Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ανακεφαλαίωση. Έχω την 4.0.4 από vodafone. Εκανα την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ από 4.0.3, δεν έκανα reset (από 2,3,6 είχα κάνει σε 4,0,3) και έχει φάει κανά 2 σκαλώματα. Να κάνω reset ή υπάρχει θέμα λόγω insane chip. Δεν θέλω να περάσω custom roms υπόψην.

 

Μόνο από recovery mode υπάρχει πρόβλημα.Μέσα από το τηλέφωνο κάνε άφοβα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο από recovery mode υπάρχει πρόβλημα.Μέσα από το τηλέφωνο κάνε άφοβα factory reset.

 

Ok. Ευχαριστώ και για την γρήγορη απάντηση....Άντε να δούμε τώρα αν συνέλθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μολις αποφάσισα να βάλω μια επίσημη rom με ODIN. Την φλάσαρα (4.0.4) κανονικά αλλά εδώ και 10 λεπτά το κινητό έχει μείνει με το λογότυπο της samsung μόνο να βλέπω. Φλάσαρα και την 4.0.3 αλλά τα ίδια. Θέλει πολύ ώρα για να ανοίξει. Η διαδικασία του odin έγινε κανονικά (το έχω κάνει και άλλες φορές).

Anyone help?

 

ok. Άνοιξε.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ok. Άνοιξε.

 

Άνοιξε από μόνη της ή έκανες κάτι όπως το να βγάλεις τη μπαταρία για λίγο και να ξαναπροσπαθήσεις, ή ακόμα και factory reset από recovery;

Link to comment
Share on other sites

SamMobile (@SamMobiles) tweeted at 1:24 ΜΜ on Δευ, Νοε 05, 2012:

Latest I9100 = I9100XXLSI (almost ready) Latest N7000 = N7000XXLS7 (not ready) #JellyBean

 

Το note θα πάει μάλλον κατευθείαν σε 4.1.2.Κατά πάσα πιθανότητα και το S2!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πριν ο Μάκης έγραψε τον τρόπο, μόνο που είπε, προφανώς εκ παραδρομής, ότι έτσι τσεκάρεις το CSC.

Με το *#272*IMEI# αλλάζεις το CSC

 

Σε περιπτωση που ΔΕΝ υπαρχει το NEE σαν CSC τι κανουμε?Εχει διαφορα αλλα εκτος απο αυτο.

Μιλαω παντα για την Nordic.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που ΔΕΝ υπαρχει το NEE σαν CSC τι κανουμε?Εχει διαφορα αλλα εκτος απο αυτο.

Μιλαω παντα για την Nordic.

 

H Nordic έχει μόνο αυτό

Link to comment
Share on other sites

H Nordic έχει μόνο αυτό

 

Αυτό ήξερα κι εγώ αλλά πριν λίγες μέρες ο φίλος είπε..:

 

K σε μενα ακριβως το ιδιο κανει το Kies.Ωστοσο οταν περασα την Nordic δεν πειραξα το Sales code.Κανονικα μου το δειχνει EUR.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

H Nordic έχει μόνο αυτό

 

Χμμ μπηκα ξανα παλι με το *#1234# κ βλεπω οτι CSC εχει ΝΕΕ.Μπαινω με το *#272#IMEI κ δεν βλεπω να το εχει στις επιλογες.Τι παιζει σε τετοια περιπτωση.Πρακτικα δεν μπορω να βαλω κατι που δεν υπαρχει.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=el

Πάτα Change CSC και θα σου εμφανίσει ποιο CSC έχεις και τις επιλογές σου

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι την "πάτησα" :wacko: Στην αρχή μόλις πέρασα την Nordic, στο sales code έβγαζε EUR, μετά όμως από λίγο (ίσως μετά από restart) το άλλαξε μόνο του σε ΝΕΕ...

Δεν δίνει άλλες επιλογές, παρά μόνο αυτήν...

Ξέρει κανείς ένα τελευταίο update της Nordic τι καινούριο έφερε???

