Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την μεγέθυνση του wallpaper, φταίει ο tw. Υπάρχει η λύση του tw wallpaper fix s2 (tw crop) απο το play.

 

Επίσης, φεύγει το scrolling wallpaper και φταίει η apple σε αυτό, γιατί έχασε η samsung μια δικαστικη διαμαχη για πατέντες. Η λύση είναι ή αλλος launcher ή modded tw που ξεκλειδώνει και πολλές λειτουργίες του tw (δεν είναι δύσκολο να το κάνετε το mod και μόνοι σας αν είστε root, ένα decompile/compile είναι και κάνει πολύ καλύτερο τον tw)

 

Για talkback, ρυθμίσεις/προσβασιμότητα/talkback και απενεργοποίηση

 

ακόμα και απενεργοποιημένο να είναι η φωνή συνεχίζει και μιλάει όταν σκλοράρεις. Όσο για το tw wallpaper fix s2 είσαι θεός, απλά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eμένα πάντως δεν μιλάει, το 'χει βουλώσει! Όσο για την μπαταρία που έγραψα πριν ότι μου φαίνεται καλύτερη από την 4.0.3 το είπα επειδή το έλιωσα απ'όταν το αναβάθμισα και δεν έπεσε τόσο όσο νομίζω θα πεφτε με την 4.0.3. Σίγουρα μπορεί να κάνω και λάθος. Τουλάχιστον δεν είναι τόσο μπαταριοφάγα όσο άκουγα ή νόμιζα. Πάντως και η κάμερα μου φαίνεται πιο γρήγορη, και γενικά όλο το κινητό πάει πιο σφαίρα. Τελικά κράτησα τον nova γιατί δεν μου πολυάρεσαν τα μεγάλα εικονίδια (ειδικά της κάμερας είναι θηρίο!) που έχει το touchwiz! Κι ευτυχώς που βρήκα πώς μικραίνουν τα μηνύματα γιατί με είχαν ζαλίσει τόσο μεγάλα! (Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις να τσεκάρεις να αυξομειώνεται το μέγεθος από το πλήκτρο της έντασης). Πρώτη μέρα με jb και δεν διαπίστωσα κανά κόλλημα-πρόβλημα. Α, παρατήρησα μόνο ότι κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει, στον touchwiz δεν τις έβρισκα με τίποτα ενώ στον nova ήταν όλα όπως πριν την αναβάθμιση...περίεργα πράγματα αλλά αφού κράτησα nova οκ. Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, απο τοτε που βγηκε η ελληνικη jb, μπηκατε καθολου ξανα στο sammobile κτλ? Εγω παντως οχι. :p

 

Πατησαμε και τις nordic εκδοσεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, απο τοτε που βγηκε η ελληνικη jb, μπηκατε καθολου ξανα στο sammobile κτλ? Εγω παντως οχι. :p

 

Εγώ πολλές φορές, για το tablet..:p:p

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε η τελευταία ελληνική ρομ στο αρχικό θέμα.

Android 4.1.2

PDA: I9100XWLSW

CSC: I9100OXXLSB

MODEM: I9100XXMS3

 

εγώ δεν τη βλέπω στην αρχική σελίδα

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν τη βλέπω στην αρχική σελίδα

 

Σε ποια αρχική σελίδα κοιτάς; Υπάρχει κανονικά στο δεύτερο ποστ αυτού εδώ του νήματος, κάτω κάτω..;)

 

XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR

 

Σημείωση: Μετά από κάθε αναβάθμιση συνιστάται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset).

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια αρχική σελίδα κοιτάς; Υπάρχει κανονικά στο δεύτερο ποστ αυτού εδώ του νήματος, κάτω κάτω..;)

 

οκ, το βρηκα, thanks, απλά με μπέρδεψε το 16/5/2013 που γράφει

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμη που δεν εχει συμβει σε όσους εχουν αναβαθμισει μηνες τωρα, το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει η Jelly...σιγουρα ειναι αλληλεπιδραση με καποια εφαρμογη, τα περι Go Launcher δεν τα ξερω δεν τον εχω χρησιμοποιησει (εχω Holo)

Δες κι αυτη την περιπτωση που θυμηθηκα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4623197#post4623197 και ισως καποιος σε βοηθησει περισσοτερο...

