Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει ρύθμιση που να αυξάνει την ταχύτητα του κινητού. Οι ρυθμίσεις των εφέ δίνουν την ψευδαίσθηση ότι το κινητό είναι πιο γρήγορο αφού μειώνεται ο χρόνος που εμφανίζονται τα εφέ. Όσο αφορά όμως άνοιγμα εφαρμογών ή διάφορων άλλων ενεργειών δεν θα δείτε καμία διαφορά στην ταχύτητα.

Η μόνη λειτουργία που επηρεάζει την ταχύτητα του κινητού είναι η "Εξοικονόμηση ενέργειας".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα οπως και να το δεις, εγινε λιγο κουραστικη η jb απο θεμα μπαταριας. Εχω δοκιμασει τα παντα,εχω σβησει τα παντα, εχω disable τα παντα,τι στην εκτελεση να αφησα μονο 4-5 να τρεχουν, αυτη συνεχιζει να ρουφαει. Μηπως τλκ ηρθε οντως η ωρα να γυρισουμε στην 4.0.4? Δεν μπορει να κανεις την δουλεια σου ανετα και εκτος αυτο, κατεβαινει με μή λογικο ρυθμο...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως και να το δεις, εγινε λιγο κουραστικη η jb απο θεμα μπαταριας. Εχω δοκιμασει τα παντα,εχω σβησει τα παντα, εχω disable τα παντα,τι στην εκτελεση να αφησα μονο 4-5 να τρεχουν, αυτη συνεχιζει να ρουφαει. Μηπως τλκ ηρθε οντως η ωρα να γυρισουμε στην 4.0.4? Δεν μπορει να κανεις την δουλεια σου ανετα και εκτος αυτο, κατεβαινει με μή λογικο ρυθμο...

 

Αν και ξεφευγουμε απ'το θεμα, δεν δοκιμαζεις και καμμια custom?

Π.χ. CM ή Slim ή Neat? Χωρις βεβαια θεαματικα αποτελεσματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφευγουμε απ'το θεμα, δεν δοκιμαζεις και καμμια custom?

Π.χ. CM ή Slim ή Neat? Χωρις βεβαια θεαματικα αποτελεσματα...

 

Για σλιμ ενδιαφερομαι πιο πολυ αλλα δεν ξερω τι παιζει. Παρολο κιολας που εχω την ανκερ μπαταρια κ οχι την μαμα, με xwlsw ειμαι χαλια μπαταρια. Τωρα για custom που λες, δεν ειναι και ασχημη ιδεα αλλα θα δω διαφορα? Εστω απο xwlsw? Δουλευω πολυ σχετικα το 3g αλλα και χωρις αυτο, δεν ειναι και τελεια τα πραγματα.

 

Αληθεια, αμα παρω backup το .apk απο την στοκ ρομ του ραδιο, και βαλω κοστουμ ρομ, θα γινει η εγκαταση για να εχω το μαμα ραδιο?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Off topic. Μπαταρία σε JB

 

Καλημέρα, μήπως τελικά η Samsung έχει δίκιο που δεν αναβαθμίζει από κάποιο σημείο και μετά τις συσκευές διότι εμφανίζονται διάφορες παρενέργειες που εμείς δεν τις καταλαβαίνουμε ή φανταζόμαστε με συνέπεια να γκρινιάζουμε συνεχώς, πχ η μπαταρία σε jb.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Για σλιμ ενδιαφερομαι πιο πολυ αλλα δεν ξερω τι παιζει. Παρολο κιολας που εχω την ανκερ μπαταρια κ οχι την μαμα, με xwlsw ειμαι χαλια μπαταρια. Τωρα για custom που λες, δεν ειναι και ασχημη ιδεα αλλα θα δω διαφορα? Εστω απο xwlsw? Δουλευω πολυ σχετικα το 3g αλλα και χωρις αυτο, δεν ειναι και τελεια τα πραγματα.

 

Αληθεια, αμα παρω backup το .apk απο την στοκ ρομ του ραδιο, και βαλω κοστουμ ρομ, θα γινει η εγκαταση για να εχω το μαμα ραδιο?

το δοκιμασα ΔΕΝ.. επισης για τον φιλο που λεει για τους λογους που ισως δεν δινονται αναβαθμησεις πχ μπαταρια,ρωταω οι αλλες συσκευες τι μπαταρια φορανε και αντεχουν αναβαθμησεις? μαλλον αλλοι ειναι οι λογοι..ισως εμπορικοτητα νεωτερων συσκευων.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα ΔΕΝ.. επισης για τον φιλο που λεει για τους λογους που ισως δεν δινονται αναβαθμησεις πχ μπαταρια,ρωταω οι αλλες συσκευες τι μπαταρια φορανε και αντεχουν αναβαθμησεις? μαλλον αλλοι ειναι οι λογοι..ισως εμπορικοτητα νεωτερων συσκευων.

