Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους τους φιλους του optimus!!απο αυριο θα το εχω στα χερια μου το λευκο..ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος..θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου προτινει καποια θηκη να του παρω..θελω να ειναι σαν του galaxy s3,s4 δηλαλη να ανοιγει στα πλαγια σαν βιβλιο..δεν θελω αλλες π πρεπει να βγαλεις το κινητο για να το λειτουργησεις..αν μπορει να με διαφωτησει καποις ας στειλει καποια λινκς με τετοιυ στυλ θηκες..εκανα ενα προχειρο search στο ebay αλλα 1-2 βρηκα ικανοποιητικες..Ευχαριστω για το χρονο σας!!

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/-NEW-PU-LEATHER-WALLET-BOOK-FOLIO-CASE-COVER-POUCH-FOR-LG-OPTIMUS-4X-HD-P880--/290864293674/item

http://viewitem.eim.ebay.gr/BLACK-PU-LEATHER-FLIP-CASE-COVER-POUCH-FOR-LG-OPTIMUS-4X-HD-P880--SCREEN-FILM/160990085830/item

http://viewitem.eim.ebay.gr/Flip-Leather-Case-Cover-For-LG-P880-Optimus-4X-HD-Screen-Protector/310668790680/item

 

Εγώ προσωπικά έχω μια S-line και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@alxdr74 δεν ξέρω πραγματικά γιατί σε σένα δε δουλεύει.Σε μένα από τη μέρα που το έβαλα δεν έχει ξαναεμφανιστεί ποτέ ο κόφτης.

Σου λέει "DONE'' δίπλα από το τσεκαρισμένο κουτάκι???

 

Οι υπόλοιποι το δοκιμάσατε ?

 

Για όσους φοβάστε μην πάθει κάτι το κινητό η απάντηση του developer ήταν η εξής :

"No the patch has nothing to do with the Automatic shutdown and not even with the throttle as they will continue even after applying the patch!The thermal control will be intact still so you don't have be tensed about that in any way. This patch just prevent the Brightness from getting being decreased automatically.Let others know that there phone will not get damaged in any way"

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

@alxdr74 δεν ξέρω πραγματικά γιατί σε σένα δε δουλεύει.Σε μένα από τη μέρα που το έβαλα δεν έχει ξαναεμφανιστεί ποτέ ο κόφτης.

Σου λέει "DONE'' δίπλα από το τσεκαρισμένο κουτάκι???

 

 

Ναι μου γράφει done.. Σκέφτηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων root ξανά και να περάσω πάλι την εφαρμογή. θα βοηθήσει; παίζει καθόλου ρόλο ο boot loader αν είναι κλειδωμένος η όχι;

Edited by alxdr74
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ εκανε και το πρωτο παρατραγουδο.Οπως σερφαρα ξαφνικα εσβησε και για να ανοιξει και παλι επρεπε να βγαλω μπαταρια.Καμια γνωμη για το τι μπορει να συμβαινει;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ παλι παιδια στην παρεα σας!!Ειμαι κ εγω εδω και 2 ωρες κατοχος του 4χ και θελω να πω μια πρωτη γνωμη..ειμαι ευχαριστημενος κ ταυτοχρονα εντυπωσιασμενος απο την οθονη του..εχω μια παρατηρηση να κανω..Να κανω το update se jb ή οχι??τι λετε εσεις??γιατι θελω να του κανω root κ δεν ξερω να κανω root με jb ή με ics..το κινητο σε γεννικες γραμμες παει πολυ καλα(πρωτη μερα ειναι)..διαβασα οτι λετε για μια πτωση φωτεινοτητας τι ισχυει με αυτο το θεμα???

 

 

Υ.Γ βρηκα και θηκη απο e-bay κ την περιμενω απο 'βδομαδα..ευχαριστω οσους εκαναν τον κοπο να απαντησουν για το συγκεκριμενο θεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου γράφει done.. Σκέφτηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων root ξανά και να περάσω πάλι την εφαρμογή. θα βοηθήσει; παίζει καθόλου ρόλο ο boot loader αν είναι κλειδωμένος η όχι;

 

Εγώ δεν έχω ξεκλείδωτο bootloader, έχω κάνει μόνο root και φοράω την επίσημη jelly bean.Αφαίρεσε την εφαρμογή,κάνε restart,εγκατέστησέ την και ξανατσέκαρε το κουτάκι αν είναι μήπως δεν έπιασε.Εσύ πέρα από root έχεις κάνει κάτι άλλο?Έχεις βάλει ποτέ custom rom?JB stock φοράς? O kernel σου είναι ο 3.1.10?

