Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως εχετε καποιο προβλημα με το μικροφωνο της συσκευης???

αρκετες φορες ο συνομιλητης μου οταν σηκωνω το τηλ με ακουει με το δευτερο ''ελα'' που του μιλαω!!!

:confused:

 

Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ με την δικιά μου συσκευή. Της έχω περάσει την τελευταία JB έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευη ειναι πολυ καλη σε ολα απλα κυριως μετα την 4.1.2 το σημα ελατωθηκε τραγικα.. αν κατεβω 2 σκαλια υπογειο η παω σε γωνια στο σπιτι τελος.. 3g δεν πιανω ποτε πλεον, ουτε σε ανοικτους χωρους..αν δε διωρθωσει με update θα το δωσω..
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι πολυ καλη σε ολα απλα κυριως μετα την 4.1.2 το σημα ελατωθηκε τραγικα.. αν κατεβω 2 σκαλια υπογειο η παω σε γωνια στο σπιτι τελος.. 3g δεν πιανω ποτε πλεον, ουτε σε ανοικτους χωρους..αν δε διωρθωσει με update θα το δωσω..

 

Μήπως επειδή έχεις περάσει τη Ρώσικη rom, ενώ η συσκευή σου είναι Ελληνική; Πήγαινε λίγο πιο πίσω στο ίδιο thread και δες τα posts του haki. Λέει κατι για έναν κωδικό, σε περίπτωση που περάσουμε τη Ρώσικη rom. Ίσως αυτό να λύσει τα προβλήματά σου. Αν πάλι όχι, περίμενε το official update. Μπορεί να είναι πρόβλημα της rom, σαν πρώτη που βγήκε. :) Αν σου "ταιριάζει" η συσκευή, δώσε μια δεύτερη ευκαιρία. Δεν είναι και τόσο φτηνές οι συσκευές πλέον...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

GT-I9070 Galaxy S Advance до Jelly Bean 18.03.2013

 

http://www.samsung.com/ua_ru/support/newsalert/view?spp_news_seq=43657

 

Σε ένα μήνα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις μου ήρθε το κινητό και έχω το εξής πρόβλημα. ενώ όταν ειμαι συνδεδεμένη με wifi όλα είναι εντάξει, όταν ενεργοποιώ τη λειτουργία δικτύου δεδομένων, και το play store και όλες οι εφαρμογές που χρειάζονται ίντερνετ (πχ viber, skype, facebook) μου βγάζουν σφάλμα δικτύου. Δηλαδη είναι σαν να μην είμαι συνδεδεμένη ενώ την ίδια στιγμή μπορώ κανονικά να μπω στο google κ να ψάξω ότι θέλω. ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω παραγγείλει και εγώ το τηλέφωνο από τα public στα 199. Όσοι το πήραν τώρα πρόσφατα, πόσο καιρό έκανε η παραγγελία? 2 μέρες ούτε φωνή, ούτε ακρόαση..

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επαρχία είσαι;

 

Γιατί δεν πήρες ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις σχετικά με τη διαδικασία; Εννοώ αν στέλνουν με δικό τους όχημα, αν συνεργάζονται με courier κ.λπ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Αθήνα είμαι, θα τους πάρω αύριο ένα τηλέφωνο γιατί στην παρακολούθηση της παραγγελίας δεν υπάρχει κάποιο update.

 

Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν πήγαινες από ένα φυσικό κατάστημα..

 

Έστω να έβαζες άλλον αν δεν είσαι ελεύθερος όλη μέρα.

 

Η υποστήριξη του Public είναι τραγελαφική.

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρησει και εγω στο δικο μου,ισως ευθυνεται καποια εφαρμογη που εχεις εγκαταστησει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω παραγγείλει και εγώ το τηλέφωνο από τα public στα 199. Όσοι το πήραν τώρα πρόσφατα, πόσο καιρό έκανε η παραγγελία? 2 μέρες ούτε φωνή, ούτε ακρόαση..

 

Ευχαριστώ.

 

Εμένα 4 εργάσιμες έκαναν για παραλαβή από κατάστημα του Πειραιά και παρέλαβα σήμερα.

 

btw και το άσπρο είναι πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 4 εργάσιμες έκαναν για παραλαβή από κατάστημα του Πειραιά και παρέλαβα σήμερα.

 

Το παρελαβες και ακομα να γραψεις οδηγο για slim rom?????? Χαχαχαχα

Α ναι ξεχασα....δεν εχει βγει ακομα slim για το advance....

Καλοριζικο το κινητο....:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβες και ακομα να γραψεις οδηγο για slim rom?????? Χαχαχαχα

Α ναι ξεχασα....δεν εχει βγει ακομα slim για το advance....

Καλοριζικο το κινητο....:D:D

 

Χαχα ευχαριστω αλλα δεν ειναι ακριβως δικο μου ομως... Της κοπελας μου ειναι και προς το παρον το αφηνουμε με stock rom :p Αντε το πολυ πολυ να το κανω ροοτ. Εγω την εχω καταβρει με το απλο S. Οτι θες απο mods και roms και χωρις το αγχος του flash counter.

