Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα SMS:

 

Εχθές το βράδυ είχα κλείσει το κινητό (λειτουργία πτήσης), και όταν το άνοιξα μου ήρθαν κάποια SMS.

 

Με ενδιέφερε πολύ να δω την ώρα αποστολής, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα, γιατί τόσο μπροστά στο μπαλονάκι με το μήνυμα, όσο και όταν πατάω παρατεταμένα επάνω του και επιλέγω "προβολή στοιχείων μηνύματος", μου γράφει την ώρα που άνοιξα το τηλέφωνό μου και το έλαβα, και όχι την ώρα αποστολής του SMS.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω την ώρα αποστολής του SMS ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα SMS:

 

Εχθές το βράδυ είχα κλείσει το κινητό (λειτουργία πτήσης), και όταν το άνοιξα μου ήρθαν κάποια SMS.

 

Με ενδιέφερε πολύ να δω την ώρα αποστολής, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα, γιατί τόσο μπροστά στο μπαλονάκι με το μήνυμα, όσο και όταν πατάω παρατεταμένα επάνω του και επιλέγω "προβολή στοιχείων μηνύματος", μου γράφει την ώρα που άνοιξα το τηλέφωνό μου και το έλαβα, και όχι την ώρα αποστολής του SMS.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω την ώρα αποστολής του SMS ???

 

Την γραφει φιλε μου την ωρα οταν πατησεις να μπεις στα μυνηματα,και μετα οταν πατησεις να διαβασεις το μυνημα ,δεξια κατω ,εξω απο το κιτρινο φοντο του μηνυματος ,εκει που ειναι το μαυρο χρωμα εχει την ώρα.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Την γραφει φιλε μου την ωρα οταν πατησεις να μπεις στα μυνηματα ,δεξια κατω ,εξω απο το κιτρινο φοντο του μηνυματος ,εκει που ειναι το μαυρο χρωμα εχει την ώρα.

 

όχι, κι εκεί γράφει την ώρα που το έλαβες, όχι την ώρα που εστάλη από τον αποστολέα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα SMS:

 

Εχθές το βράδυ είχα κλείσει το κινητό (λειτουργία πτήσης), και όταν το άνοιξα μου ήρθαν κάποια SMS.

 

Με ενδιέφερε πολύ να δω την ώρα αποστολής, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα, γιατί τόσο μπροστά στο μπαλονάκι με το μήνυμα, όσο και όταν πατάω παρατεταμένα επάνω του και επιλέγω "προβολή στοιχείων μηνύματος", μου γράφει την ώρα που άνοιξα το τηλέφωνό μου και το έλαβα, και όχι την ώρα αποστολής του SMS.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω την ώρα αποστολής του SMS ???

 

To είχα δει σέ ένα video review αυτο και το γνώριζα απο εκει,αλλα καλά έκανες και το ανέφερες,γιατι ισως καποιος φιλος να μην το γνώριζε.

 

όχι, κι εκεί γράφει την ώρα που το έλαβες, όχι την ώρα που εστάλη από τον αποστολέα....

 

:( εχεις δικιο sorry ,μπερδεύτηκα.Αλλα γινεται να βλεπουμε την ωρα αποστολης ? συνηθως την ωρα που το λαμβανουμε δεν μας δειχνουν ολα τα κινητα ?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όλα τα κινητά δείχνουν την ώρα αποστολής από τη χρονοσήμανση που παίρνει το SMS από το κέντρο μηνυμάτων. Οπότε αυτό είναι bug του λογισμικού. Δεν ξέρω αν στην JB το έχουν διορθώσει??
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις μια επανεκινηση του τηλεφωνου

Ναι αλλά τίποτα :cry: Δοκίμασα και αυτο που αναφέρθηκε στα προηγουμενα σχόλια αλλά και πάλι τίποτα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Όταν είμαι στις επαφές αλλά και στο αρχείο καταγραφής κλήσεων, και θέλω να πάρω τηλέφωνο μια επαφή. Αντί να πατήσω πάνω της, να μπω στο προφίλ της επαφής και να πατήσω το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, σέρνω το δάχτυλό μου προς τα δεξιά και κάνει κλήση. Αντίστοιχα σέρνοντας το δάχτυλο προς τα αριστερά με πηγαίνει στα μηνύματα με παραλήπτη την συγγεκριμένη επαφή. Nice. (Για 2.3.6 πάντα, για 4.1.2 δεν ξέρω αν το κάνει).

