Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,μπήκα στον πειρασμό και πέρασα κι εγώ την 4,1 μέσω KIES.Δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά εκτός από το ότι το 9070 έγινε πιο αργό και μου κάνει και κάποια κολλήματα που δεν είχε κάνει ποτέ πριν με τη 2,3.Τώρα τα προβλήματα που αντιμετώπισα μετά τη αναβάθμιση είναι ότι οι εφαρμογές έμπαιναν μεν στη σειρά που της έβαζα,αλλά κλείνοντας και ανοίγοντας το κινητό πήγαιναν, όπου ήθελαν.Ψάχνοντας βρήκα στις ρυθμίσεις και τικάρησα την αλφαβητική σειρά και παρέμειναν.Το άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορούσα να βάλω τις εφαρμογές και να παραμείνουν με τη σειρά που ήθελα στις αρχικές οθόνες.Η αιτία ήταν ότι οι πιο πολλές ήταν στην sd.Mέχρι να βρω τι φταίει είδα και έπαθα.Ευτυχώς παρόλο που είναι η 4,1 έχει τρόπο μεταφοράς στο τηλέφωνο.Διαφορετικά έπρεπε να τις απεγκαταστήσω και να τις ξανακατεβάσω.Συμπέρασμα μην σκαλίζεις κεραμίδια που δε στάζουν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:!:Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω το samsung galaxy s advance και ξαφνικα σημερα δεν μπορουσε να βρει σημα της cosmote που ειναι η sim μου, ειδικοτερα εκει που αποικονιζει το σημα εβγαζε ενα απαγορευτικο κυκλακι και δεν μπορω ουτε να παρω τηλ ουτε να με παρουν.

Εβγαλα την sim την ξαναεβαλα, εκλεισα το κιντητο , παλι τα ιδια.

Να σας πω οτι το κινητο αγοραστηκε απο το Public , δεν εχω κανει καμια αναβαθμιση λογισμικου και φοραει αυτη που ειχε απο τοτε που το αγορασα.

Για πειτε καμια ιδεα, το αγορασα προσφατα και ειναι μεσα στην εγγυηση. Ειμαι απο Θεσσαλονικη , που να απευθυνθώ? Eχει η sasmung επισημο service στην θεσ/νικη ή πρεπει να το παω public? Aκομα να προσθεσω οτι εχω την κανονικη μεγαλη sim , oxi micro :!:

Edited by samon
Link to comment
Share on other sites

:!:Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω το samsung galaxy s advance και ξαφνικα σημερα δεν μπορουσε να βρει σημα της cosmote που ειναι η sim μου, ειδικοτερα εκει που αποικονιζει το σημα εβγαζε ενα απαγορευτικο κυκλακι και δεν μπορω ουτε να παρω τηλ ουτε να με παρουν.

Εβγαλα την sim την ξαναεβαλα, εκλεισα το κιντητο , παλι τα ιδια.

Να σας πω οτι το κινητο αγοραστηκε απο το Public , δεν εχω κανει καμια αναβαθμιση λογισμικου και φοραει αυτη που ειχε απο τοτε που το αγορασα.

Για πειτε καμια ιδεα, το αγορασα προσφατα και ειναι μεσα στην εγγυηση. Ειμαι απο Θεσσαλονικη , που να απευθυνθώ? Eχει η sasmung επισημο service στην θεσ/νικη ή πρεπει να το παω public? :!:

 

μηπως κατα λαθος το εχεις βαλει σε flight mode(κατασταση αεροπλοανου),πατα το δεξι κουμπι στο πλαι και δες αν ειναι απενεργοποιημενη αυτη η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

:!:Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω το samsung galaxy s advance και ξαφνικα σημερα δεν μπορουσε να βρει σημα της cosmote που ειναι η sim μου, ειδικοτερα εκει που αποικονιζει το σημα εβγαζε ενα απαγορευτικο κυκλακι και δεν μπορω ουτε να παρω τηλ ουτε να με παρουν.

