Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ερωτηση για κατοχους 2.3 ακομα!

οταν βαζετε ακουστικα σας εμφανιζει καποιο εικονιδιο?

και δευτερο στην συσκευασια ειχε μονο ενα ζευγαρι σφουγγαρακια για τα ακουστικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια αυριο θα παρω το κινητο στα χερια μου.Μπορω να το κανω με την μια αναβαθμιση σε jelly bean ή πρεπει πρωτα να κανω καποια αλλη αναβαθμιση??
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και κάμποσες ώρες την 4.1.2!ισως το μόνο αρνητικό που μπόρεσα να διακρίνω είναι η μειωση εντασης ηχων..απ ολα τα αλλα το κινητο ειναι απλα πολλές κλάσεις ανωτερο απο την προηγούμενη εκδοση..τελείως μα τελειως αλλη συσκευη!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από το μεσημέρι το τηλέφωνο. Ακουστικά - γιατί άσπρα, αφού πήρα το μαύρο? - , καλώδιο usb και φορτιστής οκ. Για φόρτιση στο 100% μου πήρε μιάμιση ώρα, από τις 4 μέχρι και τις 10 το βράδυ, η μπαταρία πήγε στο 50% με κανονική χρήση των μενού και του ίντερνετ, χωρίς ομιλία όμως. Γενικά είναι πολύ εύχρηστο, ανοίγουν όλα νορμάλ, λίγο αργά ανοίγουν οι σελίδες στο ίντερνετ, αλλά αυτό μπορεί να είναι και θέμα σύνδεσης. Κατεβάζω τώρα την αναβάθμιση του λογισμικού από το Κies. Απορίες, προς το παρόν, δεν έχω...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μετα απο 2 μηνες μαζι του...

Με ΕΛΑΧΙΣΤΗ χρηση ιντερνετ και bluetooth μου βγαζει 6-7 μερες η μπαταρια... :X:X:X:X

Επαναλαμβανω με χρηση 90% ως κανονικο κινητο και οχι σαν smartphone....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να κανω downgrade σε ενα gaxaly s advance ? απο 2.3.6.θελω να το παω στο 2.3.5

 

Ναι υπάρχει τρόπος λέγεται Odin, αν ρωτήσεις στο κατάλληλο θέμα θα σου απαντήσουν πλήρως. Αν δεν γνωρίζεις τιποτα και δεν ασχολείσαι ίσως να σου φανει δύσκολη διαδικασία, δεν ειναι όμως. Αλλα όντως γιατι το θες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από το μεσημέρι το τηλέφωνο. Ακουστικά - γιατί άσπρα, αφού πήρα το μαύρο? - , καλώδιο usb και φορτιστής οκ. Για φόρτιση στο 100% μου πήρε μιάμιση ώρα, από τις 4 μέχρι και τις 10 το βράδυ, η μπαταρία πήγε στο 50% με κανονική χρήση των μενού και του ίντερνετ, χωρίς ομιλία όμως. Γενικά είναι πολύ εύχρηστο, ανοίγουν όλα νορμάλ, λίγο αργά ανοίγουν οι σελίδες στο ίντερνετ, αλλά αυτό μπορεί να είναι και θέμα σύνδεσης. Κατεβάζω τώρα την αναβάθμιση του λογισμικού από το Κies. Απορίες, προς το παρόν, δεν έχω...

 

φιλε μου αν μπορεις ριξε μια ματια στην συσκευασια να δεις ποσα ζευγαρια σφουγκαρακια περιεχει!!

εγω εχω αυτα που ειχαν τα ακουστικα πανω!

δεν θυμαμαι να ειδα να εχει και αλλα μεγεθη δεν πιστευω να εχω χασει κατι...

και επισης αν βαζεις τα ακουστικα στην συσκευη σου βγαζει καποιο εικονιδιο..??

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και κάμποσες ώρες την 4.1.2!ισως το μόνο αρνητικό που μπόρεσα να διακρίνω είναι η μειωση εντασης ηχων..απ ολα τα αλλα το κινητο ειναι απλα πολλές κλάσεις ανωτερο απο την προηγούμενη εκδοση..τελείως μα τελειως αλλη συσκευη!!

 

Μείωση της έντασης των ήχων; Αυτό δε μ' αρέσει. Έχεις παρατηρήσει αν η ένταση μέσω των handsfree έχει παραμείνει η ίδια;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούν όσα παιδιά έχουν κάνει την αναβάθμιση ας μας γράψουν για τυχόν προβλήματα αλλά και τις βελτιώσεις που επέφερε η Jelly bean

 

Eχει ελέγξει κάποιος, πληκτρολογώντας *#272*IMEI# αν το Ρωσικό sales code περιλαμβάνεται ενσωματωμένο στη συσκευή;;; Αν στις επιλογές που δίνει υπάρχει το SER, η συσκευή θα είναι πλήρως αναβαθμίσιμη, μετά το χεοροκίνητο φλασάριμα, και μέσω ΟΤΑ και μέσω Kies. Αν το SER δεν περιλαμβάνεται, η συσκευή θα πρέπει να φλασάρεται μόνο χειροκίνητα αν την αναβαθμίσετε τώρα με την Ρωσική 4.1.2.

