Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην ανησυχεις φιλαρακι,το τηλ. αυτο ειναι για Ελβετια ;)

 

Ευχαριστω παιδια !! απο αυριο ξεκιναω ερωτησεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ειναι η αρβατο..

το επισημο σερβις ειναι στο μετρο κατεχακη και νομιζω, τονιζω οτι νομιζω, λεγεται προκορντια

 

Τότε το κατάστημα που επέμενε οτι η εγγυηση του κινητου ειναι απο την Arvato, να θεωρήσω οτι έχει κινητά που ΔΕΝ καλύπτονται απο το επισημο σερβις της Προκόρντια?

 

Και εμενα το ιδιο λεει. Ελβετικο πρεπει να ειναι.

Ερωτηση: Να βαλλω jelly bean αυτην που λεει open europe ή Greece? Και ποια η διαφορα τους? Επισης πιο πριν εγραφε ενας φιλος για format και πριν και μετα το flash. Χωρις format θα φαει φρικη δηλαδη?

Ευχαριστω.

 

Η ROM απο οτι διάβασα ειναι η ιδια V20A... θα το δεις κι εσυ αν πας να κατεβάσεις τα αρχεία

 

Εσείς που λέτε οτι παραλάβατε, απο ποιο κατάστημα τα πήρατε?

Link to comment
Share on other sites

Τότε το κατάστημα που επέμενε οτι η εγγυηση του κινητου ειναι απο την Arvato, να θεωρήσω οτι έχει κινητά που ΔΕΝ καλύπτονται απο το επισημο σερβις της Προκόρντια?

 

Τοσα ξερουν τοσα λενε..

Οπως η σαμμυ εχει εξειδικευμενο σερβις στο χαιδαρι ετσι και η LG εχει την Προκορντια(??) αν θυμαμαι καλα το ονομα..

αν λοιπον παθει κατι το κινητο σου, παιρνεις τηλ την LG, το λες και ειτε 1) ερχεται κουριερ το παιρνει απο το σπιτι σου και στο φερνει ετοιμο πισω χωρις καμια χρεωση, ειτε 2) σου λενε οτι αν θες πηγαινε στο μετρο Κατεχακη αφησε το, πιες καναν καφε και μετα απο καμια ωρα πηγαινε παρτο (αναλογα την βλαβη)..

φυσικα μιλαμε παντα για ευρωπαικη συσκευη με εγγυηση

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τότε το κατάστημα που επέμενε οτι η εγγυηση του κινητου ειναι απο την Arvato, να θεωρήσω οτι έχει κινητά που ΔΕΝ καλύπτονται απο το επισημο σερβις της Προκόρντια?

 

 

 

Η ROM απο οτι διάβασα ειναι η ιδια V20A... θα το δεις κι εσυ αν πας να κατεβάσεις τα αρχεία

 

Εσείς που λέτε οτι παραλάβατε, απο ποιο κατάστημα τα πήρατε?

Το 365 αν θυμάμαι καλά την ονομασία του.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποση ειναι η μνημη που αρχιζει να κλεινει εφαρμογες το κινητο?υπαρχει περιπτωση να την αλλαξω?μου κλεινει συνεχεια τον broswer και με εκνευριζει να ξαναφορτωνει τις σελιδες
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι το NFC LG TAG+? γιατι εχς φαει σκαλωμα..

 

Τα αυτοκόλλητα που ρυθμιζεις για συγκεκριμένες λειτουργίες του τηλεφώνου.Ακουμπάς το τηλέφωνο επάνω τους και ενεργοποιούνται συγκεκριμένες λειτουργίες

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι το NFC LG TAG+? γιατι εχς φαει σκαλωμα..

 

Τα αυτοκόλλητα που ρυθμιζεις για συγκεκριμένες λειτουργίες του τηλεφώνου.Ακουμπάς το τηλέφωνο επάνω τους και ενεργοποιούνται συγκεκριμένες λειτουργίες όπως άνοιγμα bluetooth ,gps στο αυτοκίνητο χωρίς να χρειαστεί να τiς ενεργοποιήσεις χειροκίνητα http://www.youtube.com/watch?v=DZG86whmUfY

Link to comment
Share on other sites

Τα αυτοκόλλητα που ρυθμιζεις για συγκεκριμένες λειτουργίες του τηλεφώνου.Ακουμπάς το τηλέφωνο επάνω τους και ενεργοποιούνται συγκεκριμένες λειτουργίες όπως άνοιγμα bluetooth ,gps στο αυτοκίνητο χωρίς να χρειαστεί να τiς ενεργοποιήσεις χειροκίνητα http://www.youtube.com/watch?v=DZG86whmUfY

 

Α.α... καλοοοο :) ετοιμαστειτε ερχομαι απο αυριο με ακομα πιο τρελες ερωτησουλες ;)

Link to comment
Share on other sites

Α.α... καλοοοο :) ετοιμαστειτε ερχομαι απο αυριο με ακομα πιο τρελες ερωτησουλες ;)

 

Θα παίξεις λίγο μαζί το σύστημα αλλά μετά θα το απενεργοποιησεις όπως όλοι μας για να μη χαλάει μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Τοσα ξερουν τοσα λενε..

