Jump to content

[Επίσημο] Nokia X2-02


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν στέλνω sms από το Nokia X2-02 δεν μου βγάζει αναφορά παράδοσης του μηνύματος. Οι ρυθμίσεις και για τις 2 sim είναι κανονικά ενεργοποιημένες για να μου βγάζει την αναφορά παράδοσης. Στα 15-20 μηνύματα που έχω στείλει μέχρι τώρα μόνο 2 φορές μου έβγαλε ότι το μήνυμα παραδόθηκε. Σημείωση ότι όταν πάω στα απεσταλμένα και δω τα στοιχεία του μηνύματος εκεί γράφει ότι παραδόθηκε. Το έχω σαν καρτοκινητό στην cosmote δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο αν και δεν νομίζω γιατί χρησιμοποίησα τις sim σε άλλα κινητά και εκεί η αναφορά αρχόταν κανονικά. Το Nokia είναι 2 ημερών.

 

Δε σου βγάζει καθόλου ένα "παράθυρο" για 2-3 δευτερόλεπτα με το μήνυμα, "ΤΟ ΜΉΝΥΜΑ ΕΣΤΆΛΗ" ;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε σου βγάζει καθόλου ένα "παράθυρο" για 2-3 δευτερόλεπτα με το μήνυμα, "ΤΟ ΜΉΝΥΜΑ ΕΣΤΆΛΗ" ;

 

άλλο το μήνυμα εστάλει και άλλο το παραδόθηκε. Το μήνυμα εστάλει το βγάζει και όταν στέλνω π.χ. και σε απενεργοποιημένο κινητό. Κανονικά όταν ανοίξει το κινητό και παραλάβει το μήνυμα θα πρέπει να βγει το παράθυρο που να λέει παραδόθηκε....αυτό μέχρι τώρα μόνο 2 φορές μου το έχει κάνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όποιον θέλει να προστατεύει το Χ2-02, βγήκε επώνυμη (sentio) θήκη.

 

http://www.plaisio.gr/ProductImages/400x400/1820931.JPG

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε κάποιο λινκ...

Από "εδώ" ή εξωτερικό;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ναι, την εχω δει καιρο τωρα, αλλα δεν μ'αρεσε,

εγω προτιμω αυτη εδω:

 

http://www.media-ram.gr/images/thumbnails/69/500/500/TH-SI-NX2021080b.png,

http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobile-accessories/vt-accessories/cases/el-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-67-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-/nokia-x2-02-x2-05--black-volte-tel.html

 

αλλα τρεχα γυρευε,

νομιζω ειναι μονο ηλεκτρονικο το συγκεκριμενο κ δεν πληρωνω ενα σκασμο μεταφορικα για μια θηκη 6 ευρω

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει δυνατοτητα να μην βαλεις pin στην δευτερη sim, δεν συνεχιζει το boot το κινητο αν δεν βαλεις

 

Μπορείς όμως να απενεργοποιήσεις την εισαγωγή pin για τη δεύτερη κάρτα.

 

ναι, την εχω δει καιρο τωρα, αλλα δεν μ'αρεσε,

εγω προτιμω αυτη εδω:

http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobile-accessories/vt-accessories/cases/el-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-67-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-/nokia-x2-02-x2-05--black-volte-tel.html

 

αλλα τρεχα γυρευε,

νομιζω ειναι μονο ηλεκτρονικο το συγκεκριμενο κ δεν πληρωνω ενα σκασμο μεταφορικα για μια θηκη 6 ευρω

Αυτή που έβαλα εγώ φαίνεται ποιοτικότερη και είναι και από φυσικό κατάστημα. Την Τρίτη θα την παραλάβω και θα πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ποιοτικοτερη σχετικο ειναι ρε, σκληρη μου φαινεται εμενα κ δεν ξερω, δεν μ'αρεσει, δεν μου καθεται καλα,

αυτη μπορει να σου πεσει κ να σπασει ρε,

θα προτιμουσα κατι σαν την ελαστικη που εβαλα εγω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα το πρωί πήρα τη θήκη. Όπως περίμενα, είναι ποιοτική. Εφαρμόζει ακριβώς στο κινητό, δε το ασχημαίνει ούτε το κάνει τεράστιο. Μου φαίνεται καλή αγορά.
Link to comment
Share on other sites

με την μνημη ρε παιδια τι παιζει; καλα μου λεγε ενας φιλος μου οτι ειναι λιγη,

μια σελιδα να ανοιξεις στο opera mini ********,

υπαρχει τροπος αυξησης της; αν του βαλω καρτουλα;

 

ελευθερη μνημη 9,8 mb μου βγαζει

 

ακυρο, μαλλον bug του opera mini το μηνυμα: "page has been cleared to save memory" απ' οτι διαβαζω στο google

 

αλλο:

γιατι καθε φορα που παει να συνδεθει στο ιντερνετ απο το opera mini μου βγαζει οτι η εφαρμογη αυτη δεν προερχεται απο αξιοπιστη πηγη;

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι όταν πας να συνδεθεί σε κάποια "βαριά" σελίδα κρεμάει...

