Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το είχα δοκιμάσει με εκδ. λογισμικού ΧΧLD8 και δούλευε εννοείται,μην κοιτας την έκδοση βασικού φάσματος.

δηλαδη μπορει να δοθλεψει και σε εμενα ? τι πρεπει να κοιταξω ? υπαρχει δυνατοτητα unroot αν κατι παει στραβα ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω μια απορία και να με συγχωρησετε γιατί ειμαι λίγο καινούργιος:

Αγοράζετε ένα κινητο και το πρώτο πράγμα που σκεπτεσθε είναι να του κάνετε root?

Τι ακριβώς είναι αυτο το root και τι πετυχαινετε με αυτο?

 

Κοιτα Νικο 2 πολυ απλα παραδειγματα....:Εχεις κατεβασει εφαρμογες που σου πετανε διαφημησεις?Ε το adfree απο market τις απενεργοποιει...αλλα για να δουλεψει πρεπει να του δωσει το δικαιωμα μια εφαρμογη που λεγεται superuser και περναει μονο με root.....

Η ας πουμε υπαρχει το titanium backup που κραταει αντιγραφο σε συμπιεσμενη μορφη το στησιμο του κινητου σου...(εφαρμογες,επαφες,ρυθμησεις του wifi και του bluetooth κτλ).Ε λοιπον και αυτο για να δουλεψει πρεπει να "παρει αδεια απο το superuser"....Αυτα με απλα λογια .....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μπορει να δοθλεψει και σε εμενα ? τι πρεπει να κοιταξω ? υπαρχει δυνατοτητα unroot αν κατι παει στραβα ?

Αν έχεις την ίδια εκδοση λογισμικού ναι δουλεύει,για unroot μάλλον θα πρέπει μετά να περάσεις την XXLD8 από το link που έχω βάλει λίγα pοsts πριν. Εχε υπόψη σου πως τα Samsung έχουν counter και έτσι φαίνεται και ότι έκανες root και ότι ξαναπέρασες rom κλπ. με ότι αυτό συνεπάγεται μελλοντικά για την κάλυψη εγγύησης,δηλαδή κάλλιστα θα μπορούσαν να σου πούν ότι δεν ισχύει η εγγύηση σου λόγο του ότι κάποια rom προκάλεσε την δυσλειτουργία στο χ,ψ θέμα του κινητού σου......σκέψου και πράξε ανάλογα,αν σε ενδιαφέρει το κομμάτι εγγύηση μην κάνεις τίποτα αλλιώς όρμα δυναμικά(εγώ όρμηξα γιατί δεν με ενδιαφέρει αυτό το θέμα-έχω δει τουλάχιστον 10 περιπτώσεις γνωστών που ενώ δεν είχαν κάνει τίποτα η Arvato(service και για Samsung) δεν τους κάλυψε και πολύ.......;))

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1700613&page=8 - Μετατροπή της ΜicroSD σε εωτερική μνήμη - Είναι εφικτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27859161&postcount=78

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27610432&postcount=31 - Root.(με εκδοση λογισμικού XXLD8)

 

Όμορφα φίλε μου! Πες ότι κάνω αυτά : Instruction:

 

1) Download and install SAMSUNG USB Drivers for Mobile Phones

http://forum.xda-developers.com/show...0#post11633550

 

2) Copy update_su.zip to internal sdcard.

 

3) Switch off the phone and enter to download mode ("Vol Down + Home + Power").

Wait until the driver will be installed and Odin will recognize the phone!

 

4) Flash I8160XXLD8_ready_to_root_ANT.tar.md5 using Odin as PDA part.

 

5) Turn off the phone again and enter to recovery mode ("Vol Up + Home + Power").

 

6) Select "apply update from sdcard" and choose update_su.zip file

 

7) Reboot the phone

 

8) Got root?

 

Μετά πως θα καταφέρω να ξεγελάσω το λειτουργικό και να του βάλω να διαβάζει την εξωτερική σαν να είναι η εσωτερική sd. Είναι το μόνο που με ενδιαφέρει....

