Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κρατας το δαχτυλο σου παρατεταμενα πατημενο στο τηλεφωνο και το σερνεις αριστερα... η οπου θες να το βαλεις γενικοτερα

 

Ήταν το πρώτο που προσπάθησα αλλά δε γίνετε...

 

Tελικά το βρήκα!!! Είμαι τραγικός ώρες ώρες μην βαράτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by KoMp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήταν το πρώτο που προσπάθησα αλλά δε γίνετε...

 

Tελικά το βρήκα!!! Είμαι τραγικός ώρες ώρες μην βαράτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τι εκανες τελικα? :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Μου ειπε φιλος που ασχολειται οτι εγω που εχω περασει τη ρωσικη 4.1.2 θα λαμβανω τις ρωσικες ενημερωσεις μεσω ΟΤΑ και μεσω KIES οποτε δεν υπαρχει λογος να περασω την ελληνικη οταν ερθει. Ασε που οι ρωσικες ενημερωσεις θα ερχονται πιο γρηγορα απο οτι οι ελληνικες. Γνωριζει καποιος να το επιβεβαιωσει;

Το Kies έβγαλε ήδη update για το τηλέφωνό μου (με τη ρώσικη 4.1) και μέσω ΟΤΑ φαίνεται πως υπάρχει το update (βγάζει πως είμαι σε σειρά προτεραιότητας και όχι πως δεν υπάρχουν ενημερώσεις) οπότε φαίνεται πως αυτό που λες ισχύει. Προσπάθησα να κάνω το update μέσω Kies και κόλλαγε στο κατέβασμα των αρχείων (υπερφόρτωση λόγω αυξημένης ζήτησης;;; ). Το ίδιο πρόβλημα ανέφεραν και άλλοι στο xda, οπότε περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Αν εμφανιστεί ένα update για τη συσκευή μου, μπορώ να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου - μέσω Kies - και να το κάνω install όποτε θελήσω; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι δεν εχουν βαλει προστατευτικό οθόνης εχουν παρατηρηση καμια μιρκο γρατζουνια στην οθονη?..κανει τπτ το gorilla glass..
Link to comment
Share on other sites

Δεν του εχω βαλει ουτε για μια στιγμη προστατευτικο οθονης...και ειμαι πολυ κατα στα προστατευτικα οθονης γιατι κατα τι γνωμη μου υποβαθμιζουν την αισθηση της οθονης...εξαλλου για αυτο δημιουργηθικαν οι οθονες..τοσα χρονια δηλαδη που δεν ειχαμε προστατευτικες οθονες τι εγινε? Η χρηματοθηρεια σε ολο της το μεγαλειο....

 

Πιστευω ειναι για ιδιαιτερες περιπτωσεις το προστατευτικο καλυμμα...

 

Anyway,η οθονη δεν εχει ουτε μια γρατζουνια και δεν μπορω να πω οτι το προσεχω ιδιαιτερα......

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και εμενα η αναβαθμιση στο Kies...την εγκατεστησα αλλα απο κει και περα δν μου συνδεεται το κινητο στον υπολογιστη μεσω usb...μου λεει οτι λειπει το αναγνωριστικο υλικου...καμμια ιδεα?(εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις)

 

Ακυρο το silver alert!!ο υπολογιστης μου εφταιγε τελικα.. :p

Edited by kostaskw
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη το εξής τρελό ακριβώς πριν από λίγο: Πήγα να τραβήξω τη notification bar, αλλά επειδή έκανα λάθος κίνηση, αντί γι' αυτή η φωτεινότητα πήγε στο μέγιστο!! :blink: Μετά και για να διαπιστώσω τι έγινε, έσυρα το δάχτυλό μου πάνω στη μπάρα με τις ενδείξεις ( εκεί που ξεκινάει η οθόνη ) και είδα ότι μπορώ να αλλάξω την ένταση της φωτεινότητας ( αριστερά η χαμηλή φωτεινότητα και όσο πιο δεξιά πηγαίνουμε, τόσο πιο πολύ αυξάνεται η έντασή της )!! Το κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό ή μόνο η δική μου συσκευή έχει αυτό το "feature";!;!;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη το εξής τρελό ακριβώς πριν από λίγο: Πήγα να τραβήξω τη notification bar, αλλά επειδή έκανα λάθος κίνηση, αντί γι' αυτή η φωτεινότητα πήγε στο μέγιστο!! :blink: Μετά και για να διαπιστώσω τι έγινε, έσυρα το δάχτυλό μου πάνω στη μπάρα με τις ενδείξεις ( εκεί που ξεκινάει η οθόνη ) και είδα ότι μπορώ να αλλάξω την ένταση της φωτεινότητας ( αριστερά η χαμηλή φωτεινότητα και όσο πιο δεξιά πηγαίνουμε, τόσο πιο πολύ αυξάνεται η έντασή της )!! Το κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό ή μόνο η δική μου συσκευή έχει αυτό το "feature";!;!;

