Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη notification bar αν κάνετε scroll, υπάρχει και εικονίδιο ενεργοποίησης των ειδοποιήσεων

 

εισαι σιγουρος σε επισημη rom οτι γινεται scroll? το δοκιμασα και δεν νομιζω

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα μετα απο πολυ καιρο την επισημη 4.0.4 (ελβετικη) και στην μπαρα ειδοποιησεων μου γραφει ''να μην λαμβανονται ειδοποιησεις''

απο οσο θυμαμαι κανονικα επρεπε να γραφει ''δεν υπαρχουν νεες ειδοποιησεις'' ξερει κανεις να μου πει τι παιζει?

 

Το ίδιο λέει και σε μένα πάντως με Νordic 4.0.4, δεν είχα παρατηρήσει ποτέ κάτι διαφορετικό αλλά και τώρα που το ξαναβλέπω αναρωτιέμαι σε ποιες ειδοποιήσεις αναφέρεται..:blink:

 

και στην ελληνικη το ιδιο μου γραφει..........

 

Είναι λάθος στην μετάφραση.

Έχει βάλει ο φίλος talexop μία διόρθωση στο νήμα της PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX που θα την βρείτε εδώ, αλλά είναι για deodexed rom. Μπορείτε να το βάλετε, αλλά αν δεν έχετε 4.0.4 deodexed rom, θα πρέπει να σβύσετε το SystemUI.odex πριν το reboot, αλλιώς θα έχετε προβλήματα. (όχι κάτι που δεν λύνεται βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μετα απο πολυ καιρο την επισημη 4.0.4 (ελβετικη) και στην μπαρα ειδοποιησεων μου γραφει ''να μην λαμβανονται ειδοποιησεις''

απο οσο θυμαμαι κανονικα επρεπε να γραφει ''δεν υπαρχουν νεες ειδοποιησεις'' ξερει κανεις να μου πει τι παιζει?

 

Mάλλον λάθος στη μετάφραση. Πάντως όταν υπάρχουν ειδοποιήσεις εμφανίζονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον λάθος στη μετάφραση. Πάντως όταν υπάρχουν ειδοποιήσεις εμφανίζονται κανονικά.

το ιδιο και σε μενα,αλλα δεν νομιζω να ειναι λαθος μεταφραση,εμενα μου μιαζει σαν εντολη..ΝΑ ΜΗΝ εμφανιζονται....φοραω 4.0.4XLPU και nikpapakos

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απο σήμερα εκδοση 4.0.4 στο mobile Μου απο kies !!!

 

Ελληνικό τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα μου ηρθε η J.B. απο kies.::clap:

 

Ποια έκδοση βασικού φάσματος έχει το κινητό σου?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση βασικού φάσματος έχει το κινητό σου?

 

Τι σχέση έχει αυτό?

Αυτό είναι το modem.

Πατάς *#1234# και βλέπεις

Rom

Modem

Csc

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει 4.0.4 ακόμα παρά μόνο για την Cosmote (βλ. πρώτη σελίδα εδώ και καιρό). Και φυσικά δεν έχει βγει Jelly Bean.

Μη γεμίζουμε το θέμα με ανούσια μηνύματα please...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα 4.0.3 βγαζει τωρα.. Τι να πω....

 

Προφανώς επειδή δεν έχεις Cosmote branded συσκευή, μη σε ανησυχεί όμως, στους περισσότερους το ίδιο συμβαίνει αυτή τη στιγμή. Λογικά σε λίγες μέρες κάτι θα έρθει και σε σένα, ή ICS 4.0.4 ή Jelly Bean 4.1.x.. ευελπιστώ η δεύτερη κι ας αργήσει λίγο παραπάνω.:)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή δεν έχεις Cosmote branded συσκευή, μη σε ανησυχεί όμως, στους περισσότερους το ίδιο συμβαίνει αυτή τη στιγμή. Λογικά σε λίγες μέρες κάτι θα έρθει και σε σένα, ή ICS 4.0.4 ή Jelly Bean 4.1.x.. ευελπιστώ η δεύτερη κι ας αργήσει λίγο παραπάνω.:)

 

