Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω το πηρα χθες και το επεστρεψα σημερα. Απογοητευμενος τελειως απο την ποιοτητα του browsing στο internet.Δοκιμασα ολα τα διαθεσιμα browsers και το scrolling ηταν πολυ εκνευριστικο, oχι τραγικα αργο αλλα καμια σχεση με το διετιας LG Optimus 7 που ειχα μεχρι τωρα και εχει ταχυτατο browsing!Επισης, τι γινεται με το flash? Στα περισσοτερα site που δοκιμασα να παιξω flash videο, κολλαει απιστευτα σε σημειο που δεν γινεται να το απαρακολουθησεις.Τελευταιο παραπονο και παντα συγκρινωντας με το διετιας(επαναλαμβανω) Οπτιμους, ειναι η γενικοτερη πλοηγηση μεσα στο κινητο η οποια ειναι αρκετα καλη αλλα και παλι κανει μικρα κολληματα αρκετα συχνα που θεωρω ανεπιτρεπτα για διπυρινο κινητο.Απ'οτι ειδα ολοι μιλατε με τα καλυτερα λογια για το κινητο γι'αυτο και το πηρα. Παρ'ολα αυτα θα ηθελα να ξερω αν καποιος ειχε αντιστοιχα προβληματα με τη συσκευη. Ευχαριστω..

 

το τηλέφωνο το έχω μιά βδομάδα κ πραγματικά είναι αψεγάδιαστο...τόσο σε θέμα browsing όσο και σε θέμα scrolling μέσα στο menu...Τώρα γτ είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με το δικό σου δν καταλαβαίνω...σίγουρα είναι το sole:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το πηρα χθες και το επεστρεψα σημερα. Απογοητευμενος τελειως απο την ποιοτητα του browsing στο internet.Δοκιμασα ολα τα διαθεσιμα browsers και το scrolling ηταν πολυ εκνευριστικο, oχι τραγικα αργο αλλα καμια σχεση με το διετιας LG Optimus 7 που ειχα μεχρι τωρα και εχει ταχυτατο browsing!Επισης, τι γινεται με το flash? Στα περισσοτερα site που δοκιμασα να παιξω flash videο, κολλαει απιστευτα σε σημειο που δεν γινεται να το απαρακολουθησεις.Τελευταιο παραπονο και παντα συγκρινωντας με το διετιας(επαναλαμβανω) Οπτιμους, ειναι η γενικοτερη πλοηγηση μεσα στο κινητο η οποια ειναι αρκετα καλη αλλα και παλι κανει μικρα κολληματα αρκετα συχνα που θεωρω ανεπιτρεπτα για διπυρινο κινητο.Απ'οτι ειδα ολοι μιλατε με τα καλυτερα λογια για το κινητο γι'αυτο και το πηρα. Παρ'ολα αυτα θα ηθελα να ξερω αν καποιος ειχε αντιστοιχα προβληματα με τη συσκευη. Ευχαριστω..

 

Δωσε μας παραπανω πληροφοριες φιλε,γραψε μας τα sites που σου κολλουσε το κινητο .

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μας παραπανω πληροφοριες φιλε,γραψε μας τα sites που σου κολλουσε το κινητο .

 

Λοιπον, τα βιντεο απο dailymotion ηταν τραγικα.Το youtube ηταν καλο και επισης το webtv της νετ που δοκιμασα επαιζε συμπαθητικα αλλα κολλουσε που και που και ο ηχος ηταν ασυγχρονιστος.Κι αυτα με wifi στα δυο μετρα,φαντασου με 3g πως θα ειναι που χρησιμοποιω συχνα!Απ'οτι φαινεται κανεις αλλος δεν αντιμετωπιζει τετοια προβληματα,μηπως χρειαζεται καποιες ρυθμισεις,καποιο update,δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τα βιντεο απο dailymotion ηταν τραγικα.Το youtube ηταν καλο και επισης το webtv της νετ που δοκιμασα επαιζε συμπαθητικα αλλα κολλουσε που και που και ο ηχος ηταν ασυγχρονιστος.Κι αυτα με wifi στα δυο μετρα,φαντασου με 3g πως θα ειναι που χρησιμοποιω συχνα!Απ'οτι φαινεται κανεις αλλος δεν αντιμετωπιζει τετοια προβληματα,μηπως χρειαζεται καποιες ρυθμισεις,καποιο update,δεν ξερω..

 

Φιλε συγνωμη αλλα μας δουλευεις αγρια !! Ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ που δεν κολλαει σε ολα αυτα που αναφερεις !!!

 

Τωρα εχω φορτωση το http://www.dailmotion.com . Τελεια παει !!!!! Κατι δεν εκανες σωστα φιλε δεν ξερω. Εγω αλλαζω κινητα συνεχεια και αυτο το κινητο ειναι απο τα καλυτερα . Δεν κολλαει πουθενα !! Για τα Games δεν ειμαι σιγουρος διοτι δεν παιζω.

