Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό εξαρτάται από την εταιρεία σου, εσένα η sim περιέχει τις ρυθμίσεις, δεν το έχουν όλοι αυτό. Και πολλοί έχουν θέμα με τη γλώσσα γιατί αν δε φορτωθεί σωστά κάποιο csc δεν αντιγράφεται ο φάκελος /system/T9DB που περιέχει τα πληκτρολόγια (εσένα προφανώς έχει φορτωθεί κανονικά το γερμανικό π.χ.). Επίσης γι'αυτούς που θέλουν επίσημη rom, χωρίς το σωστό csc το Kies δε θα αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Παρ'όλα αυτά, το csc δεν είναι κάτι φοβερό και δεν θα αλλάξει η εμπειρία χρήσης σου αν όλα δουλεύουν ήδη. Οπότε εσύ αν δε θέλεις μην το αλλάξεις. Απλά το σωστό csc λύνει προβλήματα με τις τοπικές ρυθμίσεις σ'αυτούς που έχουν. Το csc δεν περνιέται πάντα σωστά, ειδικά αν έρχεσαι από rom με άλλο csc, το οποίο δεν περιέχεται στην καινούρια που βάζεις. Και μιας και είμαστε Ελλάδα, βάζουμε το ελληνικό.

 

και που βρίσκουμε το ελληνικό csc;;;

Link to comment
Share on other sites

και που βρίσκουμε το ελληνικό csc;;;

 

Διαβασε το βημα 9 στον οδηγο, αν εχεις βαλει ρομ που περιεχει το eur, απλα το αλλαζεις ετσι. Ακολουθει factory reset και μετα εχεις το eur. (το ελληνικο δηλαδη, πολλοι νομιζουν λανθασμενα οτι εχει σχεση με europe).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

όταν μπαίνω σ'αυτή την επιλογή με το imei έχει μόνο το eur σαν επιλογή

και δεν ανοίγει το πληκτρολόγιο για να το αλλάξω αν ήθελα να βάλω άλλο sales code π.χ.

Link to comment
Share on other sites

όταν μπαίνω σ'αυτή την επιλογή με το imei έχει μόνο το eur σαν επιλογή

και δεν ανοίγει το πληκτρολόγιο για να το αλλάξω αν ήθελα να βάλω άλλο sales code π.χ.

 

Δεν το αλλαζεις με το πληκτρολογιο, απλα βγαινουν ολα και επιλεγεις ενα. Το οτι σε σενα βγαινει μονο το eur, σημαινει οτι η rom που εβαλες δεν εχει multi-csc, ειναι μονο ελληνικη, περιεχει μονο το eur sales code δηλαδη. Δεν ειναι ολες ετσι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν το αλλαζεις με το πληκτρολογιο, απλα βγαινουν ολα και επιλεγεις ενα. Το οτι σε σενα βγαινει μονο το eur, σημαινει οτι η rom που εβαλες δεν εχει multi-csc, ειναι μονο ελληνικη, περιεχει μονο το eur sales code δηλαδη. Δεν ειναι ολες ετσι.

 

πολύ ωραία, αλλά αν είναι έτσι γιατί δεν αναγνωρίζει το kies το κινητό

και στα sms δεν αλλάζει σε ελληνικά:confused:;

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία, αλλά αν είναι έτσι γιατί δεν αναγνωρίζει το kies το κινητό

και στα sms δεν αλλάζει σε ελληνικά:confused:;

 

Έχεις τικαρει τα ελληνικά στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω κάνει :(

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κάτι δεν έχει κάτσει καλά στην αναβάθμισή σου. Υποθέτω έκανες factory reset μετά την αναβάθμιση;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρόβλημα με την αναβάθμιση. Νομίζω έχει αναφερθεί. Το wifi τρώει κολλήματα. Πολλές φορές όταν το ανοίγω κολλάει και δεν γίνεται τίποτα, μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας στρώνει....Μου το έχει κάνει 5-6 φορές. Και μάλιστα όταν το ξανανοίγω αφού βγάλω την μπαταρία, ο μετρητής έχει δείξει από 70 που ήταν πριν την βγάλω, 40, μία φορά από 53 πήγε ξαφνικά στο 12.

Χθες έκανα επαναφορά και το ξανάστησα αλλά τώρα μόλις μου το ξαναέκανε...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κάτι δεν έχει κάτσει καλά στην αναβάθμισή σου. Υποθέτω έκανες factory reset μετά την αναβάθμιση;

 

ναι κι απ'αυτό έκανα, αλλά δεν...

