Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειχα περασει τη σκανδιναβικια jelly bean και τωρα θελω να κανω root ,αυτο θα το κανω μεσω odin η θα βαλω το αρχειο στη καρτα

και μεσω recovery??

 

Κανε το με recovery http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω με στοκ lsw root κ πεταμα ολα τ σκουπιδια ειμαι 41% μπαταρια, 1ημερα κ 5 ωρες λειτουργια κ η οθονη 42% με 3 ωρες. Πριν το ρουτ και τα σχετικα, 16 ωρες εβγαζα με την ιδια χρηση.

 

Wow! Η χρήση αυτή είναι με συγχρονισμους? Τι πέταξες από μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Wow! Η χρήση αυτή είναι με συγχρονισμους? Τι πέταξες από μέσα?

 

Απενεργοποιηση οι συνχρονισμοι.

Δεν πεταξα, απλα απενεργοποιησα ολα αυτα που ηθελα και κερδισα και ραμ που τωρα μολις πατας το home button παει σφαιρα στην αρχικη σελιδα και οχι καπως που περιμενες.

Αν ενδιαφερεσαι, μπορω να σου στειλω φωτο η να σου πω ακριβως τι εκανα disable απο την στοκ lsw.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιηση οι συνχρονισμοι.

Δεν πεταξα, απλα απενεργοποιησα ολα αυτα που ηθελα και κερδισα και ραμ που τωρα μολις πατας το home button παει σφαιρα στην αρχικη σελιδα και οχι καπως που περιμενες.

Αν ενδιαφερεσαι, μπορω να σου στειλω φωτο η να σου πω ακριβως τι εκανα disable απο την στοκ lsw.

Μας ενδιαφέρει, μας ενδιαφέρει :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιηση οι συνχρονισμοι.

Δεν πεταξα, απλα απενεργοποιησα ολα αυτα που ηθελα και κερδισα και ραμ που τωρα μολις πατας το home button παει σφαιρα στην αρχικη σελιδα και οχι καπως που περιμενες.

Αν ενδιαφερεσαι, μπορω να σου στειλω φωτο η να σου πω ακριβως τι εκανα disable απο την στοκ lsw.

 

Ναι με ενδιαφέρει :)

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιηση οι συνχρονισμοι.

Δεν πεταξα, απλα απενεργοποιησα ολα αυτα που ηθελα και κερδισα και ραμ που τωρα μολις πατας το home button παει σφαιρα στην αρχικη σελιδα και οχι καπως που περιμενες.

Αν ενδιαφερεσαι, μπορω να σου στειλω φωτο η να σου πω ακριβως τι εκανα disable απο την στοκ lsw.

 

Για πες μας , μιά και θα το ρουτάρω κι' εγώ .

 

Το ρούταρα τελικά . Success . Βγήκε και το εικονίδιο SuperSu .

Ποιά εφαρμογή να χρησιμοποιήσω γιά απαλαγή από τις διαφημίσεις ??

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας , μιά και θα το ρουτάρω κι' εγώ .

 

Το ρούταρα τελικά . Success . Βγήκε και το εικονίδιο SuperSu .

Ποιά εφαρμογή να χρησιμοποιήσω γιά απαλαγή από τις διαφημίσεις ??

 

AdBlock, AdAway κτλ. μπορείς να τις ψάξεις στο google :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχειο κατεβαζω για να ρουταρω απλως την XWLSW 4.1.2 ΜΕ recovery ?

 

Εδω εισαι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

 

Κοιτα λιγο πιο κατω που αναφερει την XWLSW (ειμαι στην δουλεια και δεν μου ανοιγει το ακριβες link με το αρχειο :lol: )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με ενα προσφατο post το επίσημο development του κινητου μας ολοκληρωθηκε και πρόσφατα ειδα ενα firmware με κωδικο LSZ (με release date 10/9 & changelist 1402302) που ταιριαζει και ονομαστικα ως τελευταια εκδοση λογισμικου. Το ερωτημα ειναι από τι αραγε εξαρταται αν και ποιες χωρες θα παρουν και αυτη την τελευταια εκδοση η θα μεινουν με οποια 4.1.2 δοθηκε με το τελευταιο rollout? Μια που προφανως δεν θα δοθει σε όλους, να υποθεσω από την τοπικη αντιπροσωπεια?

Εχει κανεις βαλει την συγκεκριμενη εκδοση btw?

