Jump to content

Προσεχείς συναυλίες και μουσικά events


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

molis girisa kai ego...itan sigoura iperoxa kai idika gia mena pou tous ixa xasei perisi...exi traviksei kanis apo edo tpt?akouse kanis tpt ti egine mou dou godiva?ego tous exasa alla mou ipan alloi oti fagane trelo vrisidi....

 

άσε, χαμός έγινε... ήταν τρισάθλιοι... η αλήθεια είναι ότι τράβηξα πολλα videακια, αλλά δεν ακούγεται τίποτα, επειδή ήμουν αρένα και αρκετά κοντά στη σκηνή...

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κριμα που δεν ημουν εκει το εχω μετανιωσει ηδη.Τι εγινε εκει τελικα ?πιοι ηταν τρισάθλιοι?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα κι εγώ απο τους Scorpions! Πάρα πολύς ο κόσμος. Ήταν φοβερά! Πιστεύω πως άξιζε όλα τα λεφτά (αν και μπήκα τζάμπα :lol: :lol:) Ο drummer συγκεκριμένα τα έδωσε όλα για όλα!! Έχει κανείς τραβήξει φότος ή βίντεος? :)
Link to comment
Share on other sites

κριμα που δεν ημουν εκει το εχω μετανιωσει ηδη.Τι εγινε εκει τελικα ?πιοι ηταν τρισάθλιοι?

 

ήταν τέλεια!! τρισάθλιοι ήταν οι godiva που άρχισαν το πρόγραμμα

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα κι εγώ απο τους Scorpions! Πάρα πολύς ο κόσμος. Ήταν φοβερά! Πιστεύω πως άξιζε όλα τα λεφτά (αν και μπήκα τζάμπα :lol: :lol:) Ο drummer συγκεκριμένα τα έδωσε όλα για όλα!! Έχει κανείς τραβήξει φότος ή βίντεος? :)

 

χα!! εγώ πάλι έκανα το άλλο το κορυφαίο. είχα εισιτήριο για κερκίδα και πήδηξα στην αρένα- συναντώντας ξάδερφια... !!! στους whitesnake βέβαια ήμουν αρκετά μπροστά(εξαιρετική η παρουσία τους!!), αλλά μετά, εκείνο το μισάωρο μέχρι να αρχίσουν οι scorpions εκτοπιστήκαμε όλοι!

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

Όντως ήταν πολύ καλοί και πολύ καλό κλίμα με πολύ κόσμο. Βέβαια, χωρίς τους Whitesnake δεν δεν θα μάζευαν τόσο κόσμο. Τους Godiva δεν τους πρόλαβα (καλύτερα ε?)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Όπως παντα, καταπληκτικοί... το coming home στην αρχή όλα τα λεφτά. Πόσο κόσμο είχε περίπου? Ήμουν πολύ κοντα στη σκηνή και δεν μπορούσα να δω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα βγηκαν οι godiva κατα τις 8 και επαιξαν για μιση ωρα,παρεπιπτοντως ο drummer (ενας θεος να τον πει) φοραγε την ερυθρολευκη φανελα (astarti :p ), ο ηχος ηταν ψιλο χαλια και τον φτιαξανε μετα οταν βγηκαν οι whitesnake αλλα και το συγκροτημα δεν πηγαινε πισω.Αυτο ηταν που λεμε μια φασαρια στα αυτια....εκτος απο ενα τραγουδι που ηταν ωραιο και το παιξαν καλυτερα.Μετα 20 λεπτη αναμονη και στις 8:50 κανει την εμφανιση του ο David Coverdale με την παρεα του.Το κακο ηταν που παιξαν μονο 1 ωρα και 10 λεπτα περιπου.Περιμενα λιγο παραπανω για τετοιο ονομα.Αλλα οι θεοι σκισανε....Πραγματικα ηταν εκπληκτικοι....Απο την θυρα 4 που ημουν εγω ο ηχος ηταν πολυ καλος.Τι να πουμε για τον drummer που κοπαναγε τα πιατινια με τα χερια......ρεσιταλ.Τους ειχα χασει το 2003 και τωρα με αποζημιωσαν :D