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα φίλε μου! Πες ότι κάνω αυτά : Instruction:

 

1) Download and install SAMSUNG USB Drivers for Mobile Phones

http://forum.xda-developers.com/show...0#post11633550

 

2) Copy update_su.zip to internal sdcard.

 

3) Switch off the phone and enter to download mode ("Vol Down + Home + Power").

Wait until the driver will be installed and Odin will recognize the phone!

 

4) Flash I8160XXLD8_ready_to_root_ANT.tar.md5 using Odin as PDA part.

 

5) Turn off the phone again and enter to recovery mode ("Vol Up + Home + Power").

 

6) Select "apply update from sdcard" and choose update_su.zip file

 

7) Reboot the phone

 

8) Got root?

 

Μετά πως θα καταφέρω να ξεγελάσω το λειτουργικό και να του βάλω να διαβάζει την εξωτερική σαν να είναι η εσωτερική sd. Είναι το μόνο που με ενδιαφέρει....

Αυτό δεν το έκανα εγώ στο δικό μου αλλά πρέπει να αντικαταστήσεις κάποιο αρχείο vob stab κάτι τετοιο τελος πάντων,πρέπει σε όλο το thread να διαβάσεις προσεχτικά το πως γίνεται;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την ίδια εκδοση λογισμικού ναι δουλεύει,για unroot μάλλον θα πρέπει μετά να περάσεις την XXLD8 από το link που έχω βάλει λίγα pοsts πριν. Εχε υπόψη σου πως τα Samsung έχουν counter και έτσι φαίνεται και ότι έκανες root και ότι ξαναπέρασες rom κλπ. με ότι αυτό συνεπάγεται μελλοντικά για την κάλυψη εγγύησης,δηλαδή κάλλιστα θα μπορούσαν να σου πούν ότι δεν ισχύει η εγγύηση σου λόγο του ότι κάποια rom προκάλεσε την δυσλειτουργία στο χ,ψ θέμα του κινητού σου......σκέψου και πράξε ανάλογα,αν σε ενδιαφέρει το κομμάτι εγγύηση μην κάνεις τίποτα αλλιώς όρμα δυναμικά(εγώ όρμηξα γιατί δεν με ενδιαφέρει αυτό το θέμα-έχω δει τουλάχιστον 10 περιπτώσεις γνωστών που ενώ δεν είχαν κάνει τίποτα η Arvato(service και για Samsung) δεν τους κάλυψε και πολύ.......;))

που λεει την εκδοση λογισμικου ? στα ελληνικα εχω το μενου ...

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

που λεει την εκδοση λογισμικου ? στα ελληνικα εχω το μενου ...

 

Στις ρυθμίσεις>πληροφορίες τηλεφώνου/λογισμικού κάτω κάτω όταν μπαίνεις στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω ένα smartphone μέχρι 300 ευρώ και απ όσα είδα, ξεχώρισα αυτό. Πέρα από τα υπόλοιπα με δελέασε και το πολύ χαμηλό sar. Θα ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά:

 

1) Έχει αρκετά δυνατό ακουστικό ώστε να μπορείς να μιλήσεις άνετα πχ. όταν είσαι κάπου έξω με κόσμο;

2) Έχει καλό μεγαφωνάκι για ανοιχτή ακρόαση;

3) Έχει κάποια ενδεικτική λυχνία για ειδοποίηση αναπάντητης κλήσης ή μηνύματος, όταν είναι κλειστή η οθόνη;

4) Εγκαθιστώντας κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης και χάρτες, παίζει κανονικά το gps ή ζητάει σύνδεση με το internet;

5) Η κάμερα έχει ζουμ;

6) Μπορεί να λειτουργήσει σαν router "δημιουργώντας" wifi δίκτυο ώστε να μοιράζει σύνδεση στο internet σε άλλες συσκευές (πχ σε ένα pc) από την πρόσβαση στο internet μέσω του παρόχου;

7) Έχει επιλογή 2g/2g ή 3g/3g ώστε να το προσαρμόζω με βάσει τις εκάστοτε ανάγκες για να εξοικονομώ μπαταρία;

 

