Jump to content

Μεταπτυχιακές σπουδές


zaza
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη Μονή Βατοπεδίου έχω ακουσει ότι κάνουν ειδικά σεμινάρια:p. Για του λόγου το αληθές, ορίστε και link.

 

http://www.skai.gr/master_story.php?id=92192

 

:lol::lol:

@nick_aster επειδή και εγώ για αυτό είχα ακούσει. Έχεις κάποιες περαιτέρω πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol::lol:

@nick_aster επειδή και εγώ για αυτό είχα ακούσει. Έχεις κάποιες περαιτέρω πληροφορίες?

 

giati den rotas to gmac?

 

Στη Μονή Βατοπεδίου έχω ακουσει ότι κάνουν ειδικά σεμινάρια:p. Για του λόγου το αληθές, ορίστε και link.

 

http://www.skai.gr/master_story.php?id=92192

 

endiaferon... :lol::lol:

 

βασικά κυρίως αναφερόμουν στο ότι τον έχουν δεχτεί σε κάποιο μεταπτυχιακό.. και το σκέφτεται.. ?!?!?! κι εγώ κάνω αμάν να με πάρουν σε ένα...!

 

re su mariel i ousia den einai na kaneis kati pou to goustareis polu??

pisteuw oti an kaneus auto pou sou aresei tha to kaneis kai kala opote oi amoives kai auta erxonte... peran autou epeidi omws exw ena business background skeftomoun oti kalutera tha itan na eksidikeutw se kati pio business (pou to goustarw kai para polu, apo to na allaksw teleiws ton prosanatolismo m gia IT (pou episeis to goustarw...) anyway, peite ti gnwmi sas. uparxoun atoma apo proigoumena post pou diavasa pou i gnwmes toy (gia ta themata pou suzitousan tote) itan polu swstes!!

 

Kali mera se olous...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ρωτήσει εμένα για τη σχολή της ΑΣΟΕΕ την οποία ανέφερες εσύ; :)

 

nomiza oti ithele plirofories gia ti moni vatopaidiou!!

i alitheia einai oti den kserw kai polla gia to metaptuxiako tis asoe!! eixa akousei oti pigaine na stamatiseis alla den kserw telika ti egine. i gnwmi mou einai oti an einai na spoudaseis real estate tha itan kalutero na spoudaseis eksw.

alli organwsi eksw.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνω τη μονή βατοπεδίου? Είναι υψηλό επίπεδο :p

Εγώ έχω ακόμα 2-3 χρόνια για μεταπτυχιακό, μαζεύω όμως πληροφορίες από τώρα (και για μέσα και για έξω) για αυτό σε ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνω τη μονή βατοπεδίου? Είναι υψηλό επίπεδο :p

Εγώ έχω ακόμα 2-3 χρόνια για μεταπτυχιακό, μαζεύω όμως πληροφορίες από τώρα (και για μέσα και για έξω) για αυτό σε ρώτησα...

 

Tι σπουδάζεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guys...Επειδή δέν έχω πάει στρατό...τί προτείνετε???Μεταπτυχιακό πρίν ή μετά το στρατό???

 

Tι σκοπεύεις να κάνεις μετά; Εννοώ, να γυρισεις Ελλάδα για δουλειά, να μείνεις έξω για μερικά χρόνια, να μείνεις έξω μόνιμα;

Link to comment
Share on other sites

Guys...Επειδή δέν έχω πάει στρατό...τί προτείνετε???Μεταπτυχιακό πρίν ή μετά το στρατό???

 

Tι σκοπεύεις να κάνεις μετά; Εννοώ, να γυρισεις Ελλάδα για δουλειά, να μείνεις έξω για μερικά χρόνια, να μείνεις έξω μόνιμα;

 

Και γενικά, τι σχέση έχει το ερώτημα με το θέμα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Tι σκοπεύεις να κάνεις μετά; Εννοώ, να γυρισεις Ελλάδα για δουλειά, να μείνεις έξω για μερικά χρόνια, να μείνεις έξω μόνιμα;

Ποιός ξέρει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σε όλους, θα ηθελα να με βοηθήσει καποιος αν γνωρίζει...

Τέλειωσα Οργανωση και Διοικηση Επιχειρησεων στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς και θέλω να κάνω μεταπτυχιακό εκει πάλι, λόγω χαμηλού βαθμού, εβγαλα 6,6, και λόγω του οτι με βολευει λόγω δουλειάς.

