Jump to content

Προσεχείς συναυλίες και μουσικά events


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μόλις γύρισα από Placebo!

 

Oι άνθρωποι ήταν απλά καταπληκτικοί...η φωνή του Molko ήταν στην καλύτερη κατάσταση που την έχω ακούσει ποτέ, το κοινό θερμότατο, ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!

 

Και οι Film που έκαναν support, μια χαρά επίσης!

 

Μόνη ένσταση: η συναυλία κράτησε 1.30 ώρα και δεν είπανε το προσωπικό μου αγαπημένο Without You I'm Nothing...

 

Ήμουν και εγώ εκεί, πραγματικά φοβεροι, αν κ όλο το "show" ας πούμε το έκανε ο Stefan , o Molko ήταν λίγο...στον κόσμο του να το πω... να τραγουδήσω και να φύγω να το πω...από φωνή έσκισε πάντως.

Όσο για τον Stefan... τι να πω... ερωτεύτηκα ένα gay!!! :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: τι βλέμμα ήταν αυτό, ποιος ξέρει βέβαια τι έιχε πάρει το παιδί (αυτο το'λεγαν οι φίλες μου!!!).

 

Ήταν πολύ καλή συναυλία, αν και τέτοιο σπρωξίδι δεν θα'θελα να το ξαναζήσω, που νόμιζαν ότι βρίσκονταν στους korn?!

Anyway, μου έκανε ευχάριστη έκπηξη που είπαν το "Running up that hill", πρέπει να είναι από τις κορυφαίες διασκευές που έχουν κάνει. Αφού είπαν το λατρεμένο "Twenty years" εγώ είμαι πλήρως ικανοποιημένη! Χαλάλι ο κλεισμένος λαιμός, η πονεμένη μέση, οι λιποθυμικές τάσεις!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήμουν και εγώ εκεί, πραγματικά φοβεροι, αν κ όλο το "show" ας πούμε το έκανε ο Stefan , o Molko ήταν λίγο...στον κόσμο του να το πω... να τραγουδήσω και να φύγω να το πω...από φωνή έσκισε πάντως.

Όσο για τον Stefan... τι να πω... ερωτεύτηκα ένα gay!!! :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: τι βλέμμα ήταν αυτό, ποιος ξέρει βέβαια τι έιχε πάρει το παιδί (αυτο το'λεγαν οι φίλες μου!!!).

 

Ήταν πολύ καλή συναυλία, αν και τέτοιο σπρωξίδι δεν θα'θελα να το ξαναζήσω, που νόμιζαν ότι βρίσκονταν στους korn?!

Anyway, μου έκανε ευχάριστη έκπηξη που είπαν το "Running up that hill", πρέπει να είναι από τις κορυφαίες διασκευές που έχουν κάνει. Αφού είπαν το λατρεμένο "Twenty years" εγώ είμαι πλήρως ικανοποιημένη! Χαλάλι ο κλεισμένος λαιμός, η πονεμένη μέση, οι λιποθυμικές τάσεις!;)

 

:lol: :lol: :lol: Αυτό θα μπορούσα να το πω και εγώ για τον Molko... :lol: :lol:

 

Ναι, όντως το Running Up That Hill ήταν καταπληκτικό...Άσχετο αλλά είπαν το Pure Morning? Δεν νομίζω. Είπαν όμως Nancy Boy και Every You, Every Me από τα παλιά!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Αυτό θα μπορούσα να το πω και εγώ για τον Molko... :lol: :lol:

 

Ναι, όντως το Running Up That Hill ήταν καταπληκτικό...Άσχετο αλλά είπαν το Pure Morning? Δεν νομίζω. Είπαν όμως Nancy Boy και Every You, Every Me από τα παλιά!

 

Όχι δεν το είπαν, γενικα, δεν είπαν κάποια που περιμέναμε να πούνε, αλλά τι να κάνουμε, Next time!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις γύρισα από Placebo!

 

Oι άνθρωποι ήταν απλά καταπληκτικοί...η φωνή του Molko ήταν στην καλύτερη κατάσταση που την έχω ακούσει ποτέ, το κοινό θερμότατο, ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!

 

Και οι Film που έκαναν support, μια χαρά επίσης!

 

Μόνη ένσταση: η συναυλία κράτησε 1.30 ώρα και δεν είπανε το προσωπικό μου αγαπημένο Without You I'm Nothing...