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ξεκλείδωτο bootloader, έχω κάνει μόνο root και φοράω την επίσημη jelly bean.Αφαίρεσε την εφαρμογή,κάνε restart,εγκατέστησέ την και ξανατσέκαρε το κουτάκι αν είναι μήπως δεν έπιασε.Εσύ πέρα από root έχεις κάνει κάτι άλλο?Έχεις βάλει ποτέ custom rom?JB stock φοράς? O kernel σου είναι ο 3.1.10?

 

Οχι μονο root εχω κανει. Θελω να περασω custom rom αλλα δεν ξερω τον τροπο πως γινεται. jb stock προς το παρον και Kernel 3.1.10.

Θα επαναφορα τηλεφωνου και ελπιζω να φτιαξει...

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασμα καστομ είναι εύκολο.Η προετοιμασία είναι λιγότερο εύκολη.Αλλά παραμένει εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασμα καστομ είναι εύκολο.Η προετοιμασία είναι λιγότερο εύκολη.Αλλά παραμένει εύκολη.

 

Αφιερωμένο στον προλαλήσαντα για όλες τις βοήθειες που απλόχερα μου (μας) έχει προσφέρει...

 

Το LG μου πουλήθηκε το Σάββατο. Επειδή θεωρώ πως θα αναρωτηθούν αρκετοί τους λόγους, πραγματικό πέραν από την μπαταρία δεν είχα προβλήματα. Και δεν ήταν λόγος να το δώσω. Ο μόνος λόγος ήταν οτι βαρέθηκα να κουβαλάω 2 κινητά (ελέω και του εταιρικού). Προσανατολίζομαι πλέον στην κινέζικη αγορά και στο Jiayu G3S ή το G4.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασμα καστομ είναι εύκολο.Η προετοιμασία είναι λιγότερο εύκολη.Αλλά παραμένει εύκολη.

 

Ειμαι λιγο αρχαριος με το θεμα αυτο, υπαρχει περιπτωση να γινει ζημια?

Ακολουθω τα βηματα που γραφει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362683 για συσκευες με εκδοση λογισμικου ΧΧΧ.

Φτανω στα κοκκινα γραμματα "Download mode" και μετα το τηλφωνο μενει εκει κολλημενο ολη την ωρα...Τι μπορει να φταιει?

Edited by alxdr74
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω..εχει κανεις θεμα με τον αισθητηρα της φωτεινοτητας???το εχω στο αυτοματο αλλα δεν μεταβαλλεται η φωτεινοτητα καθολου..ειναι θεμα του κινητου ή οχι??γνωριζει κανεις??ειμαι root πλεον με την jb την official
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω..εχει κανεις θεμα με τον αισθητηρα της φωτεινοτητας???το εχω στο αυτοματο αλλα δεν μεταβαλλεται η φωτεινοτητα καθολου..ειναι θεμα του κινητου ή οχι??γνωριζει κανεις??ειμαι root πλεον με την jb την official

 

στο αυτοματο δεν θα καταλαβεις μεγαλες διαφορες στην αλλαγη...

λοιπον βαλε την φωτενοντητα λιγο πανω απο την μεση και πατα αυτοματο..

τεστ1: καλυπτε με το χερι σου το πανω μερος της συσκευης και δες αν αλλαζει η ενταση...

τεστ2: μπες σε ενα δωματιο με καθολου φως και κατσε κατω απο μια λαμπα (προφανως σβησμενη)... καθως θα κοιτας την αναμενη οθονη αναψε την λαμπα και δες και εκει αν θα υπαρξει διαφορα

 

 

//δηλωνω απιστευτα ικανοποιημενος με την rom του werewolf και τον κερνελ του.. βεβαια η δονηση ειναι πολυ χαμηλη

λογικα μετα θα δοκιμασω και του arararangi που εχει και tweak για δονηση μαζι με κερνελ Iodak!

