Jump to content

Αoson M19


Tabletistas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω την, Johny 5 Mod (M19 ICS 1.2 Forocoches Edition v2 (fixed market), εχει καποια διαφορα με την Android 4.0.3 TKF version 1.4, based on Official 1.2 που εχεις εσυ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω την, Johny 5 Mod (M19 ICS 1.2 Forocoches Edition v2 (fixed market), εχει καποια διαφορα με την Android 4.0.3 TKF version 1.4, based on Official 1.2 που εχεις εσυ?

 

εσυ trikale εχεις δοκιμασει την επισημη v1.2??εχει διαφορα με την δικη σου την τροποποιημενη?

 

με την επισημη την v1.2 το μηχανημα παει σφαιρα και δεν νομιζω οτι χρειαζεται ξανα φλασαρισμα

 

κατεβασα και απο εδω http://www.apktops.com/ οτι δεν εχει το μαρκετ και ειμαι μια χαρα!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

εσυ trikale εχεις δοκιμασει την επισημη v1.2??εχει διαφορα με την δικη σου την τροποποιημενη?

 

με την επισημη την v1.2 το μηχανημα παει σφαιρα και δεν νομιζω οτι χρειαζεται ξανα φλασαρισμα

 

κατεβασα και απο εδω http://www.apktops.com/ οτι δεν εχει το μαρκετ και ειμαι μια χαρα!! ;);)

 

Ναι την είχα βάλει στο μηχάνημα αλλά δεν μπορούσα με τίποτα να κάνω root και δεν είχε κάποια κουμπιά κάτω όπως είχα πριν και κατέληξα σε αυτήν που έχω τώρα.

Τώρα από ταχύτητα είναι σχεδόν τα ιδία και δεν έχω και καθόλου προβλήματα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν μπορείτε να παίξετε τα flash games του facebook farmville castleville?

γιατί με το gemei g9 δεν...έχει βέβαια android 4

και όχι 2.3 που έχει αυτό.

και όσοι αναβαθμίσατε σε 4 σας μπαίνει μέσα στα παιχνίδια?

γιατί μου απάντησε κάποιος tasselhof που βγάζει scripts

για το gemei g9 ότι κανένα τάμπλετ δε μπορεί να παίηει τα

παιχνίδια του fb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όποτε πατάω το κουμπί για να κάνω reset , απλά κλείνει η οθόνη του tablet. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει μια μπάρα με το να εκτελεί κάποια λειτουργία – διαδικασία ? Άχρηστο κουμπί ? Τελικά έκανα reset μέσα από τις επιλογές που δίνει στο σύστημα μέσα.

Δοκίμασα το speedtest μέσα σε μια ώρα διαφορά χρήσης εκεί που έπιανα 8 Mbps ξαφνικά και χωρίς καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις έπιασα πάτο στο download ενώ δείχνει ότι πιάνει full σήμα (πράσινο τόξο γεμάτο φουλ). Συγκεκριμένα μου βγάζει κατάσταση:συνδεμένο , ασφάλεια wep , ισχύς σήματος εξαιρετική, ταχύτητα σύδενσης 54 Mbps και δίεύθυνση ip : 192.168.2.2

To έχω συνδέσει στο wifi μέσω wep ..κάπου κάπου διαβάζω για προβλήματα σε κάποια forum με κινητά android.

Ακόμη το έβαλα να μην αποσυνδέται ποτέ για εξοικονόμιση ενέργειας...απογοήτευση. Ελπίζω να βρψ λύση και να μην το στείλω πίσω για αλλαγή (mermobiles )

Κάποιο link με οδηγό και αρχεία να το ρουτάρω μήπως και ξεκολήσει ? ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Φίλε μου το ίδιο πρόβλημα είχε.από merimibiles.com αγορασα.

Απλά το aoson έχουν πρόβλημα με την WEP κωδικοποιηση.πήγαινε στις ρυθμίσεις του router σου και άλλαξε την ασφάλεια σε WPA/WPA 2 και όλα θα δουλεύουν ροολοι.σε μένα πάντως λειτούργησε άψογα.

καλή τύχη.

 

 

 

 

 

QUOTE]

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.σήμερα έβαλα την έκδοση TFK 1.4...!!!λοιπόν είναι πολύ καλύτερη από την επίσημη!το touch έχει καλύτερη απόκριση. Είναι τουλάχιστον 2 φορές πιο γρήγορο από την επισημη!!έχω ένα θέμα όμως, μου βγάζει την κάρτα sd κατεστραμμένη και μου λέει να την κάνω format. Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.σήμερα έβαλα την έκδοση TFK 1.4...!!!λοιπόν είναι πολύ καλύτερη από την επίσημη!το touch έχει καλύτερη απόκριση. Είναι τουλάχιστον 2 φορές πιο γρήγορο από την επισημη!!έχω ένα θέμα όμως, μου βγάζει την κάρτα sd κατεστραμμένη και μου λέει να την κάνω format. Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Την έχω εγώ εδώ και 15 μέρες επάνω στο μηχάνημα και η κάρτα που έχω ποτέ δεν μου έκανε κιχ (32gb 4 class)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ εδώ και 15 μέρες επάνω στο μηχάνημα και η κάρτα που έχω ποτέ δεν μου έκανε κιχ (32gb 4 class)

 

Όχι δεν εννοώ αυτήν την κάρτα,την εσωτερική μνήμη της συσκευής εννοω.

