Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ρωτησα ποτε δωσανε την 4.1.2 αλλα ποιο updates της δωσανε σε σχεση με τις αλλες χωρες.

Δωσανε το τελευταιο update της 4.1.2?

 

Εχουμε πει σε μερικες πισω σελιδες και εχουμε προλαβει να απαντησουμε και σε πολλες αποριες σου. Ριξε μια ματια 2-3 σελιδες πισω και θα βρεις αυτο που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί σας είναι τόσο δύσκολο να μου πείτε ένα ναι ή όχι ή να μου πείτε το λινκ που λέτε;

 

XWLSW έδωσαν, αν και σου είχα εξηγήσει αναλυτικότατα σε πμ πως να ψάχνεις στο sammobile..;)

 

Επίσης απορώ πως δεν την πέρασες ακόμα, ειδικά όταν επέμενες στην αναμονή της τόσο πολύ.. μόνο μη μου πεις ότι ξέχασες τη διαδικασία μετά από τόσα πμ αλλά και δημόσια ποστς που ανταλλάξαμε πριν λίγο μόλις καιρό..:D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

XWLSW έδωσαν, αν και σου είχα εξηγήσει αναλυτικότατα σε πμ πως να ψάχνεις στο sammobile..;)

 

Επίσης απορώ πως δεν την πέρασες ακόμα, ειδικά όταν επέμενες στην αναμονή της τόσο πολύ.. μόνο μη μου πεις ότι ξέχασες τη διαδικασία μετά από τόσα πμ αλλά και δημόσια ποστς που ανταλλάξαμε πριν λίγο μόλις καιρό..:D

Ποιος σου είπε ότι δεν την πέρασα;

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν και κάποια άλλα τροποποιηθηκαν. Παρακαλώ να αποφύγουμε σαρκασμό, ειρωνεία και προσωπικούς χαρακτηρισμους.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι ειδα με εκπληξη μολις ανοιξα το κινητο οτι αρχισε να κατεβαζει ενημερωση λογισμικου! Με βρηκε τελειως απροετοιμαστο. Πανικοβληθηκα. Εκλεισα αμεσως το wifi! Εχω την 4.0.3 που ολοι λετε οτι ειναι χαλια και 2 προβληματα: Sod μια φορα τη βδομαδα και κολλημα στο διακοπτη wifi 2-3 φορες τη βδομαδα. Εχω συνηθισει ομως και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο. Και τα 2 φτιαχνουν με επανεκκινηση. Επειδη ειμαι ασχετος με αναβαθμισεις θελω να ρωτησω αν με την ΟΤΑ αναβαθμιση σβηνονται οι εφαρμογες, οι ρυθμισεις και κυριως οι επαφες μου;;; ή αναβαθμιζω και ολα λειτουργουν; αν ειναι ετσι αναβαθμιζομαι...αλλιως μενω 4.0.3. Ευχαριστω.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

 

Κανείς που να γνωρίζει να μου απαντήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα περασει στης γυναικας μου την LSD και εχει μεινει με αυτη....(χωρις κανενα μα κανενα προβλημα)

Ειμαι στο 70% να της το αφησω ετσι και 30% να περασω την ελληνικη....

Θα το σκεφτω λιγο ακομα.....

 

 

Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν και κάποια άλλα τροποποιηθηκαν. Παρακαλώ να αποφύγουμε σαρκασμό, ειρωνεία και προσωπικούς χαρακτηρισμους.

 

Γιατι δεν μεταφερθηκαν στο off topic να τα διαβαζουμε και εμεις να σχηματιζουμε αποψη για καποια πραγματα και καποιους χαρακτηρες.....?????

Link to comment
Share on other sites

Ειχα περασει στης γυναικας μου την LSD και εχει μεινει με αυτη....(χωρις κανενα μα κανενα προβλημα)

Ειμαι στο 70% να της το αφησω ετσι και 30% να περασω την ελληνικη....

Θα το σκεφτω λιγο ακομα.....

 

Περνα την. Αλλωστε, πιο καινουργια ειναι και με διορθωσεις/βελτιωσεις λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους ... :D

 

ήρθε και σε εμένα η πολυαναμενόμενη αναβάθμιση ... με τόσα μπινελίκια που τους είχα ρίξει μου κάνει εντύπωση ότι ήρθε της Παναγίας ...

:lol::lol::lol:

 

Θέλει 400ΜΒ από ότι είδα , θε περιμένω να γυρίσω Αθήνα γιατί εδώ από σήμα χάλια ... :rolleyes: ...

 

Από ότι διάβασα δεν χάνεις δεδομένα ... σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Περνα την. Αλλωστε, πιο καινουργια ειναι και με διορθωσεις/βελτιωσεις λογισμικου.

 

Thanks Φωτης ....

Οταν γυρισω Αθηνα και βρεθω σε pc θα ξαναθυμηθω την τεχνη του odin....

