Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι, και με τικαρισμενο την διαμορφωση SD για να σβηστουν τα παντα.

 

SD εννοει τον αποθ. χωρο των 16gb, ή την καρτα που ενδεχομενως υπαρχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SD εννοει τον αποθ. χωρο των 16gb, ή την καρτα που ενδεχομενως υπαρχει?

 

για διαμορφωση εξωτερικης sd, ειναι απο την επιλογη, χωρος αποθηκευσης.

για του κινητου την δικια του 16gb, ειναι απο κει που γραφω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε cosmote επίσημο firmware γιοκ παίδες; ..

 

Τι μπορούμε απ τα επίσημα 4.1.2 να βάλουμε;

 

Οποιαδηποτε 4.1.2 μπορεις να βαλεις μεσω odin, αρκει να υπαρχει για την αναλογη χωρα κτλ. :)

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω της vodafone δηλαδή;

 

εγω θα σου προτεινα να βαλεις την nordic countries-xwlss.

ειναι παρα πολυ καλη 2 μερες που την εχω.

αν παλι δεν θελεις, μπορεις να περιμενεις την επισημη jb για κοσμοτε η την ελληνικη eur. :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως έχω βαρεθεί τις custom.. έχει 2 χρόνια απο custom σε custom πάω (που σε βάθος χρόνου δεν φαίνεται να είναι και πολύ σταθερές, έχουν τα bug τους) ..θέλω να δοκιμάσω την τελευταία version την επίσημη.

 

Αρα λες να περιμένω την cosmote να βγάλει.. που φαίνεται θα αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως έχω βαρεθεί τις custom.. έχει 2 χρόνια απο custom σε custom πάω (που σε βάθος χρόνου δεν φαίνεται να είναι και πολύ σταθερές, έχουν τα bug τους) ..θέλω να δοκιμάσω την τελευταία version την επίσημη.

 

Αρα λες να περιμένω την cosmote να βγάλει.. που φαίνεται θα αργήσει.

 

Βαλε την XWLSS και οταν και ΑΜΑ ερθει και η κοσμοτε, την παιρνας.

Εγω θα σου ελεγα παντως, να βαλεις καποια Nordic που συνεχεια βγαζει updates.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι root, εάν έχεις custom kernel που υποστηρίζει cwm recovery, μπες πάρε nandroid backup, μπες στη συσκευή, άλλαξε csc, μπες σε recovery, επανέφερε το backup σου.

Δεν χρειάζεται να στήσεις ξανά τίποτα και έχεις και το csc που θέλεις.

 

Έγραψε!!! Σε 5 μόλις λεπτά αλλαγή σε DNF και δεν άλλαξε ούτε το παραμικρό!:D:D:D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη λες;

Κάτι ακόμα.. απ όσο θυμάμαι οι επίσημες φλασάρονται μέσω odin σωστά; ..

 

Σωστά, μόνο Odin 1.85 για το S2, μην δοκιμάσεις καν το Odin 3.07 γιατί έχουν παρατηρηθεί προβλήματα στο παρελθόν..;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, μόνο Odin 1.85 για το S2, μην δοκιμάσεις καν το Odin 3.07 γιατί έχουν παρατηρηθεί προβλήματα στο παρελθόν..;)

 

Βλέπε εμένα πχ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πήγα και εγω απο την FOP στην LSS μεσω ODIN και ολα καλα , εγινα και ροοτ και με το Titanium εκανα και επαναφορα. το θεμα μου ειναι οτι το ΚΙΕΣ δεν μου το αναγνωριζει σαν αναβαθμισημο.... φτιαχνει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πήγα και εγω απο την FOP στην LSS μεσω ODIN και ολα καλα , εγινα και ροοτ και με το Titanium εκανα και επαναφορα. το θεμα μου ειναι οτι το ΚΙΕΣ δεν μου το αναγνωριζει σαν αναβαθμισημο.... φτιαχνει αυτο ?

 

Ναι. Θα πρεπει να αλλαξεις το csc σου σε dnf που ειναι η lss. :) Ισως να εχεις ακομα το Ισπανικο csc.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον paidia την πατησα με την DNF. πρεπει να εβαλα λαθος ροοτ και ολα εγιναν κ0λ0ς ...... ασε που κολουσε συνεχεια το Τιτανιουμ αλλά μετα απο επανκκινηση αρχισε να κολλαει το κινητο κια να μην μπορω να κανω τιποτα.

Etsi ξαναγυρισα στην FOP .

Θελω να ρωτησω κατι για να μην ξανακανω πατατα . Πρεπει να περασω πρωτα την ΝΕΕ και μετα την LSS ή μπορω και αμεσως να περασω την LSS(DNF) ??????

δωστε μου αν εχει καποιος το ροοτ που χρειαζεται αυτη η εκδοση (κατα προτιμηση του PHILZ) .....

εχει διαφορα η FOP απο την LSS (μπαταρια - smooth) ???? An οχι να μην ασχολουμε καν.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον paidia την πατησα με την DNF. πρεπει να εβαλα λαθος ροοτ και ολα εγιναν κ0λ0ς ...... ασε που κολουσε συνεχεια το Τιτανιουμ αλλά μετα απο επανκκινηση αρχισε να κολλαει το κινητο κια να μην μπορω να κανω τιποτα.

Etsi ξαναγυρισα στην FOP .

Θελω να ρωτησω κατι για να μην ξανακανω πατατα . Πρεπει να περασω πρωτα την ΝΕΕ και μετα την LSS ή μπορω και αμεσως να περασω την LSS(DNF) ??????

δωστε μου αν εχει καποιος το ροοτ που χρειαζεται αυτη η εκδοση (κατα προτιμηση του PHILZ) .....

εχει διαφορα η FOP απο την LSS (μπαταρια - smooth) ???? An οχι να μην ασχολουμε καν.

κατεβαζω την LSS και για ροοτ philz cwm6 XWLSS-OXX-5.00.4-signed zip.πιστευω οτι ειναι και το σωστο αρχειο.επισης μεσω οντιν το περνας κατευθειαν.τον ιδιο τροπο κανω και εγω.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω την LSS και για ροοτ philz cwm6 XWLSS-OXX-5.00.4-signed zip.πιστευω οτι ειναι και το σωστο αρχειο

 

kai εγω αυτα εβαλα και εγινε χαμος . ειδα και επαθα να επαναφερω το κινητο ..... μπερδευτηκαν ολα και το κινητο κολλησε εντελως. να φανταστεις οτι εκανα και πριν και μετα clean (kai ta 3) wipes αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα αυτή τη rom:

XWLSS (22 Απριλίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code DNF.

Πρίν είχα την πρώτη σκανδιναβική Jelly bean που είχε βγει. Πέρασε από πάνω χωρίς wipe τίποτα. ¨Αμα παρατηρήσω τίποτα αξιόλογο θα ενημερώσω...

Βάσικα την μπαταρία θέλω να δω γιατί δεν προλαβαίνω να το βυσματώνω... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για την κουβεντα, σημερα αναβαθμιστηκε η Cosmote Ρουμανιας με PDA LSS, ενω βγηκαν και οι πρωτες αναβαθμισεις σε αλλες χωρες με LST...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...