 

Ωραίος, δεν το ξερα αυτό. Και στην 4.1.2 γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που ερχεται μαζι με την συσκευη, αργει πολυ να φορτισει πληρως το κινητο. Εχετε δοκιμασει με αλλο φορτιστη που να εχει μεγαλυτερη ισχυ; Επιβαρυνει κατι τετοιο την διαρκεια ζωης της μπαταριας;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Όταν είμαι στις επαφές αλλά και στο αρχείο καταγραφής κλήσεων, και θέλω να πάρω τηλέφωνο μια επαφή. Αντί να πατήσω πάνω της, να μπω στο προφίλ της επαφής και να πατήσω το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, σέρνω το δάχτυλό μου προς τα δεξιά και κάνει κλήση. Αντίστοιχα σέρνοντας το δάχτυλο προς τα αριστερά με πηγαίνει στα μηνύματα με παραλήπτη την συγγεκριμένη επαφή. Nice. (Για 2.3.6 πάντα, για 4.1.2 δεν ξέρω αν το κάνει).

 

Μπράβο, ούτε εγώ το ήξερα, πολύ βολικό, thanks..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραλεβα αυτη (2.35€)

http://www.ebay.co.uk/itm/400451274503?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Και ειναι αριστη

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα χθες το κινητό να φορτίσει κλειστό και σήμερα το πρωί που το άνοιξα είχε μπαταρία 87%. :wacko: Νομίζω έχει αναφερθεί και σε άλλα σχόλια αυτο. Πρόβλημα λογισμικού είναι; Γιατί μετά απο 3 φορτίσεις δεν είναι λογικά να τα παίξει η μπαταρία. Με το JB λύνεται το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Όταν είμαι στις επαφές αλλά και στο αρχείο καταγραφής κλήσεων, και θέλω να πάρω τηλέφωνο μια επαφή. Αντί να πατήσω πάνω της, να μπω στο προφίλ της επαφής και να πατήσω το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, σέρνω το δάχτυλό μου προς τα δεξιά και κάνει κλήση. Αντίστοιχα σέρνοντας το δάχτυλο προς τα αριστερά με πηγαίνει στα μηνύματα με παραλήπτη την συγγεκριμένη επαφή. Nice. (Για 2.3.6 πάντα, για 4.1.2 δεν ξέρω αν το κάνει).

 

 

 

Ωραίος, δεν το ξερα αυτό. Και στην 4.1.2 γίνεται.

 

 

 

Μπράβο, ούτε εγώ το ήξερα, πολύ βολικό, thanks..

 

Πατεντα της samsung σε ολες τις stock rom....

Υπηρχε και παλαιοτερα....(android 2.1....2.2... και σε ολες τις 2.3.x)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να κανω ενα hard reset γιατι το κινητο κολλαει παααααρα πολυ...το μονο που θελω να ρωτησω ειναι τι πρεπει να κανω για να μην κατεβασει ολες τις εφαρμογες μου αυτοματα μετα το hard reset γιατι την προηγουμενη φορα που το ειχα κανει αρχισε και μου τις κατεβασε αυτοματα ολες
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να κανω ενα hard reset γιατι το κινητο κολλαει παααααρα πολυ...το μονο που θελω να ρωτησω ειναι τι πρεπει να κανω για να μην κατεβασει ολες τις εφαρμογες μου αυτοματα μετα το hard reset γιατι την προηγουμενη φορα που το ειχα κανει αρχισε και μου τις κατεβασε αυτοματα ολες

 

Νομίζω αυτό το επιλέγεις αφου ανοιξει μετά το factory reset. Κάπου αφου συνδέσεις το gmail σου, λέει κάτι σχετικό και έχει κουτάκι με τικ. Το βγάζεις και πατάς επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!!

θελω να παρω το συγκρκριμενο κινητο στην κοπελα μου και θα ηθελα να μου πει καποιος τη διαδικασια για να το κανω ρουτ και αν υπαρχει καποια καστομ ρομ σταθερη γιατι νομιζω πως μονο με αυτον τον τροπο θα ειναι ενα γρηγορο λειτουργικο τηλεφωνο.

εχω το ΝΟΤΕ 1 και εχω δει απιστευτα κολληματα και παγωματα και 100000 εφαρμογες που δε χρησιμοποιω να τρεχουν απο πισω.

οποτε θεωρω πως πριν γινει οτιδηποτε θα πρεπει να φυγει ολη η σαβουρα της σαμμυ και μετα να δουλεψει.

