Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι το οποίο παρατήρησα είναι ένα κόλλημα στο scrolling κάποιων widgets όπως για παράδειγμα στο pure widget και στο agenda widget..αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα της ωμέγα γιατί το παρατήρησα και σε

άλλη μια ics που είχα περάσει τις προάλλες..πρέπει να είναι θέμα του firmware και ελπίζω η sammy να το έχει εντοπίσει και να το φτιάξει..θαυμάσια ρομ, πολλά συγχαρητήρια στον Γιάννη νομίζω ότι όταν έρθει η επίσημη έκδοση θα σπάσει όλα τα ρεκόρ η ωμέγα:cool:

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωή ξανά γύρισα σε omega 10.3, στην ics όλα δούλευαν τέλεια εκτός από το γραφημα της μπαταρίας που μετά από κάθε εκκίνηση μηδενίζονταν και μετρούσε από την αρχή.

 

Υ.Γ. Βρήκα τελικά πως μπαίνουν χειροκίνητα οι ip διεύθυνσεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το βρω , βρηκα στο μαζικη λειτουργια - διακοπη/εκκινηση το Software udater v3.1201.3.1 και το κανω παγωμα , αλλα μετα απο επανεκινηση παλι βγαινει.

Το fota τι ειναι ?

 

Υπάρχει και εγγραφή "αναβάθμιση λειτουργικού".

Διακοπή και σε αυτήν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το original GUI για την ICS ποιο είναι; Αυτό της Omega ή κάποιο νέο-τροποποιημένο (πχ αυτό που βάζει ο AndyX στη ROM του) ?

 

Μπορούμε να έχουμε μία σαφή εικόνα για το original GUI της ICS? Παρατηρώ ότι η Omega Stock ICS είναι πολύ διαφορετική από άλλες που είδα στο xda (πχ εκείνη του AndyX ή η Resurrection).

 

Κανείς;;; :worry:

 

*από μπαταρία πως πάτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους :)

 

συγχαρητηρια γιαννη περιμενουμε την stock ics,Συνεχισε την καλη δουλεια!

Confirmation number: 22S23707S5538990X

Να αναφέρω και κάτι εκνευριστικό που αφορά την ICS και μάλλον την Samsung. Οι οθόνες και το μενού δεν επανέρχονται στην αρχή όταν φτάνεις στην τελευταία, όπως συνέβαινε στην GB, κάτι που ήταν πιο βολικό. Ελπίζω στην τελική έκδοση ICS να το αλλάξουνε.

 

Ορίστε και ένα δωράκι: 4SL471754D2711620

 

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate!

Ελπίζω σ' όσους άρεσε η νέα Omega να κάνουν και αυτοί την συνεισφορά τους.

 

Μπορούμε να έχουμε μία σαφή εικόνα για το original GUI της ICS? Παρατηρώ ότι η Omega Stock ICS είναι πολύ διαφορετική από άλλες που είδα στο xda (πχ εκείνη του AndyX).

 

Μέσα σε λίγες ώρες ρώτησες το ίδιο 3 φόρες :blink:

Αντιγράφω από το πρώτο post:

Based on Beta Firmware XXLPB Android 4.0.3 (Date: 31/01/2012)

Omega v1.1 - Close to stock philosophy

Theme:

Customizable 14 statusbar toggle buttons (lidroid mob) with QuickPanel Settings app

Blue Battery mod %

Top taskbar icons themed

Statusbar toggle buttons themed jKay BlueDoubleGinger style

 

Η διαφορά με τις άλλες ρομ που βλέπεις είναι το theme.

Στο μέλλον εκτός από την Stock θα κάνω και εγώ ρομ και με διαφορετικό theme.

 

Και ομως ναι δεν ειναι Full Wipe η ROM.

Την περασα πανω απο την 10.4 και δουλευει κανονικοτατα.

Το μονο θεματακι ειναι οτι μου εχει δημιουργησει διπλες συντομευσεις απο τις εφαρμογες "Επαφες" "Τηλεφωνο" και "Συλογη" στις εφαρμογες μου.

Το καλο ειναι οτι και οι δυο συντομευσεις κανουν την ιδια δουλεια......... ανοιγουν την ιδια εφαρμογη.

Περισσοτερα οσωνουπω...

