Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν δεν είχε ενεργοποιημένη την βίντεο κλήση από μόνο του αλλά μόλις την ενεργοποίησα μου εμφάνισε μήνυμα ότι μπορεί η ποιότητα να μην είναι πολύ καλή. Υποθέτω ότι δεν υπάρχει καλή υποστήρηξη τουλάχιστον ακόμα. Πάντως εντάξει σχετικά καλά φαινόταν απλά αρκετά σκοτεινά.

 

πώς την ενεργοποίησες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πώς την ενεργοποίησες?

 

Αφού μπεις στο skype πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής πας Settings και κάτω κάτω λέει Enable video call.

Link to comment
Share on other sites

ναι, τωρα που το εψαξα, γιατι δεν ηξερα τι ειναι, μπορω να σου πω οτι μενει.

 

Καλησπέρα και σ' ευχαριστώ. :) Άντε να έρθει και επίσημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν είχε ενεργοποιημένη την βίντεο κλήση από μόνο του αλλά μόλις την ενεργοποίησα μου εμφάνισε μήνυμα ότι μπορεί η ποιότητα να μην είναι πολύ καλή. Υποθέτω ότι δεν υπάρχει καλή υποστήρηξη τουλάχιστον ακόμα. Πάντως εντάξει σχετικά καλά φαινόταν απλά αρκετά σκοτεινά.

 

Εγώ την έβλεπα με πολύ pixel, όχι ότι ήταν σκοτεινά.

 

Νομίζω πως πατώντας το κάτω δεξιά κουμπί στο S Advance, βγαίνουν οι επιλογές και μπορείς να πατήσεις στο Ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου τρωει κατι φρικες τελευταια το κινητο. Δηλαδη: οταν το εχω σε αναμονη κλειδωμενη την οθονη σβηστη αναβει μονο του μετα ξανακλεινει. Και μετα ξανα αναβει στα καλα καθουμενα. Επισης εκει που κοιταω κατι στο Facebook και βγω λιγο να δω πχ κατι στις επαφες μου η γενικα να κανω κατι αλλο τρωει κολλημα μαυριζει η οθονη και παιζει να κανει να ξεκολισει κανα 5λεπτο. Λετε με το jelly bean να στρωσουνε τα πραματα οταν βγει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβλεπα με πολύ pixel, όχι ότι ήταν σκοτεινά.

Νομίζω πως πατώντας το κάτω δεξιά κουμπί στο S Advance, βγαίνουν οι επιλογές και μπορείς να πατήσεις στο Ρυθμίσεις.

Το δεξί είναι το "πίσω", το αριστερό είναι το πλήκτρο με τις επιλογές.

Ρε παιδια μου τρωει κατι φρικες τελευταια το κινητο. Δηλαδη: οταν το εχω σε αναμονη κλειδωμενη την οθονη σβηστη αναβει μονο του μετα ξανακλεινει. Και μετα ξανα αναβει στα καλα καθουμενα. Επισης εκει που κοιταω κατι στο Facebook και βγω λιγο να δω πχ κατι στις επαφες μου η γενικα να κανω κατι αλλο τρωει κολλημα μαυριζει η οθονη και παιζει να κανει να ξεκολισει κανα 5λεπτο. Λετε με το jelly bean να στρωσουνε τα πραματα οταν βγει?

Εγώ πάντως θα λεγα να ψάξεις ποια εφαρμογή από αυτές που έχεις βάλει φταίει. Ειδικά για το πρώτο που λες σίγουρα οφείλεται σε κάποια σκάρτη εφαρμογή. Συμβαίνει σε όλα τα android αν σου κάτσει...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω να στείλω ένα σχετικά μεγάλο αρχείο πχ video μου λέει Δεν εγινε η ληψη του συνημμένου επειδη το τηλεφωνο σας δεν εχει αρκετο αποθηκευτικο χωρο ? Έχω χώρο σε όλες τις μνήμες.
Link to comment
Share on other sites

Το δεξί είναι το "πίσω", το αριστερό είναι το πλήκτρο με τις επιλογές.

 

Μάλλον έχεις δίκιο.