Ο κοσμος ηταν πολυ θερμος θα ελεγα μαζι τους.Στις 10 ωρα που εφυγαν,ξεκινησε η αντιστροφη μετρηση των Σκορπιων.....γυρω στα 35 λεπτα αναμονη....καπως αναμενομενο...και στις 10:35 περιπου εκαναν την εμφανιση τους.Αυτο που πρεπει να επισημανθει ειναι οτι ειχαν πει οτι θα βγουν στις 10:30 και καθυστερησαν μονο 5 λεπτα.Περσι ειχαν πει θα βγουν στις 9:30 και βγηκαν ακριβως εκεινη την ωρα.Αυτοι ειναι επαγγελματιες.....σεβονται το κοινο τους.Η διαφορα του setlist με την περσινη συναυλια ηταν λιγο διαφορετικη.Αν δεν κανω λαθος γυρω στα 4 τραγουδια επαιξαν διαφορετικα.Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι οταν επαιξαν καποια παλια τραγουδια τους αρκετος κοσμος εδειχνε σαν να μην τα ηξερε και δεν συμμετειχε.....κατι μου λεει αυτο.....ποσα popοπαιδα ειχαν μπει μεσα μονο και μονο επειδη ηξεραν 2-3 μπαλαντες τους πχ wind of change και ελεγαν οτι ακουν Scorpions.Τεσπα στα hits τους βεβαια ο κοσμος ξεφαντωσε, ο Meine εδινε ρεσιταλ με την εκπληκτικη του φωνη δεδομενου τα χρονια του.(εχουμε δει πολλους 58αρηδες να εχουν τετοια φωνη?????δεν νομιζω)Τι να πουμε και για την κιθαρα του Μattias κελαηδουσε.....

Αφου εκαναν δυο encore στις 12:25 μας αποχαιρετησαν οριστικα...(1 ωρα και 50 λεπτα)Η συναυλια ηταν πολυ καλη.....αν και πιστευω οτι η σκηνη ηταν και παλι κοντη και καποιος που ηταν στη μεση της αρενας δεν θα εβλεπε τιποτα

 

 

Υ.Γ.Αντε να γινει σημερα η συναυλια της Σακιρα γιατι μας εχουν πρηξει με τις διαφημισεις αυτη η heaven και ο ΑΝΤ1.Τετοια διαφημιση.....ημαρτον πια......

Link to comment
Share on other sites

Έγω θα διαφωνήσω. Η περσινή συναυλία ήταν πολύ καλύτερη και δεν χωρά σύγκριση με την φετινή.Το set list δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερα διαφορετικό και αρκετά μικρότερο συγκριτικά και ο Coverdale ήταν κ α κ ό ς.

 

Ο κόσμος πράγματι ήταν ανομοιογενής και ελαφρώς αλλού για αλλού αλλά εντάξει δεν ζητάς πολλά oταν θες συμμετοχή στο We'll Burn The Sky και το παίζεις σπάνια (νομίζω μπήκε στο set list στην Unbreakable Tour).

 

Τέλος πάντων δηλώνω απογοητευμένος.

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

mp83 και εγω συμφωνω σε αυτο οτι περσι οι scorpions ηταν καλυτεροι απο φετος,το setlist ηταν ιδιο με το περσινο αν εξαιρεσεις 3-4 τραγουδια.Περιμενα και καποιες αλλες κομματαρες να παιξουν και απογοητευτηκα σε αυτο.Θα μπορουσαν να παιξουν και 2-3 τραγουδια παραπανω,αλλα ενταξει και περσι 2 ωρες επαιξαν.Οσο για την φωνη του Coverdale σε καποια σημεια οντως δεν ηταν καλη αλλα και στη φωνη του Meine επισης υπηρχαν αναλογα σημεια.Μην ξεχναμε την ηλικια τους.....Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι πρεπει να παιζουν οταν η φωνη δεν βγαινει.Αν δεν μπορεις σταματα να παιζεις.
Link to comment
Share on other sites

Το φοβερό ξέρεις ποιο είναι?Στο "μικρό" διάλλειμα 30' έπαιξαν κομμάτια του Coverdale και κανείς δεν αναγνώρισε τη φωνή του (από όσους τον άκουγαν για πρώτη φορά εχθές,και δεν ήταν λίγοι γύρω μου).