 

Φίλε haki σε έχασα...:confused:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να πληκτρολογήσεις στο κινητό σου αυτό που έγραψα παραπάνω και να δείς αν υπάρχει η επιλογή SER;;; Οπου "ΙΜΕΙ" βάζουμε το ΙΜΕΙ της συσκευής μας. Μετά θα ξαναεξηγήσω. Είναι αρκετά σοβαρό θέμα που δεν βλέπω να το αναφέρει κανείς! Ολοι μες την τρελή χαρά, βούρ να βάλουμε ρωσική ROM! :wacko: Εάν το SER δεν περιλαμβάνεται στις επιλογές, τότε με το φλασάρισμα της ρωσικής 4.1.2 χάνουμε την δυνατότητα αυτόματων αναβαθμισεων, είτε ΟΤΑ, είτε μέσω Kies!:!:

 

Μόλις το έκανα και στο δικό μου τουλάχιστον ΔΕΝ υπάρχει αυτή η επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, έαν κάποιος περάσει την ρωσική 4.1.2 που έχει sales code SER, η συσκευή δε μας δίνει τη δυνατότητα να της αλλάξουμε και το δικό της sales code σε SER. Οταν, πρώτον, φλασάρουμε μιά εργοστασιακή ROM με CSC της περιοχής για την οποία προορίζεται (η ROM) και, δεύτερον, η συσκευή μας δεν δίνει την δυνατότητα να αλλάξουμε το ενσωματωμένο της CSC στο ίδιο με της ROM που μόλις φλασάραμε, τότε η ασυμβατότητα αυτή μας κάνει να χάσουμε την δυνατότητα οποιασδήποτε αυτόματης αναβάθμισης. Την επόμενη αναβάθμιση που θα βγεί θα πρέπει να μπούμε στον μεγάλο μπελά να την φλσάρουμε πάλι μέσω Odin, το τηλέφωνο θα ξαναγίνει φορμάτ και θα πρέπει να το ξαναστήσουμε από την αρχή. Εγώ ποτέ δε φλασάρω μιά ROM με CSC που δεν περιλαμβάνεται μέσα στις επιλογές της συσκευής!

 

Οπότε θα πρέπει να περιμένουμε μια αναβάθμιση χώρας της οποίας το CSC θα υπάρχει σαν επιλογή στη συσκευή μας-φαντάζομαι κάποιας άλλης Ευρωπαϊκής χώρας αφού, τουλάχιστον στο δικό μου κινητό, το EU είναι η default επιλογή.Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Μην επιχειρήσει κάποιος να αλλάξει τον κωδικό έτσι για πλάκα...για να δεί τι γίνεται!!!:!: Κάνει απ' ευθείας ολικό φορμάτ!!!

 

Τώρα είναι αργά!:cry:

Ευτυχώς έχει λίγες μέρες που το πήρα και δεν πρόλαβα να βάλω πολλές εφαρμογές.

Όταν θα έρθει η επίσημη αναβάθμιση, κατά την εγκατάστασή της θα κάνει φορμάτ τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Μην επιχειρήσει κάποιος να αλλάξει τον κωδικό έτσι για πλάκα...για να δεί τι γίνεται!!!:!: Κάνει απ' ευθείας ολικό φορμάτ!!!

 

Και ακόμα μια ερώτηση...Όταν βγει η αναβάθμιση για κάποια Ευρωπαϊκή χώρα, εγώ που έχω σαν επιλογή το EU θα μπορώ να την περάσω χωρίς να χάσω τις επόμενες αναβαθμίσεις μέσω kies;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, έαν κάποιος περάσει την ρωσική 4.1.2 που έχει sales code SER, η συσκευή δε μας δίνει τη δυνατότητα να της αλλάξουμε και το δικό της sales code σε SER. Οταν, πρώτον, φλασάρουμε μιά εργοστασιακή ROM με CSC της περιοχής για την οποία προορίζεται (η ROM) και, δεύτερον, η συσκευή μας δεν δίνει την δυνατότητα να αλλάξουμε το ενσωματωμένο της CSC στο ίδιο με της ROM που μόλις φλασάραμε, τότε η ασυμβατότητα αυτή μας κάνει να χάσουμε την δυνατότητα οποιασδήποτε αυτόματης αναβάθμισης. Την επόμενη αναβάθμιση που θα βγεί θα πρέπει να μπούμε στον μεγάλο μπελά να την φλσάρουμε πάλι μέσω Odin, το τηλέφωνο θα ξαναγίνει φορμάτ και θα πρέπει να το ξαναστήσουμε από την αρχή. Εγώ ποτέ δε φλασάρω μιά ROM με CSC που δεν περιλαμβάνεται μέσα στις επιλογές της συσκευής!