 

Σίγουρα είναι η εμπορικότητα, απλώς αναρωτήθηκα διότι δεν μπορείς να πάρεις ταχύτητα ή ομαλή κίνηση χωρίς να ξοδέψεις ενέργεια (μπαταρία).

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως θα γυρισουμε παλι στις εκδοσεις 4.0.4. Κριμα που δεν εβγαλε η ελλαδα αυτη την εκδοση και θα πρεπει να βαλουμε καποιας αλλης χωρας, πχ nordic
Link to comment
Share on other sites

η 4.0.4 οντως καλυτερη σε μπαταρια αλλα οταν εχεις κατι πιο καινουργιο συνηθιζεις στις ευκολιες και απλως θυμασαι (οχι εσυ,ολοι εννοω)τις παλιες καλες (?) εποχες.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, θεωρώ δύσκολο να γυρίσω σε ICS. Θεωρώ νορμάλ την κατανάλωση της LSW, που είναι η καλύτερη από όσες JB έχουν κυκλοφορήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι η 4.1.2 τρώει πολύ περισσότερη μνήμη, και εκεί αρχίζουν τα ντράβαλα.

Χωρίς λόγο... πολλές φορές έχω 120mbyte ελευθερα.

Πώς μπορώ να σβήσω τίποτα σαβούρα που έχει μέσα, και ποιά είναι αυτή η σαβούρα? Υπάρχει κανένας οδηγός για το τι κάνει το κάθετι και αν μπορούμε να το σβήσουμε?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι η 4.1.2 τρώει πολύ περισσότερη μνήμη, και εκεί αρχίζουν τα ντράβαλα.

Χωρίς λόγο... πολλές φορές έχω 120mbyte ελευθερα.

Πώς μπορώ να σβήσω τίποτα σαβούρα που έχει μέσα, και ποιά είναι αυτή η σαβούρα? Υπάρχει κανένας οδηγός για το τι κάνει το κάθετι και αν μπορούμε να το σβήσουμε?

 

Αυτό ισχύει, αλλά έχεις παρατηρήσει να σου δημιουργεί πρόβλημα; Υπάρχουν αρκετά πράγματα που μπορείς να σβήσεις, αλλά πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Καλα συγνωμη αλλα δεν ειναι και καμια τραγικη η 404. Αλλωστε, τι παραπανω κανουμε με την 412? Εγω παντως τι να αφησω ολα τα προγραμματα οπως ειναι μετα το περασμα ειτε να απενεργοποιησω καποια, το ιδιο και αυτο. Ασε που στην εκτελεση τρεχει συνεχεια το store και που και που οι χαρτες, που δεν λεει να τα κανεις disable γτ τα χρειαζομαι. Μετα ειναι και οι υπηρεσιες της google που και αυτες δεν κανει να τις κανεις disable. Οποτε, στα ιδια βρισκομαστε οτι αλλαγες και να γινουν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει, αλλά έχεις παρατηρήσει να σου δημιουργεί πρόβλημα; Υπάρχουν αρκετά πράγματα που μπορείς να σβήσεις, αλλά πρέπει να είσαι root.

 

Μπας και τα σπασίματα στην κίνηση και οι καθυστερήσεις είναι απο εκεί.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καλα συγνωμη αλλα δεν ειναι και καμια τραγικη η 404. Αλλωστε, τι παραπανω κανουμε με την 412? Εγω παντως τι να αφησω ολα τα προγραμματα οπως ειναι μετα το περασμα ειτε να απενεργοποιησω καποια, το ιδιο και αυτο. Ασε που στην εκτελεση τρεχει συνεχεια το store και που και που οι χαρτες, που δεν λεει να τα κανεις disable γτ τα χρειαζομαι. Μετα ειναι και οι υπηρεσιες της google που και αυτες δεν κανει να τις κανεις disable. Οποτε, στα ιδια βρισκομαστε οτι αλλαγες και να γινουν.

 

Εδώ είσαι λάθος, rootάρεις, βάζεις και ένα greenify και στέλνεις maps, facebook (και όλα τα άλλα που πετάν μερικά services έτσι για να σου ρουφάν την μπαταρία) για ύπνο.

Με τον τρόπο αυτό και δεν σου καταναλώνουν resources και μνήμη, αλλά και μπορείς ταχύτατα να τα χρησιμοποιείς όταν τα χρειάζεσαι....

