Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-918D


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ρε παιδια καλησπερα,πως θα απεγκαταστασω διαφορες εργοστασιακες εφαρμογες?Με το App2sd εβαλα οτι μπορουσα στην καρτα,οι υπολοιπες ομως?????Υπαρχει καποιος ειδικος uninstaller!!!!!!!

 

Αν είσαι root πας με έναν κατάλληλο file explorer στο /system/app και σβήνεις όσες εφαρμογές δεν θέλεις.

 

Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις το ίδιο με το Anttek App Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cosmote θα ηθελα να μαθω μιας και εκει εχω επιδοτηση. Αναρωτιεμαι το ΜΙΧ ποσο να εχει

ΔΕΝ το φέρνει κατάστημα συμβεβλημένο με cosmote (εκτός αν κανω λαθος). Μονο μεσω wind με άμεση αγορά (μετρητά, καρτα) και ΟΧΙ με επιδότηση μπορεί να αγοραστεί από πελάτες αλλων δικτύων. Μπορείς βεβαια να αλλαξεις δίκτυο, το πιθανότερο είναι να σου δώσουν καλύτερη επιδότηση για το αντίστοιχο πακέτο σου (αν εχεις καλό παλιο συμβόλαιο cote βεβαια δεν το κουνάς).

 

Ο αλλος τρόπος ειναι να παρεις την επιδότηση σε έκπτωση στο παγιο σου (κατι χάνεις βεβαια) και να πας να το αγοράσεις μετρητά από wind.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου

 

καλησπερα σε ολους

παιδια εγινε τιποτα με ροοτ?εγω παλευω 5 μερες τωρα αλλα δεν τα καταφερνω με τιποτα...

καποια παιδια απο απο αλλα φορουμ τα κατεφεραν αλλα με εμενα δεν δουλευει τιποτα κ δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.

αν θελει καποιος να δοκιμασει θα του δωσω τις οδηγειες....το μονο σιγουρο ειναι πως το τηλ σας δεν θα παθει τιποτα οσο και αν δοκιμασετε...το πολυ πολυ να μην τα καταφερετε να το κανετε ροοτ,αλλα τιποτα πιο σοβαρο

 

μεθοδος¨1

1. Install drivers (Install "PDANet" on your PC with generic drivers. After that you should find an "Android ADB Phone" on your PC after plug-in the device.)

 

2. Install Android SDK

3. Make sure that USB-Debugging ist activated on your device

3. Start Dalvik Debug Monitor and make sure that your device is connected(θα το βρειτε το φακελο tools εκει που θα εχετε κανει install to SDK....to file legete "ddms.bat)

4. Start SuperOneClick 2.3.3.

5. Voila! :-D

 

μεθοδος 2

unlockroot23-eng.exe

 

φορουμ αναλιτικα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1486583

 

εγω δοκιμασα κ τα 2...με ολες τις παραμετρους που μπορουσα να φανταστω...

και το δοκιμασα σε 6 διαφορετικα λαπτοπς

με windows 7 64bit...windows 7 32bit....windows xp 32bit

 

δεν καταφερα τιποτα εκτος απο το να θελω να σπασω το τηλ απ τα νευρα μου!!!!:X:X:X:X:X

 

αν καποιος απο εσας μπορει να δοκιμασει...θα το εκτιμουσα

 

σας ευχαριστω πολυ!!:O

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

παιδια εγινε τιποτα με ροοτ?εγω παλευω 5 μερες τωρα αλλα δεν τα καταφερνω με τιποτα...

καποια παιδια απο απο αλλα φορουμ τα κατεφεραν αλλα με εμενα δεν δουλευει τιποτα κ δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.

αν θελει καποιος να δοκιμασει θα του δωσω τις οδηγειες....το μονο σιγουρο ειναι πως το τηλ σας δεν θα παθει τιποτα οσο και αν δοκιμασετε...το πολυ πολυ να μην τα καταφερετε να το κανετε ροοτ,αλλα τιποτα πιο σοβαρο

 

μεθοδος¨1

1. Install drivers (Install "PDANet" on your PC with generic drivers. After that you should find an "Android ADB Phone" on your PC after plug-in the device.)

