Jump to content

Αoson M19


Tabletistas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω, η οθόνη το Μ19 πως συγκρίνεται με του IPAD; (όσον αφορά την ποιότητα απεικόνισης, χρώματα, φωτεινότητα)
Link to comment
Share on other sites

Αχ και το έχω παραγγηλει εδώ και 15 μέρες !!!

Και κάτι ακόμα, με το Skype έχει βιντεοκληση το Μ19?

Link to comment
Share on other sites

Αχ και το έχω παραγγηλει εδώ και 15 μέρες !!!

Και κάτι ακόμα, με το Skype έχει βιντεοκληση το Μ19?

 

ναι εχει και με πολυ καλη εικονα...

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei e173 που δίνει η wind δεν αναγνωρίζεται, αντιθέτως το huawei e169 με το τελευταίο unbranded firmware λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Δεν παρουσιάζει τριξίματα, ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα συναρμολόγησης. Όταν είναι πλήρως φορτισμένο η ένδειξη της μπαταρίας είναι 100% και υπάρχει μόνο ένα εγχειρίδιο χρήσης το οποίο είναι στα κινέζικα.

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το παρέλαβα και εγώ πριν δύο μέρες... απλά εκπληκτικό(merimobiles)! Οθόνη (τυχερός ούτε εμένα εξέχει κατά 1 mm αν και τους είχα πει να το ελέγξουνε πριν το στείλουν αλλιώς θα τους το γυρνούσα πίσω,gift, low value item) και ποιότητα κατασκευής απλά φυσάει. Ερωτήματα που έχω είναι αν υποστηρίζει 3G , γιατι το manual στα κινέζικα δεν μπορώ να το καταλάβω. Ρουτάρισμα της συσκευής πως γίνεται να βάλω καμιά καλύτερη έκδοση android με ελληνικά, θα φτιάξει κανείς κανέναν οδηγό ή να με οδηγήσει κάπου σε κάποιο link? Ένα μειωνέκτημα που εντόπισα είναι η σύνδεση του με wifi είναι αργό στις σελίδες ... εκτός και αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση και η θήκη του που βρωμάει πετρέλαιο έντονα ..

 

ευτυχώς που πήρα αυτό και όχι ένα από τα carfour στα ίδια λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το παρέλαβα και εγώ πριν δύο μέρες... απλά εκπληκτικό(merimobiles)! Οθόνη (τυχερός ούτε εμένα εξέχει κατά 1 mm αν και τους είχα πει να το ελέγξουνε πριν το στείλουν αλλιώς θα τους το γυρνούσα πίσω,gift, low value item) και ποιότητα κατασκευής απλά φυσάει. Ερωτήματα που έχω είναι αν υποστηρίζει 3G , γιατι το manual στα κινέζικα δεν μπορώ να το καταλάβω. Ρουτάρισμα της συσκευής πως γίνεται να βάλω καμιά καλύτερη έκδοση android με ελληνικά, θα φτιάξει κανείς κανέναν οδηγό ή να με οδηγήσει κάπου σε κάποιο link? Ένα μειωνέκτημα που εντόπισα είναι η σύνδεση του με wifi είναι αργό στις σελίδες ... εκτός και αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση και η θήκη του που βρωμάει πετρέλαιο έντονα ..

 

ευτυχώς που πήρα αυτό και όχι ένα από τα carfour στα ίδια λεφτά...

 

η μυρουδια θα φυγει με τον καιρο.υποστηριζει στικακια για 3g αλλα ειναι καποια συγκεκριμενα.εγω τι εκανα για να εχω ιντερνετ παντου.εχω ενα κινητο samsung(gti 5500) με android και wifi και εχω κανει tethering,συνδεετε το tablet στο κινητο και ολα καλα.εγω με το ιντερνετ δεν εχω προβλημα παει σφαιρα.δες το ρουτερ σου ..και δεν το εχω ρουταρει αφου δεν χρειαζεται,ειμαι πολυ ευχαριστημενος ετσι οπως ειναι!!το σκεφτομαι ουτε καν την 4.0 να μην βαλω οταν με το καλο βγει..

 

γιατι το δικο σου δεν εχει ελληνικα???

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ελληνικά αλλά σε αρκετές εφαρμογές μου πετάει και κάτι κινέζικα ..όπως στο πληκτρολόγιο αντί για enter ή cancel μου έχει κινέζικα..
Link to comment
Share on other sites

μπες στο μαρκετ και κατεβασε το gokeyboard και επειτα κατεβασε και τα ελληνικα για το συγκεκριμενο πληκτρολογιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, και εγώ το έχω παραλάβει και το δικό μου το Μ19 εδώ και 2 μέρες.

Με το Wi-Fi δεν έχω μείνει και ικανοποιημένος με σύγκριση του ideosx5 που έχω, ύστερη πολύ στο σήμα.

Κάτι άλλο, έχει μια θέση για sim? Τι είναι αυτό? Για 3g βάζεις μια κάρτα sim και έχεις και τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

μπες στο μαρκετ και κατεβασε το gokeyboard και επειτα κατεβασε και τα ελληνικα για το συγκεκριμενο πληκτρολογιο.

 

Ή το Greek Input Method.

 

Κάτι άλλο, έχει μια θέση για sim? Τι είναι αυτό? Για 3g βάζεις μια κάρτα sim και έχεις και τηλέφωνο?

 

Όχι. Αυτό θα γίνεται στο 3G μοντέλο που θεωρητικά βγαίνει μέσα στον Μάρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Με το Wi-Fi δεν έχω μείνει και ικανοποιημένος με σύγκριση του ideosx5 που έχω, ύστερη πολύ στο σήμα.