 

Anyways, το θέμα είναι αν έχει επιλογή για High video quality ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση, ή με τη Jelly Bean ή έστω με νέα έκδοση Skype να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα..οταν συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wi-fi μπαινω στις εφαρμογες μου(πχ facebook,youtube κλπ) κανονικα!οταν ομως συνδεθω μεσω megabyte χρησιμοποιωντας το 3g δικτυο της εταιριας μου,τοτε ενω μπαινω κανονικα στο ιντερνετ σε διαφορες σελιδες οταν προσπαθησω να συνδεθω στις εφαρμογες του facebook και του youtube για παρδειγμα,δν μπορω και μου αναφερει οτι παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την προσπαθεια συνδεσης στο δικτυο!αυτο το παθαινει μονο οταν ειμαι στο ιντερνετ μεσω megabyte και παω ν συνδεθω στισ διαφορεσ εφαρμογες που εχω κατεβασει οπως το facebook!ξερει καποιος γιατι συμβαινει αυτο??και πως θα μπορουσα να το λυσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ειδα αυτη την τιμη σε αυτο καταστημα και θελω να ρωτησω αν το καταστημα ειναι αξιοπιστο ... http://www.ebw.gr/el/Product/12939/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance-Black-Mayro-Kamera-5-0-MP-Othoni-480-x-800-pixels-4-0-inches-3G-GPS-Wi-Fi-Touchscreen-Blue
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ειδα αυτη την τιμη σε αυτο καταστημα και θελω να ρωτησω αν το καταστημα ειναι αξιοπιστο ... http://www.ebw.gr/el/Product/12939/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance-Black-Mayro-Kamera-5-0-MP-Othoni-480-x-800-pixels-4-0-inches-3G-GPS-Wi-Fi-Touchscreen-Blue

 

ναι είναι...

γενικότερα όμως είδα ότι σε όλα τα κινητά το κατάστημα αυτό τα έχει γύρω στα 30ε πιο φθηνα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε το κινητό.. να ρωτήσω εγώ κάτι: Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν βάζουμε την ofiicial τη ρώσσικη την 4.1? Έχει κάποιες ελλείψεις?

Το λέω γιατί η GB δεν αντέχεται

Link to comment
Share on other sites

suspect21 δεν ειναι καμμια παραεισαγωγη.αυτο θελω να πω.ευχαριστω για την απαντηση σου πριν.

 

ελληνικής αντιπροσωπείας δεν είναι κατά 99%

πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα

αν είναι απο ΕΕ δεν έχεις κανένα θέμα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα χθες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αν και εχω Google Nexus 7 που εχει jellybean δεν με ενοχλεί η 2.3 προς το παρων. Αφου θα αναβαθμιστεί και σε 4.1.2 κανενα πρόβλημα.. . Εχω παιξει το παιχνιδι με ροοταρισματα και custom roms. και το βαρεθηκα. Τελειο δεν υπάρχει και σε ωθει σε αλλαγες συνέχεια. Θα περιμένω το επισημο update...
Link to comment
Share on other sites

suspect21 δεν ειναι καμμια παραεισαγωγη.αυτο θελω να πω.ευχαριστω για την απαντηση σου πριν.

πιθανόν να είναι παραεισαγωγής αλλά όπως είπε ο suspect αν είναι εντός ευρώπης έχεις κανονικά και εγγύηση (για όσο υπάρχει ευρώπη τουλάχιστον :lol: )

Παιδιά μόλις μου ήρθε το κινητό.. να ρωτήσω εγώ κάτι: Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν βάζουμε την ofiicial τη ρώσσικη την 4.1? Έχει κάποιες ελλείψεις?

Το λέω γιατί η GB δεν αντέχεται

Τι σε χαλάει στην GB; Μη νομίζεις ότι θα δεις καμιά τρελή διαφορά με την αναβάθμιση :p Ίδιο θα σου φαίνεται πάλι. Μερικές λεπτομέροιες θα αλλάξουν άντε να τρέχει και λίγο πιο καλά αν ανέβει η RAM όπως έχω διαβάσει για την JB.

Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλάει στην GB; Μη νομίζεις ότι θα δεις καμιά τρελή διαφορά με την αναβάθμιση :p Ίδιο θα σου φαίνεται πάλι. Μερικές λεπτομέροιες θα αλλάξουν άντε να τρέχει και λίγο πιο καλά αν ανέβει η RAM όπως έχω διαβάσει για την JB.

 

Eπισης να προσθεσω οτι θα εχει και zoom στις φωτος και στο βιντεο,κατα πασα πιθανοτητα,αν δεν κανω λαθος.

