Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωση που βγηκε? Για το προγραμμα ή για την ρομ?

 

Εγω εχω την 4.1.2 nordic με sales code: nee και ακομα δεν μου εχει ερθει καμια .

Αφου λεω ενημερωση για την μουσικη τι συμπερασμα βγαζεις εσυ..;:rolleyes:

Ξανα εκανα εγκατασταση το google music play και τωρα οταν ξεκιναω το κινητο δεν το ξεκιναει απο μονο του αν δεν το έχω ξεχάσει ανοιχτό πριν κλείσω το κινητό μόνο αν το έχω ξεχάσει ανοιχτό ανοίγει με το που ανοίξει το κινητό.

Επομενως να υποθεσω οτι διορθωθηκε :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι στο τσακ να περάσω μία καθαρή rom στο κινητό μου...εκ νέου. Πάω μόνο για 4.1.2 Nordic.

 

Ποια θεωρείτε μέχρι τώρα καλύτερη συνολικά; LSD, LSN ή LSS ;

 

Περιμένω γνώμες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στο τσακ να περάσω μία καθαρή rom στο κινητό μου...εκ νέου. Πάω μόνο για 4.1.2 Nordic.

 

Ποια θεωρείτε μέχρι τώρα καλύτερη συνολικά; LSD, LSN ή LSS ;

 

Περιμένω γνώμες...

 

Βαλε την lss που ειναι η τελευταια και καλυτερη :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την lss που ειναι η τελευταια και καλυτερη :)

 

Με έχουν τρομάξει κάτι παλικάρια για την κατανάλωση ενέργειας και έχω μπει σε σκέψεις. Είχα LSD και ήμουν μια χαρά μέχρι που έβαλα LSN και είδα διαφορά στη κατανάλωση προς το χειρότερο. Μετά αρχικά ενώ διάβαζα θετικά σχόλια για LSS, τελευταία διαβάζω ότι δεν είναι τόσο δυνατή στον τομέα κατανάλωση. Έχω καταμπερδευτεί γι αυτό ρωτάω αν υπάρχουν κι άλλοι εδώ που έχουν δοκιμάσει να μας πουν συγκριτικό όσον αφορά την κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Αφου λεω ενημερωση για την μουσικη τι συμπερασμα βγαζεις εσυ..;:rolleyes:

 

Επομενως να υποθεσω οτι διορθωθηκε :)

Όχι δεν διορθώθηκε γιατί καμιά εφαρμογή που έχεις ξεχάσει ανοιχτη δεν πρέπει να με το που ανοίξει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν τρομάξει κάτι παλικάρια για την κατανάλωση ενέργειας και έχω μπει σε σκέψεις. Είχα LSD και ήμουν μια χαρά μέχρι που έβαλα LSN και είδα διαφορά στη κατανάλωση προς το χειρότερο. Μετά αρχικά ενώ διάβαζα θετικά σχόλια για LSS, τελευταία διαβάζω ότι δεν είναι τόσο δυνατή στον τομέα κατανάλωση. Έχω καταμπερδευτεί γι αυτό ρωτάω αν υπάρχουν κι άλλοι εδώ που έχουν δοκιμάσει να μας πουν συγκριτικό όσον αφορά την κατανάλωση.

 

Εμενα απο καταναλωση μπαταριας ολες οι 4.1.2 ιδιες μου φαινονται το αν η μια εχει 0.1% καλυτερη αυτονομια ελαχιστα με ενδιαφερει.Σιγουρα οι 4.0.4 ηταν καλυτερες στον τομεα αυτο αλλα αφου θες να πας σε jelly βαλε την πιο προσφατα ενημερωμενη.:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο καταναλωση μπαταριας ολες οι 4.1.2 ιδιες μου φαινονται το αν η μια εχει 0.1% καλυτερη αυτονομια ελαχιστα με ενδιαφερει.Σιγουρα οι 4.0.4 ηταν καλυτερες στον τομεα αυτο αλλα αφου θες να πας σε jelly βαλε την πιο προσφατα ενημερωμενη.:)

 

Να σαι καλά φίλε. Πάντως εγώ είδα διαφορά μεταξύ LSD και LSN.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην LSS; Κάτι σαν Bug ας πούμε με καμιά εφαρμογή κτλ; Θα το κάνω root + Greenify.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε. Πάντως εγώ είδα διαφορά μεταξύ LSD και LSN.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην LSS; Κάτι σαν Bug ας πούμε με καμιά εφαρμογή κτλ; Θα το κάνω root + Greenify.

