Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς καμένα pixels?

 

άμα υπάρχουν σε μια συσκευή καμμένα pixels δεν σημαίνει ότι υπάρχουν σε όλα... :p :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

χαράς ευαγγέλια για τους κατόχους ace2 και s advance :)

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_2_and_s_advance_to_skip_ics_get_jb-news-4786.php

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

χαράς ευαγγέλια για τους κατόχους ace2 και s advance :)

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_2_and_s_advance_to_skip_ics_get_jb-news-4786.php

 

Καλα, αν το διαβάσετε, είπε εκει κάτι ο Βούλγαρος αντιπρόσωπος της Samsung και κάτι εγινε. Αντί να το διασταυρώσουν τα παλικάρια του gsmarena, το βγαλαν έξω στην πιάτσα γράφοντας όμως ότι επιφυλασσονται. Σπουδαία είδηση! να χαμε να λέγαμε. Θα περιμένουμε πολυ.

Και κάτι άλλο. Εγω ο άσχετος δεν εχω πρόβλημα με την Gingerbread. Η Jellybean η ακόμα και η ICS που θα αλλάξει την καθημερινότητα μου; Μπορεί κάποιος απο σας να μου δώσει 2-3 παραδείγματα που θα είναι καλύτερο το κινητο μου;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Εγω ο άσχετος δεν εχω πρόβλημα με την Gingerbread. Η Jellybean η ακόμα και η ICS που θα αλλάξει την καθημερινότητα μου; Μπορεί κάποιος απο σας να μου δώσει 2-3 παραδείγματα που θα είναι καλύτερο το κινητο μου;

Ευχαριστώ.

 

Το πιθανοτερο ειναι να αρχισει να σερνεται παρα να βελτιωθουν λειτουργιες,

θα εχουμε ομως το πιο προσφατο λειτουργικο και ας μην δουλευει σωστα.:)

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανοτερο ειναι να αρχισει να σερνεται παρα να βελτιωθουν λειτουργιες,

θα εχουμε ομως το πιο προσφατο λειτουργικο και ας μην δουλευει σωστα.:)

 

Θέλεις να πεις ότι θα έχουμε 2 βήματα:

 

Βημα 1. Αναβαθμιση

Βημα 2. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

 

Ε ρε γλέντια!

 

Πάντως απο hardware πάμε καλα.

Γιατι να "σερνομαστε";

Link to comment
Share on other sites

Καλα, αν το διαβάσετε, είπε εκει κάτι ο Βούλγαρος αντιπρόσωπος της Samsung και κάτι εγινε. Αντί να το διασταυρώσουν τα παλικάρια του gsmarena, το βγαλαν έξω στην πιάτσα γράφοντας όμως ότι επιφυλασσονται. Σπουδαία είδηση! να χαμε να λέγαμε. Θα περιμένουμε πολυ.

Και κάτι άλλο. Εγω ο άσχετος δεν εχω πρόβλημα με την Gingerbread. Η Jellybean η ακόμα και η ICS που θα αλλάξει την καθημερινότητα μου; Μπορεί κάποιος απο σας να μου δώσει 2-3 παραδείγματα που θα είναι καλύτερο το κινητο μου;

Ευχαριστώ.

ναι το είδα, άλλα σίγουρα είναι θετικό το ότι ειπώθηκε

καλύτερός browser, καλύτερό multitasking, καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, πιο smooth εμπειρία... θες και άλλα???

τη καθημερινότητά σου θα μπορούσες να την περνάς και με ένα κινητό των 150ε με froyo... ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

άμα υπάρχουν σε μια συσκευή καμμένα pixels δεν σημαίνει ότι υπάρχουν σε όλα... :p :lol:

 

Το ρώτησα για να μάθω τυχόν λεπτομέρειες για αντικατάσταση οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα για να μάθω τυχόν λεπτομέρειες για αντικατάσταση οθόνης!

 

άμα το μαγαζί σου δίνει doa και είσαι εντός των ημερών πήγαινε το πίσω, ίσως κάνεις κάτι

διαφορετικά δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι με τη samsung

πόσα pixels είναι καμμένα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο hardware πάμε καλα.