 

Μηπως ξερει κανεις οταν ερθει στην Ελλαδα η jelly bean θα μπορει να γινει η αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ (οn the air) η μονο μεσω kies θα γινεται η αναβαθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ,,νεος κατοχος του τηλεφωνου και θελω να αναφερω τις εντυπωσεις μου..καλο ρολαρισμα,ευχρηστο,,καλη κατασκευη,,,αλλα η οθονη του με απογοητευσε δυστυχως αρκετα.παρολο που ειναι super amoled ,ειναι μεν φωτεινη αλλα η ευκρινεια της ειναι μετρια,και ψιλοθωλη, ειδικα στο σερφαρισμα..σαν κατοχος κι ενος sony er neov,,που η μικροτερη αλλα bravia engine οθονη δειχνει κρισταλινες εικονες και βιντεο... :confused:πειτε μου τη γνωμη σας κι εσεις...κατα ταλλα ,ειμαι στην εξερευνηση του σαμσ ακομα..
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα την βρισκω την οθονη. Εχοντας google nexus 7 και συγκρινοντας την ποιοτητα της εικονας δεν με απογοτευει καθολου η οθονη του κινητου..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις οταν ερθει στην Ελλαδα η jelly bean θα μπορει να γινει η αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ (οn the air) η μονο μεσω kies θα γινεται η αναβαθμιση ?

 

Νομίζω ότι το έχουν κάνει και στην Ελλάδα και δουλεύει το ΟΤΑ αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος μπορει να κάνω λάθος. Πάντως όταν βγει λογικά θα γίνει χαμός εδω μέσα άρα θα το καταλάβεις ότι ήρθε update :happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ,,νεος κατοχος του τηλεφωνου και θελω να αναφερω τις εντυπωσεις μου..καλο ρολαρισμα,ευχρηστο,,καλη κατασκευη,,,αλλα η οθονη του με απογοητευσε δυστυχως αρκετα.παρολο που ειναι super amoled ,ειναι μεν φωτεινη αλλα η ευκρινεια της ειναι μετρια,και ψιλοθωλη, ειδικα στο σερφαρισμα..σαν κατοχος κι ενος sony er neov,,που η μικροτερη αλλα bravia engine οθονη δειχνει κρισταλινες εικονες και βιντεο... :confused:πειτε μου τη γνωμη σας κι εσεις...κατα ταλλα ,ειμαι στην εξερευνηση του σαμσ ακομα..

 

Είναι το πρόβλημα που έχουν όσοι έρχονται από amoled στις οθόνες της Sony από την αντίστροφη πλευρά. Κι εμένα μου φαίνονται υπέροχα τα χρώματα των lcd- led backlight με εξαίρεση το απόλυτο μαύρο και δεν μπορώ να πω οτι ξετρελαίνομαι από τις amoled. Συγκεκριμένα η αδερφή μου έχει το galaxy s advance και δεν με ικανοποιεί το αποτέλεσμα. Αντίστοιχα, όσοι έρχονται από amoled βρίσκουν... ξεθωριασμένα τα χρώματα των οθονών της Sony όπως συμβαίνει για παράδειγμα με την οθόνη του Ζ.

Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλάει στην GB; Μη νομίζεις ότι θα δεις καμιά τρελή διαφορά με την αναβάθμιση :p Ίδιο θα σου φαίνεται πάλι. Μερικές λεπτομέροιες θα αλλάξουν άντε να τρέχει και λίγο πιο καλά αν ανέβει η RAM όπως έχω διαβάσει για την JB.

 

μην τα ισοπεδώνουμε κ όλα! η μέρα με τη νύχτα είναι η 2.3 με την 4.1

και στο περιβάλλον αλλά και στην απόδοση. πολύ πιο γρήγορη, πιο smooth και όλα τα σχετικά...

γενικότερα η εμπειρία χρήσης ανεβαίνει κατακόρυφα.

αλλιώς δεν θα περίμενε τόσος κόσμος πως και πως αυτη την αναβάθμιση ;)

 

φιλικά πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποιοι έχουν αναφέρει ότι είναι κάπως βαριά η (Ρώσικη) 4.1.2 στο S Advance.

 

Μακάρι να λυθεί αυτό και να μην υπάρχει τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποιοι έχουν αναφέρει ότι είναι κάπως βαριά η (Ρώσικη) 4.1.2 στο S Advance.

Αναλόγως αν είναι branded από κάποιον πάροχο και έχει σκουπίδια εφαρμογές μέσα τότε άστα να πάνε.

Αν φταίνε κι άλλα πράμματα κι εγώ ελπίζω να λυθούν γιατί μας βλέπω με gingerbread ή με κάτι custom...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...