τελικα δοκιμασα την ρομ με τον κερνελ που βαζει απο μονη της! πολυ καλυτερη δονηση (τα υπολοιπα παραμενουν εξισου αψογα)! Την κραταω!

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από όλους όσους διαμαρτυρόσασταν για τον κόφτη φωτεινότητας δεν υπάρχει κανείς άλλος πέρα από τον alxdr74 που να έχει root και stock rom και να δοκιμάσει την εφαρμογή? Δεν έχω feedback και περιμένει o developer να του πω αν δουλεύει σε όλους ή σχεδόν σε όλους για να δώσει την εφαρμογή δωρεάν.:(

 

Update : Tην ώρα που είχα άλλο ένα αρνητικό feedback ( ότι δεν πιάνει το patch ) έκανα το βαρύτερο test μέχρι στιγμής παίζοντας 3 γύρους Asphalt 7 Heat.Αποτελέσματα :

1) H CPU θερμοκρασία ανέβηκε στους 59 βαθμούς.

http://i59.photobucket.com/albums/g3...6-01-36-45.png

2) Η Battery θερμοκρασία ανέβηκε στους 40 βαθμούς.

http://i59.photobucket.com/albums/g3...6-01-37-05.png

3) Η πλάτη του κινητού ζεστάθηκε πολύ.

4) H φωτεινότητα παρέμεινε στο 100% !

http://i59.photobucket.com/albums/g3...6-01-37-27.png

 

Συμπέρασμα : To patch του Tegra Overclock πέρασε όλα τα tests σε μένα.Γιατί δεν πιάνει σε ορισμένους δεν το γνωρίζω αλλά θα ενημερώσω τον developer ότι δεν κάνει δουλειά σε όλους παρά το ότι έχουν ίδιο κινητό και ίδια rom με μένα.

 

@alxdr74, όποτε μπορείς πήγαινε στο d/tegra_thermal και πες μου τι τιμή έχει το αρχείο temp_ throttle.Προσπαθώ να βρω τη διαφορά μας αφού όλα τα άλλα τα έχουμε ίδια ( rom,kernel ).

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω stock ice και root, θα μπορούσα να δοκιμάσω το patch, υπάρχει όμως μόνο του; γιατί την εφαρμογή δεν την έχω κατεβάσει.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα δεν υπάρχει δωρεάν και ο λόγος είναι ότι μερικοί users λένε πως δεν τους λύνει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

@alxdr74, όποτε μπορείς πήγαινε στο d/tegra_thermal και πες μου τι τιμή έχει το αρχείο temp_ throttle.Προσπαθώ να βρω τη διαφορά μας αφού όλα τα άλλα τα έχουμε ίδια ( rom,kernel ).

Μου γραφει 75000

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα δεν υπάρχει δωρεάν και ο λόγος είναι ότι μερικοί users λένε πως δεν τους λύνει το πρόβλημα.

 

Ε άμα δεν υπάρχει σκέτο το patch πως να δοκιμάσω και να δώσω feedback?? :p

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ε άμα δεν υπάρχει σκέτο το patch πως να δοκιμάσω και να δώσω feedback?? :p

η εφαρμογή στην τελευταία έκδοση υπάρχει ''ραγισμένη'' στο γνωστό μαγαζί, αν θέλεις μπορείς να τη δοκιμάσεις.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

O φίλος aard μου είπε ότι του έπιασε το patch τελικά αφού πρώτα όμως είχε αλλάξει τις τιμές στα γνωστά αρχεία του tegra thermal.H θερμοκρασία του κινητού του ανέβηκε στους 52 βαθμούς και η φωτεινότητα παρέμεινε στο 100%.

 

@Alxdr74 , δοκίμασε αν έχεις χρόνο κάνε το εξής :

1) Πήγαινε στο d/tegra_thermal και στα αρχείo temp_throttle_skin θέσε 73000.Πάτα save.

