Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν ανοίγω δεδομένα (wifi/3g) μου έρχονται ΟΛΕΣ οι ειδοποιήσεις μαζεμένες που έχουν συμβεί όσο είχα κλειστά τα δεδομένα. Αυτό γίνεται ακόμη κι αν τα έχω ελέγξει από τον υπολογιστή. Ξέρω ότι ειδοποιήσεις για mentions στο twitter θα έρχονται ακόμη κι αν τα έχω διαβάσει τα τουίτς, αλλά σε άλλες εφαρμογές (πχ facebook chat) ή facebook (με ειδοποιήσεις για ποστς comments) δε γίνεται κάπως να το ρυθμίσουμε ώστε να μην εμφανίζονται τα read messages/notifications μόλις ανοίξουμε τα δεδομένα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι ήξερα και εγώ μέχρι που πήρα την απάντηση από επίσημο σέρβις.

[Δεν είναι ακριβός επίσημος τρόπος ξεκλειδώματος και ίσως να μην το δούμε στο σύστημα μας.[/i]

Καλό θα ήταν αν έκαναν την ιδία ερώτηση και αλλά παιδιά στα σέρβις.

 

Όσο για τα σαΐνια.... τον έχουν ξεκλειδώσει με καλώδιο χωρίς το site της sony όποτε έχεις χάσει επεισόδια....

 

ναι το ξέρω με το καλώδιο αλλα πολύ risky για μένα. δεν θέλω να παίξω με hardware μην κάνω καμια "παπατζα" :lol::lol:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ήξερα και εγώ μέχρι που πήρα την απάντηση από επίσημο σέρβις.

[Δεν είναι ακριβός επίσημος τρόπος ξεκλειδώματος και ίσως να μην το δούμε στο σύστημα μας.[/i]

Καλό θα ήταν αν έκαναν την ιδία ερώτηση και αλλά παιδιά στα σέρβις.

 

Όσο για τα σαΐνια.... τον έχουν ξεκλειδώσει με καλώδιο χωρίς το site της sony όποτε έχεις χάσει επεισόδια....

 

Πρεπει να εχω ακομα τη βελονα με το συρμα..μεγαλες εποχες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Σήμερα πήγα να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο πατώντας το πλαϊνό κουμπι πάνω αριστερα, αλλα δεν ανταποκρινόταν το τηλ. το πατουσα συνεχόμενα μήπως εχει κλείσει αλλα πάλι τα ίδια. το έβαλα στην πρίζα αλλα δεν αναψε κανενα φωτάκι όπως αναβει συνήθως.

Τι μπορεί να έχει πάθει.? Πριν μια ώρα δούλευε κανονικα και τώρα είναι νεκρό χωρίς να έχει συμβεί κάτι :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Σήμερα πήγα να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο πατώντας το πλαϊνό κουμπι πάνω αριστερα, αλλα δεν ανταποκρινόταν το τηλ. το πατουσα συνεχόμενα μήπως εχει κλείσει αλλα πάλι τα ίδια. το έβαλα στην πρίζα αλλα δεν αναψε κανενα φωτάκι όπως αναβει συνήθως.

Τι μπορεί να έχει πάθει.? Πριν μια ώρα δούλευε κανονικα και τώρα είναι νεκρό χωρίς να έχει συμβεί κάτι :(:(:(

 

άστο να φορτίσει κανονικά για κάνα 2+ ώρες και μετά ξαναδοκίμασε ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα σήμερα το xperia sole,αλλά δεν συγχρονίζεται το yahoo που εχω με το mail...

Δοκιμασα και κατι που γραφουν για pop.mail.yahoo.com κλπ αλλά τίποτα...!

Καμιά ιδέα??

 

Υ.Γ: Δεν κάνω τη τελευταία αναβάθμιση γιατι πρέπει να κολλάει ακομα...right?

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα σήμερα το xperia sole,αλλά δεν συγχρονίζεται το yahoo που εχω με το mail...

Δοκιμασα και κατι που γραφουν για pop.mail.yahoo.com κλπ αλλά τίποτα...!

Καμιά ιδέα??

 

Υ.Γ: Δεν κάνω τη τελευταία αναβάθμιση γιατι πρέπει να κολλάει ακομα...right?

 

κατεβασε εφαρμογη για yahoo mail απο το play store..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα σήμερα το xperia sole,αλλά δεν συγχρονίζεται το yahoo που εχω με το mail...

Δοκιμασα και κατι που γραφουν για pop.mail.yahoo.com κλπ αλλά τίποτα...!

Καμιά ιδέα??

 

Υ.Γ: Δεν κάνω τη τελευταία αναβάθμιση γιατι πρέπει να κολλάει ακομα...right?

