Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να έχει όντως ένα θεματάκι με το σήμα, αλλά για να έχεις πρόβλημα, θα πρέπει να μην έχεις γενικά καλό σήμα στο σπίτι π.χ. ή στην εκάστοτε περιοχή που θα βρίσκεσαι κάθε φορά.

 

Κατά τ' άλλα μην τα παραλέμε και παρουσιάζουμε τη συσκευή σαν κινητό με το οποίο δε μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο.

 

χαχαχαχαχα οχι εγω στο σπιτι που οντως εχω θεμα με το σημα με αλλα κινητα δηλαδη κακη ληψη.. με αυτο οντως δε μπορω να μιλησω... χανω κλησεις και αν καποτε χτυπησει δεν μπορει να απαντηθει η κληση :wacko: αλλα μαλλον ειναι οπως λες συνδυασμος κακου σηματος γιατι εξω εχει κανονικο σημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας ελπίσουμε ότι θα βελτιωθεί κάπως με τη Jelly Bean το σήμα..

 

Speaking of which, μάθαμε τίποτα για το πότε θα τη δούμε επίσημα εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με το σήμα στο σπίτι , επειδή εμένα δεν πιάνει σχεδόν καθόλου η wind και είναι το ίδιο με 3-4 διαφορετικά κινητά , προτείνω αυτό το προγραμάτακι https://play.google.com/store/apps/details?id=easy.call.forward&hl=el που προωθεί της κλήσεις στο σταθερό με ένα πάτημα. Εμένα τουλάχιστον με έχει βολέψει πολύ..
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το s2 πωλειται 269 € στον Κωτσοβολο μηπως πρεπει να το σκεφτουμε για αλλαγη συσκευης. Μεγαλυτερη οθονη και περισσοτερη μνημη
Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να το βρω σε καλή τιμή;

έχω ένα, είμαι ικανοποιημένος και θέλω και άλλο :)

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω εγω το δικο μου. 3 μηνων αγρατζουνιστο.Χρωμα λευκο. Μαζι 2η μπαταρια αυθεντικη και εξωτερικος φορτιστης και θηκη διαφανη απο public
Link to comment
Share on other sites

Πουλαω εγω το δικο μου. 3 μηνων αγρατζουνιστο.Χρωμα λευκο. Μαζι 2η μπαταρια αυθεντικη και εξωτερικος φορτιστης και θηκη διαφανη απο public

 

και το σημαντικότερο ;

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του s advance Το τηλεφωνο αγοραστηκε μετα απο την απωλεια που ειχα στο προηγουμενο τηλεφωνο που ητανε experia sole. Το αγορασα απο το public στην πολυ καλη τιμη 199 ευρω σε ασπρο χρωμα.Το τηλεφωνο ειναι value for money.
Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

samsung λιγο πιο γρηγορο στο σερφαρισμα καλυτερο tach μεχρι στιγμης.Το σολα με ειχε ταραξει στα κολληματα.
Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω κι εγώ, πως είναι καλύτερο του Sola (και όχι μόνο).

 

Έχει διαβάσει κανείς εντυπώσεις από την 4.1.2 στο S Advance; Πώς τρέχει;

 

Ελευθερώνεται μεν περισσότερη μνήμη, αλλά μήπως είναι πιο βαριά η Jelly Bean για τη συγκεκριμένη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το s2 πωλειται 269 € στον Κωτσοβολο μηπως πρεπει να το σκεφτουμε για αλλαγη συσκευης. Μεγαλυτερη οθονη και περισσοτερη μνημη

 

Εξαντληθηκε φιλε, δεν υπαρχουν αλλα κομματια στον κοτσο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω κι εγώ, πως είναι καλύτερο του Sola (και όχι μόνο).

 

Έχει διαβάσει κανείς εντυπώσεις από την 4.1.2 στο S Advance; Πώς τρέχει;

 

Ελευθερώνεται μεν περισσότερη μνήμη, αλλά μήπως είναι πιο βαριά η Jelly Bean για τη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Λογικά λόγο project butter και περισσότερης μνήμης ελεύθερης θα πάει πιο καλά απ ότι με ics τι στο καλό!

 

http://www.engadget.com/2012/06/27/project-butter-improves-android-4-1s-speed/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια video στο youtube αλλά δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά αν δεν το δούμε με τα μάτια μας.

 

http://www.youtube.com/watch?v=DjaWn77LaKk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με JB το ραμ partition αυξανεται στα 625 mb.Με το που μπουταρει ομως με JB το λειτουργικο τρωει 500+ mb οποτε αναγκαστικα θελει root ωστε να σβηστουν αχρηστες εφαρμογες και να ερθει στα ισα του.

 

Προσωπικα μετανιωσα που το γυρισα σε JB και εχω φαει ασχημο πακετο γιατι δεν εχω καταφερει να το γυρισω στο stock του :)

Αν υπαρχει καποιος που τα εχει καταφερει ας μου γραψει μπας και με σωσει :)

Link to comment
Share on other sites

Το gps του κλειδώνει γρήγορα δορυφόρους;

 

Με 2.3.6 που δοκίμασα, ναι.

 

Οπότε φαντάζομαι πως δύσκολα θ' αλλάξει με την 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με JB το ραμ partition αυξανεται στα 625 mb.Με το που μπουταρει ομως με JB το λειτουργικο τρωει 500+ mb οποτε αναγκαστικα θελει root ωστε να σβηστουν αχρηστες εφαρμογες και να ερθει στα ισα του.

 

Προσωπικα μετανιωσα που το γυρισα σε JB και εχω φαει ασχημο πακετο γιατι δεν εχω καταφερει να το γυρισω στο stock του :)

Αν υπαρχει καποιος που τα εχει καταφερει ας μου γραψει μπας και με σωσει :)

 

Θέλεις να πεις οτι ειναι καλυτερα με την gingerbread 2.3.6:confused:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...