2) Eγκατέστησε το Tegra Overclock και με το τηλέφωνό σου να έχει φωτεινότητα 100% εφάρμοσε το patch

3) Κάνε restart και τέσταρε τη φωτεινότητα

 

Νομίζω ότι το patch λειτουργεί ως εξής : Την ώρα που το εφαρμόζουμε κοιτά την τιμή που έχει το temp_throttle_skin και την κρατά στη μνήμη του.Μετά το patch η τιμή επανέρχεται πίσω στην κανονική ( 43000 ) αλλά δεν επηρεάζει το σύστημα γιατί το patch του Tegra Overclock έχει κρατήσει τις 73000 που είχαμε θέσει εμείς.Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά και εγώ και ο aard που πλέον δεν έχουμε θέμα είχαμε κάνει αυτό το πράγμα.Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση.

 

@Ergaleios περίμενα ότι οι περισσότεροι θα την είχατε αγοράσει :) Κανένα πρόβλημα,νομίζω είμαστε κοντά στη λύση για όσους δεν τους πιάνει το patch:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χωρίς καν την εφαρμογή Tegra Overclock ( βγάλτε την και όσοι την έχετε ) κάντε το εξής όσοι είστε root :

 

1) Kατεβάστε αν δεν έχετε ήδη τον Root Browser από το Play ( δωρεάν ) και φυσικά δώστε του δικαιώματα superuser.

2) Πηγαίνετε στο /system και πατήστε παρατεταμένα το φάκελο bin.Από τις επιλογές διαλέξτε "permissions" και τσεκάρετε παντού read and write.

3) Μπείτε στο φάκελο bin και βρείτε το αρχείο thermald.Πατήστε παρατεταμένα πάνω του και διαλέξτε "permissions".Κάτω από τη στήλη "execute" ξετσεκάρετε όλα τα κουτάκια.

4) Κάντε επανεκκίνηση και παίξτε παιχνίδι ή γενικά κάντε βαριά χρήση στο τηλέφωνο για να τεστάρετε αν η φωτεινότητα πέσει κάτω από 100%.Σε μένα δεν έπεσε και με θερμοκρασία 58 βαθμούς.

 

Σημείωση 1: Για την ιστορία, ο λόγος που δεν έκατσε στον alxdr74 το patch ήταν γιατί δεν είχε δώσει στον Root explorer δικαιώματα R/W σε όλο το σύστημα με αποτέλεσμα το patch να μην γίνεται δεκτό από το σύστημα.

 

Σημείωση 2: Η υπόθεση που είχα κάνει πριν καιρό ότι το αρχείο thermald είναι η υπηρεσία του κόφτη φωτεινότητας ήταν τελικά σωστή.

 

Πάντως φίλοι μου παρόλο που θα λύσετε το ζήτημα χωρίς την εφαρμογή, καλό θα ήταν όσοι δεν έχετε μεγάλη οικονομική δυσκολία να αγοράζατε την εφαρμογή έτσι για το "ευχαριστώ" στον developer.:)

Link to comment
Share on other sites

την παραπάνω λύση την έχει δώσει ο postacik τον γνωρίζω προσωπικά και είναι φοβερός προγραμματιστής. Ο developer του tegra overclock ναι μεν καλό παλικάρι άλλα η εφαρμογή του τελικά θέλει δουλειά ακόμα.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42968608&postcount=29

 

Αντίστοιχη εφαρμογή του Postacik, Είναι και Free.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2306980

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

O φίλος aard μου είπε ότι του έπιασε το patch τελικά αφού πρώτα όμως είχε αλλάξει τις τιμές στα γνωστά αρχεία του tegra thermal.H θερμοκρασία του κινητού του ανέβηκε στους 52 βαθμούς και η φωτεινότητα παρέμεινε στο 100%.

 

@Alxdr74 , δοκίμασε αν έχεις χρόνο κάνε το εξής :

1) Πήγαινε στο d/tegra_thermal και στα αρχείo temp_throttle_skin θέσε 73000.Πάτα save.

2) Eγκατέστησε το Tegra Overclock και με το τηλέφωνό σου να έχει φωτεινότητα 100% εφάρμοσε το patch

3) Κάνε restart και τέσταρε τη φωτεινότητα

 

Νομίζω ότι το patch λειτουργεί ως εξής : Την ώρα που το εφαρμόζουμε κοιτά την τιμή που έχει το temp_throttle_skin και την κρατά στη μνήμη του.Μετά το patch η τιμή επανέρχεται πίσω στην κανονική ( 43000 ) αλλά δεν επηρεάζει το σύστημα γιατί το patch του Tegra Overclock έχει κρατήσει τις 73000 που είχαμε θέσει εμείς.Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά και εγώ και ο aard που πλέον δεν έχουμε θέμα είχαμε κάνει αυτό το πράγμα.Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση.