Γιατι να "σερνομαστε";

 

Γιατι καθε νεο λειτουργικο ειναι και πιο βαρυ.

Στο ACE με την 2.2 ηταν ολα καλα, με την 2.3.5 με αναγκασε να το αλλαξω,

η αλλαγη ανεπισημων rom νομιζω οτι ειναι περισσοτερο για σπορ παρα για βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

Το ACE2 με 768 ram δεν νομιζω να εχει προβλημα αποδοσης με την ICS. Αρκει η Samsung να μην το γεμισει με αχρηστες εφαρμογες που ρουφανε την RAM.

 

Το ACE εχει 278 RAM. Λογικο να σερνεται με την 2.3.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό μια χαρά hw έχει για ics και jb. Εδώ το Desire C έχει ics... :p

 

Ελα Αλεκο!

Ποιο; Το Desire C;

Αυτο που εχει 600MHz επεξεργαστη οεο;

:lol:

Δεν φταίει κανένας άλλος. Η Samsung φταιει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.. Βρίσκομαι Αμερική και σκέφτομαι να αγοράσω το Ace 2 τώρα λίγο πριν έρθω Ελλάδα.. Εδώ έχει περίπου $280 (περίπου 217€ με τη σημερινή ισοτιμία), ενώ στο Σκρουτζ το βρίσκω γύρω στα 245 - 250€ το φθηνότερο. Ξέρω ότι ίσως να μην ισχύει η εγγύηση. Θα μπορώ όμως να του βάλω Ελληνικό μενού, όπως σε ένα που θα το αγόραζα στην Ελλάδα; Αν ναι ποια η διαδικασία; Γενικότερα πιστεύετε ότι αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.. Βρίσκομαι Αμερική και σκέφτομαι να αγοράσω το Ace 2 τώρα λίγο πριν έρθω Ελλάδα.. Εδώ έχει περίπου $280 (περίπου 217€ με τη σημερινή ισοτιμία), ενώ στο Σκρουτζ το βρίσκω γύρω στα 245 - 250€ το φθηνότερο. Ξέρω ότι ίσως να μην ισχύει η εγγύηση. Θα μπορώ όμως να του βάλω Ελληνικό μενού, όπως σε ένα που θα το αγόραζα στην Ελλάδα; Αν ναι ποια η διαδικασία; Γενικότερα πιστεύετε ότι αξίζει;

Εγγύηση δεν θα έχεις και για 30€ δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν θα έχεις και για 30€ δεν αξίζει...

 

Συμφωνω

εκτως βεβαια και αν σου αρεσει να αλλαζεις rom να το rootαρεις και γενικα να το πειραζεις, οποτε δεν σε πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια,

μιας κ αντι για πεμπτη μου ειπαν οτι θα ερθει σαββατο λογω δαιθεσημοτητας στην cosmote, ειπα να κοιταξω να αγορασω απο ebay καμια θηκη.βλεπω οτι στις περισσοτερες δινουν μαζι και μεμβρανη προστασιας για την οθονη.εχει δοκιμασει κανεις τετιες noname?αξιζουν ή να παρω καμια πιο καλη?τι μαρκα να κοιταξω?δεν εχω ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια,

μιας κ αντι για πεμπτη μου ειπαν οτι θα ερθει σαββατο λογω δαιθεσημοτητας στην cosmote, ειπα να κοιταξω να αγορασω απο ebay καμια θηκη.βλεπω οτι στις περισσοτερες δινουν μαζι και μεμβρανη προστασιας για την οθονη.εχει δοκιμασει κανεις τετιες noname?αξιζουν ή να παρω καμια πιο καλη?τι μαρκα να κοιταξω?δεν εχω ιδεα!!