Μπορεί ειδικά οι πρώτες απαιτήσεις (ακουστικό, μεγαφωνάκι, ενδείξεις) να φαίνονται παιδαριώδεις και βασικά χαρακτηριστικά για μια συσκευή με τόσες δυνατότητες, ωστόσο τις θεωρώ πολύ βασικές για τη χρήση του σαν τηλέφωνο κι όχι αυτονόητες, γιαυτό και ρωτάω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω ένα smartphone μέχρι 300 ευρώ και απ όσα είδα, ξεχώρισα αυτό. Πέρα από τα υπόλοιπα με δελέασε και το πολύ χαμηλό sar. Θα ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά:

 

1) Έχει αρκετά δυνατό ακουστικό ώστε να μπορείς να μιλήσεις άνετα πχ. όταν είσαι κάπου έξω με κόσμο;

2) Έχει καλό μεγαφωνάκι για ανοιχτή ακρόαση;

3) Έχει κάποια ενδεικτική λυχνία για ειδοποίηση αναπάντητης κλήσης ή μηνύματος, όταν είναι κλειστή η οθόνη;

4) Εγκαθιστώντας κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης και χάρτες, παίζει κανονικά το gps ή ζητάει σύνδεση με το internet;

5) Η κάμερα έχει ζουμ;

6) Μπορεί να λειτουργήσει σαν router "δημιουργώντας" wifi δίκτυο ώστε να μοιράζει σύνδεση στο internet σε άλλες συσκευές (πχ σε ένα pc) από την πρόσβαση στο internet μέσω του παρόχου;

7) Έχει επιλογή 2g/2g ή 3g/3g ώστε να το προσαρμόζω με βάσει τις εκάστοτε ανάγκες για να εξοικονομώ μπαταρία;

 

Μπορεί ειδικά οι πρώτες απαιτήσεις (ακουστικό, μεγαφωνάκι, ενδείξεις) να φαίνονται παιδαριώδεις και βασικά χαρακτηριστικά για μια συσκευή με τόσες δυνατότητες, ωστόσο τις θεωρώ πολύ βασικές για τη χρήση του σαν τηλέφωνο κι όχι αυτονόητες, γιαυτό και ρωτάω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

1.Το ακουστικό είναι δυνατό όχι όμως να σε ξεκουφαινει.

2.Το ίδιο και για το μεγαφωνο.

3.Όχι

4.Παίζει κανονικά.Απλά με ίντερνετ κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους.

5.Όχι δεν έχει.Λύνεται με κάποια εφαρμογή όμως.

6.Αν εννοείς να μπορεί να γίνει hotspot και να μοιράζει και σε άλλες συσκευές ασύρματα ίντερνετ ναι γίνεται μέχρι 8 συσκευές.

7.Ναι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ενδεικτική λυχνια LED για αναπάντητες και μηνύματα, υπάρχει η ωραιότατη εφαρμογή NoLed που εμένα με έχει βολέψει μια χαρα. Δες το.

Σχετικά με το zoom μονο το οπτικό zoom έχει νόημα και αυτο καθορίζεται απο τις ιδιότητες του φακού, επομένως δεν είναι εφικτό στα πιο πολλά κινητα. Ψηφιακό zoom μπορείς να κανείς και εσύ εκ των υστέρων με οποιοδήποτε photo editor, αλλα ποιοτικά δεν αλλάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...εδω και 2 εβδομαδες εχω το ace 2 κι ενα βασικο που εχω παρατηρησει και θελω να το ρωτησω ειναι η μπαταρια...κανει να φορτισει 3 ωρες παρα κατι και με μια σχετικα μικρη χρηση wi-fi ανα 15-18 ωρες ειμαι στην πριζα....παιζει καποιο προβλημα με το κινητο η ετσι ειναι....????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...εδω και 2 εβδομαδες εχω το ace 2 κι ενα βασικο που εχω παρατηρησει και θελω να το ρωτησω ειναι η μπαταρια...κανει να φορτισει 3 ωρες παρα κατι και με μια σχετικα μικρη χρηση wi-fi ανα 15-18 ωρες ειμαι στην πριζα....παιζει καποιο προβλημα με το κινητο η ετσι ειναι....????