 

Να εισαι καλα κι εσυ φιλε μου! Διαφορα μπορει να υπαρχει μεν αλλα αμελητεα δε.

Οχι δεν εχει τιποτα κουλο η lss απλα κανε σωστα τα βηματα της εγκαταστασης και αυτο ειναι ολο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε. Πάντως εγώ είδα διαφορά μεταξύ LSD και LSN.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην LSS; Κάτι σαν Bug ας πούμε με καμιά εφαρμογή κτλ; Θα το κάνω root + Greenify.

Ναι αυτο που λεω ποιο πανω με την εφαρμογη google music play

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που λεω ποιο πανω με την εφαρμογη google music play

 

Αυτο είναι άσχετο με τη Rom, είναι προβληματική η εφαρμογή απλά σε όποια Rom και αν περάσει (ή έγινε μετά από κάποιο update της).

Την απενεργοποιείτε όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα μέσα από ρυθμίσεις-εφαρμογές και τελείωσε η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Πως την απενεργοποιουμε σε ΜΗ ΡΟΥΤ κινητο ρε φιλε αφου δεν απενεργοποιειτε???

Δεν ρωταω για εμενα αλλα για τα ατομα που ΔΕΝ εχουν ρουτ το κινητο τους.

 

Και δεν ξερω αν εφτιαξαν κατι σε καποιο update της αλλα τωρα αν την ξεχασεις ανοιχτει πριν κλεισεις το κινητο οταν το ξανανοιξεις θα συνεχισει να ειναι ανοιχτη.

 

Κατι που πριν δεν γινοτανε γιατι οτι και να εκανες με το που ανοιγες το κινητο η εφαρμογη ετρεχε και ηταν και στης ενεργες εφαρμογες.

 

Επισης αυτο που μου τη σπαει εμενα ειναι οτι το οκ και ακυρο ειναι αντιθετα απ' οτι ηταν στην 4.0.3.

 

Οκ λεπτομερια αλλα αν εχει συνηθησει κανεις να ειναι το οκ αριστερα και το canel δεξια ειναι λιγο δυακολο να συνηθησει το αντιστροφο....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που δεν είναι root, να δει και να μου πει παρακαλώ εάν γίνεται να απενεργοποιηθεί να ξέρω και εγώ?

 

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - τέρμα δεξιά στη καρτέλα "Όλα" και ψάξτε την εφαρμογή Google Music player ή όπως λέγεται. Δίνεται η επιλογή απενεργοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Έχει uninstall updates. Όπως και στα υπόλοιπα system apps, μετα από αυτο το βημα, εμφανιζεται το disable. Δεν το δοκιμασα, γιατι δεν προλαβαινα να το κανω, αλλα δεν βλεπω το λογο να ισχυει κατι διαφορετικο

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που λεω ποιο πανω με την εφαρμογη google music play

 

Χμμ, και τι με αυτή; Εγώ κράτησα αντίγραφο και την απεγκατέστησα με το Titanium.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο ειχα κανει στην αρχη αλλα επειδη εκανε καποιες επανεκινησεις το κινητο οταν κολλαγε ακομα και σε απλο σερφαρισμα με το chrome ειπα να το ξαναεγκαταστησω μην τυχόν και εφταιγε αυτο.

 

παιδια εχω ενα ς2 αλλα θελω να περασω την jelly bean αλλα απο kies δεν υπαρχει ακομα...μπορω να την περασω μεσω odin!!

 

Μα φυσικα μονο μεσω odin μπορεις προς το παρον.