 

Ήταν τέλειοι παιδιά κι ας μην είπαν πολλά από τα παλιά τους.

 

Κι εγώ το 'θελα το Without you I'm nothing αλλά δεν έχω παράπονο.:D

 

Σημασία έχει ότι οι τύποι ήταν άπαιχτοι!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Αυτό θα μπορούσα να το πω και εγώ για τον Molko... :lol: :lol:

 

Ναι, όντως το Running Up That Hill ήταν καταπληκτικό...Άσχετο αλλά είπαν το Pure Morning? Δεν νομίζω. Είπαν όμως Nancy Boy και Every You, Every Me από τα παλιά!

Ο Molko γιατί ξυρίστηκε;

Link to comment
Share on other sites

Ήταν τέλειοι παιδιά κι ας μην είπαν πολλά από τα παλιά τους.

 

Κι εγώ το 'θελα το Without you I'm nothing αλλά δεν έχω παράπονο.:D

 

Σημασία έχει ότι οι τύποι ήταν άπαιχτοι!!!

 

Βρε κι εμείς το θέλαμε, αλλά όταν ξεκίνησε με το Infra Red καταλάβαμε οτι θα εστίαζαν στο Meds όπως στο φετεινό Rock Am Ring. Άλλωστε το Meds λένε οτι είναι το άλμπουμ που ακούγεται live καλύτερα απο όλα όσα έχουν βγάλει μέχρι σήμερα!

Πάντως χαλάλι ο κλεισμένος λαιμός, οι Placebo έγραψαν για ακόμα μιά φορά. Τους ευχαριστούμε! :yahoo: :up: :respect:

 

Edit: Οι Film όντως έγραψαν, άλλωστε δεν περιμέναμε τίποτα κατώτερο... Όταν σε διαλέγει το ίδιο το συγκρότημα για support, νομίζω δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα, ετσι? :)

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να πω (έχοντας παρακολουθήσει και τις 4 προηγούμενες συναυλίες τους στην ελλάδα) οτι έπαιξαν αρκέτα κάλα! Το γεγονός οτι εστίασαν κυρίως σε τραγούδια απο το MEDS ήταν αναμενόμενο άφου μόλις έχει κυκλοφορήσει! Η playlist ήταν ακριβώς ίδια με αυτή απο το rock AM ring της γερμανίας όπως σωστά παρατήρησε και ο φίλος Μene!!

Γενίκα ήταν μία συναυλία όπως μας έχουν μάθει οι Placebo όμως δεν ήταν και 2001 :P Θα μπορούσαν βέβαια να παίξουν παραπάνω αλλά είπαμε προωθούν το MEDS :P

Περιμένουμε να τους δούμε πάλι :D

 

Οι Film παίζουν για δεύτερη φορά support στους Placebo!!Kαι τις δύο φορές τους έχουν διαλέξει οι ίδιοι οι Placebo.! Νομίζω αυτό τα λέει όλα!!! Καταπληκτικοί!!!

I need my MEDS for I am a PLACEBO addict.!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να πω (έχοντας παρακολουθήσει και τις 4 προηγούμενες συναυλίες τους στην ελλάδα) οτι έπαιξαν αρκέτα κάλα! Το γεγονός οτι εστίασαν κυρίως σε τραγούδια απο το MEDS ήταν αναμενόμενο άφου μόλις έχει κυκλοφορήσει! Η playlist ήταν ακριβώς ίδια με αυτή απο το rock AM ring της γερμανίας όπως σωστά παρατήρησε και ο φίλος Μene!!

Γενίκα ήταν μία συναυλία όπως μας έχουν μάθει οι Placebo όμως δεν ήταν και 2001 :P Θα μπορούσαν βέβαια να παίξουν παραπάνω αλλά είπαμε προωθούν το MEDS :P

Περιμένουμε να τους δούμε πάλι :D

Καλωσήρθες FruITCakE!

 

Δυστυχώς το 2001 δεν τους είχα δει... αλλά εχτές εγώ πέρασα καταπληκτικά. Σίγουρα άξιζε τα λεφτά που έδωσα!! :up: :up: αλλά θα ήθελα να είχαν πει και μερικά ακόμα και γενικότερα να κράταγε λίγο παραπάνω η συναλία...