Δεν την εχει παρει ακομα το S3 που ηταν να την παρει Οκτωβρη.. Του χρονου εμεις.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχει παρει ακομα το S3 που ηταν να την παρει Οκτωβρη.. Του χρονου εμεις.. :rolleyes:

 

Οκτώβρη έχουμε ακόμα βρε! Κι εκεί, μέχρι τις 1, 2 το πολύ του Νοέμβρη θα την έχουμε κι εμείς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκτώβρη έχουμε ακόμα βρε! Κι εκεί, μέχρι τις 1, 2 το πολύ του Νοέμβρη θα την έχουμε κι εμείς :lol:

 

Μην εισαι τοσο σιγουρος Μακη! Τεραστιος προβληματισμος φανταζομαι, πως υπαρχει στους υπευθυνους της Samsung για αυτο το θεμα. Περιμενουν τα αμεσα αποτελεσματα ,της πορειας του Note 2 που παρουσιαζουν τεραστιες διαφορες. Οι δεσμευσεις των ανακoiνωσεων τους ειναι απιστευτες.. Θα «ξετιναξουν» τις πωλησεις με το νεο project τους ! Καθε ανθρωπος στον πλανητη γη στα επομενα λιγα χρονια, θα εχει εστω και μια συσκευη samsung στην κατoχη του. Η google οσο περιεργο και αν ακουγεται αυτο.. Κατι την χαλαει.. Ας δουμε τι θα γινει, μιας και οι αδυσωπητοι κορεατες, αρχιζουν πλεον να «εκτελουν» τους παντες με τους σχεδιασμους τους !

Edited by Go_Back
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..καινουργιος κατοχος κινητου εγω...συγνωμη που μπαινω 'αναμεσα' στην συζυτηση αλλα θελω να ρωτησω κατι σχτικα με το kies...ενω το κατεβαζω στον υπολογιστη η συσκευη μου δεν μπορει να το βρει...υπαρχει κανενα θεμα να με βοηθησετε...για να μην κανω του κεφαλιου μου...
Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο σιγουρος Μακη!

 

Eννοείται ότι αστειεύομαι γι'αυτό και το γελάκι.;)

 

Να πω την αλήθεια μου όμως, είμαι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε σύμφωνα με το "σχέδιο", άντε, με μικρές ίσως καθυστερήσεις και για το S2 αλλά και για το S3. Nομίζω πάντως ότι με την ανακοίνωση της Jelly Bean ήρθε και για μένα η στιγμή να σχηματίσω πιο ολοκληρωμένη άποψη για τη Samsung και την υποστήριξή της απέναντι σε όσους την εμπιστευτήκαμε μιας και με το "παγωτό" (την άφησα με GB κι όταν επέστρεψα τη βρήκα με ICS) βρισκόμουν στη Sony και δεν έχω τέλεια εικόνα του πράγματος.. σίγουρα πάντως η ανακοίνωση και μόνο της Jelly και για μια συσκευή μάλιστα που εμφανίστηκε πριν 1+ χρόνο στο κοινό, δεν μπορεί παρά να είναι κάτι απόλυτα θετικό. Για τα υπόλοιπα, ο χρόνος (που ελπίζω να είναι μικρός) θα κάνει το τοπίο ακόμα πιο ξεκάθαρο..:)

 

καλημερα παιδια..καινουργιος κατοχος κινητου εγω...συγνωμη που μπαινω 'αναμεσα' στην συζυτηση αλλα θελω να ρωτησω κατι σχτικα με το kies...ενω το κατεβαζω στον υπολογιστη η συσκευη μου δεν μπορει να το βρει...υπαρχει κανενα θεμα να με βοηθησετε...για να μην κανω του κεφαλιου μου...

 

Για αρχή ποια Έκδοση Android και Aριθμό κατασκευής έχει η συσκευή σου; (Ρυθμίσεις-Πληροφορίες σχετικά με..-;))

 

Δοκίμασε και σε κάποια άλλη θύρα USB στον υπολογιστή σου..:)

 

 

 

Edit: Συγνώμη για το συνεχόμενο ποστ, το έστειλα από κεκτιμένη ταχύτητα και δεν μπορώ να το σβήσω..:)

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ποια Έκδοση Android και Aριθμό κατασκευής έχει η συσκευή σου; (Ρυθμίσεις-Πληροφορίες σχετικά με..-;))

 

Δοκίμασε και σε κάποια άλλη θύρα USB στον υπολογιστή σου..:)

 

 

 

Edit: Συγνώμη για το συνεχόμενο ποστ, το έστειλα από κεκτιμένη ταχύτητα και δεν μπορώ να το σβήσω..:)

 

την 4.0.3 εχω με αριθμο κατασκευης IML74K.XWLP7....καλα σε αυτο μπορει ν φταιει κ το καλωδιο....θα τ κοιταξω...