 

Το να βάλεις κάρτα μνήμης όμως (αν κατάλαβα καλά) δε θα αλλάξει τίποτα σε αυτό το τομέα και δυστυχώς δε μπορείς να αυξήσεις την μνήμη του με άλλο τρόπο... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

2 μερες αν ανοιγεις εφαρμογες κ μιλας στο τηλ, 3 μερες με πιο χαλαρη χρηση

(σβησιμο το βραδυ κ στις δυο περιπτωσεις)

Link to comment
Share on other sites

φορουμ για κινητα κ ενα θεματακι για opera mini δεν καταφερα να βρω, ελεος

(εκτος απο κατι παναρχαια για το 4 & το 5),

οποτε ας ρωτησω εδω:

 

εχει κανεις ιδεα γιατι δεν μπορω να συνδεθω yahoo mail απο το opera mini

(δεν κανει login);

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, το Nokia X2-02 είναι το κινητό (όχι smartphone) με τις μεγαλύτερες πωλήσεις σε μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικών.
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, το Nokia X2-02 είναι το κινητό (όχι smartphone) με τις μεγαλύτερες πωλήσεις σε μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικών.

 

Αυτό το αντιλαμβάνεσαι και απο την μεγάλη γκάμα αξεσουάρ που υπάρχουν για την συγκεκριμένη συσκευή. (θήκες, μέχρι και screen protector πήρα)

Link to comment
Share on other sites

με το mail (την εφαρμογη της νοκια που ηταν προ-εγκατεστημενη) ρε παιδια τι παιζει;

μερικες φορες μου πεταει κατι "σφαλμα επικοινωνιας" την πρωτη φορα, την δευτερη παιζει,

το κινητο φταει; η εφαρμογη; η κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

με το mail (την εφαρμογη της νοκια που ηταν προ-εγκατεστημενη) ρε παιδια τι παιζει;

μερικες φορες μου πεταει κατι "σφαλμα επικοινωνιας" την πρωτη φορα, την δευτερη παιζει,

το κινητο φταει; η εφαρμογη; η κοσμοτε;

 

Πιθανόν το 3ο. Όταν δεν εχω καλό σημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρες..... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το κινητό X2-02 που έχει symbian s40 6th που να κάνει ηχογράφηση? κλήσης και ήχου?

thanks

 

Για τη χρήση της Γρήγορης Απάντησης θα πρέπει να κάνετε κλικ στο πλήκτρο «ΑπάνΕπιλέξτε

Μενού

>

Μηνύματα

.

1

Επιλέξτε

Περισσότερα

>

Άλλα

μηνύματα

>

Μήνυμα

ήχου

.

2

Για

να

ηχογραφήσετε

το

μήνυμά

σας

,

επιλέξτετηση», που βρίσκεται κάτω από κάθε μήνυμα.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το προεγκατεστημένο mail μου το κάνει κι εμένα παρα πολύ συχνά κι έχω Vodafone... Το περιεργο είναι όμως ότι μπαίνοντας στο mail χωρις την προεγκατεστημενη εφαρμογή λειτουργεί μια χαρά...
Link to comment
Share on other sites

τι mail εχεις; καποιος καλυτερος τροπος για να μπαινουμε σε yahoo mail υπαρχει; γιατι απο τον browser (opera mini) δεν μπορω να μπω
Link to comment
Share on other sites

ναι, εχει, αλλα το θεμα ειναι οτι εχει και με το προεγκατεστημενο mail,

και με τον browser (εκει εχει αλλο προβλημα, δεν μπορεις να κανεις login, ενω βαζεις username, password κλπ δεν τα παιρνει, λεει οτι δεν ειναι σωστα),

ουτε με μια εφαρμογη που βρηκα στο nokia store δουλευει σωστα, εκτος οτι αργει πολυ αυτη, ετρωγε τα κολληματα της τελευταια,

οποτε το προεγκατεστημενο μου φαινεται η μονη λυση

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τα εικονιδια [E] & [G] πανω αριστερα οταν συνδεομαστε ιντερνετ τι σημαινουν ρε παιδια;

 

οκ, το [G] ειναι GPRS, γιατι στο σπιτι ομως μου ανοιγει το [E] παντα;

 

τι σημαινει και υπαρχει καμια ρυθμιση; ειναι καλυτερο το GPRS;

αν ναι, να το ρυθμισω (κ πως) να συνδεεται με gprs καθε φορα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...