Εντάξει την έκανα format και όλα καλά.δεν την αναγνώριζε..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτήν την κάρτα,την εσωτερική μνήμη της συσκευής εννοω.

Εντάξει την έκανα format και όλα καλά.δεν την αναγνώριζε..

 

 

 

Όχι σε μένα την αναγνωρίζει κανονικά και την εσωτερική μνήμη.

Κάτι άλλο όταν αλλάζουμε rom κάνει φορματ στην εσωτερική μνήμη, μπορούμε να κάνουμε κάτι ώστε να μην γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

βγήκε και aoson m11

http://www.merimobiles.com...p/meri4702.htm

με dual core επεξεργαστή.

 

Bγήκε τον Ιούλιο που μας έρχεται :)

 

"List Price: $409.99

Our Price: $299.99

You save $110.00!

 

Availability:: Usually Ships in 6 to 8 Weeks

Product Code: MERI4702"

Link to comment
Share on other sites

χαχα δε το πρόσεξα! και κάνουν προπαραγγελία από τώρα?

τι παραπάνω θα έχει δηλαδή αυτό το τάμπλετ ?

πόσο πιο γρήγορο θα είναι από τα δικά μας με τον

all winner μονό επεξεργαστή που έχουμε?

 

Bγήκε τον Ιούλιο που μας έρχεται :)

 

"List Price: $409.99

Our Price: $299.99

You save $110.00!

 

Availability:: Usually Ships in 6 to 8 Weeks

Product Code: MERI4702"

Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορο λογικά θα είναι. Σε τι θα μας χρησιμεύσει με βάση τις απαιτήσεις των ήδη υπαρχουσών εφαρμογών δεν ξέρω.

 

Αλλά είμαι περίεργος να δω τι μπαταρία θα έχει το Μ11(στα αλήθεια και όχι τις μούφες που γράφουνε στα κουτιά) και τι θα τρώει ο διπύρηνος του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.σήμερα έβαλα την έκδοση TFK 1.4...!!!λοιπόν είναι πολύ καλύτερη από την επίσημη!το touch έχει καλύτερη απόκριση. Είναι τουλάχιστον 2 φορές πιο γρήγορο από την επισημη!!έχω ένα θέμα όμως, μου βγάζει την κάρτα sd κατεστραμμένη και μου λέει να την κάνω format. Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Που την βρισκουμε? Οδηγιες κλπ για εγκατασταση?

Ευχαριστω....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Που την βρισκουμε? Οδηγιες κλπ για εγκατασταση?

Ευχαριστω....

 

εδω οδηγιες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4024081#post4024081

 

και εδω ειναι η ρομ του TFK

 

download link

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αυτόν τον φορτιστή

http://www.ebay.com/itm/120779687915?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

όποιος θέλει απλά να πληρώσει τα μεταφορικά του ταχυδρομείου.

νόμιζα θα παιρνα το aoson αλλά πήρα άλλο τελικά.

όποιος ενδιαφέρεται pm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ drivers για την σύνδεση του με windows 7;

Θέλω να μπορέσει να αναγνωριστεί από το my phone explorer ( http://www.fjsoft.at/en/ )

Δεν μιλάω για αυτούς που υπάρχουν ήδη δημοσιευμένοι σε προηγούμενο post

και χρησιμοποιούνται για την αλλαγή της rom (TFK 1.4).

 

Ο συγχρονισμός γίνεται εύκολα αν χρησιμοποιηθεί bluetooth dongle.

 

 

Σε απάντηση της ανωτέρω δημοσίευσης μου

(πως κάνεις edit την δημοσίευση σου; )

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση το Μ19 απο 2.3 σε 4 αλλα οταν συνδεω το usb το μονο που με βγαζει ειναι να πατισω ενεργοποιηση σε μεταφορα πολυμεσων αλλιως δεν το εντοπιζει(τωρα που το συνδεω μου το εμφανιζει σαν αγνωστη συσκευη και προσπαθω να εγκαταστησω τουσ drivers αλλα τιποτα..) . Κανω κατι λαθος? :wacko: Edited by oeofotisoeo
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση το Μ19 απο 2.3 σε 4 αλλα οταν συνδεω το usb το μονο που με βγαζει ειναι να πατισω ενεργοποιηση σε μεταφορα πολυμεσων αλλιως δεν το εντοπιζει(τωρα που το συνδεω μου το εμφανιζει σαν αγνωστη συσκευη και προσπαθω να εγκαταστησω τουσ drivers αλλα τιποτα..) . Κανω κατι λαθος? :wacko:

 

Καταρχήν το απενεργοποιείς, εγκαθιστάς στο pc τους drivers, μετά βάζεις το καλώδιο usb στο pc και πριν το συνδέσεις στο Μ19 πατάς το κουμπί του μενού και ταυτόχρονα βάζεις το καλώδιο usb στο Μ19 και κάνει αυτόματα την εγκατάσταση της συσκευής και μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το απενεργοποιείς, εγκαθιστάς στο pc τους drivers, μετά βάζεις το καλώδιο usb στο pc και πριν το συνδέσεις στο Μ19 πατάς το κουμπί του μενού και ταυτόχρονα βάζεις το καλώδιο usb στο Μ19 και κάνει αυτόματα την εγκατάσταση της συσκευής και μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση κανονικά.

 

Με πιον τροπο εγκαθιστω τους drivers πριν συνδεσω την συσκευη και μου βγαλει αγνωστη συσκευη? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...