Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ πλέον με jellybean και πολύ ευχαριστημένη :D Η αναβάθμιση έγινε ΟΤΑ, έκανα wipe/factory reset πριν και μετά και τώρα ποιος μας πιάνει :p

Το touchwiz επιτέλους έγινε λειτουργικό κατ' εμέ.

 

...και που να βαλεις κανεναν σοβαρο launcher (π.χ. Nova)... Εκει θα δεις λειτουργικοτητα!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την jb εννοείς? Αν την δώσουν θα ακούσεις τα πυροτεχνήματα... Αν και μάλλον οι περισσότεροι με unbranded είμαστε σε 4.2.2 custom, η σε κάποια nordic, οπότε όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο αδιάφορο είναι αν τελικά την δώσουν.

 

Κάτι μου λέει πως 4.2 θα δούμε επίσημα σε unbtanded μόνο αν ο chuk norris αγοράσει sgs2

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Την jb εννοείς? Αν την δώσουν θα ακούσεις τα πυροτεχνήματα... Αν και μάλλον οι περισσότεροι με unbranded είμαστε σε 4.2.2 custom, η σε κάποια nordic, οπότε όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο αδιάφορο είναι αν τελικά την δώσουν.

 

Κάτι μου λέει πως 4.2 θα δούμε επίσημα σε unbtanded μόνο αν ο chuk norris αγοράσει sgs2

 

 

Η nordic θα δωσει επισημα 4.2.2. οταν ερθει η ωρα της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω καθόλου. Στην ελληνική αναφερώμουν. Αν και η ώρα της θεωρώ πως έχει έρθει και πως η μετάβαση σε 4.1.2 θα μπορούσε να λύπει, με αμέσως μετάβαση σε 4.2.2. Αλλά αυτό είναι προσωπική γνώμη.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα, εμείς οι unbranded 4.0.3 δεν έχουμε λάβει το μήνυμα της αναβάθμισης! Αν και μ'όλα αυτά που ακούω περί ακόμα ταχύτερης κατανάλωσης μπαταρίας, θα το σκεφτώ αν θα την βάλω...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή καιρό αναμονής (έχω EUR) αποφάσισα να κάνω update μέσω odin. Αλλά κολλάω στο σημείο που με λέει Can't open the serial(COM) port. Έβγαλα μπαταρία, έκλεισα το kiss απο το task manager τιποτα. Δεν θέλει τελικά να αναβαθμιστεί .

Καμιά βοήθεια;

 

Βγαλε τελειως το antivirus να μην τρεχει, μπορει να φταιει αυτο. Και τρεξε το odin (καλυτερα με το 1.85) με δεξι κλικ ως administrator. Για δοκιμασε και αυτα τα δυο που σου ειπα, μηπως γινει κατι.!! Αν οχι καποιο προβλημα με το καλωδιο usb ισως...η κατι δεν βλεπει το PC σου σχετικα με τους drivers. Δοκιμασε επιπλεον να καθαρισεις τις θυρες usb στο PC σου, και δοκιμασε και με καποιο αλλο καλωδιο για να σιγουρευτεις.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως βρηκες την 422?

 

Τώρα τελευταία έχω την pacman 4.2.2 που τα έχει όλα σε ένα (cm10.1-paranoid android-aokp, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203444

 

[WIP][ROM][JB 4.2.2][PA3.15][AOKP-MR1][CM10.1M3]P.A.C True All in 1 ROM[15/05][V22.2]), αλλά υπάρχουν πολλές εναλλακτηκές στο xda. Αν και είναι ολίγον offtopic μιας και το thread είναι για τις επίσημες.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχεις την 4.2.2 μπορεις να μας πεις τι παραπανω απο την οποια επισημη 4.1.2 προσφερει?

 

Και δεν εννοω αυτα που εχουν οι custom αλλα αυτα που εχει η επισιμη 4.2.2 χωρις καμια customia.....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχεις την 4.2.2 μπορεις να μας πεις τι παραπανω απο την οποια επισημη 4.1.2 προσφερει?

 

Και δεν εννοω αυτα που εχουν οι custom αλλα αυτα που εχει η επισιμη 4.2.2 χωρις καμια customia.....

 

Googlαρε το fits, κάνε και κάτι χωρίς να πρήξεις τους υπόλοιπους...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Googlαρε το fits, κάνε και κάτι χωρίς να πρήξεις τους υπόλοιπους...

 

 

Άσε fits θα απαντήσω εγώ για εσένα για να μην κουράζεσαι....

Φίλε ...Δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις άμα ΔΕΝ θέλεις.....

Επίσης αν νομίζεις ότι ο fits σε πρήζει ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις ignore στα ποστ του.

 

(Το παραπάνω γράφτηκε με διάθεση χιούμορ και όχι για να προσβληθεί κάποιος......Κάποιοι το έχουν ήδη καταλάβει και χαμογελάνε....)

;);););););)

 

Πέρα από την πλάκα όμως...Αυτά που προσφέρει η 4.2.2 είναι περισσότερο οπτικές αλλαγές παρά ουσίας....