 

Προτείνω όπως έχω γραψει στις οδηγίες εγκαταστάσεις να βάζετε την ρομ με full wipe.

 

μολης την εβαλα , και αφου ολα οκ μου εχει βγαλει στη γωνια δυο βελακια (ασπρο-πρασινο) και λεει για καποια ενημερωση λογισμικου.

Τι ειναι αυτο και δεν φευγει? Και το DATA απο την οθονη ειδοποιησεων ειναι ενεργο και να το παταω δεν γηνεται ανενεργο ??:blink:

Τι παιζει δω τωρα ?

 

Για την ενημέρωση λογισμικού εγώ έκανα τα πιο κάτω:

Ρυθμίσεις > Πληροφορίες > Ενημέρωση Λογισμικού > Ξετικαρα όλες τις ρυθμίσεις.

Έξοδος από τις ρυθμίσεις και μετα έτρεξα το Ενημέρωση Λογισμικού > έβγαλε 'Καμιά διαθέσιμη ενημέρωση' και αυτό ήταν, δεν ξαναβγάζει τα βελάκια :lol:

 

αν ειναι ετσι να λειπει το παγωτακι , τις εχω 1 χρονο τις εφαρμογες αυτες , αν κατσω μια μια ... :(

 

Και εγώ έκανα επαναφορά όλες τις εφαρμογές μου με τα δεδομένα τους χωρίς κανένα πρόβλημα,

απλά και γρήγορα. Όποιες δεν είναι συμβατές με ICS τις αναβαθμίζω ή τις αφαιρώ.

 

Όσοι θέλετε swype στη νέα ICS του Γιάννη βάλτε αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

Εγκατάσταση σαν κανονικό apk.

 

Το δοκίμασα και παίζει καλά αλλά μετά από επανεκκίνηση βγάζει σφάλμα, στο κάνει και σένα?

 

Για όσους ρώτησαν download link εδώ

http://www.4shared.com/folder/63qhuxeZ/SW_EN-GR.html

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ας πω για μια ακομη φορα συγχαρητήρια στον Γιαννη για την υπεροχη δουλεια του .

Οσο αφορα την "ενημερωση λογισμικου" την αφερεσα τελειως απο root explorer και διεγραψα απο το system/apps το FotaClient.apk και τελος ολα μια χαρα !!!!!!!!!!

Δυστηχως ομως ωραια η ρομ αλλα δεν εχω κληση , κανω παταω κληση καποιον αριθμο μαυριζει τελειως η οθονη και οταν ανοιγει η γραμμη διακοπτεται η κληση .:(:(:(:(:(

Επεισης δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την αποκριση αφης , πολλες φορες οταν παταω κατι δεν υπακουει με την πρωτη ...

Αλλο προβλημα ειναι με τον player τον ΜΧ video player που δεν δουλευει , γραφει "unsupported android version"

Οποτε μαλλον δεν ειναι ετοιμη ακομα 100% η ICS , θα ξαναγυρησω στην 10.4 και υπομονη ...... οταν βγει μια ακδοση να δουλευει ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη,

έχω παρατηρήσει τα παρακάτω προβλήματα.

1. Η εφαρμογή για email απο την samsung έχει κάποια προβληματάκια.

- Όταν βάλεις exchange κάνει wakelock και δεν αφήνει το κινητό να μπει σε deep sleep.

- Όταν βάλεις gmail σαν exchange δεν κατεβάζει καλά τα μηνύματα.

- Ακόμα και αν το απενεργοποιήσεις αυτό συνεχίζει να δημιουργεί wakelock και μόνο αν αφαιρέσεις την εφαρμογή τελείως φτιάχνει

Γενικά φαίνεται πως θέλει δουλεία ακόμα.. έτσι και εγω χρησιμοποιώ το gmail και το touchdown για exchange.

 

2. Κάποιες φορές έχω κολλήματα με το wifi. Χάνει το σήμα και δεν βρίσκει ξανά το AP μόνο αν το κλείσω και το ανοίξω (το wifi). Επίσης είδα πως δημιουργούσε και αυτό wakelock που λύθηκε με τον ίδιο τρόπο... Δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

 

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω modem απο την 2.3 π.χ ΝΕΚΙ4?? Βασικά το έχω βάλει και δουλεύει απλά λέω μήπως ξέρεις κάτι για ασυμβατότητα...