 

1 1/2 hours is not enough! WE NEED MORE!!

 

Και του χρόνου!

 

Ο Molko γιατί ξυρίστηκε;

 

Έλα ντε...μια χαρά ήταν με το μαλλάκι! Του πρόσεθετε και κανα πόντο, γιατί εδώ που τα λέμε δεν είναι και ο Φασούλας... Τι το'θελε το ξύρισμα;; ;) :ρ

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Placebo,μακραν μια απο τις χειροτερες συναυλίες που έχω πάει.

 

1. αθλιο κοινο. καλα ρε ρεμάλια δίνεται 50Ε να δείτε πλασίμπο και τους πετάτε μπουκάλια?

2.Μα καμία οθόνη δεν υπήρχε. τελείως άδεια σκηνή.αν δεν υπήρχε το ξεσκωνόπανο από πίσω θα νόμιζα ότι πήγα να δω συναυλία του Μίχα στο Νεστόριο.?

3.Ολο meds, meds, meds,meds, meds, meds......καραπροώθηση του καινουριου cd ηταν. δεν δέχομαι δικαιολογία τύπου μόλις βγήκε το cd... και οι depeche mode εκαναν προώθηση το playing the angel αλλα είπαν μόνο 5 τραγουδια από αυτό.

4. καμία επικοινωνία με το κοινό......

5. λίγα τραγούδια είπαν

6.άθλιο support.

 

φτανει δεν λέω άλλα

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

1. Το να χαρακτηρίζεις ολόκληρο το κοινό για ένα άτομο που πέταξε ένα μπουκάλι σου φαίνεται σωστό?

2. Τι μπορεί να φταίει το συγκρότημα αν οι διοργανωτές έκριναν πως δεν χρειαζόταν οθόνη, ή ξερω γω τι άλλο?

3. Είπαμε, το meds εκτός απο την (λογικότατη κατ'εμέ) προώθηση του, είναι και το αλμπουμ που ακούγεται καλύτερα σαν σύνολο live

4. Προφανώς δεν ήσουν εκει

5. Μην γινόμαστε και πλεονέκτες

6. Και πάλι, χωρίς να γίνω κουραστικός, θα επιμείνω πως φαίνεται οτι δεν ήσουν εκεί

 

Φιλικά.

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Placebo,μακραν μια απο τις χειροτερες συναυλίες που έχω πάει.

 

1. αθλιο κοινο. καλα ρε ρεμάλια δίνεται 50Ε να δείτε πλασίμπο και τους πετάτε μπουκάλια?

2.Μα καμία οθόνη δεν υπήρχε. τελείως άδεια σκηνή.αν δεν υπήρχε το ξεσκωνόπανο από πίσω θα νόμιζα ότι πήγα να δω συναυλία του Μίχα στο Νεστόριο.?

 

φτανει δεν λέω άλλα

 

Kala dn mporeis na xarakthriseis olo to koino ws a8lio epeidh enas eri3e 1 mpoukali.To idio eixe ginei me tous slayer otan enas MALAKAS peta3e ena kapnogono kai ekaye ena paidi sto proswpo.

 

kala sto 2o egrayes :lol: :lol: 3eskonopano. :lol: :lol:

Ama exei kaneis foto as postarei na doume to stage....

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Placebo,μακραν μια απο τις χειροτερες συναυλίες που έχω πάει.

 

1. αθλιο κοινο. καλα ρε ρεμάλια δίνεται 50Ε να δείτε πλασίμπο και τους πετάτε μπουκάλια?

2.Μα καμία οθόνη δεν υπήρχε. τελείως άδεια σκηνή.αν δεν υπήρχε το ξεσκωνόπανο από πίσω θα νόμιζα ότι πήγα να δω συναυλία του Μίχα στο Νεστόριο.?

3.Ολο meds, meds, meds,meds, meds, meds......καραπροώθηση του καινουριου cd ηταν. δεν δέχομαι δικαιολογία τύπου μόλις βγήκε το cd... και οι depeche mode εκαναν προώθηση το playing the angel αλλα είπαν μόνο 5 τραγουδια από αυτό.

4. καμία επικοινωνία με το κοινό......

5. λίγα τραγούδια είπαν

6.άθλιο support.