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν λιγες μερες το κινητο με παρουσιασε ενα προβλημα, μετα απο μια επανεκκινηση που εκανε απο μονο του δεν διαβαζε την καρτα σιμ και μου εγραφε (μη εγγεγραμενο δικτυο). ασχοληθηκα μερες και το μονο που καταφερα ηταν επενεργοποιοντας το πιν τισ καρτας να δουλεψει.... σημερα ειπα να ασχοληθω ξανα, φορωντας το firmwares 4.1.2 εβαλα με το odin το 2.3.4 και δουλεψε κανονικα επιτελους εβλεπε την καρτα σιμ με πιν, οταν εβαλα το 4.0.3 η το 4.1.2 παλι ξεκινησε το ιδιο προβλημα, δεν βλεπει την καρτα σιμ και οταν πατας να κλεισει δεν βγαζει την μπαρα με την επανεκκινηση-απενεργοποιησει κ.τ.λ ενω οπως ειπα και πριν με την 2.3.4 δουλευουν ολα κανονικα. Πως μπορει να διορθωθεί το προβλημα.. χωρις να μεινω στην 2.3.4 αλλα να παω εκει που ημουν στην 4.1.2 ???? Edited by seraios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν λιγες μερες το κινητο με παρουσιασε ενα προβλημα, μετα απο μια επανεκκινηση που εκανε απο μονο του δεν διαβαζε την καρτα σιμ και μου εγραφε (μη εγγεγραμενο δικτυο). ασχοληθηκα μερες και το μονο που καταφερα ηταν επενεργοποιοντας το πιν τισ καρτας να δουλεψει.... σημερα ειπα να ασχοληθω ξανα, φορωντας το firmwares 4.1.2 εβαλα με το odin το 2.3.4 και δουλεψε κανονικα επιτελους εβλεπε την καρτα σιμ με πιν, οταν εβαλα το 4.0.3 η το 4.1.2 παλι ξεκινησε το ιδιο προβλημα, δεν βλεπει την καρτα σιμ και οταν πατας να κλεισει δεν βγαζει την μπαρα με την επανεκκινηση-απενεργοποιησει κ.τ.λ ενω οπως ειπα και πριν με την 2.3.4 δουλευουν ολα κανονικα. Πως μπορει να διορθωθεί το προβλημα.. χωρις να μεινω στην 2.3.4 αλλα να παω εκει που ημουν στην 4.1.2 ????

 

Δοκίμασε και με άλλη sim

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με άλλη sim

 

δεν παιζει ρολο η σιμ φιλε μου εχω βαλει και τα τρια δικτυα, οταν η καρτες εχουν πιν δεν τις βλεπει

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο η σιμ φιλε μου εχω βαλει και τα τρια δικτυα, οταν η καρτες εχουν πιν δεν τις βλεπει

 

Είσαι rooted?

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο η σιμ φιλε μου εχω βαλει και τα τρια δικτυα, οταν η καρτες εχουν πιν δεν τις βλεπει

επειδη αναφερεις οτι με την παλια ρομ δουλευει καλα,δοκιμασε να ξανακατεβασεις την 4.1.2 μηπως και το αρχειο που κατεβασες ειχε προβλημα.το αναφερω γιατι παρουσιαστηκε σε εμενα μετα απο κατι που ενγκατεστησα,(αρομα νετ ρομ)και αμεσως εκανα εγκατασταση της ρομ απο την αρχη,με ολα τα φορμαρισματα,και ευτηχως επανηλθε το σημα.λεω τωρα μηπως..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερεις οτι με την παλια ρομ δουλευει καλα,δοκιμασε να ξανακατεβασεις την 4.1.2 μηπως και το αρχειο που κατεβασες ειχε προβλημα.το αναφερω γιατι παρουσιαστηκε σε εμενα μετα απο κατι που ενγκατεστησα,(αρομα νετ ρομ)και αμεσως εκανα εγκατασταση της ρομ απο την αρχη,με ολα τα φορμαρισματα,και ευτηχως επανηλθε το σημα.λεω τωρα μηπως..

 

καλησπερα φιλε. εχω δοκιμασει 2 firmwires 4.1.2 και αλλα 2 σε 4.0.3. δεν γινεται τιποτα..... σημα εχει σε ολα, απλα μου γραφει μη εγγεκριμενο δυκτιο, και οταν αφαιρω το πιν της καρτας σιμ δουλευει κανονικα, και το κουμπι για να κλεισει το τηλεφωνο πατωντας το δεν μου βγαζει την μπαρα επανεκκινηση - απενεργοποιηση κ.τ.λ αλλα κλεινει απευθειας. ενω στην 2.3.3 δουλεψε κανονικα, οπως δουλευε και ενα χρονο τωρα με την 4.0.3, οταν το αναβαθμισα μεσω κιες σε 4.1.2 και μετα απο ενα μηνα λειτουργιας, ξαφνικα εκανε επανεκκινηση μολις ειχα συνδεθει στο δικτυο του σπιτιου μου με wi-fi και απο τοτε υπαρχει το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι την αλλαγή των firmwares την έκανες μετά από full wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είσαι rooted?

 

δεν ξερω... πως το βλεπω αυτο?? το μοναδικο που μπορεσα να καταλαβω και εκανα, ειναι με το odin να περναω τα firmwires και να κανω factory reset

 

Να υποθέσω ότι την αλλαγή των firmwares την έκανες μετά από full wipe .

φιλε μου διαβαζοντας τα post με το odin εβαλα τα firmwires, οπως πριν και μετα εκανα factory reset

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω... πως το βλεπω αυτο?? το μοναδικο που μπορεσα να καταλαβω και εκανα, ειναι με το odin να περναω τα firmwires και να κανω factory reset

 

 

φιλε μου διαβαζοντας τα post με το odin εβαλα τα firmwires, οπως πριν και μετα εκανα factory reset

κανε μια βολτα απο service,γιατι μαλλον δεν σε βοηθαμε καθολου.μονο βαλε επισημο firmware,Ελλαδας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το S2 ποτέ δεν πεθαίνει I9100XWMS1 NEE :lol:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι!Πολυ σκληρο για να πεθανει! :)
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Το S2 ποτέ δεν πεθαίνει I9100XWMS1 NEE :lol:

 

Τι παραπανω εχει αυτη απο την δικια μας;:)LSW

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...