Σκέφτομαι λοιπόν για «Διδακτική της Τεχνολογίας και Ψηφιακά Συστήματα» το οποίο πιστεύω πως θα ναι και το πιο ευκολο να με πάρουν και τωρα είμαι και αναμεσα σε άλλα δυο που με ενδιαφέρουν βέβαια πιο πολυ... α. στα «Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής» ή β. στην «Πληροφορική», το θέμα είναι όμως οτι δεν ξέρω αν θα ναι ευκολο να με πάρουν γιατι δεν εχω τελείωσει συναφή σχολή με την Πληροφορική και σε μια κουβέντα άκουσα οτι συγκεκριμενα στο μεταπτυχιακο της Πληροφορικης του Πειραιά, παίρνουν μόνο πληροφορικάριους, ισχύει ή όχι, ή μήπως γίνεται το αντιστροφο, δέχονται δλδ από τα Προηγμένα Συστήματα μονο πληροφορικάριους?

Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει σας παρακαλω πάρα πολύ γιατι έχω μόνο δυο συστατικές επιστολές και δεν θέλω να τις χαραμίσω... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους, θα ηθελα να με βοηθήσει καποιος αν γνωρίζει...

Τέλειωσα Οργανωση και Διοικηση Επιχειρησεων στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς και θέλω να κάνω μεταπτυχιακό εκει πάλι, λόγω χαμηλού βαθμού, εβγαλα 6,6, και λόγω του οτι με βολευει λόγω δουλειάς.

Σκέφτομαι λοιπόν για «Διδακτική της Τεχνολογίας και Ψηφιακά Συστήματα» το οποίο πιστεύω πως θα ναι και το πιο ευκολο να με πάρουν και τωρα είμαι και αναμεσα σε άλλα δυο που με ενδιαφέρουν βέβαια πιο πολυ... α. στα «Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής» ή β. στην «Πληροφορική», το θέμα είναι όμως οτι δεν ξέρω αν θα ναι ευκολο να με πάρουν γιατι δεν εχω τελείωσει συναφή σχολή με την Πληροφορική και σε μια κουβέντα άκουσα οτι συγκεκριμενα στο μεταπτυχιακο της Πληροφορικης του Πειραιά, παίρνουν μόνο πληροφορικάριους, ισχύει ή όχι, ή μήπως γίνεται το αντιστροφο, δέχονται δλδ από τα Προηγμένα Συστήματα μονο πληροφορικάριους?

Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει σας παρακαλω πάρα πολύ γιατι έχω μόνο δυο συστατικές επιστολές και δεν θέλω να τις χαραμίσω... :(

Επειδή είμαι στα "Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής" μπορώ να σε βοηθήσω λίγο.

Στα "προηγμένα" μόνο πληροφορικάριους στο "πληροφορικής" όλες τις ειδικότητες εκτός πληροφορικάριους.Στην ιστοσελίδα του πανεπιστημίου θα βρείς περισσότερες πληροφορίες.

ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδή είμαι στα "Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής" μπορώ να σε βοηθήσω λίγο.

Στα "προηγμένα" μόνο πληροφορικάριους στο "πληροφορικής" όλες τις ειδικότητες εκτός πληροφορικάριους.Στην ιστοσελίδα του πανεπιστημίου θα βρείς περισσότερες πληροφορίες.

 

Είσαι ικανοποιημένος από το Συγκεκριμένο Μεταπτυχιακό?

Γιατι εγώ φέτος έκανα αίτηση στα "Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής" και θα ήθελα να ξέρω αν θεωρείται καλό.

 

Έχω κάνει επίσης αίτηση και στην ΑΣΟΕΕ "Πληροφοριακά Συστήματα",

 

καθώς και στη "Διδακτική Τεχνολ. & Ψηφιακών Συστημάτων", πάλι στον Πειραιά.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε ποιό από τα 3 αξίζει περισσότερο να πάω (αν με δεχτούν βέβαια... ;) )

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ικανοποιημένος από το Συγκεκριμένο Μεταπτυχιακό?

Γιατι εγώ φέτος έκανα αίτηση στα "Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής" και θα ήθελα να ξέρω αν θεωρείται καλό.

 

Έχω κάνει επίσης αίτηση και στην ΑΣΟΕΕ "Πληροφοριακά Συστήματα",

 

καθώς και στη "Διδακτική Τεχνολ. & Ψηφιακών Συστημάτων", πάλι στον Πειραιά.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε ποιό από τα 3 αξίζει περισσότερο να πάω (αν με δεχτούν βέβαια... ;) )

Είμαι ικανοποιημένος.Στο προτείνω.Επίσης είναι ετησιο και με μικροτερο κόστος.

Αν θελεις περισσοτερες πληροφορίες πες μου.

ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ικανοποιημένος.Στο προτείνω.Επίσης είναι ετησιο και με μικροτερο κόστος.