 

Και ο Meine είχε προβλήματα αλλά καμία σχέση με του Coverdale.Για να μην νομίζεται ότι δεν είμαι θαυμαστής των WhiteSnake και του Coverdale απλά ν α πώ ότι το "1987" είναι από τα καλύτερα άλμπουμ του '80 για μένα και το ακούω αρκετά συχνά,όμως άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

 

Τέλος,όταν ο Rudolf λέει στην συνέντευξη τύπου στο Caravel ότι θα έχουν κομμάτια από τo '70 στην επετειακή συναυλία τους περιμενα κάτι παραπάνω δίκαιως νομίζω...

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

@runner70: Πολύ χαίρομαι που δεν τους πρόλαβα τους Godiva τελικά!!:D you know...

Πάντως με το θέμα του ήχου το έχω παρατηρήσει πολλές φορές σε Live με support συγκροτήματα και συνεπώς φτιάχνουν έτσι τους headliners. Πρόσφατο παράδειγμα στο rockwave με τους Dandy Warhols, όπου από ένα σημείο και μετά ο τύπος έκραζε από το μικρόφωνο για να του φτιάξουν τον ήχο.

@mp83:Εγώ πάντως δεν του κρατάω κακία του Coverdale που το έχασε κανάδυο φορές:) , Χαλάλι του!

Αναφορικά με τον κόσμο, από ένα σημείο και μετά κι εγώ χασμουριόμουν....από τις 7 ήμουν ξύπνια!:O

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Τέλος,όταν ο Rudolf λέει στην συνέντευξη τύπου στο Caravel ότι θα έχουν κομμάτια από τo '70 στην επετειακή συναυλία τους περιμενα κάτι παραπάνω δίκαιως νομίζω...

 

οπως το ειπες,αυτο ηταν ακριβως που με χαλασε

 

@ astarti που να βλεπες και τους Twisted Sister που ηταν headliners που ο Snider αλλαξε κοντα στα 10 μικροφωνα για να μπορεσει να τραγουδησει ,και σε καποια φαση τα ειχε παρει με αυτο το θεμα,και παρολα αυτα ειπαν ενα τραγουδι δυο φορες γιατι δεν ειχε βγει σωστα λογω προβληματων.Μπραβο τους

Link to comment
Share on other sites

Paidia gia ginete ligo pio sygekrimenoi osoi pigate stous Scorpions.... Poia tragoudia eipan? Me poio anoiksan ti synaulia? Me poio tin ekleisan?....

 

Prospa8o na tous dw edw kai para polla xronia, kai panta kati tyxainei kai tous xano g*&% tin tyxi mou.... :mad:

 

Tora eprepe na vriskoma sto eksoteriko auti ti fora, eno mexri prin 10 meres imoun akoma Ellada. :mad:

 

Telospanton. Gia doste atmosfaira.

 

Tous Whitesnake tous exo dei kai paliotera stin Agglia (propersy Manchester) kai einai oloi PAI-XTA-RA-DES. Kai gia ton drummista pou eipe kapoios pio pano einai ontws paixtaras o an8ropos. Eixa paei me enan filo mou pou den akouge hard-rock (ir8e aplws gia tin empeiria) kai eixe en8ousiastei kai autos me ton drummer ton Whitesnake. Ton Tommy Aldridge leme etsi? Coverdale 8eos, osa xronia ki an perasoun.

