Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλορίζικο σε όσους το έχουν αποκτήσει μια ερωτησούλα... έχω επιδότηση για ανανεωση συμβολαίου απο cosmote και ρώτησα στο πλαίσιο αν την δεχονται και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο κινητο είναι vodafone!!! Τι παιζει που να ρωτησω για αγορα με επιδότηση cosmote?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το πήρα κ εγώ από Κωτσόβολο 259...παιδιά πανέμορφο,πανγρήγορο,το μόνο <<κακό>>ότι το ηχείο του ειναι πιο αδύναμο από του neo v.Τώρα φορτίζει κ στις 4παρά 20 ακριβώς το πρωί βγαίνει απ την φόρτιση κ ξεκινάει το γέμισμα με εφαρμογές...χααχχαχαχα...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να βγει 4 παρα 20. Μόλις φτάσει 100% βγάλτο..

 

μωρέ το ξέρω απλά έχω κόλλημα από παλιά κ το χω ψάξει πολύ το θέμα της πρώτης φόρτισης κ επειδή ποτέ δεν διάβασα κάτι σίγουρο το αφήνω πάντα ένα 8ωράκι για να είμαι ήσυχος με τη συνείδηση μου...:p

 

Πάντως σε λευκό που το πήρα για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχουν ετοιμοπαραδωτα σε όλη την Αθήνα 6 τηλέφωνα...Κ μόνο στον Κωτσόβολο...Public και ΠΛΑΙΣΙΟ ακόμη δν έχουν τπτ σε κανένα χρώμα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλορίζικο σε όσους το έχουν αποκτήσει μια ερωτησούλα... έχω επιδότηση για ανανεωση συμβολαίου απο cosmote και ρώτησα στο πλαίσιο αν την δεχονται και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο κινητο είναι vodafone!!! Τι παιζει που να ρωτησω για αγορα με επιδότηση cosmote?

 

Να τους πεις (στο πλαίσιο) να πάρουν την επιδότηση σου και να την πιστώσουν(δηλαδή σαν να σου χρωστάνε χρήματα στο πλαίσιο), αφού το κάνουν παίρνεις το πιστωτικό και αγοράζεις ότι θέλεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκοπευω να το αγορασω το κινητο....απλα ελεγα να περιμενω να πεσει η τιμη του καμια 30ρια ευρω...τι λετε εσεις????ποτε περιπου υπολογιζετε να γινει αυτοο????
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκοπευω να το αγορασω το κινητο....απλα ελεγα να περιμενω να πεσει η τιμη του καμια 30ρια ευρω...τι λετε εσεις????ποτε περιπου υπολογιζετε να γινει αυτοο????

 

Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει πότε θα γίνει αυτό. Πάντως η Wind που διαθέτει το κινητό στα 259 ευρώ το προσφέρει ήδη σε πολύ χαμηλή τιμή, ιδίως αν το συγκρινείς με τιμές εξωτερικού που το πουλάνε 300 κάτι ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πρέπει να ήρθε σε προσφορά, όπως το Neo V και δε νομίζω να πέσει και άλλο. Μόνο μεταχειρισμένο θα το βρεις 30 ευρώ κάτω..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πρέπει να ήρθε σε προσφορά, όπως το Neo V και δε νομίζω να πέσει και άλλο. Μόνο μεταχειρισμένο θα το βρεις 30 ευρώ κάτω..

 

Συμφωνω εδω. Ουτε εγω νομιζω να πεσει κατω απο 240 ακομα και στα σκρουτζομαγαζα. Οποτε με τα μεταφορικα κτλ βγαίνει πάλι μια η άλλη

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

πολλα highend κινητα εχουν ενσωματωμένη μπαταρια (iPhone, Lumia, RAZR)

αν στρωσεις τη μπαταρια με ευλαβεια τοτε θα χεις καλες αποδοσεις για πολυ καιρο

 