Διαβασε το 1 ποστ υπαρχει οδηγος και τα firmware που θα χρειαστεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο ειχα κανει στην αρχη αλλα επειδη εκανε καποιες επανεκινησεις το κινητο οταν κολλαγε ακομα και σε απλο σερφαρισμα με το chrome ειπα να το ξαναεγκαταστησω μην τυχόν και εφταιγε αυτο.

 

Περίεργο, σε Nordic με LSD και LSN δεν είχα το παραμικρό λειτουργικό πρόβλημα. Ελπίζω να έκατσε καλά η LSS.

Link to comment
Share on other sites

Παντως η LSS ειναι η καλυτερη απο θεμα μπαταριας(οσον αφορα τις jellybean)!!

Απο 4.0.4 ποια θα προτεινατε για περασμα με βαση την αυτονομια,τη σταθεροτητα,το σημα,τα sod και την εταιρια(εχω cosmote)??

Link to comment
Share on other sites

Παντως η LSS ειναι η καλυτερη απο θεμα μπαταριας(οσον αφορα τις jellybean)!!

Απο 4.0.4 ποια θα προτεινατε για περασμα με βαση την αυτονομια,τη σταθεροτητα,το σημα,τα sod και την εταιρια(εχω cosmote)??

 

 

Καλυτερη 4.0.4 ειναι η nordic XWPLY.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη 4.0.4 ειναι η nordic XWPLY.

 

Εννοεις αυτη που ειναι στην πρωτη σελιδα του thread(XWLPY (19 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware)?

Ειχα διαβασει καλα σχολια απο καποιους και για την Αγγλικη 4.0.4 (μαλλον την XWLPT)!!

Ποια προτεινεις(-εται) απο τις δυο ή γενικοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις αυτη που ειναι στην πρωτη σελιδα του thread(XWLPY (19 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware)?

Ειχα διαβασει καλα σχολια απο καποιους και για την Αγγλικη 4.0.4 (μαλλον την XWLPT)!!

Ποια προτεινεις(-εται) απο τις δυο ή γενικοτερα!!

 

Μιας και εχω δοκιμασει την xwply nordic θα σου προτεινα αυτην ως καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αξίζει να σημειωθεί ότι στην 4.1.2 COS μπορείς να απεγκαταστήσεις τις άχρηστες εφαρμογές της cosmote και χωρίς root, σε αντίθεση με την 4.0.4 που δε γινόταν. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εγκατεστησα και εγω με kies την 4.1.2 COS ολα καλα. Οταν μου ερχεται μυνημα απο καποια αναπαντητη κληση μεσα απο το τηλεφωνο ακουγεται και φωνητικα το νουμερο που μου εκανε την αναπαντητη.Αυτο απενεργοποιηται και αν ναι πως?? ευχαριστω!!

Επισης πως κανουμε factory reset στην 4.1.2??Ισχυει το *2767*3855# ??

Edited by KSENTOUKAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εγκατεστησα και εγω με kies την 4.1.2 COS ολα καλα. Οταν μου ερχεται μυνημα απο καποια αναπαντητη κληση μεσα απο το τηλεφωνο ακουγεται και φωνητικα το νουμερο που μου εκανε την αναπαντητη.Αυτο απενεργοποιηται και αν ναι πως?? ευχαριστω!!

Επισης πως κανουμε factory reset στην 4.1.2??Ισχυει το *2767*3855# ??

 

Ο κωδικός δεν πιάνει σε Jelly Bean. Οπότε, είτε από τις ρυθμίσεις, είτε από Recovery εάν είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα την Nordic LSS και μόλις τώρα και για 1η φορά μετά την ''πετυχημένη'' 4.0.3 είχε το πρώτο σύμπτωμα SOD.

 

Το κινητό φόρτιζε και κατέβαζα torrent με την εφαρμογή tTorrent μέχρι που το κινητό πάγωσε, έκλεισε από μόνο του και υποψιασμένος πήρα τηλέφωνο από άλλο νούμερο και χτυπούσε ενώ το κινητό μου ήταν πρακτικά νεκρό. Αφού έβγαλα - έβαλα την μπαταρία άνοιξε απροβλημάτιστα. Αυτό για ενημέρωση Guys.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...