Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση για να με βοηθησετε...εβαλα χτες την ics αλλα οταν παω να κανω κληση μου λεει οτι δεν ειμαι εγεγραμενος στο δικτυο....τι μπορω να κανω για να λειτουργησει;επισης ωραια η ομεγκα αλλα σαν θεμα ωραια ειναι και h κλασικη ics...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση για να με βοηθησετε...εβαλα χτες την ics αλλα οταν παω να κανω κληση μου λεει οτι δεν ειμαι εγεγραμενος στο δικτυο....τι μπορω να κανω για να λειτουργησει;επισης ωραια η ομεγκα αλλα σαν θεμα ωραια ειναι και h κλασικη ics...

 

restart! το παθαινα και εγω που και που, και πριν την isc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν παιρνει χειροκινητα ta apn!τα γραφω ολα για vodafone οπως μου τα εστειλε ενας φιλος παραπανω αλλα παταω αποθηκευση και μετα ειναι παλι κενο!τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να μου πει γιατι μ βγαζει no registered in network οταν παω να κανω κληση ασ μ πει...δε μπορει να μου βρει την cosmote...και οταν παω χειροκινητα να τι βαλω μου λεειη συνδεση δεν ειναι δυνατη...οπιος εχει παρομοιο προβλημα ας το πει..
Link to comment
Share on other sites

Λέω να τη δοκιμάσω κι εγώ αυτό το Σ/Κ :D Οι εφαρμογές μπορούν να γίνουν restore από Titanium Backup?

Και κάτι ακόμα μιας και η 1.1 δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για κατέβασμα. Πως πρέπει περάσω την έκδοση 1.1;

- Εγκαθιστώ την 1.0 -> reboot -> εγκαθιστώ το update

- Εγκαθιστώ την 1.0 -> εγκαθιστώ την 1.1 -> reboot

 

Τι από τα δύο;

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Λέω να τη δοκιμάσω κι εγώ αυτό το Σ/Κ :D Οι εφαρμογές μπορούν να γίνουν restore από Titanium Backup?

Και κάτι ακόμα μιας και η 1.1 δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για κατέβασμα. Πως πρέπει περάσω την έκδοση 1.1;

- Εγκαθιστώ την 1.0 -> reboot -> εγκαθιστώ το update

- Εγκαθιστώ την 1.0 -> εγκαθιστώ την 1.1 -> reboot

 

Τι από τα δύο;

 

Εγω εκανα το δευτερο και δεν εχω κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν άντεξα ξαναγύρισα στην ICS...

 

Πραγματικά πολύ καλή δουλεία απο την beta στην κανονική!! Ευχαριστούμε

 

Τέλεια!!! Σ' ευχαριστώ και για το post στο xda!

To mod που έκανες θα το βάλω στην κουζίνα την οποία θα αρχίσω σύντομα να δουλεύω.

 

Πολύ καλή δουλειά Γιάννη , μέρα με την νύχτα με την προηγούμενη beta

Κλειδώνει δορυφόρους μέσα στο σπίτι με κλειστά παντζούρια στις 4 το πρωί το aura(sigic) ακαριαία και το don't panic σε μισό λεπτό (τυχαίο ? )

εγκαταστάθηκαν και δουλεύουν όλα τα προγράμματα που είχα από market και από Titanium (δεν τρέχει το navigon , δεν φταίει η rom, Οι άλλοι πλοηγοί τρέχουν)

Στο Titanium Backup όταν επαναφέρω εφαρμογές και ακουμπήσω την οθόνη σταματάει η επαναφορά (μικρό το πρόβλημα , δεν την ακουμπάω)

εγκαταστάθηκαν και τα svox (τα χρησιμοποιώ και για να έχω TTS φωνή στο igo) , (ρύθμισεις/Γλώσα και εισαγωγή/έξοδος κειμένου σε ομιλία/svox classic TTS ), στην beta δεν μπόρεσα να τα εγκαταστήσω

για να κάνουμε μεταφορές μεταξύ κομπιούτερ και κινητού : menu/ρυθμίσεις/περισσότερα/Βοηθητικά προγράμματα usb......

στις επαφές η μπάρα δεξιά είναι στα Αγγλικά , στην αναζήτηση επαφών όμως δουλεύουν τα Ελληνικά , οπότε δεν έχω πρόβλημα

αυτή η έκδοση ναι είναι omega (οι άλλες ics που δοκίμασα , τρις στον αριθμό , ήταν για κλάματα .... τα υπόλοιπα αύριο εάν βρω λάθη)

 

Γιώργο ευχαριστώ για το πολύ καλό feedback.