Οπως η σαμμυ εχει εξειδικευμενο σερβις στο χαιδαρι ετσι και η LG εχει την Προκορντια(??) αν θυμαμαι καλα το ονομα..

αν λοιπον παθει κατι το κινητο σου, παιρνεις τηλ την LG, το λες και ειτε 1) ερχεται κουριερ το παιρνει απο το σπιτι σου και στο φερνει ετοιμο πισω χωρις καμια χρεωση, ειτε 2) σου λενε οτι αν θες πηγαινε στο μετρο Κατεχακη αφησε το, πιες καναν καφε και μετα απο καμια ωρα πηγαινε παρτο (αναλογα την βλαβη)..

φυσικα μιλαμε παντα για ευρωπαικη συσκευη με εγγυηση

 

Αν απλά δε ξέρουν είναι το καλό σενάριο...

Φοβάμαι μήπως τα κινητά τους δεν ειναι ευρωπαικά (όπως με διαβεβαιωσαν!!) και γι αυτό μου ειπαν πως υπευθυνος σερβις ειναι η Arvato....

 

Παίζει κάτι τέτοιο? Δηλαδή αν έχουν σαν σερβις την Arvato, σημαίνει οτι φέρνουν κινητά εκτός ευρώπης???

 

Επίσης, αυτό με την δωρεάν παραλαβή-παράδοση, ισχύει ακόμα κι αν βρίσκεσαι επαρχία?

 

Κάποιος γνώστης των θεμάτων εγγύησης πρέπει να φτιάξει ένα wiki γιατί πιστευω οτι όλοι μας θα θέλαμε να ξέρουμε και να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Και να γνωρίζουμε ποια εταιρεία έχει κακό σερβις και εξυπηρέτηση, οπότε αποφευγοντας την αγορά των συσκευών της, ίσως πιεστούν και τα επισκευαστικά της κέντρα να δουλευουν πιο σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Να βαλλω jelly bean αυτην που λεει open europe ή Greece? Και ποια η διαφορα τους? Επισης πιο πριν εγραφε ενας φιλος για format και πριν και μετα το flash. Χωρις format θα φαει φρικη δηλαδη?

 

Εγώ πάντα Open Europe βάζω από εδώ : http://www.smartphenom.com/2013/01/lg-firmware-update-central-beta.html. Διαλέγω Νetherlands επειδή έχω Ολλανδικό 4Χ αλλά διαλέγω Europe Open αντί για Νld.

 

Όσο για τα factory resets πριν και μετά , τα λέω να τα κάνετε ώστε η JB να καθίσει πρώτα πάνω σε πλήρως καθαρό περιβάλλον και στη συνέχεια να καθίσουν οι εφαρμογές πάνω σε πλήρως καθαρό περιβάλλον JB.Το 2ο factory reset ίσως να μη χρειάζεται αλλά κάνε το γιατί έτσι κι αλλιώς δεν θα χάσεις τίποτα αφού θα έχεις κάνει factory reset και πριν.Και όπως είπαμε να περάσεις τη JB μέσω του οδηγού.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα Open Europe βάζω από εδώ : http://www.smartphenom.com/2013/01/lg-firmware-update-central-beta.html. Διαλέγω Νetherlands επειδή έχω Ολλανδικό 4Χ αλλά διαλέγω Europe Open αντί για Νld.

 

Όσο για τα factory resets πριν και μετά , τα λέω να τα κάνετε ώστε η JB να καθίσει πρώτα πάνω σε πλήρως καθαρό περιβάλλον και στη συνέχεια να καθίσουν οι εφαρμογές πάνω σε πλήρως καθαρό περιβάλλον JB.Το 2ο factory reset ίσως να μη χρειάζεται αλλά κάνε το γιατί έτσι κι αλλιώς δεν θα χάσεις τίποτα αφού θα έχεις κάνει factory reset και πριν.Και όπως είπαμε να περάσεις τη JB μέσω του οδηγού.:)

 

Oκ φιλε. Ευχαριστω για την απαντηση. Με το που βρω ευκαιρια θα την κανω την διαδικασια γιατι απο οτι διαβασα εχει και ευκολοτερο ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξεις λίγο μαζί το σύστημα αλλά μετά θα το απενεργοποιησεις όπως όλοι μας για να μη χαλάει μπαταρία

