Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρόμοια εμπειρία είχα κι εγώ.. Έρχεται το τηλ και βλεπω φάτσα φόρα πίσω CWT (Ταϊλάνδη). Τους παίρνω επι τόπου τηλέφωνο και μου λένε να μην ανησυχώ και ότι αναλαμβάνουν αυτόι οποιοδήποτε πρόβλημα. Μην στα πολυλογώ δεν το γύρισα γιατί ήμουν δυο μήνες χωρίς τηλ και είχα πέσει στην έλλειψη μετά τα χριστούγεννα που δεν υπήρχε λευκό ούτε για δείγμα...Έκανα μια εγγραφή στην LG και μου εμφάνισε κανονικά εγγύηση και το άφησα εκεί.

Θα σου πρότεινα αν έχεις διάθεση να το κυνηγήσεις να σου δώσουν ευρωπαϊκο τηλ για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

το Αραβικό δεν το συζητάω θα το στείλω πίσω. Το θέμα είναι με το Ελβετικό τι παίζει, γιατί το χαρτί της εγγύησης που είχε μέσα ήταν στα γερμανικά. Το περίεργο είναι ότι στα τηλ. εξυπηρέτησης πελατών αναφέρει Ελβετία και Αυστρία υποθέτω είναι ο ίδιος εισαγωγέας. Έψαξα λίγο στην Lg αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν έχετε κανένα link pls στείλτε.

 

Το άλλο περίεργο με το Αραβικό είναι ότι όταν το πρώτο άνοιξα είχε κανονικά Ελληνικά με το που έβαλα την 4.1.2 γύρισε στην Ασιατική έκδοση και δεν είχε καθόλου Ελληνικά. Άρα πιθανότατα την είχαν περάσει αυτοί μόνοι τους την Ευρωπαϊκή στο Android 4.

 

Θα τους πάρω σήμερα τηλ. Θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που την πατησες πονηρε βεζυρη.Για να μην την παθουν και αλλοι δωσε μας και το ονομα του μαγαζιου που τα πηρες για να λεμε επιτελους και τα πραγματα με το ονομα τους.Άλλωστε αυτος ειναι και ενας απο τους ρολους του φορουμ.Να ανταλλασουμε εμπειριες για να γινουμε καλυτεροι αγοραστες
Link to comment
Share on other sites

Για να μην την παθουν και αλλοι δωσε μας και το ονομα του μαγαζιου που τα πηρες για να λεμε επιτελους και τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Το όνομα θα το δώσω όταν λήξει το όλο θέμα. Θέλω να είμαι δίκαιος σε περίπτωση που τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση.

Τώρα στο θέμα μας. Τους πείρα τηλέφωνο και μου εγγυήθηκαν ότι το τηλέφωνο το φέραν από την LG. μου είπαν να το πάω στην LG για να δει το θέμα με τα ελληνικά αν δεν το καλύπτει η εγγύηση θα το πάρουν πίσω.

Μετά πήρα την LG και μου είπε να τους ζητήσω χαρτί που να λέει ότι το τηλέφωνο έχει εγγύηση , πράγμα το οποίο είναι υποχρεωμένοι να κάνουν.

Αν στο χαρτί γράφουν ότι με καλύπτονταν οι ίδιοι πάει να πει ότι το τηλ είναι παρεισαγωγή. Αν γράφουν ότι η εγγύηση είναι από την LG πάει να πει ότι το έχουν πάρει από την επίσημη LG . Λίγο περίεργο μου φαίνεται αυτό αλλά για να το λένε...

Τες πα θα τους ξαναπάρω να τους ζητήσω εγγράφως την εγγύηση και βλέπουμε. Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο μια εβδομαδα, θα πω μερικα πραγματακια για τη μπαταρια του, ειναι καλυτερη απο του galaxy nexus που ειχα πριν και μαλιστα κραταει ενα 20% παραπανω με την ιδια χρηση. Την βρισκω αρκετα ικανοποιητικη και εχω μονιμα την οθονη στο 55% και μονιμα ανοιχτο ΒΤ+Wifi, μιλαω μια ωρα και εχω ανοιχτη την οθονη ενα διωρο + καμμμια 50 ρια sms + ολα τα accounts synchronized

 

Δεν εχω facebook, tweeter, whatsup κλπ. Επισης το εχω παντα σε 2G και ενιοτε το αλλαζω οταν συντρεχει λογος.