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια....

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα Γιανναρε. Μονο το polaris office δεν μου δουλευει. Ολα τα αλλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα που δεν απαιτώ να μου ψήνει καφεδάκι πρωινό το κινητό, νομίζω πως μου κάνει για καθημερινή χρήση η ρομ.

Πέρα από ένα ανεπαίσθητο λαγκ, στον tw, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ τα μάλα φίλε Γιάννη και όταν μπορέσω θα κάνω donation.

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα θεμα με το wifi

εβαζα τον κωδικο και μου ελεγε authentication problem δοκιμασα μετα χωρις κωδικο και εμπενα κανονικα

αλλαξα κωδικο και παλι ειχα το ιδιο προβλημα εκανα εγκατασταση το wifi finder απο το market περασα τον ιδιο κωδικο και επαιξε κανονικα !!

 

επισης ειχα και εγω το θεμα με το APN (Wind)

 

πιο απο τα 2 swype κανουμε εγκατασταση?

Swype_EN_GR_WVGA-QVGA-HVGA-WXVGA_3.26.92.35548_flat_ics_signed.apk

Swype_EN_GR_WVGA-QVGA-HVGA-WXVGA_3.26.92.35548_signed.apk

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, να ρωτήσω, όταν κάνω restore απο nandroid backup, μονίμως δεν λειτουργεί η αποστολή mail μέσω gmail (λαμβάνω κανονικά τα mail αλλά δεν μπορώ να στείλω!) αυτό γίνεται πάντα όταν κάνω restore κάποιο backup και μόνο. όταν την στήνω από την αρχή τότε μόνο μπορώ να στέλνω :blink:

Μπας και είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που μου διαφεύγει;

τα mail είναι ΠΟΛΥ σημαντικά για μένα (λόγω δουλειάς)

κατά τα άλλα δεν έχω κανένα απολύτως άλλο πρόβλημα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους :)

 

 

 

 

Το δοκίμασα και παίζει καλά αλλά μετά από επανεκκίνηση βγάζει σφάλμα, στο κάνει και σένα?

 

 

Όχι παίζει μια χαρά.

 

Το τρίτο μου ευχαριστώ.Confirmation number: 8DS73105DY429614C:happy:;)

 

καταρχην ας πω για μια ακομη φορα συγχαρητήρια στον Γιαννη για την υπεροχη δουλεια του .

Οσο αφορα την "ενημερωση λογισμικου" την αφερεσα τελειως απο root explorer και διεγραψα απο το system/apps το FotaClient.apk και τελος ολα μια χαρα !!!!!!!!!!

Δυστηχως ομως ωραια η ρομ αλλα δεν εχω κληση , κανω παταω κληση καποιον αριθμο μαυριζει τελειως η οθονη και οταν ανοιγει η γραμμη διακοπτεται η κληση .:(:(:(:(:(

Επεισης δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την αποκριση αφης , πολλες φορες οταν παταω κατι δεν υπακουει με την πρωτη ...

Αλλο προβλημα ειναι με τον player τον ΜΧ video player που δεν δουλευει , γραφει "unsupported android version"

Οποτε μαλλον δεν ειναι ετοιμη ακομα 100% η ICS , θα ξαναγυρησω στην 10.4 και υπομονη ...... οταν βγει μια ακδοση να δουλευει ΟΚ

 

 

Την έβαλες με full wipe;

Edited by ioathe
Διπλο post

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

*από μπαταρία πως πάτε;

 

Η κατανάλωση μπαταρίας είναι ίδια με android 2.3.6 GB.

 

Καλημέρα Γιάννη,

έχω παρατηρήσει τα παρακάτω προβλήματα.

1. Η εφαρμογή για email απο την samsung έχει κάποια προβληματάκια.

- Όταν βάλεις exchange κάνει wakelock και δεν αφήνει το κινητό να μπει σε deep sleep.

- Όταν βάλεις gmail σαν exchange δεν κατεβάζει καλά τα μηνύματα.