 

Φιλε δεν εχω θεμα με την μπαταρια, δεν πολυασχολουμε με τα κινητα αλλα οπως τα λες δεν το εχω αφισει απο τα χερια μ απο χθες το απογευμα :)

Αλλωστε ειναι το πρωτο μου σμαρτ και το προιγουμενο που ειχα 6 χρονια η μπαταρια εδω και ενα - δυο χρονια ειναι στον πατω, οποτε το εχω ψηλοσυνιθησει χωρις να λεω πως δεν θα ηθελα καλητερη μπαταρια αλλα αποτι ειδα σε προϊγουμενα ποστ θελει μια-δυο βδομαδες να στρωσει λιγο :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στα γρήγορα. Η Γυναίκα μου θέλει να το αγοράσει. Ποια έκδοση φοράει τώρα επίσημα και μέχρι ποια είναι προγραμματισμενο να πάρει; Συγνώμη για το απότομο της φωτοβολίδας. Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στα γρήγορα. Η Γυναίκα μου θέλει να τα αγοράσει. Ποια έκδοση φοράει τώρα επίσημα και μέχρι ποια είναι προγραμματισμενο να πάρει; Συγνώμη για το απότομο της φωτοβολίδας.

 

Επίσημα JB 4.1.2, άγνωστο τι θα κάνει η Lg, έχει ξεκλειδώσει ο bootloader και υπάρχουν πολλές ROM διαθέσιμες 4.2.2 ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Μάλλον το παίρνουμε σήμερα. Έχει κάποιο θέμα σαν συσκευή γενικά; μιας και είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Μάλλον το παίρνουμε σήμερα. Έχει κάποιο θέμα σαν συσκευή γενικά; μιας και είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

Και εγω χθες το πηρα φιλε και το πρωτο θεματακι που καταλαβα ειναι της μπαταριας που δεν αντεχει και τοσο πολυ εκτος και αν το χρεισημοποιεις κανονικα(τηλ.μυνηματα wifi και λιγο παιχνιδι) εκει για μενα ειναι ειναι επαρκης.

 

Τα υπολοιπα αποτι διαβαζω εδω και λιγο καιρο διορθονονται

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Μάλλον το παίρνουμε σήμερα. Έχει κάποιο θέμα σαν συσκευή γενικά; μιας και είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

Το βασικό είναι ότι πέφτει η μπαταρία όταν το ¨πειράζεις" ενώ σε standby καταναλώνει πολύ λίγη ενέργεια. Και το βίντεο έιναι λίγο σκοτεινό σε συνθήκες χαμηλής φωτεινότητας. Κατά τα άλλα είναι μια πολύ γρήγορη συσκευή με κορυφαία οθόνη και απόδοση. Επίσης πολύ σημαντικό, τουλάχιστον για εμένα, δεν έχουν αναφερθεί σοβαρές βλάβες σχεδόν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι ότι πέφτει η μπαταρία όταν το ¨πειράζεις" ενώ σε standby καταναλώνει πολύ λίγη ενέργεια. Και το βίντεο έιναι λίγο σκοτεινό σε συνθήκες χαμηλής φωτεινότητας. Κατά τα άλλα είναι μια πολύ γρήγορη συσκευή με κορυφαία οθόνη και απόδοση. Επίσης πολύ σημαντικό, τουλάχιστον για εμένα, δεν έχουν αναφερθεί σοβαρές βλάβες σχεδόν καθόλου.

 

Τωρα που μιλαμε για βλαβες, ειναι λογικο οταν ξεκλειδωνω με το power button να αργει καπου στα 1-2 δευτερολεπτα για να μου εμφανισει την οθονη για να σειρω ?

Κατα τα αλλα μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που μιλαμε για βλαβες, ειναι λογικο οταν ξεκλειδωνω με το power button να αργει καπου στα 1-2 δευτερολεπτα για να μου εμφανισει την οθονη για να σειρω ?

Κατα τα αλλα μια χαρα :)

 

Εχει παρατηρηθεί σε stock launcher,με nova δεν έχει τέτοιο θέμα ,εάν έχεις βαριές εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρηθεί σε stock launcher,με nova δεν έχει τέτοιο θέμα ,εάν έχεις βαριές εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο

 

Να σου πω την αληθεια φοβομουνα την απαντηση σου :) (το ηξερα μεσα μου)

 

Το θεμα ειναι πως θελω να βαλω τα JB και το lancher που αναφερεις αλλα φοβαμαι μονος μου, και κανεις απο τους φιλους μ δεν ξερει οποτε λεω να το καθηστερισω λιγο και βλεπουμε .

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αγορά λοιπόν σήμερα από Birdphone σε λευκό. Θα ταιριάζει με το δικό μου Ζ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...