Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε download mode μου φενεται λιγο απιθανο να μην μπαινει . (κατω πληκτρο ενταση - μεγαλο κουμπι - power : πατημενα με την σειρα που γραφω)

Bρε μπας και σου εκανε με ολη την φασαρια κανα drain baterry και ξεμηνες ?? βγαλε μπαταρια ενα λεπτο και βαλε μετα φορτιση και δες τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συγχρονισε επαφες Facebook στο contacts αλλα οχι τα γενεθλια στο ημερολογιο παρολο που κανει sync me Facebook!καμια λυση κανενας?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη,

έχω παρατηρήσει τα παρακάτω προβλήματα.

1. Η εφαρμογή για email απο την samsung έχει κάποια προβληματάκια.

- Όταν βάλεις exchange κάνει wakelock και δεν αφήνει το κινητό να μπει σε deep sleep.

- Όταν βάλεις gmail σαν exchange δεν κατεβάζει καλά τα μηνύματα.

- Ακόμα και αν το απενεργοποιήσεις αυτό συνεχίζει να δημιουργεί wakelock και μόνο αν αφαιρέσεις την εφαρμογή τελείως φτιάχνει

Γενικά φαίνεται πως θέλει δουλεία ακόμα.. έτσι και εγω χρησιμοποιώ το gmail και το touchdown για exchange.

 

2. Κάποιες φορές έχω κολλήματα με το wifi. Χάνει το σήμα και δεν βρίσκει ξανά το AP μόνο αν το κλείσω και το ανοίξω (το wifi). Επίσης είδα πως δημιουργούσε και αυτό wakelock που λύθηκε με τον ίδιο τρόπο... Δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

 

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω modem απο την 2.3 π.χ ΝΕΚΙ4?? Βασικά το έχω βάλει και δουλεύει απλά λέω μήπως ξέρεις κάτι για ασυμβατότητα...

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια....

Μιας και βλέπω οτι χρησιμοποιείς exchange να σε ρωτήσω κάτι:

 

Πρώτον, σε τι exchange server συνδέεσαι? 2003/2007/2010?

Δεύτερον και σημαντικότερον, όταν κάνεις προώθηση ενα mail, ο άλλος το παίρνει κανονικά το κείμενο του email ή του πηγαίνει συννημένο .eml ?

 

Αυτό με τα .eml μου την έχει σπάσει πάρα πολύ άσχημα και αν δεν ήταν το κινητό εταιρικό θα το πετούσα απο το παράθυρο. Είμαι σε 2.3.6

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Τις εχω κανει ολες αυτες τισ κινησεις αλλα δεν παιρνει χαμπαρι,ανοιγει και μενει κολλημενο στην οθονη εκκινησης.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω exchange 2010 και τα μαιλ μου πανε κανονικα... ποτε δεν ειχα αυτο το προβλημα που λες!..

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με το λινκ στην πρωτη σελιδα? μου λεει πως δεν υπαρχει...
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μπορεις να μας δωσεις το Samsung keyboard και το aosp contacts and calendar αν τα εχεις γιατι αυτο μαλλον πρεπει να φταιει για το μη συγχρονισμο με το Facebook!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω fc στον browser οταν ειμαι με 3G

 

απο μπαταρια πολυ μετρια προσωπικα τα βλεπω.. αλλα μαλλον επειδη ειχα κορυφαια αυτονομια με GB, λογω undervolting και λοιπων πειραγματων..

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατι disconnects που ειχα στο wifi και wakelock απο το wifi... λυθηκαν κανωντας clean cache, darvin cache... ισως αυτο βοηθησει και καποιον αλλο...

Μετα απο αυτο η μπαταρια κραταει καλυτερα απο τη 10.3!

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι και η εφαρμογή Android Agenda Widget δεν τρέχει σωστά. Ελπίζω να βγάλουν νέα έκδοση, συμβατή με την ICS...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω fc στον browser οταν ειμαι με 3G

 

απο μπαταρια πολυ μετρια προσωπικα τα βλεπω.. αλλα μαλλον επειδη ειχα κορυφαια αυτονομια με GB, λογω undervolting και λοιπων πειραγματων..

