Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1450354 φαινεται να δουλεύει καλά εδώ και λίγη ώρα που το δοκιμάζω!Πολύ όμορφο,αν μπορείς να το βάλεις στην omega!

 

Το δοκιμαζω τωρα :)

Ευχαριστώ για την πρόταση!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει κάτι άλλο να δω, σωστά??

 

σβησε απο το system/apps το FotaClient.apk να μην ζηταει software update κατα την επανεκκίνηση.

καλο ειναι να μας εβαζες και το samsung keyboard , εχει μεγαλύτερα πληκτρα απο το android.

Mπορεις να βαλεις μια πιο ομορφη μπαρα γραμμών του σηματος δυκτιου ? ειναι κακασχημη :happy: αυτη που εχει , ειδικα αν δεν εχεις σημα ενα γκρι τριγωνο φαίνεται: (εκτος και αν βρεις κανα theme π.χ. black blue)

 

Eφοσον εφτιαξες το ραδιο :dance: παμε για ολοκληρωση !!!:up:

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλησπέρα

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα αλλά πιστεύω οτι θα ήταν ωραίο να έβαζες στην ρομ σου και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1007132

Είναι τα gmaps με navigation παντού. Εγώ το περνάω σε κάθε ρομ και δουλεύει μια χαρα

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι έβαλες στο kernel το fix για fm radio και sd mount μήπως μπορείτε να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος μην κάνω κανένα λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν μπορεις βαλε και το samsung keyboard!στη rom του andy που ειχα δοκιμασει τα ελληνικα δουλευανε κανονικα!θα ειναι full wipe η rom απο την 1.0 που εχω μαζι με το update?
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ όλους,

 

Γιάννη καλησπέρα

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα αλλά πιστεύω οτι θα ήταν ωραίο να έβαζες στην ρομ σου και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1007132

Είναι τα gmaps με navigation παντού. Εγώ το περνάω σε κάθε ρομ και δουλεύει μια χαρα

 

Το δοκίμασα και δεν δουλεύει με ICS,

ας το δει και κάποιος άλλος.

 

Όταν λες ότι έβαλες στο kernel το fix για fm radio και sd mount μήπως μπορείτε να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος μην κάνω κανένα λάθος;

 

Δες στην κουζίνα στους kernels έχει οδηγίες.

 

Γιαννη αν μπορεις βαλε και το samsung keyboard!στη rom του andy που ειχα δοκιμασει τα ελληνικα δουλευανε κανονικα!θα ειναι full wipe η rom απο την 1.0 που εχω μαζι με το update?

 

Κατέβασα την ρομ του andy και δεν έχει μέσα το samsung keyboard.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλημερα!κατεβασε απο το δευτερο post τις εφαρμογες που λειπουν της Samsung!εγω αυτο εκανα και πηρα το apk και το περασα με root explorer!δεν μας ειπες η ρομ θα ειναι full wipe?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ειδα πολλες εφαρμογες δεν δουλεβουν ακομα στην ics ..

 

με ποιες εχεις προβλημα? γιατι εγω μονο με το viber εχω προβλημα απο τις γνωστες εφαρμογες.. γνωστες εννοω τις εφαρμογες που χρησιμοποιουνται πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολα τα καλα παιχνιδια απο το samsung apps οπως nfs hot purshuit και 1-2 ακομα που δεν θυμαμε τωρα να σου πω.
Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολα τα καλα παιχνιδια απο το samsung apps οπως nfs hot purshuit και 1-2 ακομα που δεν θυμαμε τωρα να σου πω.

 

παιχνιδια δεν ξερω, δεν πολυπαιζω.. βαζω κατα καιρους, αλλα δεν ετυχε ωρα στην isc.. παντως το ashalt που εχω δοκιμασει, παιζει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και εγώ για την ROM.

 

Είχα την 10άρα Omega και έβαλα αυτήν εδώ και τουλάχιστον στα πρώτα 5 λεπτά με κέρδισε :)

 

Καταπληκτική δουλειά :) αρκετά καλό και Clean Skin

 

-Vasilis

Link to comment
Share on other sites

Για σας

Και σε εμένα πολλά παιχνίδια ενώ αρχίζουν να παίζουν κανονικά μετά από λίγο κολλάνε. Κατά τα άλλα δουλεύουν όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου παραπονιουνται οτι με με ακουνε μεσα απο το πηγαδι λετε να φταιει το mdoem υπαρχει καμια λυση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ο apex launcher δουλευει πολυ καλυτερα απο τους αλλους? νομιζω πως ειναι πιο γρηγορος .... Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

2 bug θέλω να αναφέρω , που από ότι είδα δεν τα έχει αναφέρει κανείς.

1. Η αναζήτηση δεν δουλεύει στον internet explorer

2.Το wifi άμα το έχεις ανοικτό και χάσει το σήμα, πρέπει να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις για να συνδεθεί, αυτό δεν συμβαίνει πάντα κάποιες φορές λειτουργεί

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ο apex launcher δουλευει πολυ καλυτερα απο τους αλλους? νομιζω πως ειναι πιο γρηγορος ....

 

σε μια αλλη ICS που ειχα βαλει και ειχε τον apex και τον δουλεψα αρκετα ειναι με τεραστια διαφορα οτι πιο γρηγορο υπαρχει , για ICS ειναι οτι καλυτερο με χιλιομετρα διαφορα απο αλλους.

Δεν προλαβενεις να πατησεις το πληκτρο και εχει ανοίξει !!!!!

Πηστευω οτι στην εκδοση 2 θα τον εχει μεσα ο Γιαννης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου παραπονιουνται οτι με με ακουνε μεσα απο το πηγαδι λετε να φταιει το mdoem υπαρχει καμια λυση?