 

Χρονια πολλα και καλα μπανια σε οσους κανουν.....

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις: παρα πολυ καλες! Μπαταρια καλυτερη απο 4.0.3.Το wifi επισης νομιζω.Smoothness πολυ καλυτερο.Κι ενω εχω τον nova νομιζω τωρα οτι ο touchwiz ειναι καλυτερος. Μεσω kies το κανα, πηρε κανα 8λεπτο, δεν εχασα τιποτα. Το πληκτρολογιο λιγο σα να μικρυνε αλλα μικρο το κακο.Δεν βρισκω που ειναι ο task manager για να καθαριζω τη μνημη και δεν ξερω γιατι μια εικονα που ειχα σαν wallpaper τη βγαζει μεγεθυμενη.αυτα! Πολυ ικανοποιημενος παντως..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !! Εμένα πάλι μου φαίνεται, ότι την μπαταρία την τρώει πολύ πιο γρήγορα από την 4.0.3 (και με όλα τα smart stay κλπ απενεργοποιημένα). Χρήση ram πιο μεγάλη και τρώει κάποια ψιλοκολλήματα, ειδικά όταν βγαίνω από task manager. Κατά τα άλλα είναι ελαφρά πιο γρήγορη, απίστευτα πιο smooth και έχει 2 - 3 πραγματάκια, που γι' αυτά και μόνο, προσωπικά αξίζει να την εγκαταστήσεις. Και όσο για την ΟΤΑ αναβάθμιση, δεν έχασα απολύτως τίποτα
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μου ήρθε και εμένα σήμερα η καινούρια αναβάθμιση. μ πολύ μεγάλη χαρά την έκανα. Αλλά μου δημιουργήθηκαν δύο προβλήματα...

1. Δεν μου δουλεύει το wifi σωστά. κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις.

2. Δεν λειτουργεί ούτε το bluetooth.

Έχει κάποιος ιδέα γιατί? Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα , δεν γνωριζω κ πολλα πραγματα , χρειαζομαι βοηθεια - καθοδηγηση

ενας γνωστοςμου , περασε την jelly bean [ XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Cosmote Ελληνικό firmware. Sales code COS. ] στο κινητο μου με το odin , χτες βγηκε η επισημη firmware στην ελλαδα την περασε ο αδελφος μου στο κινητο του μεσω wi-fi κατευθειαν , θελω να την περασω κ εγω πηγα μεσω wi-fi αλλα δεν μπορω αφου ειναι πειραγμενο κ μετα πηγα μεσω kies δεν το βλεπει καν ο υπολογιστης

μπορει να με βοηθησει καποιος ποια βηματα να ακολουθησω ??

εκανα back up επαφες κ μηνυματα κ συλλογη στην εξωτερικη καρτα μνημης

απο την προηγουμενη φορα ειχε κανει ο γνωστος μου στην εξωτερικη καρτα μνημης back up της εφαρμογες με το titanium back up αλλα μου δειχνει οτι πιανει 5.78 mb , στην sd card υπαρχει μεσα το titanium με backu up της εφαρμογες

τωρα τι κανω ???

 

Χρόνια Πολλά σε όλους ... :D

 

ήρθε και σε εμένα η πολυαναμενόμενη αναβάθμιση ... με τόσα μπινελίκια που τους είχα ρίξει μου κάνει εντύπωση ότι ήρθε της Παναγίας ...

:lol::lol::lol:

 

Θέλει 400ΜΒ από ότι είδα , θε περιμένω να γυρίσω Αθήνα γιατί εδώ από σήμα χάλια ... :rolleyes: ...

 

Από ότι διάβασα δεν χάνεις δεδομένα ... σωστά ?

σωστα δεν χανεις τιποτα την περασε ο αδελφος μου

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις: παρα πολυ καλες! Μπαταρια καλυτερη απο 4.0.3.Το wifi επισης νομιζω.Smoothness πολυ καλυτερο.Κι ενω εχω τον nova νομιζω τωρα οτι ο touchwiz ειναι καλυτερος. Μεσω kies το κανα, πηρε κανα 8λεπτο, δεν εχασα τιποτα. Το πληκτρολογιο λιγο σα να μικρυνε αλλα μικρο το κακο.Δεν βρισκω που ειναι ο task manager για να καθαριζω τη μνημη και δεν ξερω γιατι μια εικονα που ειχα σαν wallpaper τη βγαζει μεγεθυμενη.αυτα! Πολυ ικανοποιημενος παντως..