 

καλα τα λες ολα, το μονο που δεν μας λες ομως ειναι το ποσες ωρες σου κραταει! το 20% παραπανω απο το προηγουμενο σου κινητο, δεν αποτελει μοναδα μετρησης χρονου! :lol:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση οποιος γνωριζει..πως μπορω να βγαλω αυτο τον ηχο που κανει το πληκτρολογιο οταν γραφω κατι οπουδηποτε..ειτε αυτο ειναι μηνυμα ειτε url ειτε οτιδηποτε χρησιμοποιει πληκτρολογιο;;αν γνωριζει καποιος με διευκολυνει παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση οποιος γνωριζει..πως μπορω να βγαλω αυτο τον ηχο που κανει το πληκτρολογιο οταν γραφω κατι οπουδηποτε..ειτε αυτο ειναι μηνυμα ειτε url ειτε οτιδηποτε χρησιμοποιει πληκτρολογιο;;αν γνωριζει καποιος με διευκολυνει παρα πολυ.

 

Ρυθμίσεις συστήματος > Γλώσσα και εισαγωγή > Πληκτρολόγιο LG (Πατάς το γραναζι) > Πατήστε Σχόλια > Ξετικαρεις το Ανατροφοδότηση ήχου.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τη βοήθειά σας στην αναζήτησή μου για νεο κινητό.

Η συγκεκριμένη συσκευή, είναι μία από αυτές που τσεκάρω.

Θα βοηθούσατε αν είχα τη γνώμη σας στα ερωτήματα:

 

1) Πως συμπεριφέρεται με JB (ή έστω ICS)? Lags?

2) Κάμερα, wi-fi, ηχεία?

2) Έχει ποιοτική υποστήριξη σε roms από τους xda-devs?

3) Μπαταρία με βασική χρήση? πχ. 4-5 κλήσεις, 1-2 ώρες wi-fi, 20' gaming?

4) Ποιά θα λέγατε ότι είναι τα ομολογουμένως αρνητικά της συσκευής?

 

Thanks, in advance..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.λοιπιν η συσκευη ειναι χωρις ιχνος λαγκ.παρολο που το εχω αντερκλοκ στα 1000 δεν λαγκαρει παρα μονο σε βαριες σελιδες και εκει ελαχιστα.στο 1,5 δεν το συζητω.το wifi τωρα ειναι λιγο πιο αδυναμο απο το 4s που ειχα πριν.σε καμια περιπτωση δεν θα εχεις προβλημα.η μπαταρια τωρα,μετα το ροοτ και απεγκατασταση μερικων εφαρμογων αντερκλοκ στο 1 και οθονη στο αυτοματο εχει βελτιωθει παρα πολυ.π.χτο βραδυ με το 4s γυρνουσα σπιτι με 40 50 τα εκατο.με το 4χ γυρναω σπιτι με 20 30 τα εκατο.αν αναλογιστεις και την μεγαλη διαφορα που εχουν στην οθονη ειναι μια χαρα η μπαταρια.με την χρηση που αναφερεις νομιζω οτι θα σου βγαζει ανετα την ημερα.αν το σττησεις το κινητο οπως εχω το δικο μου νομιζω θα σου βγαζει και δυο μερες.αυτα.καλο ψαξιμο!
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες ολα, το μονο που δεν μας λες ομως ειναι το ποσες ωρες σου κραταει! το 20% παραπανω απο το προηγουμενο σου κινητο, δεν αποτελει μοναδα μετρησης χρονου! :lol:

 

το 20% αναφερεται σε ποσοστο μπαταριας, που ειδες να αναφερω την λεξη "χρονος" στο ποστ μου? πουθενα :lol:

 

η οθονη μαξιμουμ παει ενα 4ωρο παντως

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

το 20% αναφερεται σε ποσοστο μπαταριας, που ειδες να αναφερω την λεξη "χρονος" στο ποστ μου? πουθενα :lol:

 

η οθονη μαξιμουμ παει ενα 4ωρο παντως

 

 

Πάλι τα ίδια :lol: Αυτό είναι το θέμα. Πάλι δεν δεν λες τελικά πόσο σου κρατάει με τη χρήση που του κάνεις. Αυτό έχει στατιστικό ενδιαφέρον, τίποτα άλλο.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις συστήματος > Γλώσσα και εισαγωγή > Πληκτρολόγιο LG (Πατάς το γραναζι) > Πατήστε Σχόλια > Ξετικαρεις το Ανατροφοδότηση ήχου.