 

Κατά πάσα πιθανότητα είναι bug του Go Launcher notification. Άμα απενεργοποιηθεί το notification στην προσβασημότητα σταματάει η φωνή, αλλά όπως προανέφερα χάνεται και η ειδοποιήση του Go Launcher όπως π.χ. στα mail. Σε ξένα forum αναφέρουν πως ίσως να μην είναι bug του go notification αλλά της rom. Τέσπα ο συνδυασμός τους είναι προβληματικός. Αυτά τα λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζετε σας παρακαλω πολυ,τις διαδικασιες(ναι ξερω ειναι στο πρωτο ποστ)!!!!!!,επειδη η τελευταια αναβαθμιση που εκανα ηταν περισυ η 4.0.4 XLPT,και τα εχω ξεχασει;;Σημειωτεον ειμαι ρουτ και εχω και το titanium (πως δηλ.το ξανακανω ρουτ,ποιο ειναι το αρχειο κλπ);;;

Σας υπερ υπερ ευχαριστω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα , δεν γνωριζω κ πολλα πραγματα , χρειαζομαι βοηθεια - καθοδηγηση

ενας γνωστοςμου , περασε την jelly bean [ XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Cosmote Ελληνικό firmware. Sales code COS. ] στο κινητο μου με το odin , χτες βγηκε η επισημη firmware στην ελλαδα την περασε ο αδελφος μου στο κινητο του μεσω wi-fi κατευθειαν , θελω να την περασω κ εγω πηγα μεσω wi-fi αλλα δεν μπορω αφου ειναι πειραγμενο κ μετα πηγα μεσω kies δεν το βλεπει καν ο υπολογιστης

μπορει να με βοηθησει καποιος ποια βηματα να ακολουθησω ??

εκανα back up επαφες κ μηνυματα κ συλλογη στην εξωτερικη καρτα μνημης

απο την προηγουμενη φορα ειχε κανει ο γνωστος μου στην εξωτερικη καρτα μνημης back up της εφαρμογες με το titanium back up αλλα μου δειχνει οτι πιανει 5.78 mb , στην sd card υπαρχει μεσα το titanium με backu up της εφαρμογες

τωρα τι κανω ???

μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω....

 

Περνας μεσω odin την ελληνικη, μετα ρουτ και μετσ επαναφορα με το τιτανιουμ ολα αυτα που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Περνας μεσω odin την ελληνικη, μετα ρουτ και μετσ επαναφορα με το τιτανιουμ ολα αυτα που θελεις.

 

κανω πρωτα εργοστασιακες ρυθμισεις για να τα σβησω ολα?

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζετε σας παρακαλω πολυ,τις διαδικασιες(ναι ξερω ειναι στο πρωτο ποστ)!!!!!!,επειδη η τελευταια αναβαθμιση που εκανα ηταν περισυ η 4.0.4 XLPT,και τα εχω ξεχασει;;Σημειωτεον ειμαι ρουτ και εχω και το titanium (πως δηλ.το ξανακανω ρουτ,ποιο ειναι το αρχειο κλπ);;;

Σας υπερ υπερ ευχαριστω!!!!!!

στην πρωτη σελιδα ειναι πολυ αναλυτικα,βημα βημα.για ρουτ θα κατεβασεις τον philz που εχει τα τρια τελευταια αρχικα xwLSW και θα πας στην πρωτη σελιδα για ρουτ.ειναι πολλα για να τα γραφει ξανα καποιος.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Περνας μεσω odin την ελληνικη, μετα ρουτ και μετσ επαναφορα με το τιτανιουμ ολα αυτα που θελεις.

 

για να το κανω μεσω kies τι πρεπει να κανω???

Link to comment
Share on other sites

κανω πρωτα εργοστασιακες ρυθμισεις για να τα σβησω ολα?

 

Ναι, πριν και μετα. Αν θελεις και μεσω του ρεκοβερι καντα. Οσο για το κιες που ρωτας παρακατω, ειναι ολοκληρη διαδικασια που δεν αξιζει.Καντο με odin να τελειωνεις σε 5 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πριν και μετα. Αν θελεις και μεσω του ρεκοβερι καντα. Οσο για το κιες που ρωτας παρακατω, ειναι ολοκληρη διαδικασια που δεν αξιζει.Καντο με odin να τελειωνεις σε 5 λεπτα.

 

ωπα , τι ειναι το ρεκοβερυ ντατα??