 

Να την κάνεις δεν κολλάει καθόλου.. Το κινητό είναι πολλές φορές καλύτερο, ειδικά αν του κάνεις και root.. Το 99% των χρηστών είναι ευχαριστημένοι.. Και το άλλο 1% το μόνο πρόβλημα που έχει είναι με την μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

έχω μια καθυστέρηση στην έναρξη των προγραμμάτων παιδιά. συμβαίνει και σε σας? δηλαδή με το που πατάω "κινητό" πχ για να πάρω τηλέφωνο ανοίγει πρώτα η μπάρα πάνω που γραφει "κινητό" και μετά από 2 δευτερόλεπτα περίπου ανοίγει και ο κατάλογος με τηλεφωνα κτλ... δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο απλά ήθελα να ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους :):)

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω μια καθυστέρηση στην έναρξη των προγραμμάτων παιδιά. συμβαίνει και σε σας? δηλαδή με το που πατάω "κινητό" πχ για να πάρω τηλέφωνο ανοίγει πρώτα η μπάρα πάνω που γραφει "κινητό" και μετά από 2 δευτερόλεπτα περίπου ανοίγει και ο κατάλογος με τηλεφωνα κτλ... δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο απλά ήθελα να ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους :):)

 

Ετσι ειναι σε ολους :-)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι σε ολους :-)

 

ευχαριστώ dimitrissa , προφανώς υπήρχε δεν το είχα παρατηρήσει πιο πριν :happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ dimitrissa , προφανώς υπήρχε δεν το είχα παρατηρήσει πιο πριν :happy::happy:

 

Και σε εμένα έτσι είναι και ώρες ώρες με νευριάζει λίγο.. Όπως επίσης και στα μηνύματα έχει μια μικρή καθυστέρηση..

Link to comment
Share on other sites

να σας πω παίδες, από βίντεο τι παίζει το κινητό?

πχ σειρές θέλουν convert ή παίζουν απευθείας?

 

(αν όλα πάνε καλά μέσα στην εβδομάδα θα αλλάξω άβαταρ, και θα έρθω στην παρέα σας ;) )

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαγκες. το σολα εχει εγκατεστημενη την αισκριμ η την 2.3.7? βγαζει καλες φωτο το βραδυ? η μπαταρια καλη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Έκανα μεγάλη βλακεία. Τι το ήθελα το root... Έσβησα κατα λάθος το Xperia Home και τώρα που έκανα επανεκίνηση δεν μου ανοίγει το κινητό. Έχει κολλήσει εκεί που λέει XPERIA...SOS...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η θα το επαναφερεις με το SEUS η εφόσον έκανες root και έχεις CWM θα μπεις στο xda στην κατηγορία themes/apps για το sole και θα ψάξεις αν υπάρχει κάποιο flash able zip με την επιφάνειά εργασίας της Sony. Όλο και κάποιος θα έχει κάνει mod
Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι

δοκιμασε να κανεις hard reset.

δεν ξερω για το συγκεκριμενο μοντελο, αλλά στο wildfire πατώντας volume down και power (ενω είναι κλειστό το κινητό) σου δίνει τέτοια επιλογή.

φανταζομαι κάτι παρόμοιο θα υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

κατάφερε και συνδέθηκε με PC Companion και πάτησα επιδιόρθωση.... Λέτε να φτιάξει?

 

Λοιπόν η θα το επαναφερεις με το SEUS η εφόσον έκανες root και έχεις CWM θα μπεις στο xda στην κατηγορία themes/apps για το sole και θα ψάξεις αν υπάρχει κάποιο flash able zip με την επιφάνειά εργασίας της Sony. Όλο και κάποιος θα έχει κάνει mod

 

Με το SEUS δεν μου το έβρισκε.... περιμένω να δω τι θα γίνει με το PCC. Αν το βρω το αρχείο αυτό πως θα το κάνω εγκατάσταση?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έγινε τίποτε με PCC γιατί μου ζητάει να κλείσω το τηλ (ενώ δεν κλείνει) και να πατήσω παρατταμένα το κάτω κουμπί του ήχου και να συνδέσω το USB....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Χρήστο. Στο xda ακόμα δεν βγάλαν κάτι για home launcher για να φλασαρεις μέσω CWM. Όντως το κινητό πρέπει να σβήσει για να γίνει repair. Σου έχει κολλήσει στο " XPERIA"?
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω τώρα???? Έχω αγχωθεί λίγο γιατί είναι και καινούριο τηλ. Ούτε ένα μήνα δεν το έχω. Αυτό το flashable zip δεν το βρίσκω. Μια βοήθεια????? Θα το εκτιμούσα.....

 

Λοιπόν Χρήστο. Στο xda ακόμα δεν βγάλαν κάτι για home launcher για να φλασαρεις μέσω CWM. Όντως το κινητό πρέπει να σβήσει για να γίνει repair. Σου έχει κολλήσει στο " XPERIA"?

 

Ναι εκεί έχει κολλήσει...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω τώρα???? Έχω αγχωθεί λίγο γιατί είναι και καινούριο τηλ. Ούτε ένα μήνα δεν το έχω. Αυτό το flashable zip δεν το βρίσκω. Μια βοήθεια????? Θα το εκτιμούσα.....

 

Δυστυχώς δεν βγάλαν ακόμα. Δοκίμασες κάποιο συνδυασμό κουμπιών με το power button ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...