Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εβαλα και εγω no wipe και δεν βλεπω προβλημα..οι εφαρμογες που δεν παιζουν τις βγαζει με ενα πρασινο ρομποτακι και τις αφαιρεις..το μονο που δεν μπορω να βγαλω ειναι η ενημερωση λογισμικου απο την μπαρα ειδοποιησεων και το ρημαδι το swype που δεν μπορω να κατεβασω απο το λινκ που δοθηκε πιο πριν

 

Sent from Galaxy

 

Την ενημέρωση λογισμικού πάγωσε την με το titanium.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ενημέρωση λογισμικού πάγωσε την με το titanium.

 

Ωραιος σε ευχαριστω:)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση λογισμικού πάγωσε την με το titanium.

 

Εγώ που την πάγωσα και τα κατηραμένα τα βελάκια ξαναβγαίνουν τι να κάνω??? :(

 

Κατά τα άλλα η Rom είναι άψογη και αξίζουν χίλια μπράβο στον Γιάννη.

Οι εφαρμογές έγιναν restore ΟΛΕΣ με titanium.

Μηνύματα, wifi/bluetooth pairings επίσης restore με titanium εντελώς απροβλημάτιστα.

Στην μία ώρα που την έχω ( και την έχω λιώσει) μόνο ένα FC στο ΗΤC IME πληκτρολόγια και αυτό μάλλον έγινε επειδή είναι η έκδοση που έκανα restore απο το titanium.

 

Η μία απορία που έχω είναι για τον αν την google gallery την βάζουμε από Omega files?? (είναι offline δεν μπορώ να το ελέγξω)

 

Υγ: Δεν ξέρω ποια από τις 2 φταίει (google/samsung) αλλά αυτό το widget του gmail ποιανού φωστήρα ιδέα ήταν να μην κάνει resize???? :mad:

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

θα χτυπησω ενεσεις :mad: πως στο καλο κανατε επαναφορα εφαρμογων απο το titanium ???????:mad:

εμενα δεν επανεφερε τιποτα !! ενω εγηνε η επαναφορα 100% , και τις 139 εφαρμογες που εχω , μετα το rebbot ΔΕΝ υπηρχε τιποτα , οπως ηταν πριν ηταν το τηλ. , ασε που εκανε παρα πολυ χρονο να κανει την επαναφορα , καπου 25 λεπτα :blink:

χχμμ μπας και πρεπει να ενεργοποιησω καπια εντολη απο τις ρυθμισεις και δεν δουλευει σωστα το titanium ??

Link to comment
Share on other sites

θα χτυπησω ενεσεις :mad: πως στο καλο κανατε επαναφορα εφαρμογων απο το titanium ???????:mad:

εμενα δεν επανεφερε τιποτα !! ενω εγηνε η επαναφορα 100% , και τις 139 εφαρμογες που εχω , μετα το rebbot ΔΕΝ υπηρχε τιποτα , οπως ηταν πριν ηταν το τηλ. , ασε που εκανε παρα πολυ χρονο να κανει την επαναφορα , καπου 25 λεπτα :blink:

χχμμ μπας και πρεπει να ενεργοποιησω καπια εντολη απο τις ρυθμισεις και δεν δουλευει σωστα το titanium ??

 

Το USB Debugging έχεις ενεργοποιημένο??

 

Επίσης για να σου εμφανίσει τις εφαρμογές δεν χρειάζεται να κάνεις reboot.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Το USB Debugging έχεις ενεργοποιημένο??

 

Επίσης για να σου εμφανίσει τις εφαρμογές δεν χρειάζεται να κάνεις reboot.

 

εε χχμμ ωχ , που ειναι το USB Debigging , χαθηκα λιγο στο menu ?

α ναι , sory δεν χρειαζεται reboot .

εκανα ενα nandroid restore στην 10.4 που μου πριν , και θα παρω απο την αρχη ενα καινουργιο titanium backup με λιγοτερες εφαρμογες (οσες δεν δουλευω δεν θα τις σωσω) και θα ξαναπερασω με wipe την ICS να δουμε τοτε θα δουλεψει restore το titanium?

(Θα τα σωσω και στο PC , μπας και κολησει τιποτα)

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

εε χχμμ ωχ , που ειναι το USB Debigging , χαθηκα λιγο στο menu ?

α ναι , sory δεν χρειαζεται reboot .