 

2. Install Android SDK

3. Make sure that USB-Debugging ist activated on your device

3. Start Dalvik Debug Monitor and make sure that your device is connected(θα το βρειτε το φακελο tools εκει που θα εχετε κανει install to SDK....to file legete "ddms.bat)

4. Start SuperOneClick 2.3.3.

5. Voila! :-D

 

μεθοδος 2

unlockroot23-eng.exe

 

φορουμ αναλιτικα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1486583

 

εγω δοκιμασα κ τα 2...με ολες τις παραμετρους που μπορουσα να φανταστω...

και το δοκιμασα σε 6 διαφορετικα λαπτοπς

με windows 7 64bit...windows 7 32bit....windows xp 32bit

 

δεν καταφερα τιποτα εκτος απο το να θελω να σπασω το τηλ απ τα νευρα μου!!!!:X:X:X:X:X

 

αν καποιος απο εσας μπορει να δοκιμασει...θα το εκτιμουσα

 

σας ευχαριστω πολυ!!:O

 

 

και κατι αλλο...οταν κανω προσθηκη καινουργιας επαφης,και ενω την βαζω στο gmail...οταν μετα την ψαχνω στο μαιλ,αυτη βρισκεται στο "αλλες επαφες" και οχι στο "οι επαφες μου"....

το παρατηρησε και καποιος αλλος η κανω κατι λαθος εγω?.........αν μπορειτε κοιταξτε το

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Να ρωτησω κατι ρε παιδια,στο να απαντησετε μια κληση δεν εχετε προβλημα?Εγω παλευω να κανω slide να μιλησω και δυσκολευομαι μπορω να πω.Αυτο συμβαινει οταν σε καλουν γιατι οταν καλεις εσυ εχει κουμπι CALL.Περι αυτου εχει βρει κανενας καποιον dialer που να δουλευει γιατι δοκιμασα καποιους δυστυχως χωρις επιτυχια.Κατα τα αλλα τιμιοτατη επιλογη!Οποιος μπορει να βοηθησει :cry:

Αυτή (Hand in Glove)είναι η εφαρμογή ίσως σου κάνει. Υποτίθεται απαντάει με την πίεση των πλήκτρων της φωνής.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

μεθοδος 2

unlockroot23-eng.exe

Σε εμενα αυτη η μεθοδος πηγε καλα.

 

Οσο αφορα το Hand in Glove δεν μου δουλευει.

 

:cry::cry::cry: οχι ρε φιλε μου...μην το κανεις αυτο..θα αυτοκτονησω...:cry:

εγω τι κανω λαθος μια βδομαδα τωρα σε 6-7 διαφορετικα λαπτοπς?

πες μου σε παρακαλω αν δεν βαριεσαι πως τα καταφερες??

κ οχι μονο σε οτι αφορα την εφαρμογη...αλλα τι ρυθμησεις ειχες στο τηλ οταν τα καταφερες...ακομα κ την πιο μικρη...δλδ,γλωσσα..καρτες σιμ μεσα η οχι...καρτα μνημης μεσα η οχι...κ οτιδηποτε αλλο...ακομα κ αυτο που σου φαινεται δεδομενο

δεν γινεται αλλιος...θα το σπασω:mad:

αν τυχον βαριεσαι η εισαι απασχολημενος στειλε μου πμ το τηλεφωνο σου να σε παρω...τοσο απελπησμενος ειμαι...

σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα φιλε.Εκανα εγκατασταση το UnlockRoot v2.3 και ακολουθησα τις οδηγιες απο το ακολουθο link http://www.unlockroot.com/guide/guide.htm

 

Το PC που εχω ειναι ενα παλιο Laptop του 2002 με XP.

Καρτες sim και sd τις ειχα μεσα.