 

Παντως μπορω να πω οτι το ζηλεψα το advance. Λιγο το ασπρο, λιγο η καμπυλη του, και το φλας στην καμερα... εεε θα το ηθελα κι εγω. Η μονη απογοητευση ειναι ο χαμηλος φωτισμος των πληκτρων

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα το πρωί (χθές δηλαδη) σε μαύρο, φοβερό κινητό για αυτά τα λεφτά, η οθόνη του δεν παίζεται εξοικειώθηκα αρκετά εύκολα μαζί του και είναι το 1ο αντρόιντ για μένα.... Εντωμεταξύ παρότι εχω διαβάσει για σχετικά μικρή διάρκεια μπαταρίας, εγω απο το απόγευμα που το άνοιξα και το δουλεύω ακόμα στο 84% είναι! δεν πέφτει με τίποτα και έχω ανοίξει ιντερνετ, γπσ τα πάντα! ντάξει δεν το δούλευα και συνέχεια αλλά είμαι απόλυτα ικανοποιήμενος απο το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο :-)

 

Ίσως το 84% να είναι πλασματικό, εκτός κι αν το screen on time είναι μικρό. Εσύ θα μας πεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα το πρωί (χθές δηλαδη) σε μαύρο, φοβερό κινητό για αυτά τα λεφτά, η οθόνη του δεν παίζεται εξοικειώθηκα αρκετά εύκολα μαζί του και είναι το 1ο αντρόιντ για μένα.... Εντωμεταξύ παρότι εχω διαβάσει για σχετικά μικρή διάρκεια μπαταρίας, εγω απο το απόγευμα που το άνοιξα και το δουλεύω ακόμα στο 84% είναι! δεν πέφτει με τίποτα και έχω ανοίξει ιντερνετ, γπσ τα πάντα! ντάξει δεν το δούλευα και συνέχεια αλλά είμαι απόλυτα ικανοποιήμενος απο το κινητό

 

Μια χαρά θα είναι κι από μπαταρία. Υπάρχουν και χειρότερα. Απλά γενικώς τα smartphones έχουν αρκετή κατανάλωση ειδικά αν έχεις ενεργοποιημένους αυτόματους συγχρονισμούς, δεδομένα ιντερνετ κλπ κλπ αλλά εξάλλου όταν έχεις smartphone εννοείται ότι θα το λιώσεις :p άρα δε σε ενοχλεί και η φόρτιση ανά 1-2 μέρες.

Με απλή χρήση τηλεφώνου κυρίως πιστεύω θα κρατάει 3-4 μέρες (υποθέτω)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι κι από μπαταρία. Υπάρχουν και χειρότερα. Απλά γενικώς τα smartphones έχουν αρκετή κατανάλωση ειδικά αν έχεις ενεργοποιημένους αυτόματους συγχρονισμούς, δεδομένα ιντερνετ κλπ κλπ αλλά εξάλλου όταν έχεις smartphone εννοείται ότι θα το λιώσεις :p άρα δε σε ενοχλεί και η φόρτιση ανά 1-2 μέρες.

Με απλή χρήση τηλεφώνου κυρίως πιστεύω θα κρατάει 3-4 μέρες (υποθέτω)

 

Σε Χρήση κινητού ή μπαταρία αντέχει αρκετές ημέρες .

Σε standby mode ( με την χρήση της ένδειξης του battery solo widget ) το βράδυ ( 10 ώρες ) η ένδειξη πέφτει κατά περίπου 5 μονάδες ( πχ από 78 στα 73 ) .

 

Μερικά tips από μένα για μεγαλύτερη διάρκεια της μπαταρίας :

Ενεργοποιούμε πάντα υπηρεσίες την στιγμή που τις χρειαζόμαστε ( wifi, bluetooth, gps, sync κλπ και το 3G ) στο google play store υπάρχουν αρκετά widgets που κάνουν την ζωή μας ευκολότερη .

Κρατάμε σε λογικά πλαίσια την φωτεινότητα της οθόνης .

Δεν κάνουμε χρήση κινούμενων wallpapers .

Κάντε χρήση background με αρκετό ποσοστό μαύρου χρώματος ( εξοικονομούμε ενέργεια από τα led της οθόνης ).

Απενεργοποιούμε την οθόνη όταν σταματήσουμε την χρήση του κινητού ( πχ Screen Off and Lock )

Ελέγχουμε ποιες από τις εφαρμογές μας είναι αρκετά ενεργοβόρες και της αντικαταστούσαμε με άλλες . ( Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Χρήση μπαταρίας )

Ελέγχουμε τα τρέχων task για ανοιχτές εφαρμογές που δεν χρειαζόμαστε . ( Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Υπηρεσίες που εκτελούνται )

Είναι μερικά μικρά κολπάκια που λιθαράκι λιθαράκι μεγαλώνουν την επάρκεια της μπαταρίας .

 

Εάν έχετε να προσθέσετε και άλλα .. παρακαλώ ..