 

Καλημερα στην δικη μου και σε μια ακομη το κανει, αρα δεν εισαι μονο εσυ ο " τυχερος ".:)

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη το εξής τρελό ακριβώς πριν από λίγο: Πήγα να τραβήξω τη notification bar, αλλά επειδή έκανα λάθος κίνηση, αντί γι' αυτή η φωτεινότητα πήγε στο μέγιστο!! :blink: Μετά και για να διαπιστώσω τι έγινε, έσυρα το δάχτυλό μου πάνω στη μπάρα με τις ενδείξεις ( εκεί που ξεκινάει η οθόνη ) και είδα ότι μπορώ να αλλάξω την ένταση της φωτεινότητας ( αριστερά η χαμηλή φωτεινότητα και όσο πιο δεξιά πηγαίνουμε, τόσο πιο πολύ αυξάνεται η έντασή της )!! Το κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό ή μόνο η δική μου συσκευή έχει αυτό το "feature";!;!;

Και στο δικό μου το κάνει.

 

sorry..........

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την JB εδώ και μία εβδομάδα και ήμουν έτοιμος να κάνω downgrade σε GB το κινητό γιατί σερνότανε και μερικές φορές κόλαγε όταν έπαιζα κάποιο βίντεο από τον internet browser, παρόλο που μετά την αναβάθμιση σε JB είχα κάνει factory reset και format την μνήμη. Διάβασα στο forum ότι βγήκε νέα αναβάθμιση της ρώσικης JB και την έκανα μέσω Kies από τον υπολογιστή μου. Μέχρι στιγμής παρατηρώ ότι το κινητό πετάει, η απόκρισή του είναι πολύ γρήγορη και δεν έχει καμία σχέση με αυτή που είχε με την αρχική JB. Θα του κάνω ένα burn test και αν βρω κάτι στραβό θα σας το επισημάνω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την JB εδώ και μία εβδομάδα και ήμουν έτοιμος να κάνω downgrade σε GB το κινητό γιατί σερνότανε και μερικές φορές κόλαγε όταν έπαιζα κάποιο βίντεο από τον internet browser, παρόλο που μετά την αναβάθμιση σε JB είχα κάνει factory reset και format την μνήμη. Διάβασα στο forum ότι βγήκε νέα αναβάθμιση της ρώσικης JB και την έκανα μέσω Kies από τον υπολογιστή μου. Μέχρι στιγμής παρατηρώ ότι το κινητό πετάει, η απόκρισή του είναι πολύ γρήγορη και δεν έχει καμία σχέση με αυτή που είχε με την αρχική JB. Θα του κάνω ένα burn test και αν βρω κάτι στραβό θα σας το επισημάνω.

 

Ωραιος. Εγω σημερα το εκανα root και πεταει. Την αναβαθμιση στην εβγαλε μονο στο kies ή και OTA?