 

Μου συμβαίνει και εμένα κάποιες φορές.Μου συνέβαινε και στη μαμά ρομ.

 

σε μια αλλη ICS που ειχα βαλει και ειχε τον apex και τον δουλεψα αρκετα ειναι με τεραστια διαφορα οτι πιο γρηγορο υπαρχει , για ICS ειναι οτι καλυτερο με χιλιομετρα διαφορα απο αλλους.

Δεν προλαβενεις να πατησεις το πληκτρο και εχει ανοίξει !!!!!

Πηστευω οτι στην εκδοση 2 θα τον εχει μεσα ο Γιαννης.

 

Αυτός με τις περισσότερες επιλογές όμως είναι με διαφορά o nova launcher.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

σήμερα προσπαθώ να ανεβάσω την νέα Omega v2.0

άργησα λίγο γιατί είμαι σε άδεια και κρυωμένος και δεν εχω πολυ χρόνο.

 

Από χτες εχω ένα πρόβλημα,

όποια ρομ και να βάλω, Omega ICS - Omega v10.4 - την γνήσια της Samsung δεν μπορεί το gps να βρει την θέση μου σε κανένα πρόγραμμα,

όταν κάνω restore τα nadroid backup που έχω από Omega ICS και από Omega v10.4 δουλεύει κανονικά.

Τι μπορεί να έχω, κρύωσε σαν και μένα :cry::blink: - Help:!:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

σήμερα προσπαθώ να ανεβάσω την νέα Omega v2.0

άργησα λίγο γιατί είμαι σε άδεια και κρυωμένος και δεν εχω πολυ χρόνο.

 

Από χτες εχω ένα πρόβλημα,

όποια ρομ και να βάλω, Omega ICS - Omega v10.4 - την γνήσια της Samsung δεν μπορεί το gps να βρει την θέση μου σε κανένα πρόγραμμα,

όταν κάνω restore τα nadroid backup που έχω από Omega ICS και από Omega v10.4 δουλεύει κανονικά.

Τι μπορεί να έχω, κρύωσε σαν και μένα :cry::blink: - Help:!:

 

Δοκίμασε να τρέξεις το faster fix...

Μετά άνοιξε το gps test και κάνε clear A-GPS και μετά Update A-GPS..

Περίμενε να βρεί το gps test δορυφόρους.. στην αρχή μπορεί να καθυστερήσει λιγάκι... μετα μπορεί να βλέπει αρκετούς αλλα να μην πιάνει σήμα... στο τέλος πιστεύω θα σου δουλεψει....

 

Για δοκίμασε και πές μας.!

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Η Stock που περνάς είναι η καθαρή μέσω Odin ή prerooted μέσω CWM ?

Επίσης εκτός από το wipe,δεν δοκιμάζεις και καμία μορφοποιήσει εσωτερικής μνήμης. επισης κανε και μια δοκιμη χωρις thn external sd

 

Καλημέρα σ όλους,

σήμερα προσπαθώ να ανεβάσω την νέα Omega v2.0

άργησα λίγο γιατί είμαι σε άδεια και κρυωμένος και δεν εχω πολυ χρόνο.

 

Από χτες εχω ένα πρόβλημα,

όποια ρομ και να βάλω, Omega ICS - Omega v10.4 - την γνήσια της Samsung δεν μπορεί το gps να βρει την θέση μου σε κανένα πρόγραμμα,

όταν κάνω restore τα nadroid backup που έχω από Omega ICS και από Omega v10.4 δουλεύει κανονικά.

Τι μπορεί να έχω, κρύωσε σαν και μένα :cry::blink: - Help:!:

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v2.0

 

Changelog:

Based on Beta Firmware XXLPB Android 4.0.3 (Date: 31/01/2012)

Kernel CF-Root LP6

Modem XXLPB

New:

Google email

Swype_3.26.92.37724

Additions:

Six Launchers:

1. TouchWiz Launcher - Default

2. Go Launcher ex - install from kitchen

3. Nova Launcher - install from kitchen

4. Apex Launcher - install from kitchen

5. Trebuchet Launcher - install from kitchen

6. ADW Launcher ICS Themed - install from kitchen

Updated:

MixZing Media Player v3.7.1

Removed:

Samsung email

SocialHub

Software update

Tweaks:

minor tweaks...

Rom is no Full Wipe

 

Εγκατάσταση με full wipe:

From CWM Recovery

1. Nadroid backup

2. Wipe data / factory reset

3. install Omega v2.0 ICS - XXLPB

 

Εγκατάσταση χωρίς full wipe:

Only for users with Omega v1.0 + v1.1

1. Nadroid backup

2. Install Remove_email.zip με CWM Recovery

3. Reboot

4. Install Omega v2.0 ICS - XXLPB

 

Info (αντιγραφή από xda):

Kernels:

1. CF-Root LP6 - Default - FmRadio is not working with this kernel but it is smooth with great scrolling.

 

2. CF-Root LPB - install from kitchen - Fmradio is working with this kernel but its not very smooth.

If you can not install apps from market with this kernel you have to do the following to fix the problem:

a. Flash back the official kernel (triangle disappears) with ODIN, (you can download Official stock kernel from this app!) and then reboot in Android.

b. Flashing back CF-Root with Odin or CWM app or Mobile ODIN and reboot your device. Now you can install apps from market.

 

APNs:

APNs should be set manually

 

Calendar-Contacts:

I tried Google caledar and contacts and I did not like them,

so I made no changes there. Facebook on contacts and calendar events like birthdays is still no ok

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v2.0 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας

 

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...