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπας και τα σπασίματα στην κίνηση και οι καθυστερήσεις είναι απο εκεί.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι, και βλέπω αρκετά συχνά τη μνήμη να είναι πάνω από 700mb, μιας και δεν έχω κάνει root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και sorry για το off topic.

Ερώτηση: Μετά την αναβάθμιση, παρατήρησα ότι το s planner δεν έχει κρατήσει τίποτα από τα γεγονότα - καταχωρήσεις προηγούμενων μηνών, ενώ από desktop στο gmail φαίνονται κανονικά, δηλ. καταχωρήσεις από το 2011, κανονικότατα. Εμφανίζει μόνο μελλοντικά γεγονότα από Αύγουστο 2013 και μετά

Το έχει παρατηρήσει κανείς; Καμιά ιδέα;

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και sorry για το off topic.

Ερώτηση: Μετά την αναβάθμιση, παρατήρησα ότι το s planner δεν έχει κρατήσει τίποτα από τα γεγονότα - καταχωρήσεις προηγούμενων μηνών, ενώ από desktop στο gmail φαίνονται κανονικά, δηλ. καταχωρήσεις από το 2011, κανονικότατα. Εμφανίζει μόνο μελλοντικά γεγονότα από Αύγουστο 2013 και μετά

Το έχει παρατηρήσει κανείς; Καμιά ιδέα;

 

Σε εμενα εχουν περαστει μια χαρα απο τοτε που το πηρα (Γεναρης 2013).

 

Ασχετο, αλλα εχω την εντυπωση οτι η Samsung εκανε "λαθος" που εβαλε αριθμητικη ενδειξη μπαταριας. Η προηγουμενη ενδειξη μονο με το εικονιδιο ηταν πολυ αισιοδοξη (ειχες 60% υπολοιπο και εβλεπες εικονιδιο περιπου 80), και καποιοι ειχαν συνηθισει ;)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που αξιζει στην official ROM ειναι οτι ειναι το wifi direct και το samsung link κατα τα αλλα ειναι γεματο αχρηστες εφαρμογες που σου τρωνε μνημη και μπαταρια χωρις λογο και ενα παρα πολυ ασχημο theme...

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η οριτζιναλ xwlsw σαν ζιπ αρχειο για να την περναμε μεσω ρεκοβερυ? δεν εννοω καστομ... η μαλλον καστομ αλλα χωρις αλλα μοντ κλπ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η οριτζιναλ xwlsw σαν ζιπ αρχειο για να την περναμε μεσω ρεκοβερυ? δεν εννοω καστομ... η μαλλον καστομ αλλα χωρις αλλα μοντ κλπ.

 

Υπαρχει η NeatRom που "φοραω" τον τελευταιο καιρο.

Αν εγκαταστησεις την full version χωρις τα επιπλεον mods (τα οποια ειναι ετσι κι αλλιως ξεχωριστο zipακι), δεν θα καταλαβεις οτι ειναι custom, ειναι ολοϊδια με την επισημη (οπτικα τουλαχιστον)...

Ισως βεβαια να υπαρχουν κι αλλες, δεν εχω δοκιμασει πολλες Samsung-based custom roms...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Jelly bean firmwares:

  • XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Vodafone Ελληνικό firmware. Sales code VGR.
  • XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Cosmote Ελληνικό firmware. Sales code COS.
  • XWLSΝ (19 Mαρτίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.
  • XWLSS (22 Απριλίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code ΝΕΕ.
  • XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελβετικό firmware. Sales code AUT.
  • XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR

Εχουν διαφορές δηλαδη μεταξυ τους?

Επισης βλεπω πως εχει βγει και η 4.2.2 για galaxy s2 i9100.(υποτιθεται official)

Την εχει δοκιμασει κανεις, δουλευει σωστα?

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

Εχουν διαφορές δηλαδη μεταξυ τους?

Επισης βλεπω πως εχει βγει και η 4.2.2 για galaxy s2 i9100.(υποτιθεται official)

Την εχει δοκιμασει κανεις, δουλευει σωστα?

 

Διαφορές έχουν μεταξύ τους αλλά πιθανότατα ένας απλός χρήστης δεν θα καταλάβει ποτέ, πάντως η τελευταία LSW έχει πολύ καλό modem που συνεργάζεται άψογα με cosmote τουλάχιστον που δοκίμασα εγώ.

Που την είδες αυτή την 4.2.2;:p

Link to comment
Share on other sites

Εχουν διαφορές δηλαδη μεταξυ τους?

Επισης βλεπω πως εχει βγει και η 4.2.2 για galaxy s2 i9100.(υποτιθεται official)

Την εχει δοκιμασει κανεις, δουλευει σωστα?

 

Μονο για το s2 plus εχει βγει η εκδοση 4.2.2.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...