 

Κατ' αρχήν καλό θα ήταν να μας ενημερώσεις για την χρήση της μπαταρίας, ποιες εφαρμογές – διαδικασίες καταναλώνουν περισσότερο. Επίσης καλό θα ήταν να μειώσεις στο ελάχιστο την φωτεινότητα της οθόνης καθώς και τον χρόνο αναμονής. Σίγουρα μπορεί να κρατήσει 1,5 ημέρα ίσως και παραπάνω, ανάλογα με την χρήση βέβαια. Έτσι λοιπόν πιστεύω πως κάποια εφαρμογή η ρύθμιση σου “τρώει” την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω πρόβλημα με το cosmote music οπότε συνδεομαι με 3g μου καταναλώνει μεγαλο όγκο δεδομένων το ξέρω ότι δεν σβηνεται σαν εφαρμογή λόγο προεγκατασυασης .αλλά τουλάχιστον υπάρχει κάποιες τρόπος να μην παίρνει μόνο του ενημερώσει ;
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω πρόβλημα με το cosmote music οπότε συνδεομαι με 3g μου καταναλώνει μεγαλο όγκο δεδομένων το ξέρω ότι δεν σβηνεται σαν εφαρμογή λόγο προεγκατασυασης .αλλά τουλάχιστον υπάρχει κάποιες τρόπος να μην παίρνει μόνο του ενημερώσει ;

 

Αυτο που λες έιναι σοβαρό. Λογικά θα πρέπει να υπάρχει τρόπος να σταματάει η εφαρμογή και αν καποιος ξερει να μας το πει. Προφανώς μιλάς για το music hub έτσι;

Δηλαδή, αν αγοράσω "ξερη" τη συσκευη, (που σκέφτομαι να την αγορασω), χωρίς επιδοτήσεις και τέτοια δηλαδή, υπάρχει περίπτωση να της έχουν "φορεσει" to cosmote music?

Χαθηκαμε...

 

Κάτι που σκέφτηκα τώρα και δεν ξέρω αν "πιασει":

Ρυθμισεις -) Εφαρμογες -) διαχείριση εφαρμογών και μετά κλικαρεις την ενοχη εφαρμογή. Δεν μπορείς να την καταργησεις, αλλα έχει μια επιλογή "επιβολή διακοπης".

Αν δεν πιάσει αυτο, παρε τον πάροχο και ρίξε του και 2-3 φωνηεντα και απο μένα.

Εκεί θα πανε τα 3GB του Αυγούστου παιδιά;

Άντε μπράβο, κερατιατικα δεδομένα.

Edited by Nikos1972
Συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Την εχω και γω "φορεμενη" την εφαρμογη σε ενα xperia u και μου τρωγε δεδομενα χωρις να την εχω χρησιμοποιησει ποτε. Αυτο που εκανα ηταν να την περιορισω μονο σε wifi μεσω του onavo count,που χρησιμοποιω για να τσεκαρω την καταναλωση data.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πριν λίγο στο πλαίσιο και είχαν την συσκευή-δείγμα και έπαιξα λίγο μαζί της. Παιδιά δεν τα πάει καθόλου άσχημα, για κάποιον που δεν θέλει να δώσει μια περιουσία και να κάνει την δουλειά του μια χαρά. Βέβαια στα 299 που την έδιναν είναι λίγο ακριβά κατά τη γνώμη μου αλλά από ανώνυμο μαγαζί την παίρνεις φτηνότερα έστω και ευρωπαϊκή.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πριν λίγο στο πλαίσιο και είχαν την συσκευή-δείγμα και έπαιξα λίγο μαζί της. Παιδιά δεν τα πάει καθόλου άσχημα, για κάποιον που δεν θέλει να δώσει μια περιουσία και να κάνει την δουλειά του μια χαρά. Βέβαια στα 299 που την έδιναν είναι λίγο ακριβά κατά τη γνώμη μου αλλά από ανώνυμο μαγαζί την παίρνεις φτηνότερα έστω και ευρωπαϊκή.

 

Μια και το ανεφερες, θελω να ρωτησω το φορουμ:

 

Ενδιαφερομαι και εγω να παρω τη συσκευη αυτή. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή midrange συσκευη.