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

το setlist των Σκορπιων:

Coming home

Bad boys running wild

The zoo

Lovedrive

Deep and dark

Coast to coast

Always somewhere

Holiday

Wind of change

We'll burn the sky

Don't believe her

Tease me, please me

James Kottack (solo)

Blackout

Another piece of meat

Big city nights

 

encore1

Still loving you

Rock you like a hurricane

 

encore2

Can't get enough

Link to comment
Share on other sites

Απίθανη και η Shakira, τραγούδησε για περίπου 1ωρα και 50λεπτά και όλη την ώρα χτυπιόταν πάνω στην σκηνή. Η τύπισσα είναι φωνάρα! Το μονο αρνητικό ήταν ότι είχε υπερβολικά δυνατό αέρα!;) Δυστυχώς δεν έχω ούτε βιντεάκι, ούτε φωτό.:(

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!

 

Tha ithela na sas po gia to festival pou ginetai to proto Savvato Kiriako tou Augoustou sto Nestorio Kastorias, to legomeno RIVER PARTY kai me tin eukairia na sas kaleso olous na ksesalosoume!

 

:!: Mpeite sto http://www.riverparty.org kai enimerotheite!

 

Euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Scorpions-Whitesnake: Δεν ξετρελάθηκα γενικά, περίμενα να παίξουν περισσότερα από τα παλιά-γνωστά τους! Υπήρχαν σημεία κατα τη διάρκεια της βραδιάς που κόντεψα να κοιμηθώ... επίσης περίμενα λίγο περισσότερο ενθουσιασμό από τον κόσμο...εκτός από μερικούς που χτυπιόντουσαν επί μονίμου βάσεως στο κέντρο, όλοι οι υπόλοιποι ήταν πιο ψόφιοι, μιλούσε ο Meine έλεγε διάφορα και από κάτω χαμπάρι οι περισσότεροι...οι Whitesnake θεοί, μου άρεσαν πολύ! Οι 2 drummer τα έδωσαν όλα μα όλα...από τα καλύτερα σημεία της βραδιάς...όλοι άφωνοι! Έχω και φωτο και βιντεακια και ηχογραφησεις αλλα οχι καλη ποιότητα...:(
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το ιδιο ρεπορταζ ειδαμε...

πολυ καλη ηταν,ο κοσμος απο κατω εδειχνε να το διασκεδαζε..

παει...το χασαμε κ αυτο..

Link to comment
Share on other sites

το setlist των Σκορπιων:

Coming home

Bad boys running wild

The zoo

Lovedrive

Deep and dark

Coast to coast

Always somewhere

Holiday

Wind of change

We'll burn the sky

Don't believe her

Tease me, please me

James Kottack (solo)

Blackout

Another piece of meat

Big city nights

 

encore1

Still loving you

Rock you like a hurricane

 

encore2

Can't get enough

 

+Love 'Em Or Leave 'Em

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

kai ego an kai piga photo den bgike kamia kali imoun sta kathismata kato kai den fenotan kai toso oraia opoios pige arena tha bgale kamia kali an itan kaneis arena as balei kamia photo thelo kai ego :)

pantos den to perimena me tin heaven simfona me tin paragogi 50 cent pou itan psilo aisxos kai poli fthini

xthes allaxa gnomi poli kali mporo na po kai apo skini pou itan ontos terastia kai genika ixe ologramata fotismo poli kalo mporo na po ... to stadio itan full ospou afisan free merikous na mpoun i mpikan apo kapou den xero kai mou spasan ta neura giati ektos oti itan tzampatzides sproxnan gia na pane kai poio mprostaa ta zoa.... asxeta me kati blakes pou petagan oli tin ora ta prasina fosforize apo to pano diazoma sto kato i stin arena me kindino na xtipisi kaneis giati den ine kai elafri auto to pragmaa ... ola itan teleia simfona me tin shakiraa apla fonara.............................

greg
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιαζει εαν δεν ειναι καλεw, απλα στείλτε μου σε pm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...