Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας το γράψω ακόμα μια φορά: Για το update σε Jelly Bean, θα χρειαστεί να κάνουμε και ένα μικρότερο update που είχε εμφανιστεί για τη συσκευή ή μπορουνε να το παραλείψουμε;

 

Επίσης, με την Jelly Bean, η ελεύθερη ram θα είναι περισσότερη;

 

@haki, επειδή έρχομαι ακόμα λειτουργικά με τελείως άλλη φιλοσοφία, θα μπορούσες να μου πεις πώς εμφανίζουμε το IMEI;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσεκαρα αυτην εδω την μπαταρια : http://viewitem.eim.ebay.gr/3500mAh-Extended-Battery--Black-Door-Cover-for-SamSung-Galaxy-S-Advance-i9070/290821688281/item

μιας και η μπαταρια μου κραταει μια μερα αν ασχολουμαι συνεχεια με το κινητο. Κανει δουλεια λετε η θα την παρω τζαμπα? την ψιλοφοβαμαι γτ ειναι κινεζια.

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ξαναγραψει η ελευθερη ραμ με jelly Bean ειναι 625mb. Οσο αφορα την αναβαθμιση δεν ειναι αναγκη να κανεις την προηγουμενη αναβαθμιση που αναφερεις. Η προηγουμενη αναβαθμιση αναφερεται στην 2.3.6 και οχι στην 4.1.2

 

προς mr_47 το προηγουμενο post

 

Εδω φαινονται και τα νεα features της 4.1.2

 

http://bestandroidstuffs.com/install-official-xxlpy-android-4-1-2-firmware-for-galaxy-advance-s-gt-i9070.html

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το παραγγείλατε απο public, είχατε κάπoιο πρόβλημα με την παράδοση; Μείνατε ευχαριστημένοι;

 

To παραγγειλα την παρασκευη με διαθεσιμοτητα και παραδοση 24-72 ωρες και σημερα τεταρτη μου ηρθε μνμ οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο. Η κοροϊδία σε ολο της το μεγαλείο :mad: Δεν το χουν τα παλικαρια

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω 4.1.2

 

πιο πολυ σαν προχειρο port απο αλλο κινητο ειναι... στο πληκτρολογιο για αρχη τα πληκτρα ειναι πολυ μικρα και εχουν βγαλει τα πιο πολλα εμοτικονς. Ολη η πανω σειρα (ς,ε,ρ,τ,υ,θ,ι,ο,π) εχει παει μια θεση αριστερα.... τελειως αβολο αν εισαι δεξιοχειρας. Μπερδευει αρκετα.

τωρα πια τα κουμπια πισω και μενου κανουν ηχο οποτε τα πατας και μια ανεπαίσθητη δονηση.

Η μπαταρια μου φανηκε να πεφτει απιστευτα γρηγορα... εκλεισε απο μπαταρια σε λιγοτερο απο 7 ωρες και ηταν στο 83% οταν το ανοιξα πρωτη φορα με την 4.1.2

Επισης εφαγε μεγαλο κολλημα 3 φορες μεσα σε 7 ωρες. Και τις 3 ειχε να κανει με βιντεο. Τη μια εβλεπα ενα βιντεο που ειχα τραβηξει με την 2.3.6 την αλλη δοκιμαζα μια εφαρμογη για βιντεο και την αλλη στο youtube. Μιλαμε ομως για κολλημα πoυ κρατησε πανv απο 5λεπτο :blink:

το σκρολινγκ ειναι πιο ομαλο και γρηγορο αλλα γενικα εγινε πιο αργο το τηλεφωνο σε ανοιγμα και κλεισιμο εφαρμογων. Παλια ηταν πιο χοντροκομενα τα εφε αλλα πηγαινε σφαιρα.