Και πραγματι, από ανώνυμα μαγαζιά βρίσκεις τιμές στο 240 Ευρώ. Πολύ καλά δηλαδή. Αλλά:

πραγματι μιλάμε για συσκευές Ευρωπαϊκής και όχι Ελληνικής αγοράς. Εγω πήρα ένα τηλεφωνο σε ενα τετοιο καταστημα και μου είπαν τα εξης δύο:

 

-Ναι, το κινητό έχει μενού στα Ελληνικά και (το σημαντικότερο)

-Οχι, δεν χρειάζεται να κάνεις εσυ ο iδιος τις ρυθμίσεις για το GPRS και MMS του παρόχου σου, (πχ Cosmote), αλλά γίνεται (λέει) αυτόματα με το που βάζεις την κάρτα SIM.

 

Τωρα, για το δευτερο, εγω δεν έχω πεισθει απόλυτα και θέλω τη γνωμη σας, αν εχετε αγορασει κινητο από αυτα τα καταστηματα από Ευρωπαικη αγορά. Να ποω ότι εχω μια παμπάλαια (του 2002) κάρτα SIM και αμφιβάλλω αν εχει πάνω της(!) ρυθμίσεις για Internet και MMS.

 

Διότι να δωσω 240 Ευρώ, αντι για 300 για το Ace 2, νομίζω ότι καλή αγορά, αλλα οχι και να κάθομαι μόνος μου να περνάω τις ρυθμίσεις του Cosmote στο κινητο, προκειμένου να έχω internet.

 

Αυτα και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Δε ξέρω αν είναι το σωστό μέρος να αναφέρω ότι το ace 2 δεν υποστηρίζετε απο το MLS Destinator for android. Το αναφέρω γιατι το δίνει προσφορά το multirama και public. (ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμηση, ). Εχθές το απέκτησα και εγώ αυτό το πακέτο.

Σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορούσε να γίνει εγκατάταση της εφαρμογης. Μετά απο τηλεφωνήματα και επίσκεψη στην τεχνική υποστήριξη της MLS με ενημέρωσαν ότι η συγκεκριμένη συσκευή δεν υποστηρίζεται. Και θα βγάλουν update πιθανώς μεχρι τέλος Σεπέμβρη. Το αναφέρω για να το γνωρίζετε.

 

Κατα τα άλλα είναι πολύ καλό το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ δώρο για την γυναίκα. Λευκό από πλαίσιο...

 

Δεν το έχει ανοίξει ακόμα. Θα μεταφέρω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ δώρο για την γυναίκα. Λευκό από πλαίσιο...

 

Δεν το έχει ανοίξει ακόμα. Θα μεταφέρω εντυπώσεις...

 

Λευκο! Ο,τι πρέπει για γυναίκα. Μια ομορφια τα λευκα κινητα.

Εγω όταν παίρνω κινητο για την γυναίκα, με αφήνει να της το "ρυθμισω"! Δεν κανεις και συ καμια κινηση να μας πεις την εικονα που εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Λευκο! Ο,τι πρέπει για γυναίκα. Μια ομορφια τα λευκα κινητα.

Εγω όταν παίρνω κινητο για την γυναίκα, με αφήνει να της το "ρυθμισω"! Δεν κανεις και συ καμια κινηση να μας πεις την εικονα που εχεις;

Προφανώς και εγώ θα της το στήσω... Απλά περιμένω να της το δώσω την κατάλληλη στιγμή... :)

Link to comment
Share on other sites

Μια και το ανεφερες, θελω να ρωτησω το φορουμ:

 

Ενδιαφερομαι και εγω να παρω τη συσκευη αυτή. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή midrange συσκευη.

Και πραγματι, από ανώνυμα μαγαζιά βρίσκεις τιμές στο 240 Ευρώ. Πολύ καλά δηλαδή. Αλλά:

πραγματι μιλάμε για συσκευές Ευρωπαϊκής και όχι Ελληνικής αγοράς. Εγω πήρα ένα τηλεφωνο σε ενα τετοιο καταστημα και μου είπαν τα εξης δύο:

 

-Ναι, το κινητό έχει μενού στα Ελληνικά και (το σημαντικότερο)

-Οχι, δεν χρειάζεται να κάνεις εσυ ο iδιος τις ρυθμίσεις για το GPRS και MMS του παρόχου σου, (πχ Cosmote), αλλά γίνεται (λέει) αυτόματα με το που βάζεις την κάρτα SIM.