εκανα ενα nandroid restore στην 10.4 που μου πριν , και θα παρω απο την αρχη ενα καινουργιο titanium backup με λιγοτερες εφαρμογες (οσες δεν δουλευω δεν θα τις σωσω) και θα ξαναπερασω με wipe την ICS να δουμε τοτε θα δουλεψει restore το titanium?

(Θα τα σωσω και στο PC , μπας και κολησει τιποτα)

 

Αφού ξαναβάλεις την ICS πηγαίνεις Setting-> Developer Options -> USB Debugging

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Το τιτανιουμ δουλευει αρκει να επαναφερεις τις εφαρμογες μονο,σε αυτες που θες τα ντατα τους τα επαναφερεις χωρια,

Βρηκα ενα γραφικο μπαγκακι οταν ειμαστε σε portait και κλεισουμε την περιστροφη κ το γυρισουμε κανονικα αυτο συνεχιζει να ειναι σε πορταιτο

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την πάγωσα και τα κατηραμένα τα βελάκια ξαναβγαίνουν τι να κάνω??? :(

 

Κατά τα άλλα η Rom είναι άψογη και αξίζουν χίλια μπράβο στον Γιάννη.

Οι εφαρμογές έγιναν restore ΟΛΕΣ με titanium.

Μηνύματα, wifi/bluetooth pairings επίσης restore με titanium εντελώς απροβλημάτιστα.

Στην μία ώρα που την έχω ( και την έχω λιώσει) μόνο ένα FC στο ΗΤC IME πληκτρολόγια και αυτό μάλλον έγινε επειδή είναι η έκδοση που έκανα restore απο το titanium.

 

Η μία απορία που έχω είναι για τον αν την google gallery την βάζουμε από Omega files?? (είναι offline δεν μπορώ να το ελέγξω)

 

Υγ: Δεν ξέρω ποια από τις 2 φταίει (google/samsung) αλλά αυτό το widget του gmail ποιανού φωστήρα ιδέα ήταν να μην κάνει resize???? :mad:

 

Έχει δυο καταχωρήσεις μια στα ελληνικα και μια στα αγγλικα .Πάγωσέ τες και τις δυο.

 

θα χτυπησω ενεσεις :mad: πως στο καλο κανατε επαναφορα εφαρμογων απο το titanium ???????:mad:

εμενα δεν επανεφερε τιποτα !! ενω εγηνε η επαναφορα 100% , και τις 139 εφαρμογες που εχω , μετα το rebbot ΔΕΝ υπηρχε τιποτα , οπως ηταν πριν ηταν το τηλ. , ασε που εκανε παρα πολυ χρονο να κανει την επαναφορα , καπου 25 λεπτα :blink:

χχμμ μπας και πρεπει να ενεργοποιησω καπια εντολη απο τις ρυθμισεις και δεν δουλευει σωστα το titanium ??

 

Εγώ δεν τα έχω καταφέρει σε καμμία από τις τελευταίες ICS.

Τις επαναφέρω με την επιλογή που έχει ο ASTRO ή το mybackup pro.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ τιποτα , τα εκανα ολα σωστα , και κανω επαναφορα απο το titanium και δεν επαναφεφει τιποτα , ας λεει οτι εγηνε η επαναφορα με επιτυχία!

Κριμας !!

Link to comment
Share on other sites

Το τιτανιουμ δουλευει αρκει να επαναφερεις τις εφαρμογες μονο,σε αυτες που θες τα ντατα τους τα επαναφερεις χωρια,

Βρηκα ενα γραφικο μπαγκακι οταν ειμαστε σε portait και κλεισουμε την περιστροφη κ το γυρισουμε κανονικα αυτο συνεχιζει να ειναι σε πορταιτο

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Για και από εμένα.

Σε εμένα έχουν εγκατασταθεί όλες οι εφαρμογές κανινικά και με τα ντατα τους με το Titanium.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ τιποτα , τα εκανα ολα σωστα , και κανω επαναφορα απο το titanium και δεν επαναφεφει τιποτα , ας λεει οτι εγηνε η επαναφορα με επιτυχία!

Κριμας !!

 

Μηπως δεν εχεις δωσει δικαιωμα στο τιτανιουμ;ανοιξε την εφαρμογη superuser και τσεκαρε αν ειναι το τιτανιουμ εκει...