Το σημα φαινεται να βελτιώθηκε καπως και το wifi επίσης

Βγαλαν την εφαρμογη επεξεργασιας εικονας της σαμσουνγκ αλλα αφησαν τα google plus και εβαλαν και ενα chaton (ιδιο με το whatsapp αλλα για χρηστες samsung)

Η καμερα εχει πια ενα αθλιο ζουμ και φαινεται να τραβαει πιο γρηγορα φωτογραφιες... επισης το φλας εστρωσε λιγο γιατι παλια τυφλωνε κοσμο :p

Γενικα δε ξερω αν μου αρεσει τελικα η οχι την περιμενα πολυ καλυτερη... Ισως σε μενα να εκατσε ασχημα ομως... γενικα μετα την αλλαγη δεν αλλαξε τιποτα στο τηλεφωνο τα παντα ρυθμισεις σελιδοδεικτες αποθηκευμενα δεδομενα και εφαρμογες μειναν ιδια....

Αν δε βγει κανενα επιπελον μικρο update να διορθωνει μερικα πραγματακια (μπαταρια κυριως και σκαλωματα) και δω οτι συνεχιζουν και μολις περασω την ελληνικη μαλλον γυρναω στην 2.3.6 :p

 

Update -μπαταρια

Και ναι μεσα σε μια ωρα και 10 λεπτα με 2 λεπτα wifi ανοιχτο και 5 sms πηγε απο 98% (ετσι ανοιξε μετα απο πληρη φορτιση) στο 88% :/

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψαχνοντας και εγω σιγα σιγα το κινητο: το θεμα με το ζοομ δν ειναι σοβαρο(θολουρα),καθως οταν τραβηχτει η φωτο φαινεται κανονικοτατα..scrolling πολυ ποιο γρηγορο και χωρις κολληματα..πολυ καλυτερο μενου(εχει κι εφαρμογες και widget).περισσοτερες επιλογες στην μπαρα ειδοποιησεων(+ δεδομενα κινητου),αλλαγη διαχειρησης εργασιων(περιπλοκη στην αρχη, αλλα με την χρηση εξοικειωνεσαι)..Τωρα για την μπαταρια..την βλεπω βελτιωμενη..φορτιση στις 22:00, εβγαλα το φορτιστη στις 00:00 περιπου και σημερα το πρωι που σηκωθηκα στις 8 ειχα 97%..για μενα ειναι καλυτερη απο πριν..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψαχνοντας και εγω σιγα σιγα το κινητο: το θεμα με το ζοομ δν ειναι σοβαρο(θολουρα),καθως οταν τραβηχτει η φωτο φαινεται κανονικοτατα..scrolling πολυ ποιο γρηγορο και χωρις κολληματα..πολυ καλυτερο μενου(εχει κι εφαρμογες και widget).περισσοτερες επιλογες στην μπαρα ειδοποιησεων(+ δεδομενα κινητου),αλλαγη διαχειρησης εργασιων(περιπλοκη στην αρχη, αλλα με την χρηση εξοικειωνεσαι)..Τωρα για την μπαταρια..την βλεπω βελτιωμενη..φορτιση στις 22:00, εβγαλα το φορτιστη στις 00:00 περιπου και σημερα το πρωι που σηκωθηκα στις 8 ειχα 97%..για μενα ειναι καλυτερη απο πριν..

 

:blink::blink::blink: πεθαινω... εμενα γιατι πεφτει σαν τρελη? υπαρχει περιπτωση να μην εκατσε καλα η νεα εκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω 4.1.2

 

πιο πολυ σαν προχειρο port απο αλλο κινητο ειναι... στο πληκτρολογιο για αρχη τα πληκτρα ειναι πολυ μικρα και εχουν βγαλει τα πιο πολλα εμοτικονς. Ολη η πανω σειρα (ς,ε,ρ,τ,υ,θ,ι,ο,π) εχει παει μια θεση αριστερα.... τελειως αβολο αν εισαι δεξιοχειρας. Μπερδευει αρκετα.

τωρα πια τα κουμπια πισω και μενου κανουν ηχο οποτε τα πατας και μια ανεπαίσθητη δονηση.