 

φτανει δεν λέω άλλα

 

Και οι Placebo είπαν 7 από το MEDS: Song To Say Goodbye, Infra-Red, Post Blue, Because I Want You, Follow the Cops Back Home, Meds και Drag...

Σιγά την διαφορά! :shifty:

 

Το 1 και 2 που λες είναι απλά...για να γκρινιάξεις γιατί:

 

- Δεν φταίνε οι Placebo για τους κάφρους που τυχόν πήγαν να τους δουν... Είναι σαν να λες πως σου την έδιναν οι τύποι με βαμμένα νύχια και με make up ενώ το ξέρεις πως πηγαίνοντας σε μια τέτοια συναυλία θα συναντήσεις και τέτοιους

 

-Η οθόνη και το σκηνικό δεν είναι μόνο θέμα Placebo αλλά και budget της Didi Music (γνωστή για τη φτήνια της!)

 

Τώρα για την επαφή με τον κόσμο εγώ μόνο θετικά σχόλια άκουσα τόσο για τον Molko όσο και για τον Osdal, οπότε και πάλι μάλλον για δική σου παραξενιά και γκρίνια πρόκειται και όχι για γενικότερη άποψη.

 

Συμφωνώ πως ήταν πολύ λίγο σε διάρκεια...Ήθελε τουλάχιστον ένα μισάωρο ακόμα.

 

Τέλος όσο για το support, ή όντως δεν ήσουν εκεί όπως λέει και ο Μene, ή απλά δεν έχει δει στη ζωή σου πραγματικά άθλιο support!!! Οι Film ήταν πραγματικά απίστευτοι. Εγώ τους ήξερα μόνο σαν όνομα και εχτές εντυπωσιάστηκα με τις δυνατότητες τους! Μπράβο στα παιδιά!!

 

Παιδιά μη μασάτε, η χτεσινή βραδιά ήταν εκπληκτική και όσοι fan του είδους λείπατε, χάσατε μια πολύ όμορφη συναυλία ενός αγαπημένου συγκροτήματος... Τα υπόλοιπα είναι μουφιές και γκρίνιες!! :D :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ok ενταξει το αγαπημενο σας συγκροτημα ειναι η placebo και οτι κανουν ειναι το καλυτερο μπραβο σας. και μενα ειναι απο τα αγαπημενα αλλα δεν ευχαριστηθηκα τα 45ε που εδωσα. τωρα το αν ήμουν εκει η οχι το αφηνοω ασχολιαστο.

 

γα τα μπουκάλια πιο ένα δεν λέω μόνο για το μπουκαλι που ληταν η αφορμη να σταματήσει η συναυλία αλλα για τα δεκάδες που δεν έπεφταν από παντού.

 

η didi η φτηνιαρα έβαλε 7 οθονες στους depeche συν μια γιγαντοοθονη για τον κοσμο πίσω δεν νομίζω να ήταν δύσκολο να βαλει στους 2 από αυτες εκτες.

 

για το support δεν μου αρεσε γουστα είναι.

 

είπαν 7 από meds αλλα 15 συνολικα τραγουδια ήταν η συναυλία.

 

Mene εκτος από κουραστικος, φοράς και παροπίδες.

 

επικοινωνία με το κοινό οκ μάλλον μόνο στους πλασίμπο έχετε πάει και δεν έχετε μέτρο συγκρισης.....

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

ok ενταξει το αγαπημενο σας συγκροτημα ειναι η placebo και οτι κανουν ειναι το καλυτερο μπραβο σας. και μενα ειναι απο τα αγαπημενα αλλα δεν ευχαριστηθηκα τα 45ε που εδωσα. τωρα το αν ήμουν εκει η οχι το αφηνοω ασχολιαστο.

 

γα τα μπουκάλια πιο ένα δεν λέω μόνο για το μπουκαλι που ληταν η αφορμη να σταματήσει η συναυλία αλλα για τα δεκάδες που δεν έπεφταν από παντού.

 

η didi η φτηνιαρα έβαλε 7 οθονες στους depeche συν μια γιγαντοοθονη για τον κοσμο πίσω δεν νομίζω να ήταν δύσκολο να βαλει στους 2 από αυτες εκτες.

 

για το support δεν μου αρεσε γουστα είναι.

 

είπαν 7 από meds αλλα 15 συνολικα τραγουδια ήταν η συναυλία.

 

Mene εκτος από κουραστικος, φοράς και παροπίδες.