Link to comment
Share on other sites

2) εχω την tunein εφαρμογη και βρισκω τους σταθμους που με ενδιαφερουν και by default δεν κλεινει το ραδιο στην αδρανοποιηση. Κοιτα τις ρυθμισεις του παρασκηνιου

 

την εχω και εγω φιλε μου οπως και την "GREK RADIOS" αλλα καποιους σταθμους δεν τους βρισκω (πχ NEXT 961)

τελικα ελυσα καπως το προβλημα με τον dolfin browser, κλειδωνεις την οθονη σταματαει η αναπαραγωγη και μετα πατας το κεντρικο πληκτρο και επανερχεται τοσο η αναπαραγωγη οσο και η οθονη η οποια παραμενει κλειδωμενη και ανοιχτη με χαμηλο φωτισμο

απλα αυτο ειναι λυση αναγκης και οχι ΛΥΣΗ μιας και εχουμε και μεγαλη καταναλωση και για να παρεις τηλ πρεπει να κλεινεις και να ξανανοιγεις τον browser

οποτε αν καποιος αλλος εχει καποια λυση ας μας την πει

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω ψες, έκανε ενα 5ωρο παίζοντας utube και σκαλίζοντας το για να αδειάσει η μπαταρία στο ~10% για να το βάλω για πρώτη φόρτιση.. Απο θέμα android μου βγάζει οτι δεν έχει βγεί ενημέρωση και έχει πάνω 2.3.6 , έχουν βγεί τόσα πιο καινούρια είναι νορμάλ αυτό? Είναι το πρώτο μου android..
Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρησει και εγω στο δικο μου,ισως ευθυνεται καποια εφαρμογη που εχεις εγκαταστησει

 

οι μόνες εφαρμογές που πρόλαβα να εγκαταστήσω ήταν facebook viber και skype.. εσύ τελικά το διόρθωσες με κάποιο τρόπο;; εγώ το πήρα από το public αλλά επειδή μένω επαρχία πέρασα από τον γερμανό να μου πουν μήπως ξέρουν τι φταίει κ μου είπαν ότι μαλλον είναι θέμα κινητού.. λέτε να το πάω για αντικατάσταση;;

Edited by tzoutzou89
Link to comment
Share on other sites

οι μόνες εφαρμογές που πρόλαβα να εγκαταστήσω ήταν facebook viber και skype.. εσύ τελικά το διόρθωσες με κάποιο τρόπο;; εγώ το πήρα από το public αλλά επειδή μένω επαρχία πέρασα από τον γερμανό να μου πουν μήπως ξέρουν τι φταίει κ μου είπαν ότι μαλλον είναι θέμα κινητού.. λέτε να το πάω για αντικατάσταση;;

 

τις ρυθμισεις για το ιντερνετ τις έχεις?

 

http://androidhellas.com/forum/index.php?/topic/289-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-apn-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-cosmotevodafonewind/

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα android μου βγάζει οτι δεν έχει βγεί ενημέρωση και έχει πάνω 2.3.6 , έχουν βγεί τόσα πιο καινούρια είναι νορμάλ αυτό? Είναι το πρώτο μου android..

 

Μην κοιτάς τι έχει βγει γενικότερα.

 

Για το S Advance η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η 2.3.6, εκτός απ' τη Ρωσία όπου πριν κανα μήνα βγήκε (σχεδόν δοκιμαστικά) η 4.1.2, την οποία αναμένουμε στον υπόλοιπο κόσμο σε κανα μήνα ίσως.

 

Μετά από αυτή, κατά πάσα πιθανότητα δε θα πάρει άλλη αναβάθμιση η συγκεκριμένη συσκευή.

 

Μένει να δούμε αν αξίζει να πάρει και την 4.1.2, καθώς προς το παρόν δεν έχουν ακουστεί και πολύ καλά λόγια για το συνδυασμό της με το S Advance.

 

Σε κάθε περίπτωση, αν θες να τη βάλεις μόνος σου από τώρα και να μην περιμένεις, έχεις τη δυνατότητα, περιγράφεται πιο πίσω ο τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάς τι έχει βγει γενικότερα.

 

Για το S Advance η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η 2.3.6, εκτός απ' τη Ρωσία όπου πριν κανα μήνα βγήκε (σχεδόν δοκιμαστικά) η 4.1.2, την οποία αναμένουμε στον υπόλοιπο κόσμο σε κανα μήνα ίσως.

 

Μετά από αυτή, κατά πάσα πιθανότητα δε θα πάρει άλλη αναβάθμιση η συγκεκριμένη συσκευή.

 

Μένει να δούμε αν αξίζει να πάρει και την 4.1.2, καθώς προς το παρόν δεν έχουν ακουστεί και πολύ καλά λόγια για το συνδυασμό της με το S Advance.

 

Σε κάθε περίπτωση, αν θες να τη βάλεις μόνος σου από τώρα και να μην περιμένεις, έχεις τη δυνατότητα, περιγράφεται πιο πίσω ο τρόπος.

 

Σκεφτομαι να το πάρω και εγώ, αλλά αυτο που ειπες οτι η 4.1.2 στο S Advance δεν παει και πολυ καλά με προβληματιζει.

 

Τί εννοείς? Λογικά οταν βγει η τελικη ρομ δεν θα ειναι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...