Η μπαταρια μου φανηκε να πεφτει απιστευτα γρηγορα... εκλεισε απο μπαταρια σε λιγοτερο απο 7 ωρες και ηταν στο 83% οταν το ανοιξα πρωτη φορα με την 4.1.2

Επισης εφαγε μεγαλο κολλημα 3 φορες μεσα σε 7 ωρες. Και τις 3 ειχε να κανει με βιντεο. Τη μια εβλεπα ενα βιντεο που ειχα τραβηξει με την 2.3.6 την αλλη δοκιμαζα μια εφαρμογη για βιντεο και την αλλη στο youtube. Μιλαμε ομως για κολλημα πoυ κρατησε πανv απο 5λεπτο :blink:

το σκρολινγκ ειναι πιο ομαλο και γρηγορο αλλα γενικα εγινε πιο αργο το τηλεφωνο σε ανοιγμα και κλεισιμο εφαρμογων. Παλια ηταν πιο χοντροκομενα τα εφε αλλα πηγαινε σφαιρα.

Το σημα φαινεται να βελτιώθηκε καπως και το wifi επίσης

Βγαλαν την εφαρμογη επεξεργασιας εικονας της σαμσουνγκ αλλα αφησαν τα google plus και εβαλαν και ενα chaton (ιδιο με το whatsapp αλλα για χρηστες samsung)

Η καμερα εχει πια ενα αθλιο ζουμ και φαινεται να τραβαει πιο γρηγορα φωτογραφιες... επισης το φλας εστρωσε λιγο γιατι παλια τυφλωνε κοσμο :p

Γενικα δε ξερω αν μου αρεσει τελικα η οχι την περιμενα πολυ καλυτερη... Ισως σε μενα να εκατσε ασχημα ομως... γενικα μετα την αλλαγη δεν αλλαξε τιποτα στο τηλεφωνο τα παντα ρυθμισεις σελιδοδεικτες αποθηκευμενα δεδομενα και εφαρμογες μειναν ιδια....

Αν δε βγει κανενα επιπελον μικρο update να διορθωνει μερικα πραγματακια (μπαταρια κυριως και σκαλωματα) και δω οτι συνεχιζουν και μολις περασω την ελληνικη μαλλον γυρναω στην 2.3.6 :p

 

Update -μπαταρια

Και ναι μεσα σε μια ωρα και 10 λεπτα με 2 λεπτα wifi ανοιχτο και 5 sms πηγε απο 98% (ετσι ανοιξε μετα απο πληρη φορτιση) στο 88% :/

 

Κανε ενα format και θα στρωσει το τλεφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αν καποιος θελησει να γυρισει στην 2.3.6 gingerbread , τοτε απο που κατεβαζει το firmware xxlk2 ή πρωτα κατεβαζουμε καποια αλλη εκδοση και μετα γινεται update σε xxlk2

 

Περιμενω απαντησεις Ευχαριστω.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αν καποιος θελησει να γυρισει στην 2.3.6 gingerbread , τοτε απο που κατεβαζει το firmware xxlk2 ή πρωτα κατεβαζουμε καποια αλλη εκδοση και μετα γινεται update σε xxlk2

 

Περιμενω απαντησεις Ευχαριστω.

 

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3

 

εδω βαζεις το μοντελο τη χωρα και σου βγαζει τα διαθεσιμα επισημα! πρεπει πρωτα να κανεις εγγραφη! :)

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα format και θα στρωσει το τλεφωνο σου

 

φορματ απο το οντιν η απο τις ρυθμισεις επαναφορα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3

 

εδω βαζεις το μοντελο τη χωρα και σου βγαζει τα διαθεσιμα επισημα! πρεπει πρωτα να κανεις εγγραφη! :)

 

Ανάθεμά με αν καταλαβα πως λειτουργει. Εγγραφη έκανα όλα οκ , αλλά δεν μπόρεσα να καταφέρω που να βαλω τα στοιχεία του τηλεφώνου και ποια στοιχεία , για να δω για αναβαθμίσεις , αλλά και προηγούμενα firmwares.:mad:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μπορεις ριξε μια ματια στην συσκευασια να δεις ποσα ζευγαρια σφουγκαρακια περιεχει!!