Link to comment
Share on other sites

την 4.0.3 εχω με αριθμο κατασκευης IML74K.XWLP7....καλα σε αυτο μπορει ν φταιει κ το καλωδιο....θα τ κοιταξω...

 

Έχεις την τελευταία επίσημη rom οπότε ο υπολογιστής θά'πρεπε να στο βρίσκει κανονικά, δοκίμασε και σε άλλη θύρα..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

1.Υπαρχει καπου ενας πληρης οδηγος για μια σωστη/καθαρη αναβαθμιση του S2 ?? (ειναι πολλες οι σελιδες...)

2.Αξιζει τον κοπο να την κανει κανεις τωρα η να περιμενει την JB?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

1.Υπαρχει καπου ενας πληρης οδηγος για μια σωστη/καθαρη αναβαθμιση του S2 ?? (ειναι πολλες οι σελιδες...)

2.Αξιζει τον κοπο να την κανει κανεις τωρα η να περιμενει την JB?

Ευχαριστω

 

Η 4.0.4 είναι αρκετά καλη δοκίμασε την και βγάζεις τα συμπεράσματα σου ,η jb μπορεί να αργήσει λιγο παραπάνω νε έρθει .:X

Δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

1.Υπαρχει καπου ενας πληρης οδηγος για μια σωστη/καθαρη αναβαθμιση του S2 ?? (ειναι πολλες οι σελιδες...)

2.Αξιζει τον κοπο να την κανει κανεις τωρα η να περιμενει την JB?

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα και σε σένα.

 

1. Λέγοντας "σωστή/καθαρή αναβάθμιση"; Έχεις κάποιο πρόβλημα με το firmware σου - και το οποίο θα πρέπει να μας γνωστοποιήσεις για να έχουμε μια "εικόνα" της συσκευή σου ώστε να κατατοπιστούμε σε τι θα ήταν καλύτερο να σου προτείνουμε- και θες να το αλλάξεις ή απλώς θέλεις να τσεκάρεις αν υπάρχει ήδη κάποια επίσημη αναβάθμιση και να σου πούμε τον τρόπο να κάνεις το update;

2. Ξανά.. ανάλογα το firmware που έχεις αυτή τη στιγμή (Ρυθμίσεις-Πληροφορίες σχετικά με..;))

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μου όμως, είμαι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε σύμφωνα με το "σχέδιο", άντε, με μικρές ίσως καθυστερήσεις και για το S2 αλλά και για το S3.

 

Αν εννοεις ως «σχεδιο» την υποστηριξη που εχει μεσω των ανακοινωσεων δηλωσει η Samsung επισημα, οτι θα προσφερει σε ολες αυτες τις συσκευες τις και tablets (παλαιοτερες) που κυκλοφορουν. Μεσω παροχης του jb ως official update, εκτος απο τις δυο συσκευες που αναφερεις (S2+S3). Κρατω μικρο καλαθι φιλε Μακη ! Αν και το θελω παρα πολυ, για ολους τους χρηστες και κατοχους των εν λογω συσκευων/tablets. Οι επιφυλαξεις μου ειναι τεραστιες, οχι για τους κορεατες που θελουν να «ξετιναξουν» την Banka.. Αλλα για τους υπολοιπους, που θα τους κοιτουν με τα κυαλια και το καραβι θα τριζει.. Ο καπετανιος (google), κανει ομως κουμαντο ! Και προβλεπω φουρτουνες στην θαλασσα. Αρε να μην εχουν στα σκαρια οι κορεατες ενα υπεροχο (OS), να το πεταξουν στην πασαρελα και να γελασει ο καθε πικραμενος με τις μηνυσεις και τα παρελκομενα !

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...