 

επικοινωνία με το κοινό οκ μάλλον μόνο στους πλασίμπο έχετε πάει και δεν έχετε μέτρο συγκρισης.....

 

 

 

 

 

Το μπουκάλι δεν ήταν ο λόγος που έπαιξαν τόσο λίγο!! Είπαμε έχουν την ίδια playlist σε όλες τις συναυλίες που δίνουν αυτόν τον καιρό!

Επίσης για τις οθόνες πρέπει να είναι σύμφωνο και το συγκρότημα.

Όσο για τους film δεν θα το σχολιάσω - μόνο καλά λόγια έχω ακούσει μέχρι στιγμής!

I need my MEDS for I am a PLACEBO addict.!
Link to comment
Share on other sites

Το μπουκάλι δεν ήταν ο λόγος που έπαιξαν τόσο λίγο!! Είπαμε έχουν την ίδια playlist σε όλες τις συναυλίες που δίνουν αυτόν τον καιρό!

Επίσης για τις οθόνες πρέπει να είναι σύμφωνο και το συγκρότημα.

Όσο για τους film δεν θα το σχολιάσω - μόνο καλά λόγια έχω ακούσει μέχρι στιγμής!

 

Μια χαρούλα ήταν οι Film, κ αφού τους επέλεξαν οι ίδιοι οι Placebo μάλλον τα λόγια είναι περιττά! Αν κάποιος θυμάται τους τίτλους των τραγουδιών που είπαν, ας κάνει την καλή πράξη να τα postάρει, θα'μαι υπόχρεη.

 

Άσχετο, αλλά αν κ δεν είπε πολλά λογάκια ο Molko, είπε την κορυφαία ατάκα στην αρχή, "We are the ladies and gentlemen of Placebo!".

 

Άντε κ του χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

ειπα εγω οτι λογο του μπουκαλιου έπαιξαν λιγο? είπαν ηταν ο λογο που σταματησαν για ένα τεταρτο.

 

είναι λογικο από άτομα που είναι κολλημένα με τους πλασίμπο να τα είδαν όλα ρόδινα.....

 

το παρακάτω από site που πολυδιαφήμιζε την συναυλία:

 

Την χθεσινή εμφάνιση των Placebo καλύτερα να την ξεχάσουμε γρήγορα. Ή να την περάσουμε στα ψιλά. Γιατί αν ασχοληθούμε εκτενώς μάλλον θα στάξουμε χολή.........Πώς να πούμε κάτι κακό όταν μας έχουν χαρίσει τόσο καλές στιγμές στις προηγούμενες εμφανίσεις τους;Γι` αυτό θα προσπαθήσουμε να είμαστε επιεικείς.

 

έχει ακριβώς την ίδια άποψη με μένα αν έχεις δει άλλες συναυλίες ακόμα και τις προηγούμενες τους η προχθεσινη είναι απλά μια.... φαρσα.

 

 

setlist

 

τα πρώτα είμαι σιγουρος ότι είναι:

 

Infrared

Meds

Drag

Because I Want You

Follow the Cops Back Home

Every You Every Me

Special Needs

Song to Say Goodbye

Bitter End

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρούλα ήταν οι Film, κ αφού τους επέλεξαν οι ίδιοι οι Placebo μάλλον τα λόγια είναι περιττά! Αν κάποιος θυμάται τους τίτλους των τραγουδιών που είπαν, ας κάνει την καλή πράξη να τα postάρει, θα'μαι υπόχρεη.

 

Άσχετο, αλλά αν κ δεν είπε πολλά λογάκια ο Molko, είπε την κορυφαία ατάκα στην αρχή, "We are the ladies and gentlemen of Placebo!".

 

Άντε κ του χρόνου!

 

Stella711 δεν τα θυμάμαι ακρίβως πάντως αν σε βοηθάω το καινούριο album λέγεται Angel B :)

 

We're tha ladies and the gentlemen of placebo είναι πλέον σαν υπογραφή τους!! Παντού έτσι ανοίγουν!

 

ειπα εγω οτι λογο του μπουκαλιου έπαιξαν λιγο? είπαν ηταν ο λογο που σταματησαν για ένα τεταρτο.

 

είναι λογικο από άτομα που είναι κολλημένα με τους πλασίμπο να τα είδαν όλα ρόδινα.....