 

 

*** Επισης για το SAR κοιταξτε εδω...

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4408&idPhone2=4437

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Φιλε συγνωμη αλλα μας δουλευεις αγρια !! Ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ που δεν κολλαει σε ολα αυτα που αναφερεις !!!

 

Τωρα εχω φορτωση το http://www.dailmotion.com . Τελεια παει !!!!! Κατι δεν εκανες σωστα φιλε δεν ξερω. Εγω αλλαζω κινητα συνεχεια και αυτο το κινητο ειναι απο τα καλυτερα . Δεν κολλαει πουθενα !! Για τα Games δεν ειμαι σιγουρος διοτι δεν παιζω.

 

 

 

 

 

*** Επισης για το SAR κοιταξτε εδω...

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4408&idPhone2=4437

 

Γιατι να σε δουλευω φιλε μου,τετοια προβληματα ειχα γιαυτο και κοιταω μπας και βοηθησει κανεις.Εσυ δεν ειχες κανενα προβλημα,ολα δουλευουν τελεια?και η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι ανετη?τι browser χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να σε δουλευω φιλε μου,τετοια προβληματα ειχα γιαυτο και κοιταω μπας και βοηθησει κανεις.Εσυ δεν ειχες κανενα προβλημα,ολα δουλευουν τελεια?και η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι ανετη?τι browser χρησιμοποιεις?

 

εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον δικό του λόγω floating touch πιο πολυ κ είναι τέλειος...αλλάκ με dolphin και με opera τρέχει φοβερά τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον δικό του λόγω floating touch πιο πολυ κ είναι τέλειος...αλλάκ με dolphin και με opera τρέχει φοβερά τα πάντα...

 

τι να πω μηπως ηταν προβληματικη η συσκευη.στα settings στη χρηση της ram ποση σου δειχνει γιατι ενω το κινητο εχει 512 μου εδειχνε μονο 300.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω μηπως ηταν προβληματικη η συσκευη.στα settings στη χρηση της ram ποση σου δειχνει γιατι ενω το κινητο εχει 512 μου εδειχνε μονο 300.

 

Tα 170+ χρησιμοποιούνται απ το σύστημα.. Καλά σου δείχνει..

Link to comment
Share on other sites

τι να πω μηπως ηταν προβληματικη η συσκευη.στα settings στη χρηση της ram ποση σου δειχνει γιατι ενω το κινητο εχει 512 μου εδειχνε μονο 300.

 

τόσο πρέπει να δείχνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το πηρα χθες και το επεστρεψα σημερα. Απογοητευμενος τελειως απο την ποιοτητα του browsing στο internet.Δοκιμασα ολα τα διαθεσιμα browsers και το scrolling ηταν πολυ εκνευριστικο, oχι τραγικα αργο αλλα καμια σχεση με το διετιας LG Optimus 7 που ειχα μεχρι τωρα και εχει ταχυτατο browsing!Επισης, τι γινεται με το flash? Στα περισσοτερα site που δοκιμασα να παιξω flash videο, κολλαει απιστευτα σε σημειο που δεν γινεται να το απαρακολουθησεις.Τελευταιο παραπονο και παντα συγκρινωντας με το διετιας(επαναλαμβανω) Οπτιμους, ειναι η γενικοτερη πλοηγηση μεσα στο κινητο η οποια ειναι αρκετα καλη αλλα και παλι κανει μικρα κολληματα αρκετα συχνα που θεωρω ανεπιτρεπτα για διπυρινο κινητο.Απ'οτι ειδα ολοι μιλατε με τα καλυτερα λογια για το κινητο γι'αυτο και το πηρα. Παρ'ολα αυτα θα ηθελα να ξερω αν καποιος ειχε αντιστοιχα προβληματα με τη συσκευη. Ευχαριστω..

1. πρεπει να κατεβασεις τον flash player (για να δεις flash content). το κινητο τον υποστηριζει κανονικα.

2. μαλλον θα σου τυχε ελατωματικο μοντελο δεν εξηγειται, διοτι εμενα εχει λιγοτερο lag στο χειρισμο του και απ'το galaxy s2 οταν αυτο ηταν σε στοκ ρομ.

 

 

Γιατι να σε δουλευω φιλε μου,τετοια προβληματα ειχα γιαυτο και κοιταω μπας και βοηθησει κανεις.Εσυ δεν ειχες κανενα προβλημα,ολα δουλευουν τελεια?και η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι ανετη?τι browser χρησιμοποιεις?