 

δεν θα συμφωνησω μαζι σου..ακομα και σε αλλο διαμερισμα που πηγα επιανε σημα απο το δικο μου ρουτερ,ασθενες βεβαια αλλα επιανε και καλυτερο απο του κινητου,ενα samsung gti5500,μεσα στο σπιτι ουτε συζητηση καμπανα παντου!!φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα που τα συγκρινο, τα ειδια αποτελεσματα εχω. Σε ανοιγμα βιντεο παντα πρωτο ειναι ideosx5. Δοκιμασα και ενα εξωτερικο GPS αλλα δεν ειδα να μου το εμφανιση στης ρυθμισης. Εχει βαλει καποιος σε ταμπλετα gps?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και ενα εξωτερικο GPS αλλα δεν ειδα να μου το εμφανιση στης ρυθμισης. Εχει βαλει καποιος σε ταμπλετα gps?

 

Ναι, στο Herotab M10V2 αλλά είχε bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια...ενώ πιάνει full σήμα (έτσι δείχνει τουλάχιστον κάτω δεξιά στην επιφάνεια εργασίας) .. όταν πάω να ανοίξω μια σελίδα σέρνεται σε υπερβολικό βαθμό..πληκτρολογώ τη σελίδα και πατάω enter (επειδή ασχολούμαι πρώτη φορά , λέω μήπως κάνω κάτι λάθος ή κάτι μου διαφεύγει) , τη βοήθεια σας για να το επιλύσω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια...ενώ πιάνει full σήμα (έτσι δείχνει τουλάχιστον κάτω δεξιά στην επιφάνεια εργασίας) .. όταν πάω να ανοίξω μια σελίδα σέρνεται σε υπερβολικό βαθμό..πληκτρολογώ τη σελίδα και πατάω enter (επειδή ασχολούμαι πρώτη φορά , λέω μήπως κάνω κάτι λάθος ή κάτι μου διαφεύγει) , τη βοήθεια σας για να το επιλύσω

ευχαριστώ

 

Σε οποιαδήποτε σελίδα ή σε κάποια συγκεκριμένη σελίδα? Μπορεί απλά να σέρνεται η συγκεκριμένη σελίδα ή η σύνδεση σου σε σχέση με την περιοχή που βρίσκεσαι προσωρινά. Αν το PC σου όμως μπαίνει κανονικά και γρήγορα, τότε δεν φταίει η σύνδεση/δίκτυο σου.

 

Εγκατέστησες μήπως εφαρμογές που θα μπορούσαν να επηρρεάζουν την απόδοση και ταχύτητα του tablet? Συμβαίνει πολλές φορές αυτό.

 

Σαν τελευταία λύση, μπορείς να δοκιμάσεις ένα factory reset ώστε να επιβεβαιώσεις αν το πρόβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε σελίδα ή σε κάποια συγκεκριμένη σελίδα? Μπορεί απλά να σέρνεται η συγκεκριμένη σελίδα ή η σύνδεση σου σε σχέση με την περιοχή που βρίσκεσαι προσωρινά. Αν το PC σου όμως μπαίνει κανονικά και γρήγορα, τότε δεν φταίει η σύνδεση/δίκτυο σου.

 

Εγκατέστησες μήπως εφαρμογές που θα μπορούσαν να επηρρεάζουν την απόδοση και ταχύτητα του tablet? Συμβαίνει πολλές φορές αυτό.

 

Σαν τελευταία λύση, μπορείς να δοκιμάσεις ένα factory reset ώστε να επιβεβαιώσεις αν το πρόβλημα παραμένει.

δεν εχω εγκαταστήσει τίποτα ακόμα.. θα κάνω ένα reset ...κολάει σε όλες τις σελίδες ...άντε να δούμε

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζεις ενα speedtest στην ταμπλετα? νομίζω υπάρχει και εφαρμογή στο market. κανε και ένα test και στο pc και σύγκρiνε τα να δείς τι παίζει.

 

Επισης με το wifi analyzer (δωρεαν στο μαρκετ) μπορεις να δεις την ισχυ των διαθεσιμων δικτυων στην ταμπλετα σου.

Edited by Manos7979
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστη αυτοκινητου για το Μ19 που μπορουμε να βρουμε?

 

http://www.aliexpress.com/fm-store/703628/211262758-530650321/Fashionable-thin-MID-Aoson-M19-9-7-inch-RK2918-IPS-Multi-touch-Capacitive-tablet-1024-768.html

 

αυτος εδω εχει,του εστειλα εμαιλ και περιμενω.μολις απαντησει θα σου πω..

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/NEW-Car-Charger-2-0mm-5v-1500-2000mah-7-8-10-inch-Android-Tablet-Superpad-RK2918-/330695014513?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item4cfef57871#ht_3877wt_1189

 

μαλλον αυτος κατα πασα πιθανοτητα κανει 5v 1,5a 2 χιλιοστα βυσματακι..

 

οταν θα βγει το android 4.0 και εχει υποστηριξη για bluetooth τοτε θα εχουμε και gps..

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/NEW-Car-Charger-2-0mm-5v-1500-2000mah-7-8-10-inch-Android-Tablet-Superpad-RK2918-/330695014513?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item4cfef57871#ht_3877wt_1189

 

μαλλον αυτος κατα πασα πιθανοτητα κανει 5v 1,5a 2 χιλιοστα βυσματακι..

 

Ο φορτιστης γραφει 9v στα 2Α. και αυτο που λες εσυ ειναι στα 5V, μαλλων δεν μας κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...