Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες ψαχνω για καρτα μνημης και δεν βρισκω στα 16gb ,μονο micro sdhc .. τις δεχεται ?

Ναι της δεχεται, παρε απο class 6 και πανω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι της δεχεται, παρε απο class 6 και πανω.

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Memory-Samsung-MicroSDHC-16GB-Class-10.aspx αυτη κανει? συγνωμη αν σας πριζω αλλα φοβαμαι μην κανω καμια ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ παραγγελία το sola. Μπορεί να μου πει κανείς πώς κάνω το clean install που αναφέρθηκε παραπάνω?

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Memory-Samsung-MicroSDHC-16GB-Class-10.aspx αυτη κανει? συγνωμη αν σας πριζω αλλα φοβαμαι μην κανω καμια ...

 

Ναι βρε συ, κανει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Memory-Samsung-MicroSDHC-16GB-Class-10.aspx αυτη κανει? συγνωμη αν σας πριζω αλλα φοβαμαι μην κανω καμια ...

ναι κανει, και γω την ιδια εχω αλλα διαφορετικης μαρκας (Transcend)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ παραγγελία το sola. Μπορεί να μου πει κανείς πώς κάνω το clean install που αναφέρθηκε παραπάνω?

 

 

 

Παράθεση από Viper >

 

Ο καλυτερος τροπος ειναι ο εξης:

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP (αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

 

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ~350ΜΒ και ειμαστε ετοιμοι.

 

Ετσι το έκανα και εγώ και δουλεύει σωστά το κινητό χωρίς κολλήματα και άλλα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

http://talk.sonymobile.com/thread/53822

εδω μπορει να βρει αν εχει αναβαθμιση και να συνδεσει το κινητο στο pc companion η στο seus ωστε να το αναβαθμισει.ΟΤΑ δεν θα ερθει:)

 

δεν την εχει μεσα και ουτε με το seus βγαζει αναβαθμηση.μπορω να την περάσω καπως αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!!Θέλω να κάνω αναβάθμιση σε ics αλλά δεν μπορώ με τίποτα!!Το κινητό είναι rootαρισμένο και έχει custom rom!Υπάρχει κάποιος οδηγός σαφής και απλός για να το κάνω!Μέσω seus μου λέει ότι το τηλέφωνο περιλαμβάνει τροποποιημένο λογισμικό και δεν προχωράει!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι προς αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Προκειμένου να την αναβαθμίσω σε ICS, θα πρέπει να βρίσκεται στη λίστα SI numbers?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου λιγο πως μπορω να εμφανισω τις ρυθμισεις κειμενου με το απλο πληκτρολογιο. Θελω δηλαδη να επιλεξω για αντιγραφη ενα κομματι απο μια προταση. Παλια γινοταν κρατωντας πατημενο πανω σε ενα γραμμα το δαχτυλο . Τωρα το παταω και μου εμφανιζει μονο κατι σε μεγεθυντικο φακο που οταν το κουναω πηγαινει σε αλλα γραμματα
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

μηπως θυμαστε μια Ελληνικη εφαρμογη στο iphone που ειταν θαμπη η εικονα σαν να ειχε υγρασια και με το δαχτυλο καθαριζε?μηπως θυμαστε πως την ελεγαν?
Link to comment
Share on other sites

iSteam λεγόταν!! Δεν υπάρχει αυτούσια η εφαρμογή, αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο βρήκα αυτή και αυτή ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα με την κάμερα μετά την αναβαθμισή μου σε ics.Εστιάζει για πολύ ώρα και αργεί χαρακτηριστικά να τραβήξει φωτογραφία!Τι παίζει?Άλλαξαν οι ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα με την κάμερα μετά την αναβαθμισή μου σε ics.Εστιάζει για πολύ ώρα και αργεί χαρακτηριστικά να τραβήξει φωτογραφία!Τι παίζει?Άλλαξαν οι ρυθμίσεις?

 

Άλλαξε τον τρόπο εστίασης.. Και εγώ ζορίστηκα λίγο να το βρω στην αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι προς αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Προκειμένου να την αναβαθμίσω σε ICS, θα πρέπει να βρίσκεται στη λίστα SI numbers?

 

δεν ήξερα ότι υπάρχει και λίστα για την ICS. το έψαξα λίγο και βρήκα αυτό (http://talk.sonymobile.com/thread/53822)

παίζει να είναι και όλα τα μοντέλα μέσα.

πριν το αγοράσεις τσέκαρε το για σιγουρια. πάντως το sole αξίζει και με το παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι παιζει με το floating touch στο Dead trigger?Eνω ειναι κλειστη η λειτουργεια γαντιων μεσα στο παιχνιδι λειτουργη το floating touch!! :wacko: Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι παιζει με το floating touch στο Dead trigger?Eνω ειναι κλειστη η λειτουργεια γαντιων μεσα στο παιχνιδι λειτουργη το floating touch!! :wacko:

 

H λειτουργία floating touch είναι ανεξάρτητη από το glove mode.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα!!Η οθόνη καποιες φορές δεν σβήνει!!!Ενώ έχω όριο οθόνης 30 δευτερολεπτα,καποιες φορες δεν κλείνει καθόλου!!Μου εφαγε 30% μπαταρια σε 1 ώρα γιατι το αφησα και δεν εσβησε και δεν πήρα χαμπαρι!!
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα!!Η οθόνη καποιες φορές δεν σβήνει!!!Ενώ έχω όριο οθόνης 30 δευτερολεπτα,καποιες φορες δεν κλείνει καθόλου!!Μου εφαγε 30% μπαταρια σε 1 ώρα γιατι το αφησα και δεν εσβησε και δεν πήρα χαμπαρι!!

 

Kαι ανοιχτή να είναι η οθόνη δεν μπορεί να σου φάει 30 τοις εκατό μπαταρία σε μια ώρα. Κάποια εφαρμογή το προκαλεί αυτό και σου τρώει και την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Kαι ανοιχτή να είναι η οθόνη δεν μπορεί να σου φάει 30 τοις εκατό μπαταρία σε μια ώρα. Κάποια εφαρμογή το προκαλεί αυτό και σου τρώει και την μπαταρία.

 

αυτο το "προσθεσα" εγω.Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι λογικο να μενει η οθονη ανοιχτη ετσι!!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

αυτο το "προσθεσα" εγω.Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι λογικο να μενει η οθονη ανοιχτη ετσι!!

 

πάλι κάποια εφαρμογή φταίει και την κρατάει ανοιχτή ...

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν ανάλογα με το περιβάλοντα φωτισμό, όταν έχει αρκετό φως δεν ανάβουν, και όταν έχει λίγο φως ανάβουν και μετά από λίγη ώρα σβήνουν και ανάβουν πάλι όταν τα πατήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...