σκέφτομαι να βάλω την f1 galaxy nexus λόγω καλυτερης διαχείρησης μπαταρίας,

την οποία δε βρίσκω σε tar και δεν ξέρω πως την flashάρω,

ή τον siyah kernel για τον ίδιο λόγο, αλλά τα λινκ γι'αυτόν έχουν κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

ναι κι απ'αυτό έκανα, αλλά δεν...

σκέφτομαι να βάλω την f1 galaxy nexus λόγω καλυτερης διαχείρησης μπαταρίας,

την οποία δε βρίσκω σε tar και δεν ξέρω πως την flashάρω,

ή τον siyah kernel για τον ίδιο λόγο, αλλά τα λινκ γι'αυτόν έχουν κατέβει.

 

Οι custom roms μπαίνουν κατά κανόνα με cwm, χωρίς PC και Odin. Κάνε root και βάλε το cwm. Συνέχεια στο θέμα των τροποποιήσεων.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ναι κι απ'αυτό έκανα, αλλά δεν...

σκέφτομαι να βάλω την f1 galaxy nexus λόγω καλυτερης διαχείρησης μπαταρίας,

την οποία δε βρίσκω σε tar και δεν ξέρω πως την flashάρω,

ή τον siyah kernel για τον ίδιο λόγο, αλλά τα λινκ γι'αυτόν έχουν κατέβει.

 

Να βάλεις την Omega που είναι πολύ καλή

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις την Omega που είναι πολύ καλή

 

:lol: όταν πήρα το κινητό από τον προηγούμενο κάτοχό του,

είχε την προτελευταία omega και πέρασα στην stock ics.

Link to comment
Share on other sites

:lol: όταν πήρα το κινητό από τον προηγούμενο κάτοχό του,

είχε την προτελευταία omega και πέρασα στην stock ics.

 

Τσάμπα κόπο έκανες :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό το έχετε ξαναδεί εσείς; ο "γκρεμός" είναι η στιγμή που κόλλησε το wifi και έβγαλα την μπαταρία! μόλις την ξαναέβαλα πήγε κάτω και το βράδυ ξαναγέμισε!!!! (έχω κάνει hard reset μετά το ics)
Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση εύχομαι με υγεία.

Πήρα στην αδερφή μου το s2 και έχω το εξής θέμα. Όταν το συνδέω στο kies λέει:

''Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies."

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού I9100XWKK5/I9100OXXKJ3/I9100XXKI4/I9100XWKK5 (COS)

Άλλαξα το sales code σε EUR αλλά τα ίδια.

Τι μπορώ να κάνω τώρα; Είναι λογικό να μην με αφήνει να κάνω αναβάθμιση;

 

 

Καλησπέρα και από μένα.

Έχω το ίδιο πρόβλημα και επειδή δε βρήκα κάτι ακόμα, είπα να τα αναφέρω πάλι.

Έχει γίνει επαναφορά, σε μένα το sales code ήταν EUR. Uninstall/Reinstall το ΚΙΕS, δεν έχει αλλάξει κάτι. Μπορεί αν γνωρίζει κάποιος να μου πει με σιγουριά? Το κινητό αγοράστηκε σκέτο απο Κωτσ/ολο. Κάθε απάντηση- κοινή ή pm- είναι πλήρως εκτιμητέα! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η κκ5 για να σου δώσει αναβάθμιση νομίζω θέλει CSC XEU γιατί δεν είναι ελληνική. Τελευταία ελληνική με EUR είναι η ΚΙ4 εάν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα, το kies κατέβασε πάλι(?) firmware για το Galaxy S2. Έχει κανείς ενημέρωση αν βγήκε διορθωτική έκδοση για το ics upgrade?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το galaxy sii το οποιο το εκανα update με το kies στην εκδοση 4.0.3. μετα το update δεν μπανει στο kies εχω βγαλει την επιλογη εντοπισμος σφαλματων usb εχω ξανα κατεβασει το κιες και παλι τα ιδια. Δοκιμασα να φλασαρω με οδιν μπασ και λυθει το προβλημα αλλα παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα, το kies κατέβασε πάλι(?) firmware για το Galaxy S2. Έχει κανείς ενημέρωση αν βγήκε διορθωτική έκδοση για το ics upgrade?

 

Εμενα δεν μου έβγαλε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Η κκ5 για να σου δώσει αναβάθμιση νομίζω θέλει CSC XEU γιατί δεν είναι ελληνική. Τελευταία ελληνική με EUR είναι η ΚΙ4 εάν δεν κάνω λάθος.

 

Οποτε τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...