Ότι βρεις με ενημερώνεις :)

 

Η ICS V1.00 πλεον λειτουργει χωρις κανενα προβλημα , και για οσους ενδιαφεροντε για to GPS , ειναι ΑΨΟΓΟ!!

 

Ευχαριστώ για την αναφορά :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το αψογο που λετε ενοειται οτι σας εχει βρει apn και σας παιζει κανονικα στα δικτυα σας;επειδη εχω ξαναδοκιμασει ics με αλλη ρομ και μου παιζε...με αυτη τη ρομ δε μου παιζει το δικτυο..μονο με Cyanogenmod 9 μου λειτουργησε κανονικα..και με μια ακομα που δοκιμασα αλλη δε μου παιζε..
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για να με βοηθησετε...εβαλα χτες την ics αλλα οταν παω να κανω κληση μου λεει οτι δεν ειμαι εγεγραμενος στο δικτυο....τι μπορω να κανω για να λειτουργησει;επισης ωραια η ομεγκα αλλα σαν θεμα ωραια ειναι και h κλασικη ics...
πως ειναι η κλασσικη ics?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι η κλασσικη ics?[/QUOTε

ακυρο για το κλασικη..απλα ειχα βαλει ics με μορφη οπως του galaxy nexus..αυτο εννοουσα κλασικη οπως λεγαν οτι θα ειναι στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

@tora33

Γιώργο σ' υπερευχαριστώ για το donate σου και για την συνεχή υποστήριξή σου!

 

Καλησπέρα παιδιά

 

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας.

 

2 απορίες.

 

1ον αν δεν έχεις paypal πως μπορείς να συνεισφέρεις.

 

2ον θα βάλω την rom τώρα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα σημαντικό bug ή κάτι που θα πρέπει να προσέξω με τις εφαρμογές πχ αν παίζει το radio , gps κλπ.

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Υ.Γ keep up the great work guys!!!!!thunbs up!!:up:

 

Όλα μέχρις στιγμής δουλεύουν, υπολογίζω ότι η ρομ θα είναι τώρα σε περίπου 1000 συσκευές και θα είναι πιο εύκολο να βρούμε αν κάτι δεν δουλεύει.

 

Αν δοκιμάσεις την ρομ και σου αρέσει, στείλε μου pm και θα σου δώσω τον λογαριασμό μου στην τράπεζα για να κάνεις donate.

 

Καλημέρα, συγχαρητήρια για τη φανταστική δουλειά.

 

Υπάρχει περίπτωση να δούμε αυτό το mod στην ομεγα ics?

Το είχα δει πριν στη Resurrection ics και βόλευε λόγω συνήθειας από JKay Settings.:happy:

 

Edit: Καλά δεν υπάρχεις, αυτά δε γίνονται ούτε στο σινεμά!!!:lol:

 

Μου πήρε μια μέρα δουλειάς αυτό το mod αλλά πιστεύω ότι αξίζει,

τουλάχιστον μέχρι να βγάλει το δικό του ο jKay.

Πολύ καλά έκανες και το πρότεινες, με βοηθάνε πολύ οι προτάσεις σας!

Αν βρείτε κανένα κάλο theme για android 4.0.3 με ενημερώνετε :)

 

Γιαννη, δεν εχουμε ακομα κανεναν kernel εκτος απο τον cf-root?

 

Όχι ακόμα (τουλάχιστον κάτι αξιόλογο), αν υπάρξει κάτι θα μπει στο Omega Files το οποίο θα αρχίσω να ενημερώνω με αρχεία σύντομα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα backup την 10.4, εγκατέστησα την 1.0 και από πάνω την 1.1. Φαίνεται πως τελικά η νέα ROM δεν είναι full wipe καθώς δεν έχασα τίποτα από ρυθμίσεις, δικές μου εφαρμογές, επαφές κλπ. Προς το παρόν δεν έχω προβλήματα. Θα την αφήσω να τρέξει, θα κάνω κάποιες κλήσεις, χρήση WiFi, GPS κλπ και θα σας πω εντυπώσεις (αν και το GPS με χιονοσυννεφιά δεν το βλέπω να τα πηγαίνει καλά...)
Link to comment
Share on other sites

Η rom αψογη φιλε γιαννη!μηπως μπορεις να μου πεις πως ταξινομουμε αλφαβητικα τις εφαρμογες και αν γινεται μπορεις να ανεβασεις το πληκτρολογιο της Samsung?ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

So far so good. Πολυ καλη η rom. Μεχρι στιγμης κανενα bug. Αν βρω κατι θα ενημερωσω. Μπραβο Γιαννη για αλλη μια φορα. (το πληκτρολογιο της Sammy θα το ηθελα κι εγω.)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν παιζουν τα APN εχω βαλει τα settings της wind αλλα δεν δουλεύει.