 

@Ergaleios περίμενα ότι οι περισσότεροι θα την είχατε αγοράσει :) Κανένα πρόβλημα,νομίζω είμαστε κοντά στη λύση για όσους δεν τους πιάνει το patch:)

Σε μενα γιατι δεν πιανει? Πηγαινω εκει που μου λες (temp_throttle_skin) ανοιγω το αρχειο as text file με την εφαρογη RB text editor και αλλαζω την τιμη απο 43000 σε 73000. Κανω save, εγκαθιστω την εφαρμογη, με την φωτεινοτητα στο 100 εφαρμοζω το patch και μετα απο λιγη ωρα τα ιδια..... Και στο αρχείo temp_throttle_skin αλλαζει απο μόνη της η τιμη σε 43000 παλι!! Δεν ξερω τι μπορει να φταιει...

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατι δεν πιανει? Πηγαινω εκει που μου λες (temp_throttle_skin) ανοιγω το αρχειο as text file με την εφαρογη RB text editor και αλλαζω την τιμη απο 43000 σε 73000. Κανω save, εγκαθιστω την εφαρμογη, με την φωτεινοτητα στο 100 εφαρμοζω το patch και μετα απο λιγη ωρα τα ιδια..... Και στο αρχείo temp_throttle_skin αλλαζει απο μόνη της η τιμη σε 43000 παλι!! Δεν ξερω τι μπορει να φταιει...

 

δες αμα μετα το save στην αλλαγη τιμης του αρχειου φτιαχνεται το ιδιο αρχειο ξανα με επεκταση .bak

αν ναι σβησε το αρχειο αυτο (το .bak)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ότι ο Postacik έδωσε τη 2η λύση αλλά κανείς στο XDA ( 3 topics είχαν ανοίξει για τη φωτεινότητα ) δεν είχε δώσει τη λύση.Ο developer του Tegra Overclock αντίθετα ασχολήθηκε πραγματικά μαζί μου χωρίς οικονομικό όφελος και έφτιαξε με επιτυχία το patch.Το patch μια χαρά δουλεύει για όσους έχουν κάνει mount R/W το σύστημα.Για αυτούς που δεν έχουν κάνει mount θα προσθέσει απλά ο αυτόματο universal R/W στο patch έτσι ώστε απλά να πατάς το κουτάκι και να μη χρειάζεται να μπαίνεις κάποιος στο system/bin και να κάνει τη διαδικασία.Στη δωρεάν εφαρμογή αυτό.

 

Άσε που ο Postacik ήταν επιθετικός αρχικά μαζί μου λέγοντας "σκέφτηκες να τεστάρεις την εφαρμογή πριν ποστάρεις ότι λειτουργεί?".Ναι ρε φίλε την καρατσέκαρα και καραλειτουργεί.Εκείνος αντίθετα ως super προγραμματιστής έπρεπε να σκεφτεί τι φταίει σε εκείνον και δεν του έπιανε το patch.Ένα απλό mount που εκείνος δεν είχε κάνει και θα έπρεπε να το είχε σκεφτεί πριν μου την πει.

 

@alxdr74, ακολούθησε τον τρόπο που ανέφερα χωρίς την εφαρμογή ( post 5146 ) .Εναλλακτικά αν θες να σου πετύχει μέσω της εφαρμογής κάνε mount R/W όλο το σύστημα μέσω του Root browser.Επίσης το ότι σου γυρνάει στις 43000 μετά το patch είναι σωστό και μη σε προβληματίζει.Και σε μένα και στον aard το έκανε.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

έβαλα το tegra overclock και ότι ρυθμίσεις και να κάνω μόλις βγω απ'την εφαρμογή χάνονται. Εννοείται ότι κάνω apply και set on boot τσεκαρισμένο. Επίσης το κινητό λαγκάρει πάρα πολύ απ' τη στιγμή που το έβαλα. Καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος ; έχω Iodak v6 kernel μήπως λειτουργεί σωστά μόνο με τον στοκ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...