απλα μπερδευομαι λιγο καταβαζω την firmware στο λαπτοπ απο το hotfile γιατι απο samoobile δεν μπορω

μετα ???μπερδευομαι ποτε συνδεω κινητο με λαπτοπ?

περναω firmware σε κινητο μετα download mode κ τρεχω odin ???

συγνωμη αλλα.....

σε ευχαριστω για την βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

ωπα , τι ειναι το ρεκοβερυ ντατα??

απλα μπερδευομαι λιγο καταβαζω την firmware στο λαπτοπ απο το hotfile γιατι απο samoobile δεν μπορω

μετα ???μπερδευομαι ποτε συνδεω κινητο με λαπτοπ?

περναω firmware σε κινητο μετα download mode κ τρεχω odin ???

συγνωμη αλλα.....

σε ευχαριστω για την βοηθεια...

 

Υπαρχει οδηγος πως περνας εκδοσεις μεσω odin. Παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος πως περνας εκδοσεις μεσω odin. Παρακαλω.

το ξερω , το διαβασα αλλα μπερδευομαι...

 

Υπαρχει οδηγος πως περνας εκδοσεις μεσω odin. Παρακαλω.

 

νομιζω καταλαβα

σε ευχαριστω...

 

:!:

-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

το ξερω , το διαβασα αλλα μπερδευομαι...

 

Κατεβάσεις το firmware, ανοίγεις το odin στον υπολογιστή, βάζεις το κινητό σε download mode, το συνδεεις με τον υπολογιστή και το φλασαρεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα σημερα update στο s2 σε 4.1.2 ολα κανονικα ανοιξε κανονικα το τηλεφωνο ολα οκ εκλεισε απο μπαταρια το τηλεφωνο και τωρα δεν ανοιγει κολαει στο λογοτυπο samsung τι φταει και τι μπορω να κανω ??

Ευχαριστω πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα ειναι πολυ αναλυτικα,βημα βημα.για ρουτ θα κατεβασεις τον philz που εχει τα τρια τελευταια αρχικα xwLSW και θα πας στην πρωτη σελιδα για ρουτ.ειναι πολλα για να τα γραφει ξανα καποιος.

 

ok,σε ευχαριστω πολυ

ΥΓ

1)Το ζιπ κατεβαζω οχι το md5;;

2)πριν κανω συγχρονισμο στο google και μετα τα αφηνω να μου τα επαναφερει ολα πισω;

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα σημερα update στο s2 σε 4.1.2 ολα κανονικα ανοιξε κανονικα το τηλεφωνο ολα οκ εκλεισε απο μπαταρια το τηλεφωνο και τωρα δεν ανοιγει κολαει στο λογοτυπο samsung τι φταει και τι μπορω να κανω ??

Ευχαριστω πολυ !!

 

Μπες recovery και κανε factory reset και wipe cache, στην πρωτη σελιδα θα δεις τον τροπο. Επανεκκινηση κι εισαι ετοιμος.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ηλθε ενημερωση για αναβαθμηση αλλα πηγαινοντας απο την ενημερωση λογισμικου βρηκα μια που ειναι 422mb περιπου και την κατεβαζω κατευθειαν στο κινητο ...ειναι η 4.1.2;; θα κατσει η θα τρεχω;; καμμια βοηθεια κανενας;;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ηλθε ενημερωση για αναβαθμηση αλλα πηγαινοντας απο την ενημερωση λογισμικου βρηκα μια που ειναι 422mb περιπου και την κατεβαζω κατευθειαν στο κινητο ...ειναι η 4.1.2;; θα κατσει η θα τρεχω;; καμμια βοηθεια κανενας;;

 

Κατα 99% αυτη ειναι, εννοειται να προχωρησεις! :)

Link to comment
Share on other sites

περασα με odin την τελευταια επισημη firmware που βγηκε προχτες [XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR] ] , αλλα εχει μεινει η [XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Cosmote Ελληνικό firmware. Sales code COS ] ενω εκανα κ whipe data πριν κ μετα

στο βημα 6 δεν κιτρινισε το κουτάκι ID:Com αφου συνδεσα το κινητο με το usb στον υπολογιστη ενω περιμενα , κ ετσι πατησα start , κ αφου ετρεξα την firmware στο odin τελειωσε γρηγορα , περιμενα να κανει επανεκινηση το κινητο αλλα δεν εκανε.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...