 

το παρακάτω από site που πολυδιαφήμιζε την συναυλία:

 

Την χθεσινή εμφάνιση των Placebo καλύτερα να την ξεχάσουμε γρήγορα. Ή να την περάσουμε στα ψιλά. Γιατί αν ασχοληθούμε εκτενώς μάλλον θα στάξουμε χολή.........Πώς να πούμε κάτι κακό όταν μας έχουν χαρίσει τόσο καλές στιγμές στις προηγούμενες εμφανίσεις τους;Γι` αυτό θα προσπαθήσουμε να είμαστε επιεικείς.

 

έχει ακριβώς την ίδια άποψη με μένα αν έχεις δει άλλες συναυλίες ακόμα και τις προηγούμενες τους η προχθεσινη είναι απλά μια.... φαρσα.

 

 

 

Eίπαμε έχω πάει σε όλες τις συναυλίες τους στην έλλαδα :> Από το 1999 και δεν είπα οτι ήταν η καλύτερη αλλά οχι και έτσι που το παρουσιάζεις!

Και επίσης λογικό ειναι να κανουν ας πούμε μια διακοπη, το 99 είχαν κάνει 3!

I need my MEDS for I am a PLACEBO addict.!
Link to comment
Share on other sites

Stella711 δεν τα θυμάμαι ακρίβως πάντως αν σε βοηθάω το καινούριο album λέγεται Angel B :)

 

We're tha ladies and the gentlemen of placebo είναι πλέον σαν υπογραφή τους!! Παντού έτσι ανοίγουν!

 

Τον τίτλο του άλμπουμ τον ήξερα, αλλά κάπου διάβασα ότι είπαν κάποια(-ες) διασκευή(-ες) κ αυτές ψάχνω κυρίως. Πάντως σε γενικές γραμμές μου άρεσαν αρκετά κ σκοπεύω να αρχίσω να τους ακούω!

 

Όσο την φράση δεν το'ξερα αυτό, απ'την άλλη δεν με εκπλήσει κιόλας! Πολύ καλό! thanx!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τα εισητηρια του Χατζηγιαννη εξαντληθηκαν ολα για το κατρακειο η μονο οσα ειχαν τα μετροπολις?
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη 15 Σεπτεμβριου ο Μιχαλης Χατζηγιαννης στο Βολο.

Στο ΕΑΚ.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ok ενταξει το αγαπημενο σας συγκροτημα ειναι η placebo και οτι κανουν ειναι το καλυτερο μπραβο σας. και μενα ειναι απο τα αγαπημενα αλλα δεν ευχαριστηθηκα τα 45ε που εδωσα. τωρα το αν ήμουν εκει η οχι το αφηνοω ασχολιαστο.

 

Όχι το αγαπημένο μας συγκρότημα είναι ΟΙ Placebo, όχι Η Placebo... Μην ξεχάσουμε και τη γλώσσα μας :shifty: .Με γεια σου με χαρά σου που δεν τα ευχαριστήθηκες! Εμείς τι φταίμε ακριβώς και μας την πέφτεις επειδή μας άρεσε; :confused:

 

γα τα μπουκάλια πιο ένα δεν λέω μόνο για το μπουκαλι που ληταν η αφορμη να σταματήσει η συναυλία αλλα για τα δεκάδες που δεν έπεφταν από παντού.

 

Και για αυτό ποιός έφταιγε;; Δεν θα έπρεπε να τηρούσαν αυτό που έλεγαν όταν πήγαινες να αγοράσεις κάτι να πιείς σε τεράστια χαρτία; Πως δηλαδή κατόπιν επιθυμίας των καλλιτεχνών θα αφαιρούνται τα πώματα από τα μπουκάλια; Αν η ΟΡΓΑΝΩΣΗ το είχε κάνει, είμαι σίγουρος πως οι μαλ**** που πετάγαν μπουκάλια δεν θα είχαν την όρεξη να περιμένουν με ανοιχτά μπουκαλάκια μέχρι να τα πετάξουν.

 

η didi η φτηνιαρα έβαλε 7 οθονες στους depeche συν μια γιγαντοοθονη για τον κοσμο πίσω δεν νομίζω να ήταν δύσκολο να βαλει στους 2 από αυτες εκτες.