Εβγαλα την sim την ξαναεβαλα, εκλεισα το κιντητο , παλι τα ιδια.

Να σας πω οτι το κινητο αγοραστηκε απο το Public , δεν εχω κανει καμια αναβαθμιση λογισμικου και φοραει αυτη που ειχε απο τοτε που το αγορασα.

Για πειτε καμια ιδεα, το αγορασα προσφατα και ειναι μεσα στην εγγυηση. Ειμαι απο Θεσσαλονικη , που να απευθυνθώ? Eχει η sasmung επισημο service στην θεσ/νικη ή πρεπει να το παω public? Aκομα να προσθεσω οτι εχω την κανονικη μεγαλη sim , oxi micro :!:

 

μηπως κατα λαθος το εχεις βαλει σε flight mode(κατασταση αεροπλοανου),πατα το δεξι κουμπι στο πλαι και δες αν ειναι απενεργοποιημενη αυτη η κατασταση

 

Όταν είναι σε flight mode το τηλέφωνο βγάζει εικονίδιο αεροπλανάκι…

Πιθανόν να μην κάνη καλή επαφή η κάρτα sim

Link to comment
Share on other sites

Οπως προαναφερθηκε ισως δεν κανει καλη επαφη η καρτα sim,δοκιμασε να την βγαλεις να την καθαρισεις λιγο απο κατω στις χαλκινες ακιδες και ξαναβαλτην να δεις τι γινεται,αν παλι δεν εχεις σημα δοκιμασε μια αλλη καρτα sim να δεις αν λειτουργει για να δεις αν ειναι προβλημα καρτα sim η τηλεφωνου,η μπορει να χαλασε η καρτα sim ,το ιδιο προβλημα ειχα και εγω παλαιοτερα,αλλαξα την καρτα sim και ολα μια χαρά. Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Δεν ειναι flight mode.

Ξαφνικα να μην κανει επαφη η sim? οταν την βγαζω εντελως καταλαβαίνει οτι δεν υπαρχει sim , βγαζει μηνυμα.

Τι να πω.. ξαφνικα το επαθε. Δεν πειραξα κατι , ουτε εκανα αναβαθμιση το λογισμικο κτλ.

Που λετε να απευθυνθώ? Public ή σε επίσημο service με την μια.

weather θα δοκιμασω και αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

καλα που δεν το αγορασα.....:lol:

ψαχνω θετικο σχολιο και δεν βλεπω,παμε για αλλο......

 

Φιλε για τσεκαρε και εδω (http://www.skroutz.gr/s/3154128/Samsung-Galaxy-Express-I8730.html) εαν σε παιρνει φυσικα με τα χρηματα!Εαν σε ενδιαφερει ψαχτο! (R21):up:

Edited by bvgteam
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Δεν ειναι flight mode.

Ξαφνικα να μην κανει επαφη η sim? οταν την βγαζω εντελως καταλαβαίνει οτι δεν υπαρχει sim , βγαζει μηνυμα.

Τι να πω.. ξαφνικα το επαθε. Δεν πειραξα κατι , ουτε εκανα αναβαθμιση το λογισμικο κτλ.

Που λετε να απευθυνθώ? Public ή σε επίσημο service με την μια.

weather θα δοκιμασω και αυτο που λες.

 

Πριν απευθυνθής καπου βαλε μια αλλη καρτα sim,αν εχει σημα κανονικα το τηλεφωνο τοτε ειναι προβλημα της καρτας sim,αν βαλεις αλλη καρτα sim (που λειτουργει κανονικα σε αλλο τηλεφωνο) και παλι δεν εχει σημα το τηλεφωνο (πραγμα σπανιο) τοτε απευθυνσου εφοσον ειναι αγορασμενο προσφατα πηγαινε και αναφερε το στα public μηπως στο αλλαξουν.