καλο είναι που το αναφέρεις αλλά η εμπειρία μου με φλασαρίσματα λέει να κάνουμε πάντα ενα factory reset μετα την αλλαγή για να στρώνει. αυτο λενε και στο xda και γενικα εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση για κατοχους 2.3 ακομα!

οταν βαζετε ακουστικα σας εμφανιζει καποιο εικονιδιο?

και δευτερο στην συσκευασια ειχε μονο ενα ζευγαρι σφουγγαρακια για τα ακουστικα?

 

κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

εχει και αλλα σφουγγαρακια για τα ακουστικα,μικροτερα και μεγαλυτερα.οσο για το εικονιδιο,νομιζω οχι,η τουλαχιστον δεν εχει υποπεσει στην αντιληψη μου
Link to comment
Share on other sites

Η τελέυταία έκδοση είναι η 2.3.6 ; Όταν λέτε αναβάθμιση μέσω kies ενοείται το air? Εκεί θα εμφανιστεί κάποια στιγμή μύνημα για αναβάθμιση ?
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, έαν κάποιος περάσει την ρωσική 4.1.2 που έχει sales code SER, η συσκευή δε μας δίνει τη δυνατότητα να της αλλάξουμε και το δικό της sales code σε SER. Οταν, πρώτον, φλασάρουμε μιά εργοστασιακή ROM με CSC της περιοχής για την οποία προορίζεται (η ROM) και, δεύτερον, η συσκευή μας δεν δίνει την δυνατότητα να αλλάξουμε το ενσωματωμένο της CSC στο ίδιο με της ROM που μόλις φλασάραμε, τότε η ασυμβατότητα αυτή μας κάνει να χάσουμε την δυνατότητα οποιασδήποτε αυτόματης αναβάθμισης. Την επόμενη αναβάθμιση που θα βγεί θα πρέπει να μπούμε στον μεγάλο μπελά να την φλσάρουμε πάλι μέσω Odin, το τηλέφωνο θα ξαναγίνει φορμάτ και θα πρέπει να το ξαναστήσουμε από την αρχή. Εγώ ποτέ δε φλασάρω μιά ROM με CSC που δεν περιλαμβάνεται μέσα στις επιλογές της συσκευής!

 

Οποτε εμεις που καναμε την αναβαθμιση τα πιασαμε τα λεφτα μας??

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εμεις που καναμε την αναβαθμιση τα πιασαμε τα λεφτα μας??

 

Ελατε ρε παιδια μην αγχωνεστε.. ..

Πως εκανες την αναβαθμηση σου τωρα???

Με odin??

Ε οταν και αν καποτε χρειαστει θα την κανεις παλι μεσω odin....

Οσο δυσκολο ηταν τωρα ....τοσο δυσκολο θα ειναι και την επομενη φορα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω παρατηρησει μετα την αναβαθμιση ειναι το απιστευτο scrolling που εχει. Και επισης η ταχυτητα του. Συν πολλες καινουργιες λειτουργιες πχ δημιουργια φακελων στην επιφανεια εργασιας, ενσωματωμενο δεικτη σταθμης μπαταριας, ζουμ στη καμερα και ελευθερη ραμ 625mb. Τωρα οταν με το καλο, που δεν το βλεπω συντομα, ερθει και Ελλαδα του ξαναπερναω την ελληνικη.Αν και μεχρι τοτε θα εχω αλλαξει συσκευη :)
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το Jelly Bean σε Galaxy S2 (σε root εκδοση) και εν παση περιπτωση το παιδι ετσι μου ειπε οτι θα ειναι στο περιπου. Αν οντως λοιπον βγει ετσι και στο δικο μας θα δειτε ενα πολυ καλυτερο σκρολαρισμα και γενικα πιο Smooth σε ολα. Ειναι οντως σαν να εχει παρει τα πανω του το κινητο σε ολα. Το νιωθεις πιο γρηγορο γενικα. Εγω προσωπικα θα περιμενω να ερθει επισημα Ελλαδα.Οταν με το καλο ερθει οταν συνδεθει το κινητο με ιντερνετ θα βγαλει καποιο μυνημα να προχωρησει σε αναβαθμιση το Jealy Bean?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...