 

Μπορείς να πάρεις τις κλασσικές, 6 μεμβράνες περίπου με 2-3 λίρες, ή να δοκιμάσεις καμιά καλύτερη αν θες. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επίσης αγόρασα μια θήκη σαν αυτή αλλά δεν ήταν αυτό που έψαχνα δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Μόλις αγόρασα αυτή, μια τέτοια έψαχνα.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω

εκτως βεβαια και αν σου αρεσει να αλλαζεις rom να το rootαρεις και γενικα να το πειραζεις, οποτε δεν σε πειραζει.

 

ότι ρομ και να βάλεις το Imei της συσκευής δεν αλλάζει... ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω screen protector για το galaxy ace 2. Ανάμεσα σε αυτές τις ζελατίνες ποια θα επιλέγατε? Είναι καλές?

1. http://www.egalaxy.gr/zagg...60-screen.html

 

2. http://www.mobilecenter.gr...oduct_id=34175

 

3. http://www.egalaxy.gr/zagg...full-body.html

 

4. http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=181&p=14204&lstLanguages=gr

 

5. http://www.e-choice.gr/%20Screen-Protector-gia-Samsung-Galaxy-Ace-2%20I8160

Το τρίτο είναι λίγο υπερβολικό αφού του φοράω θήκη. Σας ευχαριστώ.

Edited by thp87
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ρωτησω κατι ακομα :)

θελω να παραγγειλω και μια micro SD 16gb(πιστευω καλα ειναι).να κοιταξω για class10 και καποια γνωστη μαρκα?εσεις τι εχετε βαλει?

βλεπω στο ebay κατι καρτες samsung class 10 σε καλη τιμη,μηπως ειναι μουφα?να κοιυαξω καλλυτερα στο σκρουτζ για καμια kingston για πιο σιγουρια?

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω

εκτως βεβαια και αν σου αρεσει να αλλαζεις rom να το rootαρεις και γενικα να το πειραζεις, οποτε δεν σε πειραζει.

 

Πρόκειται να το rootάρω οπότε χάνεται η εγγύηση έτσι κι αλλιώς σωστά; Γι'αυτό όπως είπα δεν με ενδιαφέρει τόσο το θέμα της εγγύησης. Αυτο που με ενδιαφέρει είναι αν θα μπορώ να του βάλω ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ρωτησω κατι ακομα :)

θελω να παραγγειλω και μια micro SD 16gb(πιστευω καλα ειναι).να κοιταξω για class10 και καποια γνωστη μαρκα?εσεις τι εχετε βαλει?

βλεπω στο ebay κατι καρτες samsung class 10 σε καλη τιμη,μηπως ειναι μουφα?να κοιυαξω καλλυτερα στο σκρουτζ για καμια kingston για πιο σιγουρια?

 

Εγώ παρήγγειλα αυτή εδώ:

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/SanDisk/SanDisk-32GB-Mobile-Ultra-Micro-SD-%28SDHC%29-Card---Class-10-UHS-1-%2B-SD-Adapter

25 ευρώ με τα μεταφορικά βγήκε.

 

Για 16άρα που θες κοίτα εδώ:

http://www.mymemory.co.uk/compatible-memory/Mobile_Phones/Samsung/Samsung+Galaxy+Ace+2_Memory_Cards?&filters=size:16384

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να το rootάρω οπότε χάνεται η εγγύηση έτσι κι αλλιώς σωστά; Γι'αυτό όπως είπα δεν με ενδιαφέρει τόσο το θέμα της εγγύησης. Αυτο που με ενδιαφέρει είναι αν θα μπορώ να του βάλω ελληνικό μενού.

 

Ναι με το root χανεις την εγγυηση, σε καποιες συσκευες υπαρχει ενα ειδος κοντερ μνημης που ακομα και unroot να κανεις μετα φαινεται, στο ACE 2 δεν ξερω αν υπαρχει.

Για Ελληνικα θα κοιταξεις να τα εχει η rom που θα βαλεις, δεν ειναι κατι δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

για πειτε τη γνωμη σας για αυτη την καρτουλα?να την παρω?

http://www.skroutz.gr/s/336098/Kingston-MicroSD-16GB-SDC10-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...