Αλλα και παλι σου ξαναλεω οτι ειχα μια καρτα sim 14 χρονια και ξαφνικα δεν ειχα σημα στο advance ,την βγαζω καθαριζω τις χαλκινες ακιδες της sim την βαζω μεσα στο κινητο παλι τιποτα,βαζω μια αλλη καρτα sim που δουλευε κανονικα σε αλλο τηλεφωνο και ολα οκ,οπότε παω σε ενα καταστημα του παροχου μου και αγορασα μια νεα sim και ολα καλά.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει το zoom της καμερας,απλα το ανεφερα επειδη βλεπω οτι σε καποιους τους λειπη το zoom.Για αυτα που το θελω το κινητο με υπερκαλύπτη.

Συμφωνούμε απολυτα φιλε μου με την 2.3 GB ειμαι και με αυτην θα παραμεινω,με αυτα που ακουω με την JB,ξετσέκαρα και το auto update μην μου ερθει καμμια JB μεσω ΟΤΑ.

Εχω την JB σε ενα tab 2 samsung ,και δεν βλεπω να κανει κατι παραπανω απο την GB που εχει το advance,απλα διαφορετικα μενου ,widget,notification bar ,κ.τ.λ να χαμε να λεγαμε δηλαδη.

 

Φιλε weather1967!Πες μας τι Ram φοραει το tab 2 samsung!!!!Ισως αυτο παιζει ρολο που μπορει και τρεχει, το tablet με J.B ανετα!!Μπορει να φταιει (και αυτο) που το galaxy δεν μπορει να τρεχει ανετα και ωραια την jelly 4.1.2!Λογο μικρης ram.Παρολο που με την αναβαθμηση η ram μεγαλωνει.Λεω εγω!!Μπορει να κανω και λαθος.Παντως το εχω διαβασει απο αρκετους αυτο με την RAM.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bvgteam

1 GB ram εχει το tablet (JB 4.1.2) διαθεσιμη ομως ειναι 770 ΜΒ ,τι να πω ισως να ειναι και η μικροτερη μνημη του advance (GB 2.3.6) που ειναι 768 MB,διαθεσιμη ομως ειναι 550 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bvgteam

1 GB ram εχει το tablet (JB 4.1.2) διαθεσιμη ομως ειναι 770 ΜΒ ,τι να πω ισως να ειναι και η μικροτερη μνημη του advance (GB 2.3.6) που ειναι 768 MB,διαθεσιμη ομως ειναι 550 ΜΒ.

 

Φιλε weather1967 τι να πω!!Ο χρονος θα δειξει.Τα παραπονα ειναι αρκετα κ ανησυχητικα!Και εγω το εχω αφησει σε GB 2.3.6 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,και εκει θα μεινω.Ισως σε καποια μελοντικη αναβαθμηση και εαν υπαρξει!!

Link to comment
Share on other sites

Offtopic

απλα ηθελα να το γραψω διαβαζοντας αυτο που εγραψε καποιος προηγουμένως για το οτι το s3mini τρεχει καλυτερα.

 

Εχθες ειδα για πρωτη φορα και επαιξα λιγο με ενα vodafone smart mini το οποιο τρεχει 4.1.1 και κανει 89 ευρω. Νομιζω εχει 1 ghz επεξεργαστη (δε ξερω αν ειναι διπυρηνος) και ραμ 512.