Link to comment
Share on other sites

εμενα με φορματ και τη νεα αναβαθμιση και ακομα σερνετε οποτε βαλω βιντεο! κολαει το συμπαν :wacko:
Link to comment
Share on other sites

εμενα με φορματ και τη νεα αναβαθμιση και ακομα σερνετε οποτε βαλω βιντεο! κολαει το συμπαν :wacko:

 

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω..το συνειδητοποιησα πολυ μετα αφου εβαλα το 4.1.2 και το προχθεσινο update..το εψαξα και σε αλλα forum και κατέληξα στο εξης : εχοντας ανοιχτη την επιλογη "αυτοματη περιστροφη οθονης" και απο το "επιλογες προγραμματιστη" το "εξαν. αποδοση gpu" , οποια βιντεο και να ανοιγα τα επαιζε κανονικα(ακομα και απο youtube που ειχα το ιδιο προβλημα)..δοκιμασε το και πες μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην δικη μου και σε μια ακομη το κανει, αρα δεν εισαι μονο εσυ ο " τυχερος ".:)

 

Ευτυχώς! :) Γιατί νόμιζα ότι είχε θέμα η συσκευή μου και θα έπρεπε να τρέχω για service...

 

Και στο δικό μου το κάνει.

 

sorry..........

 

..........

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω..το συνειδητοποιησα πολυ μετα αφου εβαλα το 4.1.2 και το προχθεσινο update..το εψαξα και σε αλλα forum και κατέληξα στο εξης : εχοντας ανοιχτη την επιλογη "αυτοματη περιστροφη οθονης" και απο το "επιλογες προγραμματιστη" το "εξαν. αποδοση gpu" , οποια βιντεο και να ανοιγα τα επαιζε κανονικα(ακομα και απο youtube που ειχα το ιδιο προβλημα)..δοκιμασε το και πες μου..

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα ετσι το ειχα και εγω... μαλλον τα ιδια φορουμ διαβασαμε :p παρατηρησα πως συμβαινει πιο συχνα με 720 και πανω αναλυσεις.... εκτος και αν ειναι μεγαλο το βιντεο σε διαρκεια.. και τοτε μου το παθαινει. Για εγγραφη βιντεο χωρις "πηδηματα" και κολληματα ουτε λογος φυσικα. Γενικα οτι βαλω σε βιντεο το 80% των περιπτωσεων κολανε ολα και αυτο συνεχιζει και "παιζει" και το θεωρω ψιλο-τραγικο για διπυρηνο οταν το desire μου ποτε δε κολαγε στα βιντεο με οσες custom rom και αν πειραματίστηκα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα ετσι το ειχα και εγω... μαλλον τα ιδια φορουμ διαβασαμε :p παρατηρησα πως συμβαινει πιο συχνα με 720 και πανω αναλυσεις.... εκτος και αν ειναι μεγαλο το βιντεο σε διαρκεια.. και τοτε μου το παθαινει. Για εγγραφη βιντεο χωρις "πηδηματα" και κολληματα ουτε λογος φυσικα. Γενικα οτι βαλω σε βιντεο το 80% των περιπτωσεων κολανε ολα και αυτο συνεχιζει και "παιζει" και το θεωρω ψιλο-τραγικο για διπυρηνο οταν το desire μου ποτε δε κολαγε στα βιντεο με οσες custom rom και αν πειραματίστηκα

 

Εγω παλι δεν εχω κανενα προβλημα μετα κ την δευτερη επισημη αναβαθμιση. Μια ερωτηση. Ξερει κανεις προγραμμα συμβατο που να ανεβαζει τη συχνοτητα πανω απο 1ghz? Δοκιμασα κανα δυο απο το market αλλα δεν με αφηνει να το παω παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που οι εταιρείες δίνουν μια αναβάθμιση σε μία μόνο χώρα αρχικά και αργότερα στις υπόλοιπες μαζικά είναι ακριβώς για να διορθωθούν τυχόν προβλήματα που θα προκύψουν και θα αναφερθούν.
Link to comment
Share on other sites

εχω το s advance πανω απο 2 μηνες κ καποιες φορες, κανει κατι σαν επανεκιννηση και ξεκινανε να τρεχουνε οι εφαρμογες που τρεχουν οταν το ανοιγω. γνωριζει κατι καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που οι εταιρείες δίνουν μια αναβάθμιση σε μία μόνο χώρα αρχικά και αργότερα στις υπόλοιπες μαζικά είναι ακριβώς για να διορθωθούν τυχόν προβλήματα που θα προκύψουν και θα αναφερθούν.

 

Οπότε, οταν θα ερθει στην Ελλαδα η JB, θα ειναι πανετοιμη ,χωρις πολλα πολλα προβληματα.:shifty:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...