ευτυχώς λέει ότι στο τηλ μπορεί να απενεργοποιηθεί το HSPA και το 3G δουλεύει κανονικά χωρίς κολλήματα. Ισχύει αυτό??? Ή ξεχνάμε τελείως το 3G?

δουλεύει 3G (απλό), αλλά όχι HSPA 3G (πιο γρήγορη μεταφορά δεδομένων). Χάνεις σε ταχύτητα και περιορίζεσαι στα 7mbps (max) αντί 16 (?). Αυτό κατάλαβα.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Άν δουλεύει τουλάχιστον το απλό 3g τοτε δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ούτως ή άλλως συνήθως κλειστό το έχω στο android μου να μη χαλάω μπαταρία...
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Άν δουλεύει τουλάχιστον το απλό 3g τοτε δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ούτως ή άλλως συνήθως κλειστό το έχω στο android μου να μη χαλάω μπαταρία...

 

Κάνε αυτό που σου είπα παραπάνω. Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις καινούρια ελαττωματική συσκευή εις γνώσιν σου.

Link to comment
Share on other sites

Καθηστε ρε παιδιά γτ το εχασα..πως γίνεται να δουλεύει μονο 3g χωρίς hspa...υπάρχει καποια ρύθμιση που δενβτην εχω ανακαλύψει ακομα...ειναι καθαρα θεμα δικτύου...οπου πιανει 3,5g εχεις...απο την άλλη δεν είναι σιγουρο οτι αν έχεις 5050 θα εχει πρόβλημα..εμένα δεν μου εχει παρουσιασει ττίποτα εδω και 6 μήνες..τους τελευταίους 5 είμαι με cfw αλλα δεν νομίζω να επηρεάζει αυτο
KTLK
Link to comment
Share on other sites

H δική μου συσκευή επεστράφη σήμερα στο τοπικό Nokia Care. Έδειξα εκτυπωμένη την επίσημη παραδοχή της Nokia για το 3G bug του 808 στον υπάλληλο και αφού απολογήθηκε ότι δεν έχει καμία ενημέρωση από τα κεντρικά για το θέμα, κράτησε τη συσκευή και την εκτύπωση. Αν φύγει για εξωτερικό η συσκευή, θα κάνει άνω του μήνα μέχρι να επιστραφεί. Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

εγω την πηγα εδω στην ζακυνθο μου εγραψε 3g bug μου ειπε να μην ανυσηχω και οτι η νοκια ξερει και θα το λυσει και οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κανει πανω απο 15 μερες...αλλα 808 δεν ειχε ξαναδει μου ειπε!

τι να πω θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! θα μπω κατευθείαν στο θέμα. καλό χρυσό το 808 μου αλλά μου χει σπάσει τα νεύρα ένα ορθογώνιο notisfication που πετάγεται αρκετά συχνά στο πάνω μέρος της οθόνης το οποίο λέει: σύνδεση δεδομένων ανενεργή δε διατίθεται σημείο πρόσβασης κάτι τέτοιο. έχω κοιτάξει άμα τρέχει τίποτα περίεργο από πίσω τα χω ολα κλειστά. τι να προσπαθεί άραγε να βρει ιντερνέτ? εσείς έχετε το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! θα μπω κατευθείαν στο θέμα. καλό χρυσό το 808 μου αλλά μου χει σπάσει τα νεύρα ένα ορθογώνιο notisfication που πετάγεται αρκετά συχνά στο πάνω μέρος της οθόνης το οποίο λέει: σύνδεση δεδομένων ανενεργή δε διατίθεται σημείο πρόσβασης κάτι τέτοιο. έχω κοιτάξει άμα τρέχει τίποτα περίεργο από πίσω τα χω ολα κλειστά. τι να προσπαθεί άραγε να βρει ιντερνέτ? εσείς έχετε το ίδιο θέμα?

Ειδού η απορία? Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα. Τι έχεις εγκαταστήσει? whatsapp?

Link to comment
Share on other sites

widget δεν έχω που να θέλει ίντερνετ ούτε τον καιρό που ούτε καν τρέχει στα κρυφά. μια εφαρμογή για facebook και το skype, μάλλον πρέπει να αρχίσω να διαγράφω ένα ένα να βρω ποια σαβούρα πρόγραμμα βρίσκεται από πίσω, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

widget δεν έχω που να θέλει ίντερνετ ούτε τον καιρό που ούτε καν τρέχει στα κρυφά. μια εφαρμογή για facebook και το skype, μάλλον πρέπει να αρχίσω να διαγράφω ένα ένα να βρω ποια σαβούρα πρόγραμμα βρίσκεται από πίσω, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

Να και η απάντηση σου. Όταν τρέχουν τέτοιες εφαρμογές φυσικό δεν είναι η συσκευή αν δεν έχει ιντερνετ να σου το λέει?

Link to comment
Share on other sites

Να και η απάντηση σου. Όταν τρέχουν τέτοιες εφαρμογές φυσικό δεν είναι η συσκευή αν δεν έχει ιντερνετ να σου το λέει?

 

μα αυτές οι εφαρμογές είναι ανενεργές, όταν τις τρέχω ανοιγω wifi,

Link to comment
Share on other sites

notisfication που πετάγεται αρκετά συχνά στο πάνω μέρος της οθόνης το οποίο λέει: σύνδεση δεδομένων ανενεργή δε διατίθεται σημείο πρόσβασης κάτι τέτοιο. έχω κοιτάξει άμα τρέχει τίποτα περίεργο από πίσω τα χω ολα κλειστά. τι να προσπαθεί άραγε να βρει ιντερνέτ?

 

μα αυτές οι εφαρμογές είναι ανενεργές, όταν τις τρέχω ανοιγω wifi,

 

Το ότι δε το βλέπεις στον Taskmanager δε σημαίνει ότι δε τρέχει.

Στο N8 έχω το Best Taskman που μου δείχνει όλα τα process & τα προγράμματα που τρέχουν.

Link to comment
Share on other sites

αδυναμία εγκατάστασης ενσωματωμένο μέρος. τι θέλει να πει ο ποιητής? ένα ρολογακι θέλω να βάλω ο έρημος και τι δεν έχω δοκιμάσει, κάποιος βοήθεια!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...