πατα το home button σταθερα και θα φανει ο task manager

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !! Εμένα πάλι μου φαίνεται, ότι την μπαταρία την τρώει πολύ πιο γρήγορα από την 4.0.3 (και με όλα τα smart stay κλπ απενεργοποιημένα). Χρήση ram πιο μεγάλη και τρώει κάποια ψιλοκολλήματα, ειδικά όταν βγαίνω από task manager. Κατά τα άλλα είναι ελαφρά πιο γρήγορη, απίστευτα πιο smooth και έχει 2 - 3 πραγματάκια, που γι' αυτά και μόνο, προσωπικά αξίζει να την εγκαταστήσεις. Και όσο για την ΟΤΑ αναβάθμιση, δεν έχασα απολύτως τίποτα

 

Για διευκρινήσε λίγο αυτά τα 2-3 πραγματάκια που λες ποια είναι...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για διευκρινήσε λίγο αυτά τα 2-3 πραγματάκια που λες ποια είναι...

3G on - off στο notification center, περισσότερες επιλογές στη φωτογραφική μηχανή (βίντεο και από την εμπρός κάμερα, περισσότερες λεπτομέρειες στα χαρακτηριστικά μιας φωτογραφίας - τιμή iso, έκθεσης κλπ), pop up video player (απεγκατέστησα τον G player, που έτρωγε πολύ χώρο), ποσοτική ένδειξη μπαταρίας στη γραμμή ειδοποιήσεων (απεγκατέστησα το battery percentage). Ψιλοπράγματα θα πεις, αλλά εμένα προσωπικά με καταβόλεψαν

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται με αυτό το talk back? Έχει καταφέρει κανείς non rooted να το απεννεργοποιήσει στην ελληνική 4.1.2??? πολύ σπαστικό
Link to comment
Share on other sites

Μα ετσι κι αλλιως δεν ειναι ενεργοποιημενο από deafault...οι περισσοτεροι το εχουν ενεργοποιησει κατα λαθος ή χωρις να το καταλάβουν...νομιζω εχει ρυθμιση και καπου στα system settings, θα το κοιταξω και αν βρω κατι θα γραψω

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα ετσι κι αλλιως δεν ειναι ενεργοποιημενο από deafault...οι περισσοτεροι το εχουν ενεργοποιησει κατα λαθος ή χωρις να το καταλάβουν...νομιζω εχει ρυθμιση και καπου στα system settings, θα το κοιταξω και αν βρω κατι θα γραψω

 

Δεν θυμάμαι να το ενεργοποιήσα. Εξάλλου χρησιμοποιώ τον Go Launcher και μπήκα στον stock πρώτη φορά αφού έβαλα την 4.1.2 για να δω κάτι όταν άκουσα την πιο εκνευριστική φωνή του κόσμου. page ενα από τέσσερα. Ακόμα και να το απενεργοποιήσω στην προσβασιμότητα συνεχίζει τα ίδια. Στην 4.0.3 δεν γινόντουσαν τέτοια κουφά και το είχα κλειστό. Το μόνο που έχω βρει είναι αν απενεργοποιήσω το notification στην προσβασιμότητα αλλά δεν έχω notification στον go launcher όταν π.χ. έρχεται ένα mail στο yahoo. Μπλέξαμε μου φένεται:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμη που δεν εχει συμβει σε όσους εχουν αναβαθμισει μηνες τωρα, το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει η Jelly...σιγουρα ειναι αλληλεπιδραση με καποια εφαρμογη, τα περι Go Launcher δεν τα ξερω δεν τον εχω χρησιμοποιησει (εχω Holo)

Δες κι αυτη την περιπτωση που θυμηθηκα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4623197#post4623197 και ισως καποιος σε βοηθησει περισσοτερο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις: παρα πολυ καλες! Μπαταρια καλυτερη απο 4.0.3.Το wifi επισης νομιζω.Smoothness πολυ καλυτερο.Κι ενω εχω τον nova νομιζω τωρα οτι ο touchwiz ειναι καλυτερος. Μεσω kies το κανα, πηρε κανα 8λεπτο, δεν εχασα τιποτα. Το πληκτρολογιο λιγο σα να μικρυνε αλλα μικρο το κακο.Δεν βρισκω που ειναι ο task manager για να καθαριζω τη μνημη και δεν ξερω γιατι μια εικονα που ειχα σαν wallpaper τη βγαζει μεγεθυμενη.αυτα! Πολυ ικανοποιημενος παντως..

 

Δεν εχει καλυτερη μπαταρια η jb απο την ics 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μεγέθυνση του wallpaper, φταίει ο tw. Υπάρχει η λύση του tw wallpaper fix s2 (tw crop) απο το play.

 

Επίσης, φεύγει το scrolling wallpaper και φταίει η apple σε αυτό, γιατί έχασε η samsung μια δικαστικη διαμαχη για πατέντες. Η λύση είναι ή αλλος launcher ή modded tw που ξεκλειδώνει και πολλές λειτουργίες του tw (δεν είναι δύσκολο να το κάνετε το mod και μόνοι σας αν είστε root, ένα decompile/compile είναι και κάνει πολύ καλύτερο τον tw)

 

Για talkback, ρυθμίσεις/προσβασιμότητα/talkback και απενεργοποίηση

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...