- Ακόμα και αν το απενεργοποιήσεις αυτό συνεχίζει να δημιουργεί wakelock και μόνο αν αφαιρέσεις την εφαρμογή τελείως φτιάχνει

Γενικά φαίνεται πως θέλει δουλεία ακόμα.. έτσι και εγω χρησιμοποιώ το gmail και το touchdown για exchange.

 

2. Κάποιες φορές έχω κολλήματα με το wifi. Χάνει το σήμα και δεν βρίσκει ξανά το AP μόνο αν το κλείσω και το ανοίξω (το wifi). Επίσης είδα πως δημιουργούσε και αυτό wakelock που λύθηκε με τον ίδιο τρόπο... Δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω modem απο την 2.3 π.χ ΝΕΚΙ4?? Βασικά το έχω βάλει και δουλεύει απλά λέω μήπως ξέρεις κάτι για ασυμβατότητα...

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια....

 

Καλημέρα!!

Μπορείς να βάλεις όποιο modem θέλεις είναι όλα συμβατά.

 

Μπορείς να δοκιμασεις το google mail μήπως είναι καλύτερο? Εδώ τα αρχεία: http://indieroms.net/EmailGoogle.rar

Και εμένα μου έχει χάσει το wi-fi αλλά δεν το κάνει συχνά.

Πιστεύω με ένα καλύτερο Kernel δεν θα τα έχουμε αυτά τα προβλήματα.

 

καταρχην ας πω για μια ακομη φορα συγχαρητήρια στον Γιαννη για την υπεροχη δουλεια του .

Οσο αφορα την "ενημερωση λογισμικου" την αφερεσα τελειως απο root explorer και διεγραψα απο το system/apps το FotaClient.apk και τελος ολα μια χαρα !!!!!!!!!!

Δυστηχως ομως ωραια η ρομ αλλα δεν εχω κληση , κανω παταω κληση καποιον αριθμο μαυριζει τελειως η οθονη και οταν ανοιγει η γραμμη διακοπτεται η κληση .:(

Επεισης δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την αποκριση αφης , πολλες φορες οταν παταω κατι δεν υπακουει με την πρωτη ...

Αλλο προβλημα ειναι με τον player τον ΜΧ video player που δεν δουλευει , γραφει "unsupported android version"

Οποτε μαλλον δεν ειναι ετοιμη ακομα 100% η ICS , θα ξαναγυρησω στην 10.4 και υπομονη ...... οταν βγει μια ακδοση να δουλευει ΟΚ

 

Βάλτε τον mVideo player που είναι συμβατός με ICS και για μένα είναι καλύτερος από τον ΜΧ video player

Το πρόβλημα με την κλήση το κάνει μόνο την πρώτη φορά μετά από reboot, μετά δουλεύει οκ.

Σίγουρα δεν είναι έτοιμη ακόμα 100% η ICS αλλά έχει γίνει μια καλή αρχη :)

 

Καλημερα και απο μενα Γιανναρε. Μονο το polaris office δεν μου δουλευει. Ολα τα αλλα οκ.

 

Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

 

Για μένα που δεν απαιτώ να μου ψήνει καφεδάκι πρωινό το κινητό, νομίζω πως μου κάνει για καθημερινή χρήση η ρομ.

Πέρα από ένα ανεπαίσθητο λαγκ, στον tw, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ τα μάλα φίλε Γιάννη και όταν μπορέσω θα κάνω donation.

 

Και εγώ σ ευχαριστώ πολύ,

και εγώ εδώ και μέρες είμαι συνεχεία με το νέο ICS.

Θα γυρίσω πίσω μόνο για να κανω την Omega v11 :):lol:

 

πιο απο τα 2 swype κανουμε εγκατασταση?

Swype_EN_GR_WVGA-QVGA-HVGA-WXVGA_3.26.92.35548_flat_ics_signed.apk

Swype_EN_GR_WVGA-QVGA-HVGA-WXVGA_3.26.92.35548_signed.apk

 

Και τα 2 κάνουν το πρωτο είναι themed ics.

Δείτε αν σας δουλεύει και ενημερώστε με γιατί θα ήθελα στην νέα έκδοση να έχουμε και το swype.