Και αυτά τα πλακιδια στα toggles ποτέ δεν τα συμπάθησα.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

Χθές αναβάθμισα και εγώ την συσκευή μου (ΟΤΑ) με την επίσημη 4.1.2. Ενώ όλα είναι καλύτερα και αρκετά βελτιωμένα (email, calendar..) έχω θέμα με το internet όταν η συσκευή συνδέεται μέσω 3g ή Hspa. Είναι πάρα πολύ αργό έχοντας ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ απομακρυσμένα με άλλες συσκευές. Με το wifi όλα λειτουργούν τέλεια. Μίλησα και με την cosmote και με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σύνδεσης.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια έχω μια συσκευή κα έχασε το imei μετα απο custom rom έχω δει κάτι βίντεο που τα κανουν επαναφορα μου είπαν στην Ρόδο ότι πρέπει να παει Αθήνα για αναπρογραμματισμό υπάρχει ελπίδα γνωρίζετε κάποιον που ασχολείται να μου προτήνεται
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

Χθές αναβάθμισα και εγώ την συσκευή μου (ΟΤΑ) με την επίσημη 4.1.2. Ενώ όλα είναι καλύτερα και αρκετά βελτιωμένα (email, calendar..) έχω θέμα με το internet όταν η συσκευή συνδέεται μέσω 3g ή Hspa. Είναι πάρα πολύ αργό έχοντας ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ απομακρυσμένα με άλλες συσκευές. Με το wifi όλα λειτουργούν τέλεια. Μίλησα και με την cosmote και με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σύνδεσης.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;:):)

 

Εχω την εντυπωση οτι εχω το ιδιο προβλημα, ειναι σα να μη λειτουργει το 3g, δε στελνονται καν τα μηνυματα στο whatsapp:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εχω το ιδιο προβλημα, ειναι σα να μη λειτουργει το 3g, δε στελνονται καν τα μηνυματα στο whatsapp:confused:

 

Μόλις μίλησα και με samsung αλλά με ενημέρωσαν εφόσον είναι οκ το wifi τότε δεν ευθύνεται το κινητό. Για να δούμε:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα και με samsung αλλά με ενημέρωσαν εφόσον είναι οκ το wifi τότε δεν ευθύνεται το κινητό. Για να δούμε:confused::confused:

 

Απο τις ρυθμισεις δικτυων κινητης αλλαξα το ΑΡΝ απο cosmote wap σε cosmote internet και ολα λειτουργουν κανονικα μεχρι στιγμης.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα ποτε θα περάσει επιτέλους η αναβάθμιση και στα EUR? Αν υποθέσουμε ότι τα COS περνάνε μέσα από την COSMOTE τα unbranded που δεν έχουν και το extra βήμα γιατί καθυστερούν?
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει το νεο update για την Nordic 4.1.2 ας ενημερωσει καποιος.

 

αν την εχεις περασμενη, θα σε ειδοποιησει το κινητο απο μονο του.:)

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις δικτυων κινητης αλλαξα το ΑΡΝ απο cosmote wap σε cosmote internet και ολα λειτουργουν κανονικα μεχρι στιγμης.. :)

 

Είσαι σωστός. Μόλις το έκανα και όλα είναι οκ. Σε ευχαριστώ πολύ.:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια έχω μια συσκευή κα έχασε το imei μετα απο custom rom έχω δει κάτι βίντεο που τα κανουν επαναφορα μου είπαν στην Ρόδο ότι πρέπει να παει Αθήνα για αναπρογραμματισμό υπάρχει ελπίδα γνωρίζετε κάποιον που ασχολείται να μου προτήνεται

Καλησπέρα φίλε μου,

Στο πρόβλημα αυτό έχω βρει λύσει και μπορείς να την βρεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4035749

 

Ενημέρωσε μας αν όλα πήγαν καλά.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άμπαλος με αναβαθίσεις κτλ να ρωτήσω:

Κάποιοι είπαν οτι βγήκε η jellybean για το S2 για Cosmote.

Εδώ βλέπει οτι ακόμα δεν έχει βγει:

http://www.galaxys2manual.com/samsung-galaxy-s2-jelly-bean-update-availability/

 

Με το unbranded τί παίζει και πως μπορούμε να το δούμε?

Επειδή έχω αγανακτίσει με την επίσημη 4.0.3 που έχω και κάνει τρελά κολλήματα θέλω να το κάνω αναβάθμιση να τελειώνω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άμπαλος με αναβαθίσεις κτλ να ρωτήσω:

Κάποιοι είπαν οτι βγήκε η jellybean για το S2 για Cosmote.

Εδώ βλέπει οτι ακόμα δεν έχει βγει:

http://www.galaxys2manual.com/samsung-galaxy-s2-jelly-bean-update-availability/

 

Με το unbranded τί παίζει και πως μπορούμε να το δούμε?

Επειδή έχω αγανακτίσει με την επίσημη 4.0.3 που έχω και κάνει τρελά κολλήματα θέλω να το κάνω αναβάθμιση να τελειώνω

στο πρωτο ποστ εχει οδηγιες και φιρμγουερ για κατεβασμα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...