δοκιμασε dolphin browser η opera mini ...αλλα τι νοημα εχει? αφου ειπες το κινητο πως το πηγες πισω την επομενη μερα αν δεν κανω λαθος.... ::γκουχου..γκουχου...::

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

1. πρεπει να κατεβασεις τον flash player (για να δεις flash content). το κινητο τον υποστηριζει κανονικα.

2. μαλλον θα σου τυχε ελατωματικο μοντελο δεν εξηγειται, διοτι εμενα εχει λιγοτερο lag στο χειρισμο του και απ'το galaxy s2 οταν αυτο ηταν σε στοκ ρομ.

 

 

 

δοκιμασε dolphin browser η opera mini ...αλλα τι νοημα εχει? αφου ειπες το κινητο πως το πηγες πισω την επομενη μερα αν δεν κανω λαθος.... ::γκουχου..γκουχου...::

 

τα δοκιμασα και τα δυο browsers και ηταν λιγο καλυτερα απο αυτο του android αλλα και παλι πολυ χειροτερα απο το προηγουμενο κινητο μου το οποιο εχει πολυ κατωτερο hardware.Για το flash δε συζηταω,δεν επαιζε με κανενα browser και ειχε η συσκευη εγκατεστημενο το τελευταιο update του flash.εσυ κατεβασες και κατι παραπανω απο αυτο που ειχε ηδη?ρωταω γιατι αν ειναι θεμα ελλατωματικης συσκευης, να το παρω ξανα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Πως μπαίνω στο internet της εταιρίας τηλεφωνίας; Μπαίνω στο Ασύρματο και Δίκτυα-->Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας, αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να συνδεθώ στο δίκτυο μέσω της εταιρίας. Κάποια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Πως μπαίνω στο internet της εταιρίας τηλεφωνίας; Μπαίνω στο Ασύρματο και Δίκτυα-->Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας, αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να συνδεθώ στο δίκτυο μέσω της εταιρίας. Κάποια βοήθεια;

 

Τικάρεις την επιλογή ενεργοποίηση δεδομένων..

Link to comment
Share on other sites

NenaMark 2 is where the GPU gets to show its worth. Sony's Xperia P scored 29.9 fps, which is better than the Xperia sola, but notably worse than the Samsung Galaxy S II, which uses the same Mali 400-MP GPU

 

απο http://www.gsmarena.com/sony_xperia_p-review-767p3.php :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να σε δουλευω φιλε μου,τετοια προβληματα ειχα γιαυτο και κοιταω μπας και βοηθησει κανεις.Εσυ δεν ειχες κανενα προβλημα,ολα δουλευουν τελεια?και η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι ανετη?τι browser χρησιμοποιεις?

 

ΑΦου τα ειχες τα προβληματα και το πηγες πισω πλεον δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις διοτι δεν εχεις καν την συσκευη.

Επιμενω κατι δεν εκανες σωστα Η ηταν προβληματικο το μηχανακι .

 

Browser εχω στοκ δεν αλλαξα κατι .

Δεν κολλαει τιποτα στο κινητο . 4η ημερα δεν εκανε ποτε restart και ποτε δεν κολλησε .

 

το ακουστικο ειναι χαμηλο ή ιδεα μου ειναι???:(

 

Ειναι χαμηλο το ακουστικο οντος. Ετσι ομως ειναι και του Xperia S (599E) το οποιο το ειχα αγορασει πρωτος οποτε ..ειναι μαλλον κουσουρι αυτης της σειρας.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by vairas5770
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ειναι ποιο δυνατο...

Η οθονη εχει ζελατινα?

 

Επρεπε αλλα Η Sony δεν βαζει μυαλο. Δεν εχει τιποτα η οθονη-αν θες ζελατινα την περνας εσυ !!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε Flea μολις δοκιμασα browser με (dolphin και με opera και με στοκ) flash video απο hands on παρουσιαση του techblog.gr και πηγαινε σφαιρα. οποτε 99.99% ειχε προβλημα η συσκευη σου.

 

το ακουστικο ειναι χαμηλο ή ιδεα μου ειναι???:(

σε πολλα παιδια τους εχει φανει αδυναμο.. αλλα σε καποιους αλλους οχι.. ποιο κινητο ειχες πριν? (για να ξερω με τι το συγκρινεις)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με πάνω από 2 στο αλλάζουν. Αν ξέρει κάποιος άλλος σίγουρα, ας επιβεβαιώσει!

Εξαρτάται από την πολιτική της εκάστοτε εταιρείας

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την πολιτική της εκάστοτε εταιρείας

ελεος παντως.. μολις να ανοιγεις το κινητακι να εχεις ενα καμμενο πιξελ να το βλεπεις καθε μερα. εγω δεν θα το δεχομουν παντως.. ξερεις καποια εταιρια που να εχει εστω και ενα καμμενο πιξελ η συσκευη οn arrival και να μην το δεχθουν για DOA?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...