 

Εντιτ

Δε μπορω να προσθεσω το λογαριασμο μου του friendcaster for fb...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το πρόβλημα με το titanium όταν ο kernel ήταν ο LPB αλλά με τον LP6 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Αν και η Ωμέγα έχει τον LP6 σε εμένα όλες οι εφαρμογές εγκαταστάθηκαν κανονικά και με τα δεδομένα τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυο καταχωρήσεις μια στα ελληνικα και μια στα αγγλικα .Πάγωσέ τες και τις δυο.

 

Ωραίος :D

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχεις δωσει δικαιωμα στο τιτανιουμ;ανοιξε την εφαρμογη superuser και τσεκαρε αν ειναι το τιτανιουμ εκει...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

ειναι superuser το titanium .

τελος παντων ουφ , τις εβαλα ολες τις εφαρμογες , μπηκα στον CMW manager και εκανα restore απο εκει μονο τα data της omega 10.4 (οχι kernel - system - cache) και μου τι εβγαλε ολες τις εφαρμογες κανονικα , ουφ !!

 

Έχει δυο καταχωρήσεις μια στα ελληνικα και μια στα αγγλικα .Πάγωσέ τες και τις δυο.

 

που ειναι και πως παγωνουν στο titanium ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

που ειναι και πως παγωνουν στο titanium ?

 

Στην λίστα των εφαρμογών κρατάς πατημένη την εφαρμογή και μία απο τις επιλογές που σου εμφανίζει είναι το freeze.

Έχω όμως την εντύπωση οτι δουλεύει μόνο στην pro εκδοση

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Στην λίστα των εφαρμογών κρατάς πατημένη την εφαρμογή και μία απο τις επιλογές που σου εμφανίζει είναι το freeze.

Έχω όμως την εντύπωση οτι δουλεύει μόνο στην pro εκδοση

 

Εννοείται ότι θέλει το pro.Είναι αδιανόητο να μιλάμε για ρομς και tweaks και να μην έχουμε αγοράσει το titanium.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θέλει το pro.Είναι αδιανόητο να μιλάμε για ρομς και tweaks και να μην έχουμε αγοράσει το titanium.

 

Μα ακριβώς επειδή είναι απο τις πρώτες εφαρμογές που είχα αγοράσει δεν θυμόμουν αν τον freeze είναι feature που υπάρχει μόνο στην pro ή όχι!!

:p :p :p

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

φυσικα τον pro εχω , αλλα δεν βρησκω την εφαρμογη της αναβαθμισης στο titanium , βρηκα μια κατω κατω το software update (ειχε και τα δυο βελακια εικονιδιο) και το πατησα δεν βλεπω freeze κουμπι , (εχεις ελληνικα : Δημιουργια αντ ασφ , διακοπη , απεγκατ, επαναφορα , εκαθαριση δεδ , διαγραφη)
Link to comment
Share on other sites

φυσικα τον pro εχω , αλλα δεν βρησκω την εφαρμογη της αναβαθμισης στο titanium , βρηκα μια κατω κατω το software update (ειχε και τα δυο βελακια εικονιδιο) και το πατησα δεν βλεπω freeze κουμπι , (εχεις ελληνικα : Δημιουργια αντ ασφ , διακοπη , απεγκατ, επαναφορα , εκαθαριση δεδ , διαγραφη)

 

Το διακοπή είναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

αν ξερει κανεις στον nova launcer οταν βαζουμε wallpapers μια εικονα 480X800 γιατι την βγαζει σε μεγενθυση και οχι ολη ?

Και πια επιλογη υπαρχει για ταξινομηση των εικονιδιων ανα καρτελα στις εφαρμογες ?

 

Το διακοπή είναι.

 

το πατησα , εκανα επανεκ και το ιδιο , δεν εφυγε :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

το πατησα , εκανα επανεκ και το ιδιο , δεν εφυγε :(

 

Βρες το fota και καντο διακοπη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρες το fota και καντο διακοπη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δεν μπορω να το βρω , βρηκα στο μαζικη λειτουργια - διακοπη/εκκινηση το Software udater v3.1201.3.1 και το κανω παγωμα , αλλα μετα απο επανεκινηση παλι βγαινει.

Το fota τι ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποια η διαφορά του titanium back up με το my back up pro ;

 

To titanium backup έχει περισσότερες δυνατότητες. Περισσότερα περί εφαρμογών όμως εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...