 

Από μπαταρία σε εμένα που δεν πειράζω τάσεις , στην ics εγγυημένα είναι εξαιρετική.Καλό θα ήταν ωστόσο ότι δεν το χρησιμοποιούμε να το παγώνουμε με το titanium. έχω παγώσει και το widget AP mobile γιατί νομίζω ότι κάνει draining ακόμα κι αν δεν το χρησιμοποιείς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .

Έκανα και εγώ εγκατάσταση τη Rom του Γιάννη αλλά ....είδα κάτι στη λειτουργία τηλεφώνου , όταν έχεις ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις :

Ενεργ.αισθητήρα εγγύτητας

τότε όταν καλώ σβήνει οθόνη και μετά ναι μεν καλή αλλά δεν δέχεται καμιά εντολή μόνο Reset.

Τι κάνω λάθος ?

Και υπάρχει κανένα θέμα για την συγκεκριμένη Rom.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .

Έκανα και εγώ εγκατάσταση τη Rom του Γιάννη αλλά ....είδα κάτι στη λειτουργία τηλεφώνου , όταν έχεις ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις :

Ενεργ.αισθητήρα εγγύτητας

τότε όταν καλώ σβήνει οθόνη και μετά ναι μεν καλή αλλά δεν δέχεται καμιά εντολή μόνο Reset.

Τι κάνω λάθος ?

Και υπάρχει κανένα θέμα για την συγκεκριμένη Rom.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

Συμβαίνει μόνο την 1η φορά που προσπαθείς να κάνεις κλήση. Μετά όχι. Όσο για θέμα, ο Γιάννης θα βγάλει νέα έκδοση με ICS θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα το κάνει συνέχεια ....:(

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα το κάνει συνέχεια ....:(

 

Ωχου? εκει οφειλεται? εχτες μου το εκανε 3-4 φορες! παλι καλα που ηθελα να παρω τηλ και οχι να κανω καμια αναπαντητη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και η Omega ICS είναι η πιο πλήρης και σταθερή ROM με ICS που έχω δοκιμάσει, νομίζω ότι το stock theming την αδικεί. Πραγματικά το ICS theme θα της έδινε άλλη αίσθηση και μαζί με τον Nova/Trebuchet Launcher το αποτέλεσμα θα ήταν άψογο...:happy:
Link to comment
Share on other sites

Αν και η Omega ICS είναι η πιο πλήρης και σταθερή ROM με ICS που έχω δοκιμάσει, νομίζω ότι το stock theming την αδικεί. Πραγματικά το ICS theme θα της έδινε άλλη αίσθηση και μαζί με τον Nova/Trebuchet Launcher το αποτέλεσμα θα ήταν άψογο...:happy:

 

Βάλε τον Nova launcher που έχω δώσει στην πρώτη σελίδα και μετά φλάσαρε αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22416643&postcount=6615

και είσαι έτοιμος

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μετά φλάσαρε αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22416643&postcount=6615

και είσαι έτοιμος

 

τι ειναι αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο?

 

Θέμα που στα κάνει όλα σαν την ICS.;)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Θέμα που στα κάνει όλα σαν την ICS.;)

 

μισο δεν καταλαβα! το βαζεισ στην gb και τα κανει σαν την isc ή το βαζεις στη ρομ του γιαννη και τα κανει "πιο isc"? :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μισο δεν καταλαβα! το βαζεισ στην gb και τα κανει σαν την isc ή το βαζεις στη ρομ του γιαννη και τα κανει "πιο isc"? :lol::lol:

 

Σε ποια ρομ βρισκόμαστε τώρα;:)

Έ αυτή, την κάνει πιο ICS.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ βρισκόμαστε τώρα;:)

Έ αυτή, την κάνει πιο ICS.

 

Α οκ! τωρα θα γελασεις γιατι ρωτησα.. δεν ειχα χωρο ελευθερο να κανω nandroid backup.. και λεω κατσε να ρωτησω για σιγουρια, μην μου τα κανει αχταρμα και δεν εχω τηλεφωνο μετα και πρεπει να τα στησω ολα απ την αρχη! :lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...