Εχει καποια σαβουρα απο τη βονταφον αλλα σε γενικες γραμμες θυμιζει πολυ στοκ android. Ετρεχε την 4.1.1 αψογα. Ηταν πολυ φορτομενο με εφαρμογες, τις οποιες αργουσε να φορτωσει (λογικο με τα χαρακτηριστικα του) αλλα σκρολαρε τελεια, οταν τις ανοιγε. οτι ηταν "ενσωματωμενο" ανοιγε σφαιρα (dialer, epafes, explorer ρυθισεις κτλ) και μπορουσες να δεις πως πραγματικα ειναι το project butter. Δεν ειχε καμια σχεση με αλλα τις κατηγοριας του (πχ κατι xperia η lg) και δυστυχως η αληθεια ειναι πως ετρωγε και το δικο μας, αφου μεσα σε 4 ωρες που το χαζεψα αρκετα δεν ειδα το παραμικρο λαγκ. Αν εξαιρέσεις την οθονη και την ποιοτητα της καμερας, δε θα μπορουσες να πεισεις καποιον οτι το vodafone ειναι χειροτερο στα χαρτια απο το s advance.

 

Φιλε weather1967!Πες μας τι Ram φοραει το tab 2 samsung!!!!Ισως αυτο παιζει ρολο που μπορει και τρεχει, το tablet με J.B ανετα!!Μπορει να φταιει (και αυτο) που το galaxy δεν μπορει να τρεχει ανετα και ωραια την jelly 4.1.2!Λογο μικρης ram.Παρολο που με την αναβαθμηση η ram μεγαλωνει.Λεω εγω!!Μπορει να κανω και λαθος.Παντως το εχω διαβασει απο αρκετους αυτο με την RAM.

 

Το κινητό που αναφέρεται ο φίλος strange_thomas είναι το vodafone smart mini με μονοπύρηνο επεξεργαστή 1GHz και μνήμη RAM 512MB

Σύμφωνα με την εμπειρία του έτρεχε την 4.1 απροβλημάτιστα…

Οπότε εμείς με διπύρηνο και RAM 768 MB θα έπρεπε να πετά και όχι να το πετάμε…

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που αναφέρεται ο φίλος strange_thomas είναι το vodafone smart mini με μονοπύρηνο επεξεργαστή 1GHz και μνήμη RAM 512MB

Σύμφωνα με την εμπειρία του έτρεχε την 4.1 απροβλημάτιστα…

Οπότε εμείς με διπύρηνο και RAM 768 MB θα έπρεπε να πετά και όχι να το πετάμε…

 

Μήπως το Vodafone mini δεν έχει πχ.τις αηδίες της Samsung μέσα???

Μήπως επίσης δεν έχει τον TW ???

Μήπως τα παιδιά εδώ μέσα ,που έκαναν καθαρή εγκατάσταση....έκαναν και ένα root και πέταξαν στα σκουπίδια όλα τα άχρηστα.....και έβαλαν και έναν nova ας πούμε.....έχουν να πουν τα καλύτερα γι'αυτό το τηλέφωνο??

Είναι τυχαίο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να δωσω μια συμβουλη σε οσους ειναι σε JB και εχουν θεματα! Καντε ροοτ ειναι πανευκολο και μετα βαλτε το greenify! Λειτουργει πολυ καλυτερα το κινητο(εκτος απο τα κολληματα στα βιντεο φυσικα)
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουμε αύριο να μας πεις νεώτερα και για την κάμερα αλλά και για το πώς συμπεριφέρεται το νέο λειτουργικό αφού σου το περάσει η Samsung.

Για καλό και για κακό θα έχουμε και ένα πακετάκι χαρτομάντιλα zewa soft :dizzy:

 

καλησπερα...λοιπον πηγα στο service και μου λεει αυτος (ευγενεστατος αλλα ασχετος οπως αποδειχθηκε) να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα γυρισει στο παλιο λογισμικο!!!! :wacko: μετα να ξαναπερασω το νεο αν θελω! παω κι εγω σπιτι ολο χαρα κανω μερικα backup και το κανω!ε το ιδιο λογισμικο εχω με το ιδιο προβλημα φυσικα στην καμερα! αλλα μου ειπε κιολας οτι και χωρις να κανω επαναφορα μπορω να περασω παλι το λογισμικο...πως του λέω εφοσον μεσω Kies μου βγαζει πως εχω την νεοτερη εκδοση...πατα στο google λεει και θα σου βγαλει πως!!!! :blink: τωρα εγω τι κανω? βοηθηστε βρε παιδια τι να το κανω για να επανελθει η καμερα? μα ειναι δυνατον μολις την ανοιγω να ειναι οκ και μετα απο λιγα δευτερολεπτα να γινετε ετσι η εικονα? θολη και ξεθωριασμενη? :(