εγω εχω αυτα που ειχαν τα ακουστικα πανω!

δεν θυμαμαι να ειδα να εχει και αλλα μεγεθη δεν πιστευω να εχω χασει κατι...

και επισης αν βαζεις τα ακουστικα στην συσκευη σου βγαζει καποιο εικονιδιο..??

 

Στη συσκευασία έχει μια σακουλίτσα με άλλα έξι πλαστικά, τρία διαφορετικά μεγέθη. Στα ακουστικά πάνω είχε άλλα δύο (ενα για κάθε ακουστικό), Στη σύνδεση του ακουστικού, δε μου βγάζει σύμβολο, μόνο στο ράδιο αν δεν έχει ακουστικά συνδεδεμένα, τα ζητάει για να λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το βρηκα, μπροστα στα ματια μου και δεν το εβλεπα, αλλα 2 αρχεια δεν υπαρχουν πλεον στο mediafire.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμά με αν καταλαβα πως λειτουργει. Εγγραφη έκανα όλα οκ , αλλά δεν μπόρεσα να καταφέρω που να βαλω τα στοιχεία του τηλεφώνου και ποια στοιχεία , για να δω για αναβαθμίσεις , αλλά και προηγούμενα firmwares.:mad:

 

εδω τα βαζεις επιλεγεις smartphone μετα android μετα μοντελο και τελος χωρα

 

 

Ακυρο τωρα ειδα οτι τπο βρηκες...

δοκιμασε μηπως επικοινωνησεις με καποιον σε αυτο το σαιτ και τα ξανανεβασουν :/

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ξαναγραψει η ελευθερη ραμ με jelly Bean ειναι 625mb. Οσο αφορα την αναβαθμιση δεν ειναι αναγκη να κανεις την προηγουμενη αναβαθμιση που αναφερεις. Η προηγουμενη αναβαθμιση αναφερεται στην 2.3.6 και οχι στην 4.1.2

 

προς mr_47 το προηγουμενο post

 

Ευχαριστώ! :) Όσο για τη μπαταρία, αφού είναι "κύριο" update, λογικά θα θέλει 1 με 2 κύκλους και πάλι η μπαταρία για να "στρώσει".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφέρει πριν λίγες μέρες πρόβλημα με την μπαταρία. Εκανα calibrate τη μπαταρία και την πρώτη φορά όντως κράτησε 2 μέρες για πρώτη φορά. Χτες όμως πάλι τα ίδια , μετα απο κανα δυο φορτίσεις. Χτες το βράδυ το αφήσαμε στο 60% μπαταρία και σημερα το πρωί με το ξυπνητήρι μόνο να χτυπά στο ενδιάμεσο, έφτασε το 30%! Το προηγούμενο 40% τοφαγε σε 9 ώρες και το εχει και κοπέλα που δεν πολυασχολείται. Εδω εμένα το galaxy s2 που ολο κατι του κάνω και δεν έχει πρόβλημα.

Τι να κάνω???Να του αλλάξω rom? 2.3.6 έχει. Εφαρμογές έχει λίγες και δεν φαίνεται κάποια απο αυτές ναναι. Να φταίει η μπαταρία?? Απο Public αγορασμένο πριν 20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα....

οταν μπαινουμε στο playstore παντα πρεπει να παταμε την επιλογη συνεχης συνχρονισμος??

μπαινω μεσω wifi και μου λεει απενεργοποιημενα δεδομενα παρασκηνιου και μολις κλικαρω την παραπανω επιλογη ολα οκ!!

γιατι ομως αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μιά άλλη ερώτηση, τι κάνουμε για flash player με τη jelly bean; πάει; το χάνουμε;

Κατέβασε το απο το παρακάτω ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4479197

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που θα βρω την Επίσημη Ελληνική 2.3.6? Για φλασαρισμα με οντιν και τι να ρυθμισω ώστε να γίνει ακριβώς όπως το πήρα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...