Ισχύει σε μεγαλο βαθμο αυτο που λες. Αλλα απο την εμπειρια μου έχω δει οτι, οτι κι αν κάνεις σε ένα χρόνο το πολυ θα εχει πέσει αισθητα η απόδοση της... οποτε καλυτερα μακρια απο τετοια κινητα. Η αληθεια ειναι οτι με έψηνε πάρα πολυ το συγκεκριμενο και τα αξιζει και με το παραπάνω τα λεφτα του, αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Mobile newbie απλά να σε ενημερώσω ότι η μπαταρία αλλάζεται όποτε θέλεις...οπότε αγόρασε ελεύθερα...:)
Link to comment
Share on other sites

μωρέ το ξέρω απλά έχω κόλλημα από παλιά κ το χω ψάξει πολύ το θέμα της πρώτης φόρτισης κ επειδή ποτέ δεν διάβασα κάτι σίγουρο το αφήνω πάντα ένα 8ωράκι για να είμαι ήσυχος με τη συνείδηση μου...:p

μολις φτασει 100% θα δεις οτι ο φορτιστης θα κρυωσει γιατι το κινητο δεν θα τραβαει αλλο ρευμα η δεν θα τραβαει οσο τραβουσε.

εκτος απο αυτο οι μπαταριες ερχονται ηδη φορτισμενες και απο την πρωτη μερα μπορεις να χρησιμοποιησεις χωρις φορτισμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έβαλα σε λειτουργία για πρώτη φορά είχε γύρω στο 40% η αλήθεια είναι...αλλά......έχω ψυχολογικό θέμα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δεν χρειάζεται να φορτισεις τη συσκευη για τις 12 ώρες πχ που λενε μερικοί πωλητές. Αλλα αυτό ειναι και "επιβλαβες" προς τη μπαταρία. Από το 40% έπρεπε να το αφήσεις να πεσει πρώτα στα 10-20% και μετα να το αφήσεις να κάνει μια ολοκληρωμένη φόρτιση. Αυτο με τις τοοοσες ωρες φόρτισης ισχυε για τις μπαταρίες που ειχαμε 10-15 χρονια πριν.
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

για να μην λεμε οτι να'ναι για το θεμα της μπαταριας! http://www.sonymobile.com/gb/support/faq/xperia-sola/power-and-battery/can-i-buy-a-spare-battery-2/

 

ακριβώς Σπυράκο...Ήταν το επόμενο πράγμα που θα ανέβαζα...Το ίδιο σύστημα <<κλειστής μπαταρίας>>έχει και το xperia s και όπως φαίνεται στο παρακάτω βίντεο την αλλάζεις σε 1 λεπτό...Καλό πριν πούμε κάτι να το έχουμε διασταυρώσει πρώτα για να μην παραπληροφορούμε κ τρομάζουμε κάποιον που ίσως να περιμένει από μας να μάθει κάποια πράγματα...http://www.xperiablog.net/2012/03/12/xperia-s-battery-can-be-changed-if-you-really-need-to/

 

Ρε παιδιά με το root τι θα κάνουμε;;;Δεν αντέχω με όόόόόόόλα αυτά τα άχρηστα πραγματα της sony μέσα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Αν δεν βγει κατι στο xda δεν μπορείς να κάνεις κάτι (εκτός και αν είσαι προγραμματιστης και γνωστης πανω στο Android development ωστε να κάνεις port καποια ηδη υπάρχουσα μεθοδο για το Sole) xaxa..
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

με πεισατε τελικα...το παρειγγειλα απο shop13 χωρις να περιμενω πτωςη τιμης..γνωριζετε κανενα screen protector??επισης παρηγγειλα μια θηκη απο eshop οχι ομως συγκεκριμενα για αυτο το κινητακι...
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες Αγγελε...ειναι άκρως ερωτεύσιμο το κινητό...τι χρώμα το πήρες;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το root τι θα κάνουμε;;;Δεν αντέχω με όόόόόόόλα αυτά τα άχρηστα πραγματα της sony μέσα...