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,μπήκα στον πειρασμό και πέρασα κι εγώ την 4,1 μέσω KIES.Δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά εκτός από το ότι το 9070 έγινε πιο αργό και μου κάνει και κάποια κολλήματα που δεν είχε κάνει ποτέ πριν με τη 2,3.Τώρα τα προβλήματα που αντιμετώπισα μετά τη αναβάθμιση είναι ότι οι εφαρμογές έμπαιναν μεν στη σειρά που της έβαζα,αλλά κλείνοντας και ανοίγοντας το κινητό πήγαιναν, όπου ήθελαν.Ψάχνοντας βρήκα στις ρυθμίσεις και τικάρησα την αλφαβητική σειρά και παρέμειναν.Το άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορούσα να βάλω τις εφαρμογές και να παραμείνουν με τη σειρά που ήθελα στις αρχικές οθόνες.Η αιτία ήταν ότι οι πιο πολλές ήταν στην sd.Mέχρι να βρω τι φταίει είδα και έπαθα.Ευτυχώς παρόλο που είναι η 4,1 έχει τρόπο μεταφοράς στο τηλέφωνο.Διαφορετικά έπρεπε να τις απεγκαταστήσω και να τις ξανακατεβάσω.Συμπέρασμα μην σκαλίζεις κεραμίδια που δε στάζουν...

 

αυτο οντως πως γινετε?κι εμενα αλλαζουν σειρα οι εφαρμογες...τι σπαστικο...σε αυτο με τα κεραμιδια συμφωνω αλλα τωρα ειναι αργα!!!λογω καμερας το λεω αλλιως οκ ειναι το λογισμικο και αυτο αλλα κ το προηγουμενο!

Link to comment
Share on other sites

πως λειτουργει το greenify ειναι ευκολο στην χρηση?

τι ρυθμισεις θελει?

 

Πανευκολο ειναι μονο που το βαζεις κανει δουλεια με τη ραμ ! Μετα ειναι πανευκολο γιατι κανεις οποιες εφαρμογες θελεις αδρανοποιηση αλλα με το που την ανοιξεις πχ την εφαρμογη που εχεις.κανει αδρανοποιησει λειτουργει κανονικα! Αυτο ειναι τελειο με εφαρμογες οπως το viber,facebook κτλπ τα οποια δουλευουν στο background(και αμα το εχεις αδρανοποιησει χτυπαει κανονικα σε καθε ειδοποιηση)!

Εγω εκανα πολλες εφαρμογες ετσι οπως browser καποια παιχνιδια και διαφορα αλλα! Και εχει να φαει σκαλωμα απο τοτε που εβαλα το greenify! Στα βιντεο το προβλημα παραμενει ακραδαντο :O (ελεος)

Link to comment
Share on other sites

Πανευκολο ειναι μονο που το βαζεις κανει δουλεια με τη ραμ ! Μετα ειναι πανευκολο γιατι κανεις οποιες εφαρμογες θελεις αδρανοποιηση αλλα με το που την ανοιξεις πχ την εφαρμογη που εχεις.κανει αδρανοποιησει λειτουργει κανονικα! Αυτο ειναι τελειο με εφαρμογες οπως το viber,facebook κτλπ τα οποια δουλευουν στο background(και αμα το εχεις αδρανοποιησει χτυπαει κανονικα σε καθε ειδοποιηση)!