 

Τωρα, για το δευτερο, εγω δεν έχω πεισθει απόλυτα και θέλω τη γνωμη σας, αν εχετε αγορασει κινητο από αυτα τα καταστηματα από Ευρωπαικη αγορά. Να ποω ότι εχω μια παμπάλαια (του 2002) κάρτα SIM και αμφιβάλλω αν εχει πάνω της(!) ρυθμίσεις για Internet και MMS.

 

Διότι να δωσω 240 Ευρώ, αντι για 300 για το Ace 2, νομίζω ότι καλή αγορά, αλλα οχι και να κάθομαι μόνος μου να περνάω τις ρυθμίσεις του Cosmote στο κινητο, προκειμένου να έχω internet.

 

Αυτα και ευχαριστω

 

Κοίτα φίλε μου, δεν έχω πάρει το κινητό να σου πω σίγουρα, ας μας πει κάποιος που το έχει για σιγουριά. Θα σου πω όμως το εξής, έχω πάρει στο παρελθόν πολλές συσκευές ευρωπαϊκές android, όλες υποστήριζαν την ελληνική γλώσσα ή το πολύ έβαζες το morelocale2 και στα εμφάνιζε ελληνικά. Τώρα για την σιμ, όντως γενικά ακόμα κι αυτές οι συσκευές όταν έβαζες ελληνική σιμ εγκαθιστούσαν αυτόματα τις ρυθμίσεις, τώρα το πολύ αν επειδή έχεις παλιά σιμ, δίνεις 5 ευρώ και κάνεις αλλαγή καρτας και είσαι άρχοντας. :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε μου, δεν έχω πάρει το κινητό να σου πω σίγουρα, ας μας πει κάποιος που το έχει για σιγουριά. Θα σου πω όμως το εξής, έχω πάρει στο παρελθόν πολλές συσκευές ευρωπαϊκές android, όλες υποστήριζαν την ελληνική γλώσσα ή το πολύ έβαζες το morelocale2 και στα εμφάνιζε ελληνικά. Τώρα για την σιμ, όντως γενικά ακόμα κι αυτές οι συσκευές όταν έβαζες ελληνική σιμ εγκαθιστούσαν αυτόματα τις ρυθμίσεις, τώρα το πολύ αν επειδή έχεις παλιά σιμ, δίνεις 5 ευρώ και κάνεις αλλαγή καρτας και είσαι άρχοντας. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Στο ίδιο θέμα, τι γίνεται με την εγγύηση ενός τέτοιου ευρωπαϊκού κινητού; Αν πάθει κάτι, ποιος το αναλαμβάνει;

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν καλό θα ήταν να μας ενημερώσεις για την χρήση της μπαταρίας, ποιες εφαρμογές – διαδικασίες καταναλώνουν περισσότερο. Επίσης καλό θα ήταν να μειώσεις στο ελάχιστο την φωτεινότητα της οθόνης καθώς και τον χρόνο αναμονής. Σίγουρα μπορεί να κρατήσει 1,5 ημέρα ίσως και παραπάνω, ανάλογα με την χρήση βέβαια. Έτσι λοιπόν πιστεύω πως κάποια εφαρμογή η ρύθμιση σου “τρώει” την μπαταρία.

 

Καλημερα!Μολις ειδα το μυνημα σου εριξα μια ματια στις εφαρμογες και οντως η οθονη ειχε καποια καταναλωση αλλα και το συστημα android ειχε μεγαλυτερη!Εχω ρυθμισει το" θεμα" οθονη αλλα μεχρι τωρα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο...Οσον αφορα την φορτιση μπορει καποιος απο τους κατοχους του ace 2 να μου πει αν ειναι φυσιολογικο να χρειαζεται κοντα στις 3 ωρες για πληρη φορτιση....???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...