 

Γιάννη, να ρωτήσω, όταν κάνω restore απο nandroid backup, μονίμως δεν λειτουργεί η αποστολή mail μέσω gmail (λαμβάνω κανονικά τα mail αλλά δεν μπορώ να στείλω!) αυτό γίνεται πάντα όταν κάνω restore κάποιο backup και μόνο. όταν την στήνω από την αρχή τότε μόνο μπορώ να στέλνω :blink:

Μπας και είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που μου διαφεύγει;

τα mail είναι ΠΟΛΥ σημαντικά για μένα (λόγω δουλειάς)

κατά τα άλλα δεν έχω κανένα απολύτως άλλο πρόβλημα

 

Το δοκίμασα και το gmail στέλνει σε μένα κανονικά μηνύματα,

αν μπορεί ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

 

Όχι παίζει μια χαρά.

 

Θα το κοιτάξω και πάλι, μάλλον κάτι δεν θα μου έκατσε καλά.

 

Όχι παίζει μια χαρά.

Το τρίτο μου ευχαριστώ.Confirmation number: 8DS73105DY429614C:happy:;)

Σε υπερευχαριστώ για το donate πάρα πάρα πολύ!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ολα καλα με τη ρομ ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη!το μονο που εχω ειναι οτι παρολο που εχω προσθεσει το λογαριασμο του facebook δεν μου περναει τις επαφες στο contacts παρολο που κανει συγχρονισμο και ουτε τις ειδοποιησεις πχ γενεθλια στο ημερολογιο!καμια βοηθεια θα σου ειμαι υποχρεος!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ολα καλα με τη ρομ ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη!το μονο που εχω ειναι οτι παρολο που εχω προσθεσει το λογαριασμο του facebook δεν μου περναει τις επαφες στο contacts παρολο που κανει συγχρονισμο και ουτε τις ειδοποιησεις πχ γενεθλια στο ημερολογιο!καμια βοηθεια θα σου ειμαι υποχρεος!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μου το ανάφερε και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα,

αν βρω λύση θα σε ενημερώσω,

δεν δοκιμάζεις και το go contacts από το market μήπως κάνει αυτό που θέλεις?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος, εκτός από το να θέλει κάποιος να έχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού μόνο και μόνο επειδή είναι τελευταία που να συνηγορεί στο να βάλει κάποιος αυτή τη στιγμή την ICS? Γιατί όλο διάφορα μικρο(?)προβληματα βλέπω που ουσιαστικά ακυρώνουν την χρήση του κινητού ως αξιόπιστο εργαλείο για κάποιον τουλάχιστον που το χρησιμοποιεί ως τέτοιο ? Αυτοί δε οι σοβαροί λόγοι (αν υπάρχουν) είναι (όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά για να αποφύγω απαντήσεις του τύπου "ο καθένας χρησιμοποιεί διαφορετικά το κινητό του.. κλπ") τόσο σημαντικοί που να υπερτερούν σε σχέση με τα προβλήματα που υπάρχουν?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος, εκτός από το να θέλει κάποιος να έχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού μόνο και μόνο επειδή είναι τελευταία που να συνηγορεί στο να βάλει κάποιος αυτή τη στιγμή την ICS? Γιατί όλο διάφορα μικρο(?)προβληματα βλέπω που ουσιαστικά ακυρώνουν την χρήση του κινητού ως αξιόπιστο εργαλείο για κάποιον τουλάχιστον που το χρησιμοποιεί ως τέτοιο ? Αυτοί δε οι σοβαροί λόγοι (αν υπάρχουν) είναι (όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά για να αποφύγω απαντήσεις του τύπου "ο καθένας χρησιμοποιεί διαφορετικά το κινητό του.. κλπ") τόσο σημαντικοί που να υπερτερούν σε σχέση με τα προβλήματα που υπάρχουν?

 

Το μέλλον είναι το ICS, καλό θα ήταν να το δοκιμασεις και εσύ,

αν σου αρέσει μένεις, αν όχι γυρνάς στην BG.

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την χρήση της συσκευής μου με την ICS,

και το μικροπροβλήματα που έχει θα τα λύσουμε, ελπίζω σύντομα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το μέλλον είναι το ICS, καλό θα ήταν να το δοκιμασεις και εσύ,

αν σου αρέσει μένεις, αν όχι γυρνάς στην BG.