Edited by DODOS49
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Κανένα νέο με το root του 918d? έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους σε 5 pc και τίποτα...το superoneclick σταματάει στο step 7 και το unlock root πετάει failed to get shell root. Ίσως έχει κάποιο θέμα με τους drivers (PdaNet) ίσως κάτι με την διαδικασία....

όποιος το έχει πετύχει ας γράψει παρακαλώ την διαδικασία ακριβώς (drivers, προγράμματα, windows κτλ κτλ).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το root έγινε επιτέλους με τον εξής τροπο: copy,paste και αντικατασταση τα αρχεία adp.exe, AdbWinApi.dll, AdbWinUsbApi.dll από τον φάκελο του adndroid sdk στο φάκελο ADB του superoneclick!!

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν κανει ροοτ το τηλ και θελουν να κερδισουν μνημη ας διαβασουν εδω...

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1432459

http://www.madteam.co/2011/09/30/lin...sage-tutorial/

 

το τηλ αυτο δεχεται μονο fat kai fat32 extension partition

αξιζει το κοπο.εγω με 24 εφαρμογες κ εχω ακομα 90mb free

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα link δεν λειτουργουν

 

 

http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

 

και γενικα θα βρεις πολλους οδηγους στο νετ εαν ψαξεις για link2sd guide

αξιζει το κοπο

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή είμαι άσχετος με το θέμα και με ενδιαφέρει το κινητό, λόγω dual sim και είναι και anrdoid με ενδιαφέρει να του βάλω το viber θα έχω θέμα με τη μνήμη του; Δε με ενδιαφέρουν γενικώς άλλες εφαρμογές μόνο κανα χάζεμα σε καμια καφετέρια στο ιντερνετ αν θέλω κάτι συγκεκριμένο θα του κάνω. Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα σήμερα. Το καλύτερο alcatel που είχα ever, επιτέλους ένα σύγχρονο κινητό απο την αγαπημένη μου εταιρεία! Όμορφο, γρήγορο, με πολλές δυνατότητες, gps, wifi b/g/n, ωραίο Touch, dual sim και γενικά για τα λεφτά του super (119 απο wind) !!! Θα το δουλέψω κι άλλο και θα γράψω εντυπώσεις! Edited by Sibi
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..... να ρωτησω κατι.....το πηρα το κινητο πολυ βολικο αλλα.... :rolleyes:

1) πως κανω root? :wacko:

2) εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες κ γεμισε η μνημη της συσκευης. πως την αδειαζω? υπαρχει τροπος να το ρυθμισω ωστε οτι κατεβαζω να παει απευθειας στην καρτα μνημης και οχι στην συσκευη? :O:O:O

nokia3410 -> sony ericsson satio -> nokia n8 -> nokia 808 -> nokia 808 + lumia 1020 -> nokia 808 + lumia 1020 + samsung galaxy k zoom -> lumia 1020 + samsung galaxy k zoom + lg g4 -> lg g4 + umi super...
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες με το 918D. στα θετικά του ότι είναι γρήγορο,το touch μια χαρά, ποιότητα κατασκευής σωστή, μπαταρία κυριλέ αντέχει πάνω απο μία μέρα, τιμή άπαιχτη. Στα αρνητικά η μικρή εσωτερική μνήμη αλλά αν γίνει root τα πράγματα θα βελτιωθούν.

 

Όσον αφορά το root έχω κάνει πάνω απο 50 προσπάθειες και ακόμα δεν στάθηκα τυχερός. Απ'ότι λένε στα φόρουμ είναι θέμα τύχης να πετύχει με το soc, πολλοί άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα με μένα και μετά απο πολλές προσπάθειες ημερών το κατάφεραν, εγώ δυστυχώς ακόμα όχι...:cry:

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνετε root με το z4root;

Όπου το δοκίμασα ρούταρε με ένα κλικ χωρίς παρατράγουδα.

 

Το κατεβασα απο εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...