Εγω εκανα πολλες εφαρμογες ετσι οπως browser καποια παιχνιδια και διαφορα αλλα! Και εχει να φαει σκαλωμα απο τοτε που εβαλα το greenify! Στα βιντεο το προβλημα παραμενει ακραδαντο :O (ελεος)

 

με το ρουτ αφαιρεσες και πραγματα της sammy>?

Link to comment
Share on other sites

με το ρουτ αφαιρεσες και πραγματα της sammy>?

 

Οχι δεν εκανα κατι τετοιο! Δεν θα αφαιρεσω μπορει να τα παγωσω με την εφαρμογη app quarantine η οποια ειναι καταπληκτικη! Δεν θελω να σβησω τπτ γιατι μπορει να το.πουλησω καποια στιγμη και δεν θελω να εχω τπτ θεματα!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα κατι τετοιο! Δεν θα αφαιρεσω μπορει να τα παγωσω με την εφαρμογη app quarantine η οποια ειναι καταπληκτικη! Δεν θελω να σβησω τπτ γιατι μπορει να το.πουλησω καποια στιγμη και δεν θελω να εχω τπτ θεματα!

 

μαλιστα και εβαλες το free greenify?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το video είναι θέμα firmware(LQG-LPD-LQE κτλ).Με αλλαγή kernel το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Με το free greenify δεν μπορείς να κανεις και τρελα πράγματα.Με την Donation Package πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το video είναι θέμα firmware(LQG-LPD-LQE κτλ).Με αλλαγή kernel το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Με το free greenify δεν μπορείς να κανεις και τρελα πράγματα.Με την Donation Package πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του.

 

εσυ που εχεις περασει την CyanogenMod 10.1 εισαι ευχαριστημενος?

εχεις επισης αλλαξει και κερνελ?

σκεφτομαι να περασω καμια rom αλλα δεν ξερω ποια θα ειναι καλυτερη και βασικα επειδη ειμαι αρχαριος με ποιο τροπο περνιεται! :)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα και εβαλες το free greenify?

 

Ναι το free! Με το donation σιγουρα μπορει να γινουν περισσοτερα πραγματα! Σε βλεπω οτι το σκεφτεσαι φιλε μου και γω ετσι σκεφτομουν το εκανα τελικα και νομιζω ειμαι αρκετα κομπλε πλεον! Επισης περα απο greenify μπορεις να βαλεις μια εφαρμογη που λεγεται ram manager η οποια στο παλιο μου κινητο ηταν απιθανη! Ψαξε στο γοογλε στο xda να δεις τι λενε γιαυτο το app! Αμα καποια στιγμη αφησω το greenify θα παω εκει :-)

Link to comment
Share on other sites

εσυ που εχεις περασει την CyanogenMod 10.1 εισαι ευχαριστημενος?

εχεις επισης αλλαξει και κερνελ?

σκεφτομαι να περασω καμια rom αλλα δεν ξερω ποια θα ειναι καλυτερη και βασικα επειδη ειμαι αρχαριος με ποιο τροπο περνιεται! :)

Βασικά θα σου πρότεινα να παραμείνεις στην Ελληνική 4.1.2 πετώντας όμως με το titanium μπόλικη σαβούρα.

Όπως αναφέρθηκε και πιο πίσω εννοείτε ότι ξεφορτώνεσαι τον TW και περνάς δυο launcher με προσωπική προτίμηση σε nova-apex.

Από κι και πέρα όλες οι custom στην συγκεκριμένη συσκευή έχουν και κάποιο θέμα.

Με όλες χάνεις το radio και αναγκάζεσαι να περάσεις spirit fm.

Δεν έχεις WiFi Direct κτλ.

Βεβαια εξαρτάται και αν χρειάζεσαι αυτά που δεν λειτουργούν.

Η cm10.1 είναι αρκετά καλή και κάθε μέρα βγάζει νέα έκδοση που διορθώνει-βελτιώνει πράγματα.

Αν μου λέγανε να την προτείνω όμως θα έλεγα υπομονή για την τελική σταθερή τις έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...