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό https://play.google.com/st...selector&hl=el

Πάτα Change CSC και θα σου εμφανίσει ποιο CSC έχεις και τις επιλογές σου

 

Εδώ το link του Στράτου, γιατί δεν ανοίγει.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι την "πάτησα" :wacko: Στην αρχή μόλις πέρασα την Nordic, στο sales code έβγαζε EUR, μετά όμως από λίγο (ίσως μετά από restart) το άλλαξε μόνο του σε ΝΕΕ...

Δεν δίνει άλλες επιλογές, παρά μόνο αυτήν...

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε όσους φοράμε Nordic (γι'αυτό αναρρωτήθηκα με την αναφορά του φίλου Μαγγελάνου νωρίτερα ότι είδε EUR στο sales code), μάλιστα όταν έβαλα κι εγώ την XWLPX και διαπίστωσα ότι είχε το ΝΕΕ, εγκατέστησα και την εφαρμογή που προαναφέρθηκε απ'το Play αλλά και πάλι δεν μπορούσα να το αλλάξω. Και πάλι όμως, όλα καλά.

 

Τώρα το τι συμβαίνει με το update σε XWLPY..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Factory reset και clear cache/data. :):)

 

To clear cache τι ειναι? Μπας και αυτο δεν εκανα και εγω και εχω EUR χωρίς να το βάλω? Αν το κάνω προκαλει φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι λοιπον σημερα.Το τηλεφωνο ειτε με τον τροπο *#272 κ ΙΜΕΙ ειτε με την εφαρμογη απο το Google Play δεν δινει την επιλογη να διαλεξω Sales Code NEE. Οι μονες επιλογες που βγαζει ειναι οι εξης: ALO,CAC,FTD,MBC,MSG,SEK.SER,SKZ,VHC.Ειναι τα μονα Sales Code που μπορω να επιλεξω φορωντας την Nordic που εχετε κ σεις.

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο το media Markt Θεσσαλονικη.

 

Τα φωτα σας....

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι λοιπον σημερα.Το τηλεφωνο ειτε με τον τροπο *#272 κ ΙΜΕΙ ειτε με την εφαρμογη απο το Google Play δεν δινει την επιλογη να διαλεξω Sales Code NEE. Οι μονες επιλογες που βγαζει ειναι οι εξης: ALO,CAC,FTD,MBC,MSG,SEK.SER,SKZ,VHC.Ειναι τα μονα Sales Code που μπορω να επιλεξω φορωντας την Nordic που εχετε κ σεις.

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο το media Markt Θεσσαλονικη.

Τα φωτα σας....

 

Δηλαδή κατέβασες από εδώ, αυτό το αρχείο από εδώ που σε οδηγεί το λινκ της XWLPX;

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί στο αρχείο μέσα στο Hotfile φαίνεται καθαρά, "I9100XWLPX_I9100NEELP5_NEE.zip | 392.6 MB", πως γίνεται να μην έχει προεγκατεστημένο το ΝΕΕ (και μοναδική επιλογή δηλαδή) όταν έτσι το έχει σε όλους τους υπόλοιπους;:blink:

 

Προσωπικά να σου πω την αλήθεια θα έκανα την καρδιά μου πέτρα και θα το ξανακατέβαζα για καθαρή εγκατάσταση από την αρχή, ίσως βέβαια και να έχει μια εξήγηση που να μπορεί να δώσει κάποιος και να μην χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία, περίμενε λίγο ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κατέβασες από εδώ, αυτό το αρχείο από εδώ που σε οδηγεί το λινκ της XWLPX;

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί στο αρχείο μέσα στο Hotfile φαίνεται καθαρά, "I9100XWLPX_I9100NEELP5_NEE.zip | 392.6 MB", πως γίνεται να μην έχει προεγκατεστημένο το ΝΕΕ (και μοναδική επιλογή δηλαδή) όταν έτσι το έχει σε όλους τους υπόλοιπους;:blink:

 

Προσωπικά να σου πω την αλήθεια θα έκανα την καρδιά μου πέτρα και θα το ξανακατέβαζα για καθαρή εγκατάσταση από την αρχή, ίσως βέβαια και να έχει μια εξήγηση που να μπορεί να δώσει κάποιος και να μην χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία, περίμενε λίγο ακόμα..