Αν θελεις περισσοτερες πληροφορίες πες μου.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Βασικά αύριο έχω συνέντευξή, οπότε σε περίπτωση που με δεχτούν, σίγουρα θα έχω αρκετές ερωτήσεις.. :rolleyes:

Και...μια που το ανέφερα... επειδή δεν έχω ξαναπάει σε συνέντευξη μεταπτυχιακού... τι είναι αυτό που τους επηρεάζει περισσότερο για να σε δεχτούν?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά λίγο βοήθεια γιατί έχω μπερδευτεί.. :P θα ήθελα να πάω computer science (DEI) αλλα με ενδιαφέρει και το 3D Animation & Multimedia Productions(Akto) γίνεται να τα συνδυάσω και να μην κάνω 2 πτυχία bachelor αλλα να κάνω το 2ο σε μορφή μεταπτυχιακού-master? Συγγνώμη για την διαφίμηση :P..
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia...eimai nea stin parea k tha ithela na mathw an kserei kanenas tpt gia metaptixiaka sti gallia k gia tis sinenteukseis tous...

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γεια σας.Ξερει κανεις τι ισχυει για τα διατμηματικα μεταπτυχιακα;Σκεφτομαι αφου παρω το πτυχιο μου να κανω καποιο μεταπτυχιακο ασχετο με τις σπουδες μου(Φιλοσοφικη-Ιστορικο) ισως καποιο mba στην διοικηση επιχειρησεων κτλ...Μετα ομως τι γινεται με τα επαγγελματικα δικαιωματα;Εχει νοημα να αλλαξεις εντελως τομεα σπουδων η οχι;Στο εξωτερικο ισχυει κατι διαφορετικο σε σχεση με την Ελλαδα;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τα επαγγελματικά δικαιώματα προκύπτουν από τον βασικό τίτλο σπουδών και μόνο

Δεν είναι δυνατόν δηλαδή να έχεις τελειώσει Φιλιλογία και με ένα διατμηματικό μεταπτυχιακό στην Ιατρική να ασκήσεις Ιατρικό επάγγελμα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ισχύει στα οικονομικά όμως...για εγγραφή στο ΟΕ εγγράφεται απόφοιτος ΑΕΙ (τεί δε ξέρω) μη οικονομικής σχολής,με μάστερ οικονομικών κανονικά

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ισχύει στα οικονομικά όμως...για εγγραφή στο ΟΕ εγγράφεται απόφοιτος ΑΕΙ (τεί δε ξέρω) μη οικονομικής σχολής,με μάστερ οικονομικών κανονικά

 

Έχω την εντύπωση ότι το ίδιο συμβαίνει και με μεταπτυχιακό τίτλο σε υπολογιστές με πρώτο πτυχίο σε άλλο τομέα!

Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω αυτή τη στιγμή..!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά δε ξέρω..εμένα με ενδιαφέρει πρώτο πτυχίο πολιτικών επιστημών και διεθνών σχέσεων με μάστερ οικονομικά..παίρνω τηλ ΟΕ ρωτάω,μου λένε ΦΥΣΙΚΑ και γινεται να εχεις ετσι επαγγελματικά δικαιώματα...θεωρητικά το ίδιο ισχύει και σε άλλους τομείς

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είσαι ικανοποιημένος από το Συγκεκριμένο Μεταπτυχιακό?

Γιατι εγώ φέτος έκανα αίτηση στα "Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής" και θα ήθελα να ξέρω αν θεωρείται καλό.

 

Έχω κάνει επίσης αίτηση και στην ΑΣΟΕΕ "Πληροφοριακά Συστήματα",

 

καθώς και στη "Διδακτική Τεχνολ. & Ψηφιακών Συστημάτων", πάλι στον Πειραιά.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε ποιό από τα 3 αξίζει περισσότερο να πάω (αν με δεχτούν βέβαια... ;) )

 

Το ΠΣΠ είναι super και έχω να σου πουλήσω και ασκήσεις άμα θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τον τομέα της ιατρικής πληροφορικής γενικά. Έχω πτυχίο Εφαρμοσμένης Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και ενδιαφέρομαι πολύ να κάνω μεταπτυχιακό στον τομέα της Ιατρικής, είτε ιατρική πληροφορική, είτε βιοπληροφορική, είτε εφαρμογών πληροφορικής στην ιατρική ή οτιδήποτε άλλο σχετικό. Μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ ποιο από αυτά έχει μεγαλύτερη ζήτηση στην αγορά εργασίας, σε ποιες πόλεις υπάρχει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και ποια είναι η αποκατάσταση δηλαδή που μπορώ να δουλέψω μετα????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις...αλλα είμαι στο ψάξιμο............

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...