Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.350 λενε οτι ειναι 100% ασφαλες στο φορουμ, απο εκει και πανω δεν εγγυαται κανεις τιποτα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

1.350 λενε οτι ειναι 100% ασφαλες στο φορουμ, απο εκει και πανω δεν εγγυαται κανεις τιποτα

 

με τι ρυθμισεις εχεις δει τα καλυτερα και πιο σταθερα αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

με τι ρυθμισεις εχεις δει τα καλυτερα και πιο σταθερα αποτελεσματα?

 

Ο καθένας ανάλογα με τη χρήση που κάνει έχει και διαφορετικές ανάγκες. Είχα διαβάσει ότι η CPU του GNexus είναι για να τρέχει στα 1,5 αλλά για λόγους αυτονομίας το έχουν χρονισμενο στο 1,2.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 10 μηνες που ειμαι κατοχος αυτο που πιστευω ειναι πως η ελλειψη ραμ ειναι αυτη που κανει ωρες ωρες το κινητο να μν συμπεριφερεται απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 10 μηνες που ειμαι κατοχος αυτο που πιστευω ειναι πως η ελλειψη ραμ ειναι αυτη που κανει ωρες ωρες το κινητο να μν συμπεριφερεται απροβληματιστα.

 

Άλλο έλλειψη, άλλο κακή διαχειριση από τις εφαρμογές. 1GB δεν είναι αμελητέα ποσότητα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο έλλειψη, άλλο κακή διαχειριση από τις εφαρμογές. 1GB δεν είναι αμελητέα ποσότητα μνήμης.

 

693mb θέλεις να πεις, εκ των οποίων τα 400 σχεδόν είναι κατειλημμένα σχεδόν μετά από κάθε restart:(

Link to comment
Share on other sites

693mb θέλεις να πεις, εκ των οποίων τα 400 σχεδόν είναι κατειλημμένα σχεδόν μετά από κάθε restart:(

 

ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ενώ έχουμε 1gb ραμ μας αφήνει διαθέσιμη μόνο 698 ενώ πχ το nexus 7 έχει 980κάτι...

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ενώ έχουμε 1gb ραμ μας αφήνει διαθέσιμη μόνο 698 ενώ πχ το nexus 7 έχει 980κάτι...

 

Και στο Galaxy Note μου είναι στα 862. Ίσως τα υπόλοιπα να ναι system reserved, οπότε δεν πάνε χαμένα. Κάτι σαν cached

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Και στο s2 αλλά και στο s3 είναι 680 mb περίπου η διαθέσιμη μνήμη...

 

άρα είναι κάποια μ@# της samsung αυτό.. γιατί τουλάχιστον το gnexus που είναι καθαρό android θα έπρεπε να έχει τα ίδια mb όπως και το nexus7

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν τον ιδανικό συνδυασμό μεταξύ κορυφαίων επιδόσεων, κορυφαίου smoothness, ατελείωτης μπαταρίας, φοβερού customisation και κυρίως χωρίς bugs και λοιπά προβλήματα η λύση είναι μια: rom beanstalk 1.205 και kernel AK 242 SKL.το τηλέφωνο το τρέχω στα 1350mhz και όπως θα δείτε και στα παρακάτω screenshots η μπαταρία είναι στα καλύτερα της.πραγματικά τον παραπάνω συνδυασμό τον προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους...

 

Edit: Μόλις βγήκε ο 243 SKL:D

 

ΥΓ Η περισσότερη χρήση ήταν σε browsing, κάνα μισάωρο παιχνίδι (CSR Racing συγκεκριμένα) και πολύ ομιλία όπως θα δείτε παρακάτω.

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Ωραία νούμερα, αλλά δε μπορώ να μη γελάσω λίγο διαβάζοντας "Η ώρα είναι ενεργοποιημένη" :P

 

Για αυτό ποτέ ελληνικό μενού σε gadgets. :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νούμερα, αλλά δε μπορώ να μη γελάσω λίγο διαβάζοντας "Η ώρα είναι ενεργοποιημένη" :P

 

Αν μου βρείτε τρόπο να έχω Αγγλικά στην υπόλοιπη συσκευή και ταυτόχρονα να έχω ελληνικές ειδήσεις στο widget Ειδήσεις και καιρός, τότε θα αλλάξω κι εγώ σε Αγγλικά...Είναι ο μόνος λόγος που δεν αλλάζω...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι official google. To takju είναι για Βόρεια Αμερική έχει μικροδιαφορές όπως google wallet.

 

εμεις στην Ελλαδα τι ειναι προτιμοτερο, yakju η takju;

Link to comment
Share on other sites

εμεις στην Ελλαδα τι ειναι προτιμοτερο, yakju η takju;

 

Οι διαφορές είναι αμελητέες. Ο περισσότερος κόσμος εκτός Αμερικής προτιμάει yakju.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές είναι αμελητέες. Ο περισσότερος κόσμος εκτός Αμερικής προτιμάει yakju.

 

Πρακτικά δεν υπάρχει διαφορά εκτος από το Google wallet, απλά η takju παίρνει πρώτη τις ΟΤΑ ό πως έχει αποδειχτεί.Από τη στιγμή όμως που περνιούνται και χειροκίνητα τα zip των ΟΤΑ, δεν σε πολυενδιαφέρει πρακτικά τι θα είναι...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα galaxy nexus και εντελώς ξαφνικά η δόνηση ενω δουλεύει κάνει μεγάλο θόρυβο - κροτάλισμα (rattling).

Αν σφίξω το κντ στο χέρι μου σταματάει...

Διάβασα γενικά στο net ότι έχει γίνει σε πολλούς και διορθώνεται.

 

Η ερώτηση είναι η εξής:

 

Επειδή το κντ είναι root (original rom) αν το πάω έτσι στην smartec παίζει να με "βγάλουν" εκτός εγγύησης?

Δεδομένου ότι το κντ μάλλον έχει hardware πρόβλημα λέτε να πατήσουν πάνω στο root?

Έχει κανείς εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα στην TWRP 2.5.0.0 να κάνω backup σε usb μέσω usb-otg αλλά δεν το αναγνώριζε. Πρέπει να κάνω κάποιο βήμα?

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...