Ευχαριστω πολυ φιλε το βρηκα τελικα..μια ερωτηση ακομη..υπαρχει κανενας launcher που να μπορω να χρησιμοποιησω τα ηδη εγκατεστημενα widgeta της συσκευης..ξερω ειναι ο go αλλα κ αυτος πρεπει να κατεβασεις 174628472920 widgets για να εχεις οτι εχεις με τον στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια :lol: Αυτό είναι το θέμα. Πάλι δεν δεν λες τελικά πόσο σου κρατάει με τη χρήση που του κάνεις. Αυτό έχει στατιστικό ενδιαφέρον, τίποτα άλλο.

 

20-24 ωρες, ειναι ο στανταρ χρονος πλεον για ενα συγχρονο τηλεφωνο με νορμαλ χρηση, δεν ξερω οτι δεν το ειχες παρει χαμπαρι :lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

20-24 ωρες, ειναι ο στανταρ χρονος πλεον για ενα συγχρονο τηλεφωνο με νορμαλ χρηση, δεν ξερω οτι δεν το ειχες παρει χαμπαρι :lol:

 

 

Δηλαδή το προηγούμενο σου τηλέφωνο, αφαιρώντας ένα 20% όπως λες (το 1/4 δηλαδή περιπου) σου έβγαζε περί τις 15 ώρες με ίδια χρήση; θα πρέπει να κουβαλουσες μπόλικες μπαταρίες μαζί σου! :lol:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

επειδη βρηκα το τηλεφωνακι σε πολυ καλη τιμη μπορει καποιος να μου δειξει τα αντίστοιχα screenshot;

 

ΥΓ:αντι για το δευτερο Screenshot αν μπορειτε να μου δειξετε αυτο που φαίνονται και τα δίκτυα τι ηταν ενεργό θα ήμουν ευγνώμων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τη βοήθειά σας στην αναζήτησή μου για νεο κινητό.

Η συγκεκριμένη συσκευή, είναι μία από αυτές που τσεκάρω.

Θα βοηθούσατε αν είχα τη γνώμη σας στα ερωτήματα:Thanks, in advance..

 

1) Πως συμπεριφέρεται με JB (ή έστω ICS)? Lags?

Απάντηση : Ούτε με ICS ούτε με JB δεν είχα lag στο σκρολάρισμα.Η μοναδική περίπτωση που εμφανίζεται ένα μικρό lag είναι όταν πας διαχείριση εφαρμογών->όλα και πας να σκρολάρεις.Eκεί αρχικά κάνει ένα lag στο scroll αλλά μετά κυλάει smooth.

2) Κάμερα, wi-fi, ηχεία?

Απάντηση : To Wifi σε μένα πάντα λειτουργεί άψογα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.Για τα ηχεία δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη όσο αφορά την ποιότητά τους αλλά όσο αφορά την ένταση είναι δυνατά.

2) Έχει ποιοτική υποστήριξη σε roms από τους xda-devs?

Απάντηση : Ασχολούνται στο XDA,κάποιοι φίλοι εδώ έχουν περάσει custom roms και είναι οι καταλληλότεροι να σου απαντήσουν.

3) Μπαταρία με βασική χρήση? πχ. 4-5 κλήσεις, 1-2 ώρες wi-fi, 20' gaming?

Απάντηση : Σε αδράνεια το κινητό δεν τρώει τίποτα.Σε κλήσεις και μουσική ελάχιστα.Σε wifi,gaming και gps πολύ.Δεν είμαι σε θέση να σου πω διάρκεια.Το πιο βαρύ test που έχω κάνει στο κινητό ήταν 4 ώρες με συνεχή χρήση gps και ανοιχτών δεδομένων.Σε αυτές τις τέσσερις ώρες καταναλώθηκε το 100%.

4) Ποιά θα λέγατε ότι είναι τα ομολογουμένως αρνητικά της συσκευής?

Απάντηση : O δέκτης gps,η μπαταρία σε βαριά χρήση ( αντίθετα είναι θεϊκή στην αναμονή) και η όχι τόσο καλή κάμερα για hi-end συσκευή.