 

Αντικατεστησε το apns conf στο φακελο system/etc με το αντιστοιχο αρχειο που θα το παρεις απο αλλη ρομ!χρειαζεσαι root explorer απο to market!μετα πηγαινε στα apns και κανε επαναφορα προεπιλογων και θα στσ εμφανισει κανονικα!

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις στο UI γίνεται ταχύτατο το μενού, ενώ όλα δουλεύουν άψογα :D

Προσπάθησα να εγκαταστήσω τον τροποποιημένο TWLauncher by Petsas αλλά δεν τον εγκατέστησε (λογικά δεν είναι συμβατός...)

 

Κάποια αμελητέα bugs:

- Με τον TWLauncher, μετά την εκκίνηση, η 1η οθόνη που εμφανίζεται είναι η τελευταία δεξιά ενώ η προεπιλεγμένη είναι η 1η...

- Στο Android Agenda Widget, η κάτω γραμμή κόβεται στη μέση...

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Αντικατεστησε το apns conf στο φακελο system/etc με το αντιστοιχο αρχειο που θα το παρεις απο αλλη ρομ!χρειαζεσαι root explorer απο to market!μετα πηγαινε στα apns και κανε επαναφορα προεπιλογων και θα στσ εμφανισει κανονικα!

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το ανοιξα το αρχειο και εμφανιζει μεσα τη Wind.

Γιατι να μη παιζει?

 

εκανα ρεβοοτ και παιζει.

σε ευχαριστω για τον χρόνο σου. :)

Edited by baggelisrouk
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε swype στη νέα ICS του Γιάννη βάλτε αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

Εγκατάσταση σαν κανονικό apk.

 

Γιάννη έρχεται το τρίτο μου donation.

Σε ευχαριστουμε πολύ.

 

Επίσης προτείνω σαν launcher αυτόν.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1389071

Ο Nova launcher κατά τη γνώμη μου είναι ότι καλυτερο για ICS roms

 

Δοκίμασα το swype και δουλεύει πολύ καλά,

αν κάποιος το έχει με όλες τις γλώσσες ας με ενημερώσει.

Θα μπει και το swype αλλά και ο Nova launcher στην κουζίνα την οποία άρχισα να δουλεύω.

Ευχαριστώ πολύ και για το επερχόμενο donate :)

 

Mπραβο Γιαννη και σε ευχαριστουμε θερμα !!!! απο themes τι παιζει ? Το black blue μπορουμε να το βαλουμε ??

 

Tα theme από GB δεν είναι συμβατά,

μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάποιο για ICS, με ενημερώνεται αν κάτι βγει!

 

Γιαννη καλημερα και σ ευχαριστουμε. Ολα καλα μεχρι τωρα.

 

Ευχαριστώ για την αναφορά :)

 

Γιάννη καλημέρα

Η ΡΟΜ είναι πολύ καλή από χθες που έβαλα την 0.1 και σήμερα την 1.0 όλα είναι τέλεια.

Ευχαριστώ.

 

Κυριάκο και εγώ σ ευχαριστώ για την αναφορά, ότι βρείτε μου λέτε.

 

@All

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες από τις άλλες ICS ρομ και βλέπω πολλά προβλήματα,

τι έγινε στην Omega παίζουν όλα ή δεν κάνουμε καλό έλεγχο :X:!:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το original GUI για την ICS ποιο είναι; Αυτό της Omega ή κάποιο νέο-τροποποιημένο (πχ αυτό που βάζει ο AndyX στη ROM του) ?
Link to comment
Share on other sites

Και ομως ναι δεν ειναι Full Wipe η ROM.

Την περασα πανω απο την 10.4 και δουλευει κανονικοτατα.

Το μονο θεματακι ειναι οτι μου εχει δημιουργησει διπλες συντομευσεις απο τις εφαρμογες "Επαφες" "Τηλεφωνο" και "Συλογη" στις εφαρμογες μου.

Το καλο ειναι οτι και οι δυο συντομευσεις κανουν την ιδια δουλεια......... ανοιγουν την ιδια εφαρμογη.

Περισσοτερα οσωνουπω...

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...