 

Και πάλι ελπίζω να ξέρεις ποιόν πρέπει να κατηγορήσεις! :mad: Δεν είναι δυνατόν να ρίχνουμε στους Placebo και αυτό το φταίξιμο...επειδή η Didi θεώρησε πως οι Depeche Mode, που έρχονται όποτε γουστάρουν, αξίζουν γιγαντο-οθόνες ενώ οι Placebo που μας τιμούν και έρχονται σε ΚΑΘΕ τους tour, δεν το αξίζουν...τι να σου πω;; Μπράβο τους και μπράβο μας που τους ανεχόμαστε!

 

για το support δεν μου αρεσε γουστα είναι.

 

Η πιο σωστή κουβέντα που έχεις πει. Απλα ΤΕΧΝΙΚΑ οι Film, ακόμα και αν δεν σου άρεσαν σαν φωνή/μουσική/τραγούδι/παρουσία ήταν άριστοι, γιατί απέδωσαν πολύ καλά αν σύγκρινες τα τραγούδια με αυτά του CD (αφού σε κάποιον που δεν του αρέσουν, είναι και ο μοναδικός δείκτης)

 

είπαν 7 από meds αλλα 15 συνολικα τραγουδια ήταν η συναυλία.

 

Τα ίδια και τα ίδια λέμε... :down:. Ρε φίλε και εγώ ήθελα να ακούσω το Without You I'm Nothing, αλλά επιτέλους σκέψου πως οι Placebo αντίθετα με πολλούς καλλιτέχνες που ξαφνικά ανακαλύπτουν την Ελλάδα, δεν είναι "νεκροί". Βγάζουν καινούργιο album, προωθούν τα κομμάτια τους και είναι φυσιολογικό αφού έχουν κάτι καινούργιο να πουν, να μην λένε τα ίδια και τα ίδια κάθε φορά (όσο και αν μου αρέσει το Without You... το έχουν πει σε όλες τις προηγούμενες...Σκέψου αυτόν που πήγαινε για 2η ή 3η φορά... Σαν να τον κλέβουν δεν θα ήταν;;;

 

Εμένα επίσης μου αρέσει πάρα πολύ το Burger Queen... Μήπως να τους θάψω που δεν το είπαν; :confused:

 

επικοινωνία με το κοινό οκ μάλλον μόνο στους πλασίμπο έχετε πάει και δεν έχετε μέτρο συγκρισης.....

 

Ίσως να μην είσαι τόσο fan όσο θες να νομίζεις. Αλλιώς θα ήξερες πως οι Placebo και ιδιαίτερα ο Molko έχουν πάμπολλες φορές χαρακτηριστεί snob και ψώνια. Εμένα λοιπόν φίλε apxwv, δεν θα μου έλεγαν κάτι παραπάνω αν έβγαιναν στη σκηνή και άρχιζαν τα "καλησπέρα Αθήνα" ή τα "είστε το πιο ζωντανό κοινό ever"...Δεν πήγα να δω τα Στρουμφάκια ή τη Βίσση...τους Placebo πήγα να δω... Επίσης, εγώ πήγα να ΑΚΟΥΣΩ μουσική και όχι φιλοφρονήσεις. Αλλά εδώ που τα λέμε, έκανε μπαμ πως κάτι δεν πήγε και πολύ καλά στο όλο θέμα γιατί αποχωρήσαν πολύ απότομα τη δεύτερη φορά που το κάνανε (όπως άλλωστε και στο διάλλειμα - και μιλάω για το 10λεπτο διάλειμμα από το οποίο επιστρέψανε με το Running Up That Hill)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

paidia 3erei kaneis gia t an 8 er8oun k oi linkin park mazi me t jay z?..

 

Ναι αλλά πως!! :p :p

Πως σου ήρθε αυτό...? Και γω θα ήθελα νάρθει η Beyonce!! :rolleyes:

 

Μέχρι τώρα πάντως η επίσημη ανακοίνωση μιλάει για:

JAY-Z & LIL KIM (και YOUNG GUNZ, MEMPHIS BLEEK, DJ CLUE, HECTOR EL FATHER BAMBINO).

 

Και λέω μέχρι τώρα γιατί πολλά έχουν αλλάξει μέχρι στιγμής :shifty:

 

Οι LinkinPark πάντως δε νομίζω ότι θα κόλλαγαν με το σχήμα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...