η τιμη απο σκρουτζομαγαζο που βρηκα ειναι στα 179.ειναι η καλυτερη που παιζει???

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

χτες πέρασα στο κινητο μία 4.1.2 με χαρακτηριστικά _I9070XXLPY_I9070SERLPY_660490_REV00

 

σήμερα που συνδέθηκα στο kies μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση επίσης 4.1.2 με χαρακτηριστικά I9070XXLQ4...

 

ξέρετε τι εκδόσεις είναι αυτές;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!!

θελω να παρω το συγκρκριμενο κινητο στην κοπελα μου και θα ηθελα να μου πει καποιος τη διαδικασια για να το κανω ρουτ και αν υπαρχει καποια καστομ ρομ σταθερη γιατι νομιζω πως μονο με αυτον τον τροπο θα ειναι ενα γρηγορο λειτουργικο τηλεφωνο.

εχω το ΝΟΤΕ 1 και εχω δει απιστευτα κολληματα και παγωματα και 100000 εφαρμογες που δε χρησιμοποιω να τρεχουν απο πισω.

οποτε θεωρω πως πριν γινει οτιδηποτε θα πρεπει να φυγει ολη η σαβουρα της σαμμυ και μετα να δουλεψει.

η τιμη απο σκρουτζομαγαζο που βρηκα ειναι στα 179.ειναι η καλυτερη που παιζει???

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

 

το κινητο και χωρις root δεν κολλαει σχεδον καθολου . με 5-10 βασικες εφαρμογες πανω και τρεχει μια χαρα. να φανταστω πως η κοπελα σου δεν το θελει για τρελες χρησεις . παντως αξιζει για τα λεφτα του οπως κ να χει .

 

το θεμα root.. ητελευταια εκδοση που εχει βγει gingerbreard δεν rootarete πρεπει να το πας μια πισω .

τσεκαρε εδω . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1660419

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η κοπελα μου δεν εχει και πολυ ιδεα απο τεχνολογια απλα ελεγα πριν της το δωσω να το κανω λιγο πιο γρηγορο να μην ειναι ολη την ωρα με το κουμπι που καθαριζει τη μηνμη.υπαρχει καποια καστομ ρομ?επειδη ο developer λεει πως ειναι σχετικα αρχαριος το εχει δοκιμασει αλλος το εγχειρημα απο αυτον?με ρουτ καιβκαστομ στο δικο μου κινητο ειδα τρελλες διαφορες γιαυτο επιμενω.το advance μου φαινεται πολυ καλο value for money.δεν ξερω ποσο εκανε οταν βγηκε αλλα νομιζω πωςσε αυτην την τιμη ειναι ευκαιρια! Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

καλημερα η κοπελα μου δεν εχει και πολυ ιδεα απο τεχνολογια απλα ελεγα πριν της το δωσω να το κανω λιγο πιο γρηγορο να μην ειναι ολη την ωρα με το κουμπι που καθαριζει τη μηνμη.υπαρχει καποια καστομ ρομ?επειδη ο developer λεει πως ειναι σχετικα αρχαριος το εχει δοκιμασει αλλος το εγχειρημα απο αυτον?με ρουτ καιβκαστομ στο δικο μου κινητο ειδα τρελλες διαφορες γιαυτο επιμενω.το advance μου φαινεται πολυ καλο value for money.δεν ξερω ποσο εκανε οταν βγηκε αλλα νομιζω πωςσε αυτην την τιμη ειναι ευκαιρια!

 

Καλημερα και καλη βδομάδα

Αστο οπως ειναι απο την μανα του το κινητο,δεν κολλαει πουθενα σε νορμαλ χρηση,ουτε χρειαζεται να καθαριζει καθολου την μνημη.

Μια χαρα value for money ειναι το καλυτερο,στα public το φθινοπωρο του 2013 ειχε 249 ευρω,τα Χριστουγεννα επεσε στα 199 και τωρα μεσω ιντερνετ απο τα public στά 179 ευρω.

Φυσικα το ειχαν (ισως και να το εχουν ακομα )και τα public στο Περιστερι λογο εγκαινιων στις 2 Απριλη μεχρι και την περασμενη βδομαδα που περασα το ειχαν ακομα,στα 169 ευρω.

 

Χθες το παράγγειλα και εγώ, από Public, με την online πασχαλινή τιμή στα 179€. :D

 

Καλώς να το δεχτείς,και καλορίζικο.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...