 

Γιαυτο κοντευω να σαλταρω κ γω γιατι ακριβως φαινεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ποια ειναι η ΡΟΜ κ τι CSC εχει κ ποσο μαλλον οταν σε σας παιζει σωστα.Ειμαι ηδη στην διαδικασια που περιμενω να κατεβει για να το ξαναπερασω απο την αρχη μηπως κ κατι αλλο συμβαινει.Δε γινεται το δικο μου να εχει τοσο χαρακτηρα σαν κινητο..

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται το δικο μου να εχει τοσο χαρακτηρα σαν κινητο..

 

Για smartphones μιλάμε, μπορεί απλά το δικό σου να έχει λίγο μεγαλύτερο IQ και διαφορετική άποψη..!:lol:

 

Θα τη βγάλουμε την άκρη μας που θα πάει, σε λίγες μέρες εξάλλου περιμένουμε και την Jelly (πρώτα ο θεός) και εάν συνεχίσει το πρόβλημά σου να υφίσταται με την εγκατάσταση της 4.1 θα το λύσουμε, μικρό το κακό.. εμείς ειδικά που έχουμε και το Odin και δεν κρεμόμαστε μόνο απ'το KIES..;)

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπερασα κ επιμενει.Πλεον βγαζει σαν μονο CSC το EUR εξαφανιστηκαν τα υπολοιπα οποτε θεωρω οτι κατι γινεται πλεον δεν ειμαστε στασιμοι.Θα δοκιμασω να κανω full wipe μεσα απο το recovery mode κ θα το ΞΑΝΑ περασω να δουμε τι κ πως..
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπερασα κ επιμενει.Πλεον βγαζει σαν μονο CSC το EUR εξαφανιστηκαν τα υπολοιπα οποτε θεωρω οτι κατι γινεται πλεον δεν ειμαστε στασιμοι.Θα δοκιμασω να κανω full wipe μεσα απο το recovery mode κ θα το ΞΑΝΑ περασω να δουμε τι κ πως..

 

Να προτείνω να βάλεις στον dialer το *2767*3855#, κάνει full wipe αλλά φρόντισε να βγάλεις πρώτα την εξωτερική σου SD γιατί θα την διαγράψει και αυτήν!

 

Εγκατέστησε ξανά και βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπερασα κ επιμενει.Πλεον βγαζει σαν μονο CSC το EUR εξαφανιστηκαν τα υπολοιπα οποτε θεωρω οτι κατι γινεται πλεον δεν ειμαστε στασιμοι.Θα δοκιμασω να κανω full wipe μεσα απο το recovery mode κ θα το ΞΑΝΑ περασω να δουμε τι κ πως..

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα,αλλά μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων άλλαξε σε NEE και το βλέπει το τηλέφωνο κανονικά και το kies αφού μετά μέσω αυτού έκανα και το update σε xwlpy!

Link to comment
Share on other sites

...και το kies αφού μετά μέσω αυτού έκανα και το update σε xwlpy!

 

Εσύ παρατήρησες κάποια διαφορά από XWLPX σε XWLPY; :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδια εχω μια απορια..θα περασω και εγω την nordic lpx απο οτι ειδα δεν γινετε να αλλαξεις το sales code se eur. ωραια και τι προβλημα υπαρχει τωρα? :(

εχω μπερδευτει για πιο λογο αλλαζουμε το sales code?? επισhς αφου περασω την lpx χρειαζετε να περασω και τπτ αλλο καπιον kernel px για να πηγαινει καλητερα το κιν?? modem εχω lq6 ειδα οτι για cosmote παροχο ειναι μια χαρα.εχετε να προτινετε κατι αλλο παιδια ??

Edited by neon_
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...