 

Στη τιμή στην οποία πωλείται σήμερα το κινητό δεν υπάρχει ερώτημα.Είναι σαφώς η καλύτερη επιλογή στα 250 ευρώ και προσωπικά δεν έχω μετανιώσει καθόλου που το είχα πάρει τον Νοέμβρη στα 360.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το προηγούμενο σου τηλέφωνο, αφαιρώντας ένα 20% όπως λες (το 1/4 δηλαδή περιπου) σου έβγαζε περί τις 15 ώρες με ίδια χρήση; θα πρέπει να κουβαλουσες μπόλικες μπαταρίες μαζί σου! :lol:

 

Ναι 16 ώρες περίπου έβγαζε, δεν κουβαλούσα τίποτα γιατί το φορτίζα το βράδυ, ίσα που έβγαζε τη μέρα δλδ... Τώρα κατάλαβες ή έχεις καμιά άλλη απορία;

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ναι 16 ώρες περίπου έβγαζε, δεν κουβαλούσα τίποτα γιατί το φορτίζα το βράδυ, ίσα που έβγαζε τη μέρα δλδ... Τώρα κατάλαβες ή έχεις καμιά άλλη απορία;

 

Κάτι δεν μας λες καλά...με τη χρήση που αναφέρεις το galaxy nexus θα έπρεπε να βγάζει μιάμιση μέρα...όχι 16 ώρες ;)

 

Τεσπα, άστο, αποτέλεσμα στατιστικά της προκοπής δεν βγαίνει από τα λεγόμενα σου.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και εγω παιδια στα 246 με μεταφορικα απο birdphone πιστευω να εκανα καλα.Παρακαλω οποιος ξερει να μου πει σιγουρο τροπο για root/custom rom μιας και στο xda γινετε ενας χαμος.
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και εγω παιδια στα 246 με μεταφορικα απο birdphone πιστευω να εκανα καλα.Παρακαλω οποιος ξερει να μου πει σιγουρο τροπο για root/custom rom μιας και στο xda γινετε ενας χαμος.

 

 

Ευχαριστημένος θα μείνεις, σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει δίλημμα για άλλο.

Για root εγώ το έκανα με τον οδηγό που υπάρχει εδώ στο φόρουμ, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα η δυσκολία. Custom Rom δεν του έχω περάσει ακόμα, δεν ξέρω αν θα του περάσω. Για την ώρα μάλιστα το έχω ακόμα με ics.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος θα μείνεις, σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει δίλημμα για άλλο.

Για root εγώ το έκανα με τον οδηγό που υπάρχει εδώ στο φόρουμ, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα η δυσκολία. Custom Rom δεν του έχω περάσει ακόμα, δεν ξέρω αν θα του περάσω. Για την ώρα μάλιστα το έχω ακόμα με ics.

 

Επειδη παιζω αρκετα παιχνιδια στο κινητο υπαρχει καποια rom/kernel που να παιζει χωρις lags τα παιχνιδια της gameloft?Παντου διαβαζω οτι τα συγκεκριμενα παιχνιδια τα κολλαει παρα πολυ το κινητο αυτο και καπως με χαλασε.Ελπιζω να διορθωνετε με καποια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παιζω αρκετα παιχνιδια στο κινητο υπαρχει καποια rom/kernel που να παιζει χωρις lags τα παιχνιδια της gameloft?Παντου διαβαζω οτι τα συγκεκριμενα παιχνιδια τα κολλαει παρα πολυ το κινητο αυτο και καπως με χαλασε.Ελπιζω να διορθωνετε με καποια custom rom.

 

 

Δεν ξέρω για ποια παιχνίδια λες, εγώ μόλις έπαιζα carmageddon και πήγαινε σφαιρα! :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποια παιχνίδια λες, εγώ μόλις έπαιζα carmageddon και πήγαινε σφαιρα! :D

 

Ειδα στο youtube καποια videos οπως με το nfs most wanted η το batman της gameloft.Αν κολλαει σε τετοια games εννοειται παει για custom rom αμεσως.Το carmageddon παιχνιδαρα.Δοκιμασε αν μπορεις και μερικα της gameloft να δουμε τι ψαρια πιανει γιατι διαβαζω για πολλα no optimized games απο gameloft για tegra.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Αsphalt7:Ηeat της Gameloft που είχα παίξει μόνο μία φορά και μόνο για ένα μισάωρο( δεν παίζω παιχνίδια ) δεν μου είχε παρουσιάσει lag.Δεν ξέρω αν αυτό λέει κάτι ή αν θα έπρεπε να είχα παίξει περισσότερη ώρα για να βγάλω σωστό συμπέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ούτε εγώ παίζω. Για την ακρίβεια μόνο το carmageddon έβαλα γιατί είπα να θυμηθώ λίγο τα παλια!

Οπότε ίσως σε βοηθήσει κάποιος που να ασχολείται με παιχνίδια κι έχει δοκιμάσει.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...