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την χρήση της συσκευής μου με την ICS,

και το μικροπροβλήματα που έχει θα τα λύσουμε, ελπίζω σύντομα :)

 

Λοιπον, να πω και εγω τη γνωμη μου μετα απο μια μερα συμβιωσης!

μπαταρια με καλυψε.. το ξεσκισα και τα παει πολυ καλα!

καταφερα να κανω επαναφορα ολων των εφαρμογων σωστα και ολα περιπου οκ. (θα εξηγησω παρακατω)

αλλαξα το phone.apk και το mms.apk απο καποια αλλη (resurection isc) το mms δουλεψε, το phone οχι! (μενει να τροποιποιησω το phone και να αλλαξω φοντο!)

το 3g Που παραπονιουνται καποιοι, απλα περνετε το το αρχειακι apn που βρισκεται στο φακελο etc απο μια αλλη ρομ, το περνατε στη δικη σας με root explorer και πατε στις ρυθμισεις το τηλεφωνου στα apn και κανετε reset to default και ολα οκ!

μηνυματα-κλησεις-επαφες επανηλθαν κανονικα

δεν δουλευει το viber (μαλλον ασυμβατοτητα ειναι, δεν φταει η ρομ)

και οτι αλλο θελετε να ρωτησετε εδω ειμαι.

 

στο μονο που εχω θεμα ειναι ΟΤΙ ουτε στο backup root αλλα ουτε στο titanium δεν μου δινει δικαιωματα root! (στο SU υπαρχουν και τα 2 και ειναι allow!) η επαναφορα με παιδεψε αρκετα, αφου αναγκαστηκα να κανω επαναφορα με backup root μονο τις εφαρμογες (ναι σε καθε μια ξεχωριστα πατουσα instal) και επειτα απο titanium εκανα επαναφορα μονο των DATA. δουλεψε...

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το 3g Που παραπονιουνται καποιοι, απλα περνετε το το αρχειακι apn που βρισκεται στο φακελο etc απο μια αλλη ρομ, το περνατε στη δικη σας με root explorer και πατε στις ρυθμισεις το τηλεφωνου στα apn και κανετε reset to default και ολα οκ!

πηρα το αρχειο απο την 10.4 και δεν επαιξε

Link to comment
Share on other sites

πηρα το αρχειο απο την 10.4 και δεν επαιξε

 

Download it from here

http://db.tt/kPHFth5t

 

Send from Galaxy sII :)

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος, εκτός από το να θέλει κάποιος να έχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού μόνο και μόνο επειδή είναι τελευταία που να συνηγορεί στο να βάλει κάποιος αυτή τη στιγμή την ICS? Γιατί όλο διάφορα μικρο(?)προβληματα βλέπω που ουσιαστικά ακυρώνουν την χρήση του κινητού ως αξιόπιστο εργαλείο για κάποιον τουλάχιστον που το χρησιμοποιεί ως τέτοιο ? Αυτοί δε οι σοβαροί λόγοι (αν υπάρχουν) είναι (όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά για να αποφύγω απαντήσεις του τύπου "ο καθένας χρησιμοποιεί διαφορετικά το κινητό του.. κλπ") τόσο σημαντικοί που να υπερτερούν σε σχέση με τα προβλήματα που υπάρχουν?

 

Ναι, εγώ νομίζω ότι είναι σαφώς πιο γρήγορη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι γινεται αλλά εμένα μου εχει κολλήσει στήν οθόνη που ανοίγει το τηλ. με το τρίγωνο μετα απο lagάρισμα κι επανεκκίνηση κι εχει μείνει εκεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολυτως.Το εκλεισα εβγαλα μπαταρια αλλα τιποτα.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι γινεται αλλά εμένα μου εχει κολλήσει στήν οθόνη που ανοίγει το τηλ. με το τρίγωνο μετα απο lagάρισμα κι επανεκκίνηση κι εχει μείνει εκεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολυτως.Το εκλεισα εβγαλα μπαταρια αλλα τιποτα.:wacko:

 

Recovery μπαίνεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οχι....αν εμπαινε θα την εβρισκα την ακρη...μενει στην αρχικη με το τριγωνο και παραμενει εκει!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι....αν εμπαινε θα την εβρισκα την ακρη...μενει στην αρχικη με το τριγωνο και παραμενει εκει!!!!!

 

Ούτε download mode;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...