Root υπαρχει αλλα πρεπει να ξεκλειδωσεις το bootloader :cry:, οχι οτι ειναι δυσκολο αλλα αν καποια στιγμη θελει σερβις αντε να βγαλεις ακρη με τους κολλημενους που θα σου λενε οτι εχασες την εγγυηση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1669906

 

Οτι υπαρχει για τα Xperia S/P/U/Sola ειναι εδω μεχρι να ανοιξουν ξεχωριστες ενοτητες για καθε τηλεφωνο. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1518

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

στο neo v που είχα είχα κάνει root χωρίς ξεκλείδωμα bootloader...ας ελπίσουμε να βγει κ για κλειδωμένους γτ δν θα θελα να χάσω εγγύηση απ την πρώτη μέρα...Είναι κ καινούριο μοντέλο κ δν ξέρουμε τι μπορεί να προκύψει στο μέλλον...Οπότε αναγκαστικά θα περιμένω...Άγγελε κ εγώ άσπρο το πήρα που πιστεύω είναι κ το καλύτερο χ΄ρωμα γι αυτό το κινητό.Του πάει πολύ και κάνει φοβερή αντίθεση με το μπροστά μέρος που είναι όλο μαύρο κ με τον κρυφό φωτισμό το βράδυ....:D
Link to comment
Share on other sites

στο neo v που είχα είχα κάνει root χωρίς ξεκλείδωμα bootloader...ας ελπίσουμε να βγει κ για κλειδωμένους γτ δν θα θελα να χάσω εγγύηση απ την πρώτη μέρα...Είναι κ καινούριο μοντέλο κ δν ξέρουμε τι μπορεί να προκύψει στο μέλλον...Οπότε αναγκαστικά θα περιμένω...Άγγελε κ εγώ άσπρο το πήρα που πιστεύω είναι κ το καλύτερο χ΄ρωμα γι αυτό το κινητό.Του πάει πολύ και κάνει φοβερή αντίθεση με το μπροστά μέρος που είναι όλο μαύρο κ με τον κρυφό φωτισμό το βράδυ....:D

Για την ics εχει βγει ευκολος τροπος πιστευω να κανει και για τα δικα μας, ο Ελληνικος οδηγος ειναι ετοιμος απο τον zxr http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333153

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω εδω. Ουτε εγω νομιζω να πεσει κατω απο 240 ακομα και στα σκρουτζομαγαζα. Οποτε με τα μεταφορικα κτλ βγαίνει πάλι μια η άλλη

 

Καλύτερα από Wind να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο σε περίπτωση που στραβώσει κάτι. Γενικά από τα σκρουτζομάγαζα, προσωπικά τουλάχιστον, δεν έχω καλές εμπειρίες :mad:

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς Σπυράκο...Ήταν το επόμενο πράγμα που θα ανέβαζα...Το ίδιο σύστημα <<κλειστής μπαταρίας>>έχει και το xperia s και όπως φαίνεται στο παρακάτω βίντεο την αλλάζεις σε 1 λεπτό...Καλό πριν πούμε κάτι να το έχουμε διασταυρώσει πρώτα για να μην παραπληροφορούμε κ τρομάζουμε κάποιον που ίσως να περιμένει από μας να μάθει κάποια πράγματα...http://www.xperiablog.net/2012/03/12/xperia-s-battery-can-be-changed-if-you-really-need-to/

 

Ρε παιδιά με το root τι θα κάνουμε;;;Δεν αντέχω με όόόόόόόλα αυτά τα άχρηστα πραγματα της sony μέσα...

 

Δεν ειχα σκοπό να τρομαξω κανεναν ουτε να παραπληροφορησω απλα αυτο το θεμα με την μπαταρια με ειχε προβληματισει. Το αντιθετο, πιστευω οτι ετσι διευκρινιστηκε το θεμα. Τελικα οπως λες δεν ειναι και τόσο "κλειστή" η μπαταρια. ;) Μαλλον θα το προτιμισω απο neo v, πιστευω αξιζει τα παραπάνω χρηματα.

 

Αυτο ισχύει με την Sony. Εχω ένα Xperia X8 το οποιο σερνοταν και πλεον πετάει (για τα δικα του πάντα δεδομενα :) ). Νωρις ειναι ακομη.. Υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...